Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

ez most mobil- vagy asztali processzorral szerelt?

(#2) Silentfrog


Silentfrog
veterán

"nevetségesen alacsony vételárukkal is" Nem tudom,valahogy én nem nevetek. ;]

(#3) szabi__memo válasza Ringman (#1) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mobil, es a cikket frissiteni kellene, mert Ivy-val jon.

Az ara azert nem lesz nevetseges, de nem is veszes ha a mai mITX gepeket nezzuk.
Persze nem mindegy hogy 100 vagy 300 dodo koruli az ar!

[ Szerkesztve ]

(#4) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

a vételárról azonban csak annyit közölt az Intel, hogy pár száz dolláros vételár várható, egyes források 100 és 300 dollár közötti árcédulát jósolnak

mennyibe is fáj a raspberry3,14? jahogy 25 dollár? mit akarnak ezzel?

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Mikortól lesz kapható?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) kcsa válasza Silentfrog (#2) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk inteléknél a pár száz dollár sose 99-et vagy 155-öt jelent, hanem inkább 299-et vagy inkább 399-et :D

(#7) szabi__memo válasza ne_nezze (#4) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elfoglalni az x86-os HTPC/mITX piacot. Ilyen aron sikerulni is fog.

Masodik negyedev. Elvileg

[ Szerkesztve ]

(#8) szabi__memo válasza szabi__memo (#7) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elirtam. Masodik felev.

(#9) LordX


LordX
veterán

Helyes. Még több ilyet, már nagyon ráférne a számítógépre, hogy eltűnjön a gépház kompletten.

(#10) Phantomhive


Phantomhive
aktív tag

Ámulok-bámulok: váo, ez tök jó!
de nem tudok rájönni, hogy mi az a környezet, amiben el tudom képzelni ezt a gépet.
HTPC-nek nem tudom, hogy van-e értelme x86-os gépet szerezni. úgyis csak egy XBMC szerűség futna rajta és kész. Ráadásul nem is lenne feltétlen kompatibilis az android telefonokkal vagy úgy az iPhoneal, mint egy AppleTV, ami ha úgy nézzük még árban is ugyan ott van.
Böngészésére, levelezésre, stb.. pedig szerintem egy laptop vagy egy iPad(+100 dodó, nem kell hozzá se monitor, se periféria, se bluetooth/wifi adapter+SSD) pedig mérföldekkel komfortosabb.

Szóval én magamnál nem tudnám hova rakni. Egyáltalán a hétköznapi felhasználókat célozza ez a gép? Irodákban, hivatalokban tudom elképzelni, de ahhoz meg borsós az ára és fölösleges bele ilyen combos proci.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#11) xstyle válasza ne_nezze (#4) üzenetére


xstyle
tag

RaspBerry PI-ről ennyi infóm van: 13.000Ft-ért kapom a kezembe és megrendeltem március 19-én és nem is ígérik az oldal szerint csak mostantól 135 nap múlvalra, emailek alapján Jul végére.

ez úgy kb 60 dollár.

Ha lesz inteles 100 dollárért lehet inkább azzal érdemes foglalkozni, részemről.

[ Szerkesztve ]

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#12) tlac válasza Phantomhive (#10) üzenetére


tlac
nagyúr

benne van a hírben, hogy hova szánja az intel

Az Intel ettől függetlenül inkább a beágyazott rendszerek világába szánja a csöppséget, de igencsak meglepődnénk, ha az SFF (Small Form Factos) gépekben utazó gyártók nem csapnának le az erőteljes, tenyérnyi megoldásra.

(#13) szabi__memo válasza xstyle (#11) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Es azt se tudni mit lehet belole kihozni. Akkor mar, sot addigra lehet, hogy egy A10-es procis gep lesz a nyerobb vetel.

(#14) hunmyke válasza Phantomhive (#10) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Én munkagépnek egész jól el tudnám képzelni. Pici könnyű cipelgetni. Munkahelyen meg otthon is várna egy 23-24"-os monitor + USB hub (bill+egér) + egy táp.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#15) Vladi válasza xstyle (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az Inteles 100-ból ugyan így lesz majd 270 mire a kezedbe veszed, és akkor az még csak az alapkivitel. Jah és 15* annyit fogyaszt, mint árpi. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) vanhalen


vanhalen
senior tag

Újabban egyre gyakrabban támad az az érzésem, hogy a kommentelők jelentős része, csak a képeket nézi meg, a hírek szöveges tartalmáig viszont mintha el sem jutna, max a címig..
Cheers :R

(#17) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

El tudnám képzelni a netezős gépemet ilyen alapokon, viszont intelék az ilyen különleges cuccnak mindig borsos árat szoktak szabni De ne legyen igazam.

(#18) anulu


anulu
félisten

na, végre valami, ami pici és még teljesítménye is lesz :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) szabi__memo válasza Vladi (#15) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem fog ez 15x annyit fogyasztani. Ellenben 15x erősebb lesz.

