Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

... és veszett gyors.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) sutszi


sutszi
veterán

Nekem lenne egy kérdésem. Az OSX-es Office megkapta végre azt a Developer Toolbart, ami a Windows-os verzióban már több verzió óta benne van?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3) vadtehen


vadtehen
csendes tag

Multiplatform? Mi ezen a multiplatform?

(#4) anulu válasza vadtehen (#3) üzenetére


anulu
félisten

Win, OSX, iOS, Android.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) vadtehen válasza anulu (#4) üzenetére


vadtehen
csendes tag

Ok, hirtelen a mobil platformok nem jutottak eszembe.

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Forradalmi. Az új időpont javaslása eddig nem volt Macen? Vagy miért kell külön kihangsúlyozni?

(#7) -szp- válasza sutszi (#2) üzenetére


-szp-
aktív tag

link

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#8) pzstm válasza vadtehen (#5) üzenetére


pzstm
titán

megaz OSX sem, mivel az nem mobil ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9) sutszi válasza -szp- (#7) üzenetére


sutszi
veterán

Kösz. A linket megnézve kiderült, hogy pontatlanul fogalmaztam. A word-ben lenne fontos a kérdés.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10) PandaMonium


PandaMonium
őstag

"Természetesen ezen törekvés alól az UNIX alapú rendszerek sem kivételek, így nem kizárt, hogy ebben az irányban is történik nyitás, amelyről mindig a legfrissebb információt tesszük közzé a nyilvános termékfejlesztési roadmap-en."

Gondolom itt UNIX alatt Linux-ot értettek, feltéve, hogy nem akarnak BSD-re és Solaris-ra is portolni. Nem volna rossz egyébként ha kapnánk egy natív klienst, a mostani Office 360 webes felület nagyon gány. :U

What I cannot create, I do not understand

(#11) malnabokor válasza -szp- (#7) üzenetére


malnabokor
senior tag

Mondjuk ha van kedvetek, azt is megkérdezhetitek tőlük, hogy a közoktatásban az Office 365-re jogosult diákok mikor kaphatják meg az Office 2016-os frissítést (jelenleg a 2013-as érhető csak el). Ha már annyira bejelentették tavaly, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e újabb verzió is :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#12) Glenda válasza PandaMonium (#10) üzenetére


Glenda
addikt

OS X is UNIX.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#13) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Nekem főleg a Tell me funkció tetszik.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14) -szp- válasza malnabokor (#11) üzenetére


-szp-
aktív tag

kiderítem

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#15) pzstm válasza malnabokor (#11) üzenetére


pzstm
titán

Szia!

Office 2016-ot a közoktatásban résztvevők akkor kaphatnak meg, amint a rendszergazda a megfelelő opciót engedélyezi az admin felületen. Mivel ez egy Enterprise licenc, ha ezt nem teszi meg, akkor a CBB default érték alapján ez februárban történik meg. Ha elég bátor vagy és kicsit geekebb, akkor saját felelősségre az Office Deployment Tool-al magad is frissíthetsz.

Office 365 ProPlus frissítése Office 2016-ra

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16) Cifu


Cifu
nagyúr

Most lehet én vagyok tudtalan, de az Office 2016-hoz való minimum Win10 igény kérdésre adott válasz csak nekem tűnik oltári nagy BS-nek? Simán futhatna akár Win 7-esen is, max. nem fut az integrált Cortana modul.

Az is érdekelne, hogy vajon a különféle funkciók mennyire igénylik az állandó online kapcsolatot. Én még mindig fázom a Office 365-től, pont azért ragaszkodom a 2013-hoz, mert nem mászkál (túl sokat) a neten. Ha jól értelmezem, itt kvázi asztali 365-öst kapunk, állandóan szinkronizált OneDrive-al (kell a fenének) és hasonló haszontalan dolgokkal.

