Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baluka26


baluka26
veterán

Ronda, de finom :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2) Findzs


Findzs
addikt

kár, hogy ilyen drága :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3) fanti


fanti
addikt

Ritka pocsék egy alaplap.......
Bár a szolgáltatásai tényleg ott vannak, deeeee, akkor is ronda......

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4) Normi™


Normi™
őstag

Teljesen korrekt lap,egy kicsit több fázis azért még jó lenne.Most éppen micro atx-eket vadászok és ez bekerült a kalapba.Az intel lapok stabilitása az ami engem mindig is vonzott,viszont az áruk irreálisan magas,persze ez relatív,de akkor ennyiért már van asus amiben van tuning lehetőség is,ha esetleg kevés lenne....

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#5) Oliverda válasza fanti (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Aki ezt megveszi, az szerintem max. akkor látja amikor kibontja és bekerül az adott gépbe.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Még a kondenzátorok is ferdék rajta. :DDD

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#7) #13260800


#13260800
törölt tag

Annó mikor rengeteg pupos Asrock , Abit, és társai alaplapok a sírba kergettek (pedig nagy Abit fan vagyok de volt elcseszett szériájuk nem egy) váltottam "Intel" alaplapokra. Eredmény nem tudom milyen egy Intel alaplap szervizelése ugyanis még nem kellet egyet sem vissza küldenem :) (na jó túlzok 1 - 2 ment már vissza szó nélkül cserélték őket). Hajrá Intel! :D :C

(#8) PetX


PetX
aktív tag

Szerintem szép alaplap, egyszerű. Nekem tetszik, a tuningot meghagyom bacsisnak, a UV fényeket meg a MODdereknek, ventilátorokat utálom, szóval legyen egyszerű, gyors és megbízható, a leírás alapján nekem teremtették! :)

Más. Csak én látom meghajolva az alaplapot a bplate.jpg -s képen? Vagy már ennyire fáradt vagyok így a munka vége felé?

Most komolyan, ti minden nap megnézitek a gépeteket belülről? Az aeroengine házamon plexi lap van, és minden nap elmegyek mellette, mert a monitor felett van a gép, de most vettem észre hogy el kezdtek lepotyogni a videókártya memórákról a bordák :DDD
Fogggalmam sincs mikor esett le az a 3 amit észrevettem tegnap, vagy tegnap előtt? :U

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#9) Zoz


Zoz
őstag

"Az Intel még valamikor a Pentium 4-es időkben adta ki első saját tervezésű alaplapját."
A korábbiakat ki tervezte?
Van pl egy AL440LX PII-es Intel lapom, nem hasonlít egyetlen más gyártó lapjára se, pl a processzor tápellátása elég strapabíró kinézetű cuccokból van, nem is lett púposkondis az eltelt 13 év alatt sem.

(#10) MLaca válasza Zoz (#9) üzenetére


MLaca
őstag

eladó az alaplap? :)
nekem tán még 486-os intel is volt, de p1 tuti.

http://mlzphoto.hu/

(#11) Gorneck válasza Oliverda (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Ez így van...bár kicsit puffog, hogy zacsiba kapja a cuccot nem szép kartondobozba... :) A sajátom (Intel DH67BL B3) pl semmivel se volt drágább, mint bármelyik H67es lap...sőt, olcsóbb volt...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#12) Oliverda válasza Zoz (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Az Intel weblapján P4-es a legkorábbi. Kerestem én is infót arról, hogy melyik lehetett az első Intel márkanév alatt megjelent alaplap, de nem nagyon találtam erről semmit.

mod: Átírtam 486-ra. Aki talál 386-os Intel márkájú alaplapot az szóljon. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) Jimmy8 válasza fanti (#3) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Hát az AMD is csinál(tat)hatna egy-két olyan lapot, mely biztosan annyira tartós és stabil, mint ezek a lapok. Ha a mostani AM3 lapommal 5 évenbelül valami gond lesz, akkor visszatérek az Intelhez, az tuti...

(#14) dízelracer


dízelracer
senior tag

Teljesen korrekt alaplap. Kéne. :K

(#15) Neil Watts válasza Oliverda (#12) üzenetére


Neil Watts
veterán

Erre tessek --->

"Intel386™ 302-25 Motherboard"
Kepem, na az nincs rola.

(#16) vince


vince
őstag

Mennyire jópofa már a bios PCI(e) részében a jobb felső kis ascii art :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#17) Oliverda válasza Neil Watts (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Kösz, akkor a négyest hármasra cserélem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) vince válasza Gorneck (#11) üzenetére


vince
őstag

Annakidején szemeztem én is Inteles H67-es lappal, tényleg teljesen egy árban voltak/vannak a hasonszőrű lapokkal. Aztán végül Asrock lett, mert Fehérváron épp azt lehetett kapni B3-ból :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#19) Gorneck válasza vince (#18) üzenetére


Gorneck
titán

Azzal a különbséggel, hogy sok esetben a hasonló tudású lap drágább volt...legalábbis mikor én vettem, akkor hasonló felszereltségű lapot ilyen árban nem találtam...

Gorneck#1239

(#20) Neil Watts válasza Oliverda (#17) üzenetére


Neil Watts
veterán

286-os inteles lapot nem talaltam. :( ;]

(#21) motorhead


motorhead
aktív tag

A leírt extra funkciókon kívül aligha lehet más pozitívumot említeni az intel lapja mellett. Az meg, hogy ez bármivel stabilabb megbízhatóbb lenne mint akármelyik másik gyártó alaplapja, egy nagy humbuk. Ugyan mitől lenne jobb és stabilabb?? Ugyanúgy készül ugyanazokkal az alkatrészekkel ugyanolyan technológiával. És szerintem ronda mint a bűn... sőt erősen meg is van hajolva.