(#20) madgie válasza hunmyke (#14) üzenetére


madgie
titán

Jaja, dettó, tök jó volna egy ilyen, fotók szerkesztésére elég erős a Sandy, a HD3000 is elbír mindenféle tartalommal (nem játék!). eddig a Mac Mini volt (ami tetszett), hasonlóan pici, kompakt, mégis erős... 600 dollárért. Háromszázért jöhet ez, persze SSD-vel :K

szabi__memo: akkor Ivy, CPU erőben majdnem ugyanaz (sőt, Ivy csak jobb lehet)

[ Szerkesztve ]

(#21) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Milyen hangot ad ki majd az a pénzérményi venti? És 3 év múlva?
Egyébként csecse, akkuról is megkínálnám USB-s megjelenítőről. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22) szabi__memo válasza madgie (#20) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem lesz Sandy-s, csak Ivy-s. Az meg HTPC-nek kiválónak igérkezik

#21: hát igen, venticsere biztos nem árt majd :S

[ Szerkesztve ]

(#23) Cythyel


Cythyel
senior tag

Trinity-vel kéne szerelni ilyen gépet. Még ha nem is raknék bele ssd-t (mivel nem szeretem), rácsatolok usb3-on egy külső vinyót, win7 rá és egy mindenre megfelelő pici gépet kaptam. Még azt sem tartom elképzelhetőnek hogy a Zotac ráharap és megcsinálja AMD-s alappal...

[ Szerkesztve ]

(#24) Angel1981


Angel1981
veterán

Ügyes kis vasnak tűnik!

(#25) szabi__memo válasza Cythyel (#23) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A mobil llano-s is 400$+, de az ennél jóval gyengébb. Szóval ha a 400at nem éri el akkor nincs is konkurenciája. Márpedig nem hiszem, hogy lesz annyi.

[ Szerkesztve ]

(#26) GeoPhoto válasza xstyle (#11) üzenetére


GeoPhoto
tag

Szerintem a Raspberryben a support a lényeg, egyébként szerintem most már átlag alatti a teljesítménye, amikor full kínai tableteket lehet kapni 60 dollárért is akár, amiben van egy képernyő is. A procija már az elavult generációba tartozik (kivéve a GPU-t), csatlakozója viszont van elég.

Ellenben egy ilyen intel kütyű univerzálisan használhatóbb jelenleg, az USB 3-al meg a HDMI-vel rengeteg helyen el tudnám képzelni (komolyabb NAS alapja, médiaszerver, home computing - fotószerkesztés etc). Az egyedüli probléma, hogy már olyan kicsi, a háttértárat sem lehet igazán mellépréselni - ha olyan mini házat lehet csak kapni ami a képen van - , max egy SSD-t, ha nem akarunk vinyót sütni :)

Persze a fogyasztás is fontos tényező, de ha teljesítmény kell akkor az Arm egyelőre messze van, de szurkolok nekik!

(#27) Bopez


Bopez
tag

Az ötlet hibátlan!
A megoldás is tetszik, a kis ventivel gond lehet, felhasználási területe meg szerintem elég széles lehet!
Pl céges gépnek is el tudok képzelni ilyet, ssd, 4 giga ram, és hibátlan kis netezős, videó gyorsítástól függően filmezős gépecske, vagy akár egy számlázó ahol nagyon kis helyigényű gépnek van csak helye!

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#28) xstyle


xstyle
tag

Le is mondtam a raspberry-t. Nekem majd egy jóval jobb teljesítmény valamint az, hogy a telepíthető oprendszerek száma jelentősen nő egy ilyen inteles konfiggal, nagyobb előny, mint hogy 5W-ot eszik vagy 10W-ot.

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#29) #56573440 válasza ne_nezze (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

a pi elég sokszor ki lett vesézve. atom meg minden, csak pl egy médialejátszó állomásnak édeskevés ha nem valami agyonrippelt tömörített cuccot akarsz nézni 300*200ban. a miért is megvan, hiába van rajta lan csati meg usb a rajzok szerint az egész lap meg usb kivezetés egy belső usb kapura van rázsinórozva. tehát pl streemelni nem fog tudni normális sebességgel valószínűleg.

ezzel pont azt akarják amit a cikkben írtak. se többet se kevesebbet. a pi hobbiprogramozásra lesz otthoni feladatokra, de azon túl ennyi. hálózati lejátszónak csak korlátozottan lesz elegendő, munkára vagy bármi procigényes feladatra dettó. ezzel ha nem akarok forrasztgatni vagy programozni egy csöppet több dolgot tudok megcsinálni

(#30) M@trixfan válasza #56573440 (#29) üzenetére


M@trixfan
addikt

Legalább ez is kiderült, nekem is megfordult a fejemben a PI mint lehetőség.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#31) Puma K


Puma K
veterán

Bár lenne asztali CPU-s verziója (elég nekem az i5-is), és lenne rajta PCI-E foglalat. Aztán vízhűtéssel ellátva, építenék egy extrém kicsi izom (i5-öt is lehet tuningolni ;] ) gamer PC-t valamit NV GTX 680-nal :B

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) kcsa válasza Puma K (#31) üzenetére


kcsa
veterán

ekkora vga-val már nem lehet extrém kicsi :D

(#33) Puma K válasza kcsa (#32) üzenetére


Puma K
veterán

Relatív.