Elhiszem, hogy valakinek emiatt fog tetszeni az új office, de számomra csak egyetlen indok szól mellette, hogy a T. állami pénznyelők folyamatosan az MS Office-ban dolgoznak, és a makrókkal teleszórt táblázataikat más Office alkalmazás (Libre, Open, stb.) nem képes normálisan megnyitni. :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) vzozo válasza Cifu (#16) üzenetére


vzozo
senior tag

Most lehet én vagyok tudtalan, de az Office 2016-hoz való minimum Win10 igény

Azt csak az újságíró kérdezte, nem az MS-es válasz része volt. Az MS-es választ pl. itt találod meg: System requirements for Office

Operating system

Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 Service Pack 1, Windows 10 Server, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012, or Windows Server 2008 R2

For the best experience, use the latest version of any operating system.

pont azért ragaszkodom a 2013-hoz, mert nem mászkál (túl sokat) a neten. Ha jól értelmezem, itt kvázi asztali 365-öst kapunk, állandóan szinkronizált OneDrive-al (kell a fenének) és hasonló haszontalan dolgokkal.

Hát nekem a 2013-as Office appok között is folyton megjelent a Onedrive mappám. Kissé "win10 adatgyűjtés" deja vu érzésem van - pont olyan dolgot kell felhozni a 2016 "ellen", ami már a korábbi verziókban is benne volt? :U

Elhiszem, hogy valakinek emiatt fog tetszeni az új office, de számomra csak egyetlen indok szól mellette

Vannak új fícsörei, el kell olvasni a konkrét adatlapot, termékinfót.

Az otthoni júzer ígyis-úgyis "ingyen" megkapja, hiszen az O365 előfizetés részeként jogosult rá. Enterprise-ban felteszem ugyanez a helyzet, szerződéstől függően mindig minden verzióra jogosultak a vásárlók. Szóval a kérdés inkább az: ha már jár, akkor miért is ne használnám?

(#18) gery2123


gery2123
őstag

Az egyik olyan dolog amiért fizetés is, sőt fizetni szeretnék ha lenne Linuxra az Office!
az se lenne baj, ha nem lenne ugyanaz mint Windows alatt, de legalább kompatibilis lenne....

-- PSN_ID: GerY2123

(#19) Cifu válasza vzozo (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az MS-es választ pl. itt találod meg: System requirements for Office

Ez már korrekt.

Hát nekem a 2013-as Office appok között is folyton megjelent a Onedrive mappám.

Gondolom mert összekötött MS fiókod van. Nálam csak ott van a megnyitás / mentés opciói között, de ha rámegyek, közli, hogy be kellene logoljak az MS fiókomba. Amit természetesen nem teszek meg... :DDD

...Szóval a kérdés inkább az: ha már jár, akkor miért is ne használnám?

Mármint az Office 365 előfizetőknek és az Enterprise előfizetőknek. Felteszem ez a te köröd (tippelek: az "ingyenes" oktatási csomag része). Én viszont Office 2013 felhasználó vagyok.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) vzozo válasza Cifu (#19) üzenetére


vzozo
senior tag

tippelek: az "ingyenes" oktatási csomag része)

Hát annál azért jóval öregebb vagyok... :DDD

Viszont az Office 2013 áráért 3-4 évre megvan az Office365 előfizetés, mindig aktuális verzióval, extra cloud tárhellyel, skype percekkel, illetve a családi verzióban 5 gépes licensszel (oké, az utóbbinak az ára mondjuk 2.5 év után kerül pariba a dobozos verzióval).

(#21) Cifu válasza vzozo (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Anno az Office 2003 áráért közel 6 évig simán volt használható Office, de a .docx / .xlsx dolgok miatt át kellett térni az Office 2007-re, majd makró problémák miatt a 2013-ra (de ezt is jó 5 év után). Nem tartom versenyképesnek az Office 365 előfizetés árát ezek után, hacsak nem jön megint valami csodás kompatiblitási ciki.

