Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) satee76


satee76
aktív tag

:R Köszönjük. AZ első pIII-as nagy szerelem még nekem is itt figyel dobozban, de részese voltam a bartonos csodáknak is.
Respect :R

[ Szerkesztve ]

(#52) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Második családi gépünk egy 233 MMX volt, ami az dixv filmeket már pont nem vitte. Egyszer szilveszterkor kölcsönbe került egy Celeron 300 A-s gép, az már vitte, néztük is filmeket egyfolytában egy óriás 15 colos monitoron :D
2003 végén ez a 233-s gép lett bontóba beadva (mindennel együtt 25 ezer) és lett egy 1300 Mhz-s Tualatin (Geforce Mx 2-vel talán) gépem. Ez 1 év múlva cserélődött egy 2500-s Bartonra (9600 GT-vel), majd 2005 áprilisában (részben Sulinetes alkatrészekből) egy 3000-s Prescotra: 1 giga ram, 160 gigás samu vinyó, MSI 6600 GT, 400-a Chieftek táp és ugyanilyen márkájú ház mellett. A vinyó leköszönt 3 év után (de "jelezte" előre így adatvesztésem nem volt), a táp 2,5 év múlva egy éjjel jel nélkül füstölt el (amit viszont élettartam garanciában igaz 2 hét alatt, de szó nélkül cseréltek a pcland-ban ahol a konfig vásárlódott), azóta van szünetmentesem :)
2009-tól a céges MSI laptopom (C2Dm T8500 vagy mi, GMA950) váltotta, ami 3 éve kapott egy128-s SSD tuningot. De hála égnek 1 hónapja váltotta az én új drágaságom:
MSI Z97M Gaming
I5 4670K (4700MHz stabil)
CM Hyper 103
2x8Gb Kingston Savage 2400MHz
GTX750 Ti 2GB OC Gigabyte
Corsair CX430
240GB Kingston V300
WD 2TB Green
ASUS DVD-RW
CM Silencio 551

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#53) ryori


ryori
senior tag

első gépem az a bizonyos turbó gombos gép volt :DDD megnyomtad a turbót, ugrott a frek.

(#54) djculture válasza ryori (#53) üzenetére


djculture
félisten

az hát az inteligencs gomb...(hwsw-sek tudják mi az ) :D

(#55) Hunter2


Hunter2
addikt

régi szép idők, nem ment olyan szarúl a sempron 1500MHz. :DDD

(#56) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A szerzőnek: köszönöm a cikket nem semmi munka lehetett vele :R , találtam 1-2 saját régi képmentést:

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#57) Francia91


Francia91
veterán

Jó cikk lett! :)

Nekem még mindig megvan otthon az Athlon XP 3200+-os PC-m, közel maximumra fejlesztve, nem is válok meg tőle, a blogomon megtalálható a konfig, de lőttem róla képet is :)

De sokáig kihúztam ezzel a konfiggal, úgy kb 2009-ig :D
Szinte azt lehet mondani, hogy az adott kategóriában (Socket A, AGP...) közel a maximum konfiguráció :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58) #00137984


#00137984
törölt tag

Én is aránylag későn tértem át PC-re, mert előtte konzolon játszottam és VHS-en néztem filmeket és kazettás magnóról ment a zene abban az időkben. Azért egy ideig a Playstation 1-es konzolon jobb grafikával lehetett játszani, de nálam a socket 478-as ABIT SA7 és egy 2.4GHz-es cerka volt kezdésnek 40GB HDD-vel. A cerkát HT-s P4 3.0 GHz-es CPU-ra cseréltem, de ehez már 2GB Corsair DDR 400-as RAM-ok és 200GB HDD-t, és egy HD3850-es AGPX8-as videókártyát használtam ennek az egymagos korszaknak a végére. Crysis-t 1024x768 felbontásban, vegyes alacsony és közepes beállitásokkal játszható sebességgel toltam.

(#59) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nagyon jó cikk, gratulálok hozzá, sok munka lehetett vele.

Én AMD processzorokkal kezdtem a PC-s pályafutásomat. Az első egy K6 2-550 volt, a második és egyben utolsó pedig egy Palermo magos Sempron 2500+. Ezt a CPU-t a kezdetektől 1400 helyett 2100 MHz-en járattam, ami nem semmi tunning volt.

