Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) audi100td válasza bacsis (#47) üzenetére


audi100td
nagyúr

pl. giga lapokkal szívtam már nem egyszer instabilitás miatt, a régi asrock-okról, olcsó asus lapokról nem is beszélnék, szóval ez nem ilyen egyértelmű

(#52) Srodney


Srodney
senior tag

két alaplap közt azért ez a külömbség nem semmi,általában nem nagyon szokott nagy eltérés lenni,de itt azért van egy kevés

(#53) Pollux66


Pollux66
tag

Az Asrock H67-GE 21.000Ft-ért már megkapható és semmivel sem tud kevesebbet!

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#54) PCrevRM válasza Pollux66 (#53) üzenetére


PCrevRM
tag

Dehogynem. Bocsáss meg, de erről szó is van a cikkben, amihez biztosan annak elolvasása nélkül szólsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

We are Outcast Consensus 1

(#55) bacsis válasza Oliverda (#50) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

inkább nem kukacoskodok tovább :B :R

(#56) Gorneck válasza bacsis (#55) üzenetére


Gorneck
titán

Jo lenne... :D

Gorneck#1239

(#57) madgie válasza Pollux66 (#53) üzenetére


madgie
titán

Olyanom van, még manuálisan beállítható host clock sincs benne...

Intelt akartam én is venni, a DisplayPort miatt eleve jobb lett volna, de végül ez lett, jó áron botlottam bele :)

(#58) djculture


djculture
félisten

Én is azt hittem hogy az intel gyári lapoba hiba nem lehetséges egészen addig míg a kollégákkal szívtunk egy Intel® Desktop Board DP55WB el két napot.Egyszerűen sata optikai meghajtót rádugta az ember fia /szervizese/ és elkezdett pontozni induláskor másra nem volt hajlandó.

[ Szerkesztve ]

(#59) audi100td válasza madgie (#57) üzenetére


audi100td
nagyúr

király az avatarod :)

(#60) motorhead


motorhead
aktív tag

Mivel én indítottam el a "lavinát" azért megmondom a frankót. Én bacsis-al értek egyet. :) (Nem azért mert így hívják.)
Hanem abban, hogy nem hiszek már 2011-ben 100%-osan a név=minőség fogalmában. Én is márkamániás vagyok, mindenből próbálom a lehető legjobbat megvenni, de valahogy nem érezem már annak jogosultságát, hogy valaki azt mondja, hogy 24/7 ben működő géphez csakis intel alaplapot lehet beépíteni, minden más kizárva. Már csak azért sem, mert van másik neves gyártó is aki ugyanebben a szegmensben profi. pl. supermicro. És ezenkívül lehet "lejjebb" csúszni, pl. evga. Ezektől nem hiszem,hogy jobb az intel. Sőt..
Nyilván nem az asrock-al hasonlítom össze, de lehet ott is 1000/1 darabnál jönne ki az intel minőségi előnye. Én valahogy így értem a dolgot.
asszem van valahol egy ősrégi intel alaplapon,megsasolom nosztalgiából

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#61) arty válasza Jimmy8 (#13) üzenetére


arty
veterán

Butaság ilyesmi alapján dönteni. Simán lehet, hogy a te példányodnak meg vannak számlálva a percei, ahogyan a cikkben előforduló lapok esetén is lesznek hibás példányok.

Ha azt mondtad volna, hogy az ezer gépes, X lapos gépparkodat Y alaplaposra cseréled, ha 5 év alatt 3%-nál nagyobb lesz a meghibásodási arány, akkor lett volna benne némi(!) ráció.

Ennyi erővel legközelebb vegyél időjárásfüggően gépet: ha napos idő intel, ha esik amd.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#62) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

(#63) audi100td válasza tothjozsef (#62) üzenetére


audi100td
nagyúr

de durván néz ki :)

(#64) Jimmy8 válasza arty (#61) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Igazad van, egy alapján nem lehet véleményt alkotni, de ezek alapján akkor ide csak azok írjanak, akik rendszergazdák, vagy szervízesek, boltosok... ;)
Csak leírtam a tapasztalatom vele, mert szerintem tényleg nem gyakori magánembernél az Intel lap, ezért minden "tartós teszt" vélemény számíthat.

Lehet szerencsém volt, és egy másik topikban már írtam: a lap változatlan volt, de a fejlesztések során és több proci, memória, videokártya stb. járt már benne, és mindig gond nélkül tökéletesen működött. Jelenleg a 4 memóriamodul 3 fajta (2db 512 modul "egyforma", de a 2db 256- os modul később raktam bele, azok már nem egyformák) benne, és hibátlanul megy dualban. Persze biztosan ez is szerencse.

Most megy a teljes gépem a rokonsághoz, és bízom benne, még pár évig hibamentesen fog náluk is működni.