A cloud tárhely egy vicc, pláne a nemrég történt visszatáncolást a "korlátlan" tárhelyes állapotról (anno elgondolkoztam azon, hogy így már lehet megérné, mert simán vannak 60-80 megás táblázatok és 100-150 megás prezentációk, de nem bíztam az MS-ben, marketing fogásnak tartottam, amiről vissza fognak táncolni - így is lett...).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) gabor7th


gabor7th
addikt

Snowden fényében nem teszik jól a cégek, ha felhőbe rakják a céges dolgaikat. Csak az menjen oda amit mindenki láthat.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#23) vzozo válasza gabor7th (#22) üzenetére


vzozo
senior tag

Te direkt vadászol minden fórumra, ahol akár csak érintőlegesen is szóba kerül a cloud, hogy aztán reklámozhasd a szakmailag khm. eléggé megalapozatlan blogodat?

(#24) gabor7th válasza vzozo (#23) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem, azt úgy hívják aláírás... Tényekre épül, úgyhogy elég megalapozott.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#25) vzozo válasza gabor7th (#24) üzenetére


vzozo
senior tag

Tényekre? Amikor szerinted GHz-ekben kell mérni a processzorok fejlődését? Vagy hogy szerinted az MS direkt kicseszésből változtatja a UI-t, miközben tudomást sem veszel róla, hogy kb. havonta érkeznek olyan Android frissítések, ami után az idősebb családtagok sikítófrásszal menekülnek ki a világból, bár a szerinted folyamatosan változó UI-ú vindózt mégis képesek használni?

Hadd ne kelljen már szétszednem az összes írásodat, a fenti csak egy szösszenet egy random bejegyzésed pár átfutott mondata alapján.

Ezzel az erővel írd ki, hogy "kurva microsoft", úgy is tudjuk, hogy arra megy ki a játék, hogy őket csesztesd. De legalább megspórolnál egy csomó billentyűleütést.

(#26) gabor7th válasza vzozo (#25) üzenetére


gabor7th
addikt

A GHz nagysága csak az egyik fontos dolog... / Nem, nekem a Microsofttal elöször a Windows 8-nál volt problémám. A Windows 7-et szeretem nagyjából. Bár nekem pont a kinézete nem jön be teljesen. Az, hogy mi a problémám vele leírtam a blogomban. Ezek igenis fontos dolgok. Ha a Microsoft visszatérne erről a rossz útról továbbra is azt használnám a jövőben. / Más cégekkel is volt problémám.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#27) #40553216 válasza Glenda (#12) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szemben a Linuxszal, mert az meg nem.
Az üzletágvezető úr mintha erősen tájékozatlan lenne az MS univerzumon kívüli világról.

[ Szerkesztve ]

(#28) Pttypang


Pttypang
veterán

A "minden platformon" egy kicsit eros azert :D

Everybody lies.

(#29) Glenda válasza #40553216 (#27) üzenetére


Glenda
addikt

Ez jogos, de itt a fórumon is vitatkoztak velem Linuxhuszárok, hogy márpedig az is UNIX, és a GNU csak szimbolikus jelentéssel bír. :p

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#30) Apollyon válasza Glenda (#29) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha már ennyire szőrszálhasogatunk, akkor csak a pontosítás kedvéért: az osx unix-alapú, a linux pedig unix-szerű.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) malnabokor válasza pzstm (#15) üzenetére


malnabokor
senior tag

Köszi, megcsináltam, működik :R

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#32) ITcr0wd


ITcr0wd
csendes tag

Engem az érdekelt volna, hogy office 2013-ról 2016-ra milyen upgrade lehetőségek vannak. Azért, ha már az ember 40e ft-ot kifizetett 2013-ra, nem szívesen fizetne ennyit 2016-ra is. Remélem ezt mérlegelik a Microsoft - nál ;)

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#33) #40553216 válasza ITcr0wd (#32) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha lesz is, hogy nem ingyen, az tuti. Hisz’ az O365 is 21000 Ft/év/egy fő. Miért adnák ingyen? Vagy olcsóbban, mint a 2013-at, ami még így is sokkal olcsóbb, mint az O365?

