Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Nos akkor ebben a szegmensben is kapott egy nagy pofont az Intel, úgy gondolom minden platformon már az AMD a jobb.

duree54

(#2) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Jó teszt, látszik, hogy az AMD jobban elvégezte a házi feladatot!
Különösen tetszik a tesztben az a trükk, hogy az akkuidős grafikonnál megtréfáljátok a népet a színcserével. ;]

https://utdetailing.hu/

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

kicsit megtévesztő, hogy a 2. és 4. oldalon felcserélődnek a színek a grafikonban

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) snorbi82 válasza tibcsi0407 (#2) üzenetére


snorbi82
senior tag

(azt egy kicsit aljassnak éreztem)

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Aztakibeb@x0ttk*életbe! :Y

Teljesítményben + GPU-ban + üzemidőben (office) is jobb lett az AMD, notebook fronton.
Alig hiszem el, hogy ez az idő is eljött! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) -Faceless- válasza tibcsi0407 (#2) üzenetére


-Faceless-
őstag

Már majdnem mondtam volna hogy kár az üzemidőért, de így visszanézve azta rohadt....

(#7) Petykemano válasza AxBattler (#5) üzenetére


Petykemano
veterán

Két megjegyzés:
1) Jaaaaaj, ugyan már a Tiger lake-kel szemben elvérzik #szarAMD
2) Azt hiszem Frank Azor tweetelte, hogy a covid miatt a Renoir kiadása, mármint hogy AiB kínálatában késztermékként való megjelenése a polcokon hónapokat késett. Nemrég tesztelte a HWUboxed is a 4800U-t, ami ugyan remek lett, de rögtön rá is kommentelték: "nem lesz hosszúéletű"
Valószínűleg már csak néhány hónap lehet a Cezanne bejelentéséig.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#8) ollie


ollie
MODERÁTOR

Csak én gondolom úgy, hogy gyenge a kijelző ebben az árkategóriában?

***

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Oké, de kit érdekel most már az Ice Lake? Kijött a vízből ugye a tigris is.

(#10) Jakuu válasza Fred23 (#9) üzenetére


Jakuu
őstag

Meg csk a bundajat nyalogatja a vizparton.

(#11) Wombath válasza tibcsi0407 (#2) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Milyen igaz :). Inkább egységesítettem az összes grafikon színbeállításait.

(#12) tibcsi0407 válasza Wombath (#11) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:R

https://utdetailing.hu/

(#13) martonx


martonx
veterán

Kicsit megkésett ez a cikk. 1 hónapon belül már a Tiger Lake ellen lesz érdekes, hogy mit tud a 4700U.

Én kérek elnézést!

(#14) snpetit


snpetit
aktív tag

A táblázatban a az Intel-es konfig kijelzőjének nagyobb a kontrasztja. Szemre volt jobb az AMD-s?

(#15) Meteorhead válasza martonx (#13) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Egyáltalán nincs elkésve. Azt az összehasonlító elemzést akkor lehet elvégezni, ha lesz majd olyan termék a piacon, amiben szintén ugyanabban a házban lehet összevetni a kettőt. Ez most van kész a Tiger Lake configok pedig még csak most szállingóznak.

Nem lennék meglepve, ha hasonló termék kettős már csak Cezanne-nal lenne lehetséges. Renoir már egy ideje elérhető, így aki terméket akart rá építeni, az már megtette. Nem várnék olyan csak AMD-s notit, ami mellé most fogják bejelenteni a Tiger Lake-es testvért.

(#16) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Az aljáról csak egy kép készült.
Lehet feltételezni, hogy itt már nincs lematricázva a szellőzőnyílás az AMD-s verziókon?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17) Fred23 válasza Jakuu (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Láttam ugyan ellenpéldát is, de azért aki 350-400k-t ki akar adni egy ilyen kis cukiságra, általában vár inkább 1 hónapot, ha esélyes valami olyannak a jövése, amivel vélhetően jobban jár.
Én tuti megvárnám a Tigrist, ha most akarnék új notit (gondoltam is rá mondjuk, de szerintem nem veszek idén). Nem biztos persze, hogy sokkal jobb lesz az AMD-s megoldásnál (IGP-re gondolok leginkább), de szerintem egy héten belül ki fog derülni.

[ Szerkesztve ]

(#18) rodrigez


rodrigez
senior tag

Úgy tudtam , hogy a 4700u az 8 mag, 8 szál, nem 8/16. A cikkben utóbbit írják.