[ Szerkesztve ]

(#65) fgordon válasza motorhead (#21) üzenetére


fgordon
senior tag

"Ma már semmit a világon nem készítenek úgy, hogy hosszú évekig, netán évtizedekig eltartson. Ez kb a 70-es 80-as. évekig volt így."

Az én Asus alaplapom mint file server, Intel P4, Socket 423-as, RAMBUS-os memóriával 2000 ősz óta megy, most lesz 11 éves. Napi szinten ki/be van kapcsolva és megy 8+ órát, vagy éppen megy hetekig folyamatosan, terheléssel.
Tápot 2x cseréltem, meg AGP-s VGA-t is 1x, HDD-t bővítettem (egyikkel sem volt gond, csak magamtól cseréltem le). Tudom, szerencsém van, hogy még megy... :K Szerintem menni fog még ennyit, ha akarom, de többet is akár... :P

Sajnos láttam 5+ éves Intel alaplapot elromlani, de ez nem minősíti az Intel-t. :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#66) ATI


ATI
senior tag

Kicsit kanyarodjunk vissza a cikkhez. Pont a lényeg maradt ki a cikkből. Miért vesz valaki Q67 chipset-es alaplapot? Miért épp e chipset köré építenek irodai gépeket a nagy gyártók (HP, Dell és társai)?

A válasz az AMT. A távoli menedzsmentet lehetővé tevő funkciók rendkívül hasznosak lehetnek egy egy nagyobb cégnél. Pl távolról ki-be lehet kapcsolni a gépet egy web oldalról. Távólról át veheted a Q67-es (és a Q57-es) chipsetre épülő gép képernyőjét, billentyűzetét, egerét. Konkrétan olyan, mint egy fapados HP iLO.

Példának okádék.

Intel® vPro™ Expert Center

Érdekesség: MKB Bank Tightens the Vaults with Intel® vPro™ Technology Megjegyzem nem ott dolgozom :D

Egy tipikus rendszergazdának nem kellene felállnia az asztalától, hogy odamenjen az egységsugarú userhez, hogy megnézze miért nem megya word. Átveszi a képernyőt, telefonon beszélget a userrel és kb fele annyi idő alatt megoldja a hibát, mintha oda kellene mennie. Arról ne is beszéljünk, ha a user a világ másik végén van...

Kár, hogy cask egy bemutatóra futotta az alaplapról...

(#67) fgordon válasza arty (#61) üzenetére


fgordon
senior tag

Vannak márkák, típusok, amik megbízhatóak, és vannak, amik kevésbé. 10-20 hasonló, azonos példányból is lehet következtetéseket levonni, jól.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#68) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Ha valaki megkér, hogy állítsak neki össze egy gépet, rákérdezek, hogy milyet akar. Ha azt válaszolja:"mindegy, csak menjen rajt az ofisz, lehessen vele filmet nézni, meg netezni" na akkor szerzek be ilyen alaplapokat. Az intel rendszerintegrátori lapjaival semmi baj sincs, kicsit olyanok, mint egy laptop alaplapja: annak biosában sem túrkál az átlagfelhasználó nap mint nap, így nem is kellenek az olyan fícsörök mint a tuning.

Szóval teljesen jó lap, a megbízhatóságával járó 30 gurigáért viszont az olcsójánosok kifeszülnének, max annyival tudnám őket leszerelni, hogy ehhez évekig nem kell hozzányúlnod, utána meg úgyis elavul.

Viszont a cikk elolvasása után felmerült bennem a kínzó kérdés: MERRE LEHET DISPLAY PORTOS MONITORT KAPNI, MILYEN ÁRBAN??? Találkozott-e valaki boltban DP kábellal???

Tudom, hogy e kérdés kissé költői túlzás, de akkor is. Elárasztott minket a toprongy HDMI (csak vicc), és a notebookomon csak Display Port van...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#69) baluka26 válasza muxi-muxi (#68) üzenetére


baluka26
veterán

Én azért vettem Intel deszkát a gépembe, mert tuningolni nem szoktam, nem vagyok BIOS beállítás mániás, viszont 3 évig garanciálisan biztosítva vagyok, olcsó volt, jól néz ki, és eléggé megbízható :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#70) Oliverda válasza muxi-muxi (#68) üzenetére


Oliverda
félisten

A kicsit magasabb kategóriás Dell-eken kivétel nélkül ott van már a DisplayPort. Illetve: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#71) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Időközben megnézegettem a DiplayPortos monitorok árait, és úgy döntöttem, kap egy hdmi átalakítót, mert a DP-s monitorok horror árban vannak, gondolom a professzionális felhasználás miatt...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#72) JoeYi


JoeYi
őstag

460/330 MB/sec :Y

(#73) franc0 válasza muxi-muxi (#71) üzenetére


franc0
őstag

Nem hinném, hogy a Dell U2311h a maga 47ezres árával a horror kategóriába tartozna...sokkal inkább a "best buy"-ba.
Itt is figyel az asztalomon :)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#74) #13260800 válasza franc0 (#73) üzenetére


#13260800
törölt tag

háát már akinek :) 16:9-es én nem szívesen használok 16:9-es monitort maradok a 16:10 -nél amíg lehet. De amúgy tényleg jó kis cucc.