(#34) pzstm válasza #40553216 (#33) üzenetére


pzstm
titán

vagy 30 ezer 5 embernek, ami azt jelenti, hogy 6 ezer egy embernek, s akkor még a plusz dolgokat nem is említettem... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35) Cifu válasza pzstm (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

A szerződés szerint "...a háztartásában élő legfeljebb 4 személlyel...". Mármint ha a családira gondolsz.

Szóval ez olyan kiskapu, mint anno az Office 2010-ig volt az egyszerre max. két gépen (desktop plusz mobil) való párhuzamos telepítés, de egyszerre csak az egyiket használhatod....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) pzstm válasza Cifu (#35) üzenetére


pzstm
titán

itt egyszerre ötöt hazsnálhatsz és 5x1TB a tárhely is ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37) Cifu válasza pzstm (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bocs, tudom, hogy mélyütés, de figyelembe véve a Microsoft bénázását a "korlátlan" tárhely dologgal, én egy bitnyi információt sem tárolok, és nem is tárolnék soha náluk (egyébként nem vagyok felhő ellenes, csak céges dolgot nem tárolok/tárolnék felhőben). Tudom, hogy a Microsoft partnereknek ezt kötelező tolni, de ezen inkább nevetni (sírni) kellene, nem ajánlgatni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) pzstm válasza Cifu (#37) üzenetére


pzstm
titán

nem mélyütés ez...de a korlátlan tárhely meg a tárhelyen tárolt adatok biztonsága/védelme hogy függ össze? vagy nem értem mire akarsz kilyukadni? Csalódott vagy/becsapva érzed magad a OneDrive miatt? nem kötelező amúgy, és nem vagyok MSFT partner :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#39) vzozo válasza ITcr0wd (#32) üzenetére


vzozo
senior tag

Én azért valahol viccesnek (szánalmasnak) találom, hogy ilyen pártízezer forintos tételeken megy a szenvedés, miközben bármilyen professzionális kép- videó vagy zeneeditáló alkalmazás, műszaki tervező program legalább egy nagyságrenddel drágább, mint pl. az Office. De meg lehet nézni, hogy mennyibe kerül pl. egy Photoshop, vagy mennyivel jobb azt is előfizetéses modellben használni (és akkor mindig a legfrissebb verzióval dolgozni, lásd O365).

Ha felnőtt emberek vagytok, akkor ne sírjatok már, hogy mindig a legújabb verzió kell. Ez kissé óvodás szint.

Az algoritmus egyszerű.

Megnézed, hogy milyen új fícsörökkel rendelkezik a 2016. Megnézed, hogy ezek közül neked mikre van szükséged. Ezek után mérlegeled, hogy megéri-e az újabb pénzügyi kiadást. Ha nem, akkor tovább használod az MSO 2007-2010-2013 / openoffice, akármilyen verziót.

Senki sem tart senkinek a fejéhez fegyvert, hogy frissítsen. Ennyike.

(#40) ITcr0wd válasza vzozo (#39) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

A hozzászólásod alapján nekem is van egy véleményem rólad, de most ezt hagyjuk.

Azt gondolom, hogy a jó szoftverért fizetni kell. Úgy ahogy fizetsz a közlekedésért. Ezért vettem meg a lightroom-ot is, több tucat játékot, az Office-t is és még pár programot. Az, hogy egy a szoftver verziót lép, és beletettek 10 vagy 20%ot tudásban, ezt nyilván nem kérjük ingyen és persze a szoftver készítője dönthet arról, hogy adja tovább.
Ez inkább elvi kérdés, hogy miért fizessünk a maradék 80%-ért újra.

The challenge of hope is to overcome corruption.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.