(#60) troller válasza kisza25 (#48) üzenetére


troller
senior tag

A 256kb-os cache-el kijövő P4 cerkák már viszonylag jók voltak, tuninggal meg pláne, de akkoriban szerintem az AMD egyértelműen erősebb procit adott hasonló áron. Így aztán a Tualatin cerkám nyugdíjazásakor egy 2600+-os Bartonra váltottam, amit ha jól emlékszem 2400-ra lehetett simán húzni 333 helyett 400-as fsb-vel. (A valódi órajele 1900MHz körül volt eredetileg, emlékeim szerint.) Az akkoriban igencsak a rendes P4-ekkel volt egy súlycsoportban, kb. a cerkák áráért.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#61) GAI válasza Gford (#40) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

VGA-k mindig érdekelnek :)

(#62) pprod94 válasza kisza25 (#56) üzenetére


pprod94
aktív tag

Nekem is van egy ilyen csoda Prescott, 290 fsb-t pengeti, ha kell. :DDD

(#63) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek az elismerő hozzászólásokat, örülök hogy sokakat nosztalgikus hangulatba hozott a cikk :)

(#64) tailor74


tailor74
őstag

Hatalmas elismerésem a cikkért, igazi remekmű lett. :R
41 évesen sok régi emlék tért vissza.. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#65) kisza25 válasza troller (#60) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az is van itthon, csak azt fater gépébe pakoltam, ma is működik egy asus lapban és egy 6600 GS-el

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#66) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Gratulálok a cikkhez. Nagyon jó volt nosztalgiázni.
Rengeteg munka lehetett vele. Maximális tisztelet.
:R

(#67) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Nagyon gusztusos és információ gazdag cikknek néz ki, meg is van az olvasnivalóm egy ideig. Látszik, hogy sok munka van benne, csak gratulálni tudok hozzá! :C

(#68) Ádyka válasza Hunter2 (#55) üzenetére


Ádyka
őstag

Nagyszerű írás, köszönjük! Bár kicsit sok és bezsibbadtak a szemgolyóim. :B
Viszont nagyon hiányoltam a 266-300-333-as P2 proccokat. Jó lett volna látni, hogy a 66-os FSB miatt simán állva hagyja az azonos órajelű full speed 128K L2 cerka. (300A és 333.)

2000+ Thorton (1666 MHz) Ja ezek a kései Socket A-k jól mentek már. ;]

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#69) GAI válasza Ádyka (#68) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos Slot1-es prociból elég keveset sikerült beszereznem, nagyon eltűntek...

(#70) WZP


WZP
aktív tag

A tesztben szereplő sok sok prociból öthöz személyes emlékek is kötnek :D

Azért nosztalgia ide vagy oda, nem hiányoznak annyira azok az idők amikor csak azért mert nem kitben vetted a RAM-ot, hiába volt ugyanattól a gyártótól ugyanolyan típusú és ugyanakkora modul, már rendszer instabilitást okozott :DD

Inter Arma Enim Silent Leges

(#71) Francia91 válasza WZP (#70) üzenetére


Francia91
veterán

Jah, sokszor 2 különböző RAM-mal instabil volt a rendszer, akkor még nagy szerepe volt annak, hogy a 2 modul kompatibilis legyen egymással... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#72) Ádyka válasza GAI (#69) üzenetére


Ádyka
őstag

Hát ha nem szólsz, akkor nehéz. A legtöbbünknél, akik egy kicsit is gyűjtögetnek, azoknak van ilyesmi. Főleg, hogy hányszor öszefutottunk az elmúlt évben.
Amúgy a 233-osod 100%, hogy szorzófüggetlen volt, és simán mehetett volna 300-on és 333-on. 350-től voltak szorzófüggőek.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#73) GAI válasza Ádyka (#72) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na ezt speciel nem tudtam, azt hittem mindegyik szorzózáras már...

(#74) rover45


rover45
senior tag

:P

(#75) Ádyka válasza rover45 (#74) üzenetére


Ádyka
őstag

Ez hányas Tua cerka mekkora fesszel? :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#76) rover45


rover45
senior tag

A feszre fejből nem emlékszem, de semmi extra úgy rémlik.
Sajnos 1800-on csak biosig jut el, de 1740-en bármit megcsinál már sok sok éve :)

[ Szerkesztve ]

(#77) MongolZ


MongolZ
addikt

Én csak beleraktam volna egy dual Athlon MP-t :)
Ha jól emlékszem, akkoriban az AMD dual alaplapok nem voltak vészes árban, viszonylag sokan vásárolták őket.