(#75) arty válasza fgordon (#67) üzenetére


arty
veterán

10-20-ból zseniális csusztatásokat lehet produkálni, nem reprezentativ statusztikát :)

a megbizható márkát pedig hagyjuk. az intelnek idén már volt egy visszahivása és lehet jön a következő

az ár sokkal jobban meghatározza az elvárható minőséget, mint a márka - persze a presztizs és a többi piactorzitó hatás miatt ez se szentírás (van sok túlárazott hulladék és olcsón kínált jó lap). nekem is mennek mai napig levetett/egyéb gépeim, 5-7 éve is talán, ecs, asrock, abit márkából, de nem gondolom, hogy ez bármit is jelentene :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#76) _Atesz válasza motorhead (#21) üzenetére


_Atesz
addikt

Ma már készülnek alaplapok 50.000, sőt egyesek 100.000 üzemórás minőségi Japán kondikkal. Azok sokkal többet kibírnak. Persze ezeket meg is kell fizetni. Láttam ilyen lapokat több gyártótól is, ha bárki vesz alaplapot érdemes ezeket választani, ha hosszú távra tervez. :)

(#77) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

hát az én irodai gépemben is intel lap van (s478 procis) és azt mondták a srácok - amíg bírja nem kapok új gépet. :O

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#78) Oliverda válasza litvitcsak.a (#77) üzenetére


Oliverda
félisten

:DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#79) #16939776 válasza litvitcsak.a (#77) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy félbehajtott A4-es lapot celluxozz fel a táp hátuljára, indíts el egy IBT-t, holnap reggere mehetsz a rendszer-gizdához új gépért :)

ON:ezt a lóf@asz tápot ami ezen a lapon van, úgy néz ki mintha átlag idle/10%-os processzor-kihasználtsághoz "méretezték" volna. Kíváncsi vagyok hogy sípol-e ;]

(#80) Oliverda válasza #16939776 (#79) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem sípolt.

95 watthoz pedig bőven elég a PWM. Nézz meg egy 6-7 évvel ezelőtti P4-es lapot aminek a Prescott alapú procikat kellett kiszolgálnia. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#81) #16939776 válasza Oliverda (#80) üzenetére


#16939776
törölt tag

OK.

Volt egy nem reprezentatív felmérésem DG45FC alaplappal 4 ből 2 sípolt. Mivel Low-cost, ezért cserélgetik a beszállítókat a haszonmaximalizálás érdekében, így az alkatrészek minősége sem egyenletes egy termék teljes forgalmazási időtartama alatt. Vásárlás előtt javaslom a felhasználói vélemények átolvasássást :K

P4? Azok főzték a kondikat rendesen, volt hogy vásárlás napján cseréltem bennük kondiparkot TEAPO-ra, 2-3000 napos up time-al mentek utána a file-szervereknek ;)

Nem akarok vitatkozni :))

[ Szerkesztve ]

(#82) ch003067 válasza Oliverda (#5) üzenetére


ch003067
addikt

Így van! Aki megveszi, nem játékra fogja megvenni, meg nem is arra, hogy szénné húzza a benne lévő procit.

Ami az árát illetni, nagyon sokallom érte a 30.000 ft-ot, de ahogy itt olvasgatom, nem csak én vagyok ezzel így.

(#83) mikej95 válasza ch003067 (#82) üzenetére


mikej95
aktív tag

Egyetértek veletek, ennyiért már van P67-es alaplap amin van 8x-8x CF, na meg ugye támogatja a K végződésű procikat! Spórolós megoldás, de működik. :))
ASROCK P67 Pro3 SE,ASUS P8P67-M REV 3.0 ,GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 mind van USB 3,SATA 3 és CF, nameg tuning. :DDD

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#84) audi100td válasza mikej95 (#83) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, de nem mindenki tuning lapot keres :)

(#85) fgordon válasza baluka26 (#69) üzenetére


fgordon
senior tag

"3 évig garanciálisan biztosítva vagyok, olcsó volt"

Az összes Asus, Gigabyte, MSI alaplap 3 év garis, Asrock "csak" 2 év. (ha nem kapod meg, az a bolt hibája ahol vásárolsz, ahol én veszem ott így van.)
Szerintem a garancia és az olcsóság nem érv az Intel alaplap mellett... :U

