Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

+1 kérdésem lett volna :D de majd máskor.

Mi lesz az OCZ tápegységekkel?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) ciao válasza Graphics (#1) üzenetére


ciao
senior tag

Gondolom az a Storage Solutions-ba nem fér bele.

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#3) MMIX válasza Graphics (#1) üzenetére


MMIX
addikt

FirePower Technology vette meg az OCZ táprészlegét.

Larry Firestone-t kell megkérdezni róluk. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

+ kimaradt az élettartamra vonatkozó kérdés. hogy akarják vagy tudják e a chipek élettartamát növelni. És itt az írási ciklusok számát értem.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#5) edward2


edward2
addikt

épp új SSD-t akarok venni és néztem webshopban mennyire eltűnt minden OCZ cucc. Ja akkor ezért?

(#6) mcmike válasza Acélfarkas (#4) üzenetére


mcmike
őstag

Ez mindig egy nagyon kényes kérdés marad. Nincs épeszű gyártó aki az élettartam túlzott hosszabbítását akarná (=csökkenő eladások)...ugyanakkor ezt nem mondhatják ki, mert csak olyan termékeket vásárolnak a vevők amik megbízhatóak és kellően hosszú élettartammal rendelkeznek (trusted vendor / supplier). Itt jön be a képbe a marketing gépezet... :D

Az optimális megoldás / termék (a gyártók számára) pedig valahol a kettő közötti mezsgyén mozog: elég megbízható és jó teljesítményű hogy a vevők táborában reputációt építsen, de ugyanakkor cserére szoruljon mondjuk 3 év múlva. Ezt mostanában inkább technológiai elavulással érik el...

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#7) Acélfarkas válasza mcmike (#6) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Az OCZ Vertex 2 60Gb-os SSD-m durván 3 éves. A hard disk sentinel szerint 100%os még mindig :) Remélem még1x eddig kihuzza. Csak az oprendszer és a segédprogramok vannak rajta. A temp és lapozófájl másik vinyóra van helyezve. Szóval jól muzsikál.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#8) Godefroy


Godefroy
senior tag

Ez egy marketing bullshit generator cikk volt, semmi érdekeset nem lehetett belőle megtudni.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#9) ronroli válasza Godefroy (#8) üzenetére


ronroli
tag

+1

Nem kell szürkére venned, semmiről nem szólt a cikk, csak egy szép új OCPZ-világról.

[ Szerkesztve ]

(#10) Balage76 válasza mcmike (#6) üzenetére


Balage76
senior tag

A jelenleg növekvő piacon nem mérvadó az élettartam, mert egyrészt a jelenlegi termékek bőven túlteljesítik az elvártat, másrészt gyakorlatilag elenyésző azoknak a vásárlóknak a száma, akik ugyanabba a gépbe már a második SSD-jüket veszik, mert az első kiöregedett. Nem, itt nem azokra gondolok, akik kinőtték és nem azokra, akik az első gép eredményeit/használhatóságát látva egy másik gépbe is SSD-t tettek. A két vevőkategória között különbség van.

Trusted vendor témakörben, gyakorlatilag kukázni kellett volna az OCZ-t ez a korábbi vásárlók eléggé egységes véleménye. Valószinűleg a leírt szabadalmi okok miatt tartotta meg a Toshiba. Hosszabb távon azért, mert így akarja a jobb minőségű, Toshiba név alatt futó termékeket megkülönböztetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.