A teljesítmény/méret mutatója mindenképpen azt igazolná, hogy extrém kicsi gamer PC ;]
Vagy te tudsz más kisméretű gépet ami felveszi a versenyt akár a legkisebb i5-ös CPU, meg GTX 680 kettős teljesítményével? :P

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) banhammer


banhammer
veterán

Nagyon korrektül néz ki a kis gép.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#35) TGWH


TGWH
őstag

Kíváncsi leszek, 20-30 ezer forintért röhögve megérné netezni, filmet nézni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#36) szabi__memo válasza TGWH (#35) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hát annyiért nagyon. De én inkább 50 feletti árra számítok. Itthon meg főleg.

(#37) hunmyke válasza TGWH (#35) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Ennyiért még meg is rohannám a boltot. De nem ennyiért fogjuk kézhez kapni sajnos.
Ha még 1.5-szeres ára lesz akkor is megéri.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#38) TGWH


TGWH
őstag

Pedig a 100 dollár az nálam max 30 ezer, a 300 meg 75 ezer max magyar forint :D
Gondolom a 100 dolláros is vinné a filmeket meg a netet, ezért írtam azt.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#39) szabi__memo válasza TGWH (#38) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A legbénább is vinné, de sehol nem írták, hogy lesz 100 dolláros verzió.

(#40) TGWH válasza szabi__memo (#39) üzenetére


TGWH
őstag

,,Megjelenése valamikor a második negyedévben esedékes, a vételárról azonban csak annyit közölt az Intel, hogy pár száz dolláros vételár várható, egyes források 100 és 300 dollár közötti árcédulát jósolnak.''

Ja, végül is igen. Utólag belegondolva meg is lepődtem volna, ha árban felvenné versenyt az androidos médialejátszókkal...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#41) szabi__memo válasza TGWH (#40) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet a legolcsobb is lesz 300. De ha mItx-es gepek araval hasonlitjuk ossze akkor meg az sem veszes, tekintve az erejet

[ Szerkesztve ]

(#42) kcsa válasza Puma K (#33) üzenetére


kcsa
veterán

miniitx-ben vannak 1155ös lapok. Nem annyival nagyobb, mint amennyivel gyakoribb, ráadásul olcsóbb desktop cuccokkal bővíthető. De ízlések és pofonok :)

(#43) szabi__memo válasza szabi__memo (#41) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Most találtam:

As this is not a final product announcement, pricing is also unknown. Our rough estimation for a low-end model would be $200-300 since Core i3 CPU alone is at least $100 (though mobile i3s are OEM only so specific price is unknown). Without knowing the exact configuration, it's hard to say how much other components would add to the price but we should be looking at close to $100 with a decent amount of storage and RAM. Then add manufacturing and profits and a $299 price tag sounds somewhat realistic.

Szóval szakik szerint is inkább 300... Nem rossz ár, de mire ideér ez se lesz épp olcsó. Reméljük a többi gyártó termékskálájár és áraira azért jó hatással lesz!!! :DD

(#44) kcsa válasza szabi__memo (#43) üzenetére


kcsa
veterán

szinte jós vagyok #6-ban előre megmondtam :D de itthon ez 299€ lesz, úgyhogy így szorozzatok :)

(#45) TGWH válasza szabi__memo (#43) üzenetére


TGWH
őstag

Erre meg azt mondom, minek egy mini erőgép, akkor már olcsóbban kihozom...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#46) Srodney válasza LordX (#9) üzenetére


Srodney
senior tag

na ne már azért ne tűnjön el,vannak itt moddingosok is...

(#47) szabi__memo válasza TGWH (#45) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha olcsóbban kihozod. Meglátjuk mibe kerül.

(#48) Borisz76 válasza LordX (#9) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy jól tervezett billentyűzetbe kell építeni és el is tűnt a pc ház....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49) #56573440 válasza Borisz76 (#48) üzenetére


#56573440
törölt tag

és pl annál akinél az asztalon van a bill és nem kihúzható billtartóban, annak a táp, és a vga kábel legalább mehet keresztbe, ha feltételezzük hogy wifivel lóg a hálón, bt-s az egér, és nincs hangfal. mert ha nem, akkor aztán egész esztétikus tud ám lenni ;) persze minden megoldható, de nekem pl nem kéne billbe épített gép, főleg mert arra elég sokan köztük én is háklis vagyok (leütés keménysége, az út, sorolhatnám) és ha bármi történik a billel akkor az egész gép használhatatlan? vannak még itt buktatók

(#50) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Az a baj, hogy játékra kevés viszont nem hordozható.. Szóval ha már kicsi, akkor jó lenne valami olyasmi ami az AMD-nél van, hogy a beépített GPU cfx-be köthető egy külső VGA-val és úgy még egy kisebb felbontású kijelzőn játékra is alkalmas lehetne. Casual gamereknek tökéletesen megfelelne.. Remélem tehát, hogy az AMD is ráugrik erre a vonalra! :)

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.