Ha kell, kölcsönadom az ASUS A7M266-D-met procikkal együtt :)

[ Szerkesztve ]

(#78) Tabort válasza AxBattler (#1) üzenetére


Tabort
csendes tag

Ez nagyon jó cikk, de tényleg jó volna ilyen formában látni a procikat egészen napjainkig.
Amúgy durva volt látni, hogy hány féle procim volt az idők folyamán. Celeron 366-tal kezdtem, Duron, Athlon, mindenféle kódnevek, amikre már nem is emlékeztem :)

GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 5 1600X, ARCTIC COOLING Freezer 33, HyperX 4x4GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/8, EVGA GeForce GTX 980 4GB FTW GAMING ACX 2.0, be quiet! System Power 9 600W, ViewSonic VG2236wm-LED, Logitech G502 Proteus Spectrum, Win 10

(#79) shteer


shteer
titán

szuper teszt! :R

..szerintem jónak tűnik

(#80) Horvi válasza WZP (#70) üzenetére


Horvi
őstag

A második képen ott a procin a jobb felső sarkában csak nem a szorzózár feloldás érhető tetten? :DD

Hello darkness, my old friend...

(#81) Gford válasza Ádyka (#72) üzenetére


Gford
tag

Amugy igen :DD

Tuti osszedobtunk volna barmit ami kell :D

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#82) nobela


nobela
senior tag

Abit BX6 rev.2 -vel indultam el az úton...

Celeron 333A > PIII-450 > Duron 900 > Athlon XP 2200+

Mai szemmel milyen nevetséges teljesítményűek :)

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#83) Agrippa22


Agrippa22
tag

Kösz a tesztet, jó kis nosztalgia volt!

Eszembe juttatta a második gépemet, ami egy Tomato alaplapba szerelt Cyrix 266Mhz CPU, 32 Mb SD és 32 Mb EDO Ram együtt működése volt egy S3 Trio + VooDoo1-el. Az volt ám a szép öszvér gép! :))

(Plusz a régi PC Gurus tesztet, amikor a srácok pezsgőt bontottak, amiért elérték az 1000 Mhz-et egy PIII-al :) )

(#84) BlackPriest


BlackPriest
őstag

szuper cikk, gratula!

most még jobban örülök, hogy a kidobás előtt 1 centivel kaptam el egy slot-a alaplapot procival együtt, csak pár kondit kell kicserélni, ha minden igaz és szárnyalni fog

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#85) Malachi


Malachi
addikt

ez igen, le a kalappal! jó volt a régi cuccaimról olvasgatni kicsit... :) :R

(#86) hallador


hallador
addikt

Sziasztok,

Csak örömömet szeretném kifejezni összeszedtétek a korszakok krémjeit. Minőségi lapok. Kiváló teszt. Ezekből én hegyekben adtam el, és raktam össze több 100-at belőlük.

Gyakorlatilag a PC korszak aranykorát idéztétek fel szó szerint. A PC Desktop korszak a Core2Duo végén kezdett el hanyatlani, a notebookok javára.

Szerintem ezekből a desktopokból adták el a legtöbbet a világon, legalábbis összeépített PC szinten biztosan.

Nagyon jó érzés volt elolvasni a cikket.

köszi.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#87) MasterDeeJay

AGP korszak nekem P2 klamath 266-ossal kezdődött ha jól tudom 333-ra húztam de nem emlékszem pontosan hogyan. Chaintech 6LTM lappal. Noname MX400 kártyákkal. Hűtés gyári passzív volt. [link]
Aztán jó nagy ugrás Palomino XP2000+, csak kicsit húzva (Titan CU5TB hűtővel ami széthullott). Acorp 7KT266AL lappal SD rammal a korábbi gépemből (össz ~384Mb rammal). [link]
Az SD rammal kissé öszvér megoldás volt, de nem éreztem kevésnek.
Kellett a tuning és a DDR ram, így következett a legjobb procim és konfigom amit a mai napig a legizgalmasabbnak tartok.
Athlon MP 2600+ 2.6ghz gyári fesszel, 2.9ghz még bootolt szétfeszelve. Zalman 7000 hűtővel ami egy Abit NF7-en volt (kissé kitörtem egy kondit hogy rámenjen) Na azt szerettem nagyon. Abit Ti4200-8x OTES hűtős kártyával.

Minden elismerésem a cikkért! Nem semmi munka van mögötte!! :R

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88) SkyLine3000 válasza Milka 78 (#2) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha te öreg vagy... :) Nekem az első gépem egy 20Mhz-es 286-os volt, 40es vinyóval. De legalább svga monitorral. Egy vagyon volt.