(#19) -Faceless- válasza ollie (#8) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem, de nem is kiemelkedően rossz, úgyhogy ennyit még le lehet nyelni szerintem. Még a legolcsóbb XPS is 200k-val drágábban kezd, és most nem is jut eszembe, hogy lenne jó kijelzős laptop 400k alatt.

(#20) joey04 válasza martonx (#13) üzenetére


joey04
titán

De így nagyobb az amd előnye :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Wombath válasza nonsen5e (#16) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Teljesen egyformák alul, a rászitázott feliratot leszámítva persze

(#22) Tigerclaw válasza AxBattler (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Arra tippelek, hogy az elodje is kozelebb volt mar az Renoirnak, csak egyszeruen nem voltak olyan gepek, ahol ennyire osszehasonlithato lett volna a ketto. A panelert kar azert, foleg hogy az ilyen opcionalisan 400 nites panel vagy nem elerheto nalunk, vagy csak valami iszonyat felarert. Notebookoknal mar el kellene felejteni az ilyen alcsony fenyereju paneleket mar beleposzinten is, nemhogy az ilyen premium kategoriaban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) Wombath válasza snpetit (#14) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem, közben javítottam azt a táblázatot.

(#24) #52931072 válasza Fred23 (#17) üzenetére


#52931072
törölt tag

A tigris mint megváltó van itt emlegetve, pedig csak az “ ez már tényleg új, becsszó” címkét lehet ráragasztani. Elképzelem, hogy a vásárló bemegy az mm-be “ 400-ért kérek zenbúkot a gyengébbikből. “
“ Parancsoljon, itt a legújabb tájgerlékes, ezen sem fog fázni a keze.” :DDD

(#25) Tigerclaw válasza Petykemano (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

1. Konnyen lehet...foleg GPU-t tekintve, hiszen Intelnel generaciot valtanak e teren.

2. Egesz even mi is mondtuk, hogy a Renoir fel evig csak paperlaunch allapotaban volt. Valoszinuleg az OEM-ek is keveset rendeltek indulaskor, az AMD chip valogatasa se gyorsult be, es a virust mar ne is emlitsuk. Az a baj, hogy a virus tovabb marad, az AMD se fog hirtelen felgyorsulni es ketseges, hogy ha tobbet rendelnek majd az utodmodellekbol, az AMD le tud-e kotni nagyobb kapacitast. Szoval konnyen lehet hogy a Van Gogh/Cezanne vonal ismetli majd a Renoir starjat. Ev vegen bejelentik, aztan fel ev kell mire piacra kerul limitaltan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Dißnäëß válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Notebookoknál az alsó légbeszívást is el kéne már felejteni, nemérdekel, milyen áron (teljesítményt megőrizve). Oldják már meg könyörgöm..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27) Fred23 válasza #52931072 (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

A fő konfigom AMD-s, szóval egyszerűen csak mindig a jó ár-érték arányt nézem, és márkától függetlenül szeretem megvárni a hamarosan érkező, talán-jobb opciót.

(#28) Dester31 válasza Dißnäëß (#26) üzenetére


Dester31
tag

<Insert Michael THANKYOU GIF from Office here>

Des

(#29) Tigerclaw válasza Dißnäëß (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Remelhetoleg ez nem csak a Macbookok es Surface Laptopok kivaltsaga lesz a jovoben, de ehhez ugye extra munkat, penzt kell fektetni a dizajnba, mert az olcsobb es logikusabb megoldas tenyleg az, hogy ott perforaljak az aljat, ahol a ventillator van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az AMD-s itthon mikor varhato es lesz belole 400 nites opcio?

Igazan leszokhatnanak mar a notebook gyartok az ilyen Dolby "akarmi", Altec Lansing, Bang&Olufsen, Harman Kardon levonokrol, mert mar jol tudjak a vasarlok, hogy ezek csak arra utalnak, hogy iszonyat gagyi a hangja es egyszerubb volt matricat venni, mint valasztani egy par dollarral dragabb hangsugarzot.

Inkabb ne legyen rajta matrica, de hallgathato legyen. Mindenben masoljak az Apple-t, ebben is kovethetnek oket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) Dißnäëß válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A régi Core2-esem tudta ezt a malőrt, a maiak nem. Oldják meg. Én mindig combra, puha ágyra, ilyesmi helyre tenném a lapost, de úgy megfő... Pont az esszenciája tűnik el így.

Az audioval kapcsolatos ourtrage-edet is támogatom :) Köpedelem az összes..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#32) coolio90 válasza Duree (#1) üzenetére


coolio90
csendes tag

Munkára igen.