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#86) fgordon válasza arty (#75) üzenetére


fgordon
senior tag

Nekem a 10-20 jól működő termék jelent valamit. Azt biztosan, hogy nem statisztikus vagyok... :DD

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#87) fgordon válasza _Atesz (#76) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, az én Asus alaplapomon is ez van:

"100% High-quality Japan-made Conductive Polymer Capacitors!
VRM 5000hrs lifespan @105°C, 500,000hrs @65°C"

Egy ilyen alaplapot sem láttam még tönkremenni :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#88) audi100td válasza fgordon (#87) üzenetére


audi100td
nagyúr

én igen, hülye haverom már első nap szétbaszta az integrált hangot valami barkácsolt kábellel :D

egész nap neki raktam össze a gépet, telepítettem, erre szedhettem szét és mehetett gariba, az a durva, hogy ki is cserélték

(#89) dízelracer válasza fgordon (#85) üzenetére


dízelracer
senior tag

ASUS-t inkább hagyjuk. Az utóbbi időben ipari hulladék kategóriába sorolnám az összes olcsó(bb) alaplapjukat.

(#90) audi100td válasza dízelracer (#89) üzenetére


audi100td
nagyúr

az olcsó lapjaik sajnos már jó pár éve azt a szintet képviselik

(#91) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Csúnyának csúnya de használható..

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#92) litvitcsak.a válasza #16939776 (#79) üzenetére


litvitcsak.a
tag

:)))))

[ Szerkesztve ]

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#93) kts88 válasza #16939776 (#79) üzenetére


kts88
senior tag

Ha megnézel egy ref tervezésű 4850 vidkarit, azon kettő! fázis szolgálja ki a gput. ( 4 tekercs van, de csak két fázis, a sapphire be sem rakta mind a négy tekercset.) Nekem volt, és még a vmodot is bírta.
Szerintem kicsit túl van misztifikálva ez a fázis dolog, ha nem spórolják ki a normális induktivitásokat meg kondikat belőle, akkor elég a kevés is. Az alaplapgyártók közül ahogy nézem eddig a biostar és az intel nem adta be még a derekát a fázis hajhászásnak.

(#94) #16939776 válasza kts88 (#93) üzenetére


#16939776
törölt tag

"ha nem spórolják ki a normális induktivitásokat meg kondikat belőle"

By me @#81:
Mivel Low-cost, ezért cserélgetik a beszállítókat a haszonmaximalizálás érdekében, így az alkatrészek minősége sem egyenletes egy termék teljes forgalmazási időtartama alatt.

Azért azt aláírod gondolom hogy ha több fázis között van megosztva a terhelés, akkor kisebb az üzemi hőmérséklet, így tovább bírják a kondik, (nem mindegy hogy 45C° vagy 65C°...élettartam szempontjából kb. a fele), illetve a tekercs sem forrasztja ki magát. :)

Legyen meg a 4 fázis a cpu-hoz (ezen csak 3 van)+ vga 75W-ja, lehessen alulfeszelni a CPU-t a biosban, és már nem is troll-kodok itt tovább :K

[ Szerkesztve ]

(#95) fgordon válasza dízelracer (#89) üzenetére


fgordon
senior tag

Asus-ból még soha nem vettem olcsóbb változatot, nem is raktam össze ilyenből gépet senkinek. A komolyabb alaplapjaikba nem nagyon tudok belekötni...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#96) Vegtor


Vegtor
csendes tag

Te jó ég ez milyen (csúnya)

mint valami őskori lap a múltból

Na jó a tudás nem mindig jár szépséggel :R

(#97) audi100td válasza Vegtor (#96) üzenetére


audi100td
nagyúr

szerintem meg pont az "őskori lapok a múltból" néztek ki jól, a sok mai csicsás meg ronda :)

(#98) fgordon válasza Vegtor (#96) üzenetére


fgordon
senior tag

Egy teljesen más célcsoport, szerintem az új kihaló félben lévő kisebbség, akit érdekel, hogy néz ki az alaplap... :B

Tudom, sokan az alaplapon villogó LED-ek alapján választanak, nem a megbízhatóság, tartósság és egyéb "régimódi" szempontok alapján... :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#99) marcias válasza Vegtor (#96) üzenetére


marcias
őstag

De komolyan. Ennyire számít, milyen szép az alaplap? Beteszed a házba, azt kész. Nem azt kell nézni. Működjön.

Steam: marcias88

(#100) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Ez a lap pont olyan amilyennek szánták praktikus tudja amit egy átlag user-nek kell vagy irodának a szépség ezeknél nem számít elvégre senki nem fogja a lapot bámulni nemde? kicsi , integrált VGA-van benne ,USB3, SATA 6 Gbps ,eSATA

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.