(#89) Yutani válasza SkyLine3000 (#88) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ilyesmi nekem is volt, asszem 1992-ben vettem. ;)

#tarcsad

(#90) nobela


nobela
senior tag

Azt még tegyük hozzá, hogy ezeket a gépeket többnyire vargánya tápok hajtották... :C

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#91) schawo válasza Picturemaker (#29) üzenetére


schawo
titán

Manapság is vannak hasonló tuningos procik.
Xeon X5650 2.67→4.4GHz (+65%)
i5 2500k 3.3→4.8GHz (+45%)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#92) schawo válasza SkyLine3000 (#88) üzenetére


schawo
titán

Nálam XT + 640kB + 20MB + CGA volt a PC kezdet:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#93) hallador válasza nobela (#90) üzenetére


hallador
addikt

Már a hozzá nem értők számára megvolt az a vonal amiről beszélsz, de akik értettek hozzá, azok azért elég rendesen kerülték az L & C tápegységek és variációi (Acorp,JNC,Vargáné és Társa) és magyar piac szempontból utódaik, Mercury, Codeg(ány)en.

Akkor is volt Enermax, Sirtec/Chieftec és leszármattjai. Aki valóban értett hozzá inkább ezt vette.

De a szocializmusból szabadult magyar emberek mindegy csak komputer legyen felfogása (kiindulva, hogy régen is 2 - 3 féle porszívó volt, meg egyfajta mosógép) alapon, sokan ezt is beszívták.

Az élelmesebbje pedig kihasználta, lást a stickerezett L & C tápegységek.

Amik a nagyvilágban alaphelyzetben például JNC márkanéven nagyon is elismertek voltak, csak éppen a magyar mit csinált nem csak ezzel, hanem a codegennel is. Fogta a 150 - 180 wattos panellel szerelt tápegységet, és felcímkéztette Chenggel kínában a 235 - 300 W-tra. Majd eladta 300 Wattosnak a 180 wattos teljesítményű tápegységet.

Megszületett a stickerezés fogalma.

Nem a tápegység volt a rossz, hanem a cimke :DDD

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#94) schawo válasza hallador (#93) üzenetére


schawo
titán

Régen, AT és korai ATX korban, 20-50W összfogyasztás mellett nem volt komoly jelentősége a táp típusának. Másfél évtized alatt ('90-05) legalább 100 gép fordult meg körülöttem (otthoni, céges), mindben mai szemmel nézve vicctáp volt, és összesen egy darab táphalált produkáltak, az se járt egyéb következménnyel. Az elmúlt 10 évben viszont rendes tápok is halomra döglöttek, és volt, hogy kárt is tettek a gépben (egy vga kondijai bánták egy fsp lassú haláltusáját).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#95) hallador válasza schawo (#94) üzenetére


hallador
addikt

Ez így van. Akkor kezdődtek az L & C tápok problémái megjelenni, mikor megjelent az AMD Athlon, a Socket 7-es alaplapot kicserélték egy Slot A, Socket A-ra, és a tápegység beadta az unalmast. 2000 - 2001. Persze az Intel lépett bevezette az ATX 2.1 - 2.3-at ott már nem játszottak, az L & C leszármazottak. De jött a Codegen meg a Mercury, a többi meg már történelem.

A pentium 1 - 2 korszak valóban sokkal nyugisabb volt.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#96) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

hat, igen, nem jo emlekezni mi pezt adtam ki anno azokra a Pentiumokra ! ;] :W

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#97) hallador válasza Dr.FantastiK (#96) üzenetére


hallador
addikt

Mondjak valamit? Nem ezzel egyedül :R Szintén zenész. :R

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#98) Paci.


Paci.
tag

AztaQ... Nem semmi :R Tele lehetsz szabadidővel, de főleg elhivatottsággal. Mi lenne ha szeretnél procikkal foglalkozni, és cikket írni? :P Nosztalgiázhatnékom támadt...

Elő is túrom sorban a PI-II-III + K7 kincseimet. (Na jó, a K7 nemrég lett adattároló&mentő érdemrenddel kitüntetve).. Kedvet kaptam egy kis mosdatlan szájú Duke Nukem-hez ;] Valamint feltérképezem pontosan milyen hardverek voltak birtokomban...

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#99) phanze


phanze
aktív tag

Nem Semmi! Köszi a cikket! :R

(#100) laci1128 válasza rover45 (#74) üzenetére


laci1128
tag

A TUSL2-C az Evil Inside-os BIOS-szal volt az igazi ;]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.