"Értékelés: pozitív Nagyszerű eladó, Minden rendben zajlott és nagyon segítőkész volt, csak ajánlani tudom! Visszaadta az emberiségbe vetett hitemet :D"

(#33) #52931072 válasza Fred23 (#27) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nekem is, és majd a notimat ziher nem cserélem intelesre tavasszal. Kétlem, hogy zintel 3 éven belül minősében visszaszerzi a fölényét. Mostanra asusék remélhetőleg kifogytak a pusztulat kijelzőkből.
Arra céloztam, hogy egy tigris nem csinál dzsungelt, de sajnos arra jó lesz, hogy betömje az oemjei száját, ha eleget tud gyártani belőle. Még évekig versenyellenes módszerekkel fékezheti az iparág fejlődését a saját tempójára, ami jelenleg nem valami gyors. :N

(#34) coolio90 válasza #52931072 (#33) üzenetére


coolio90
csendes tag

A mottód annyira ide illő! :DD

"Értékelés: pozitív Nagyszerű eladó, Minden rendben zajlott és nagyon segítőkész volt, csak ajánlani tudom! Visszaadta az emberiségbe vetett hitemet :D"

(#35) #52931072 válasza coolio90 (#34) üzenetére


#52931072
törölt tag

Mármint hova? Kifejtenéd?

(#36) vicze válasza martonx (#13) üzenetére


vicze
félisten

Tessék itt a pussycat vs. rendes mobil platform...

Lehet menni sírni, hogy ezek nem real world, mint pl. egy AI benchmark...

[ Szerkesztve ]

(#37) coolio90 válasza #52931072 (#35) üzenetére


coolio90
csendes tag

A hülyessègre nincs dièta! Ezen nincs mit kifejteni csak tetszik! :DD

"Értékelés: pozitív Nagyszerű eladó, Minden rendben zajlott és nagyon segítőkész volt, csak ajánlani tudom! Visszaadta az emberiségbe vetett hitemet :D"

(#38) #52931072 válasza coolio90 (#37) üzenetére


#52931072
törölt tag

Rejtő hatalmas figura lehetett életében. Szinte minden könyvét olvastam párszor, de akármikor meg tud röhögtetni ma is.

(#39) Picco válasza joey04 (#20) üzenetére


Picco
addikt

es hogy vessek ossze egy meg nem piacon levo notebokkal? vagy "o'djak meg?"

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Te jo eg, ez kiuteses :Y

OK

(#41) joey04 válasza Picco (#39) üzenetére


joey04
titán

Sehogy. Látom nem érted a lényeget. Nem véletlen van pont most lehetőség egy ilyen tesztre, maradjunk ennyiben. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) #52931072 válasza joey04 (#41) üzenetére


#52931072
törölt tag

A kiscica lékkel sem lesz sokkal jobb a helyzet, azt meg majd megint ezzel fogják összehasonlítani, mert kb annyival lesz jobb az ájszléknél mint ez az amd. Ja, mégsem, annyival nem lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

(#43) Perdedor válasza Dißnäëß (#31) üzenetére


Perdedor
tag

Volt egy HP probook 4535-ösöm valamikor, az is felülről szivott.

Nagyon klassz masina lett az AMD-s verzió, de az SSD-t vásárlás után azonnal vágnám a kukába. Vagy apróra, 1Ft-ért. :DDD

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#44) Alchemist


Alchemist
addikt

Mindkét CPU-ban éltek a security patch-ek?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#45) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ja, amugy nagy piros pont az Asusnak, hogy meg merte ezt lepni. Remelem lesz meg ilyen naluk es mas gyartonal is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) vicze válasza Alchemist (#44) üzenetére


vicze
félisten

AMD-ben milyen security patch legyen aktív?
Nem mindenki sajtgyártásban utazik.

(#47) AxBattler válasza Perdedor (#43) üzenetére


AxBattler
félisten

Az a 4530s, 4535s, 4540s, 4545s széria nagyon-nagyon rendben volt, azóta sem kívántam rá úgy Probook-ra! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#48) Abydos86


Abydos86
újonc

Üdv, a Cinebench R20 többszálas tesztnél az AMD értéke nem fért rá a grafikonra, emiatt csalóka a sáv mert 2000-res skálán ért el 2793-at.

(#49) janeszgol


janeszgol
félisten

Kár a 250 nitért. Az már szobában is kevés néha.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) Raysen623


Raysen623
addikt

Na az ilyen laposokból kellene több, utána már tényleg csak a vevőn műlik melyiket veszi.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.