Ma már szerintem elenyésző különbségek vannak a márkák közt. Egytől egyig mind az olcsóság jegyében, és nem a hosszútávú befektetés és évekig tartó működést szem előtt tartva készül. Minek is lenne cél az évekig tartó stabil működés? 3 év múlva egy lyukas garast ér,kidobják a szemétre. Addig meg bármelyik elmuzsikál. Ma már semmit a világon nem készítenek úgy, hogy hosszú évekig, netán évtizedekig eltartson. Ez kb a 70-es 80-as. évekig volt így.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#22) Oliverda válasza motorhead (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

Szuper lenne, ha minden alaplap gond nélkül elmenne 3 évig, de sajnos a gyakorlat nem ezt mutatja.

Az alaplap pedig nem volt egyáltalán meghajolva, csak a képen látszik úgy.

kts88: Pontosan

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) kts88 válasza motorhead (#21) üzenetére


kts88
senior tag

Szerintem nincs meghajolva, csak közelről lett fényképezve és kijött a gép objektívjának a hordótorzítása.
És nem feltétlen a szuperjó drága lapok a stabilak. tudom volt......

[ Szerkesztve ]

(#24) motorhead válasza Oliverda (#22) üzenetére


motorhead
aktív tag

Azt sem tudjuk ez fog e menni, csak azt állítják. Halszem optikával van fotózva?? :)

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#25) Oliverda válasza motorhead (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

"Azt sem tudjuk ez fog e menni, csak azt állítják. "

A statisztikák szerint fog.

"Halszem optikával van fotózva??"

Majdnem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Zoz válasza motorhead (#21) üzenetére


Zoz
őstag

"3 év múlva egy lyukas garast ér,kidobják a szemétre. "
Ez maximum azoknál van így, akik mindig a legújabb játékokkal akarnak játszani a maximális felbontáson.
Átlagember simán elvan 5-6 évet is egy géppel.
Cégeknél meg simán akár 10 évet is, hiszen ha 10 éve megtudta írni rajta Mancika a levelet, akkor most is. És nagyon nem szoktak örülni neki, ha Mancika gépében megdöglik az alaplap, akkor kell mellé új proci, ram, vga, mondjuk 40-50000 forintért, csak azért, hogy Mancika újra le tudja pötyögni a leveleket.

(#27) motorhead válasza Oliverda (#25) üzenetére


motorhead
aktív tag

"A statisztikák szerint fog."

Én elfogadom ezt, ha van rá magyarázat mitől fog menni, vagy megbízhatóbban/jobban üzemelni mint akármi más, pl egy Asus vagy egy MSI stb... tökmindegy mit írok.
Hol vannak azok a pontok, ahol a többi elvérzik a statisztikák szerint többször mint az intel lapok. Mert ha már ezt állítják, akkor nem árt azt is elmondani, hogy ez majd ez és ezen dolgok miatt tart tovább és emiatt drágább. Mert engem a névvel egyenlőre nem győztek meg. De ne az legyen a válasz,hogy akkor ez nem neked készült, vagy eleve nem neked készítik. Szeretném tudni mi miatt számíthatok stabilabb és megbízhatóbb működésre.Mert ránézésre ez egy teljesen normál cucc.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#28) motorhead válasza Zoz (#26) üzenetére


motorhead
aktív tag

Had ne mondjam el neked az én céges gépemben milyen alaplap megy kb 7 éve napi 9 órát.Egyenlőre táp csere volt benne. Mindemellett én is elvagyok 4-5 évig egy lappal ha kell.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#29) huncut123


huncut123
tag

Pofás kis cikk lett, de a cégek még egy darabig nem fognak ilyet venni, más meg nem vesz Q szériás chipsetet. Ez a lap megmutatta hogy szinte hűtés nélkül is lehet jót csinálni (és még szépnek sem kell lennie).

--- Üdv: huncut123 ---

(#30) audi100td válasza baluka26 (#1) üzenetére


audi100td
nagyúr

szerintem szép, bejövős :)

a csicsás lapokat nem szeretem

(#31) Oliverda válasza motorhead (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyrészt a saját maguk által tervezett és gyártott processzorhoz tervezik ezeket az alaplapokat. Ennek okán szorosan a specifikációkhoz szabják az egészet, ami bizonyos gyártóknak olykor nem mindig sikerül.

Másrészt a minőségellenőrzés is egy magasabb szinten megy. A BIOS sem szenved olyan alapvető hibáktól, mint amivel néha találkozni lehet a nagyobb asztali márkáknál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) Normi™ válasza Oliverda (#31) üzenetére


Normi™
őstag

Pont ez az amiért ennyire szimpatikus,mint fentebb írtam,hogy nagyon stabil mert optimalizált.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#33) buherton válasza audi100td (#30) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

+1

Teljesen egyetértek. Azzal hogy csicsa az egész csak az e-pénisz növekszik nem a teljesítménye... Gépház nézzen ki kultúrátlan, de ami benne az minek? Jobb esetben csak akkor látod amikor beteszed utána csak használod, amikor is az alaplapon lévő csicsa semmilyen plusz teljesítményt nem hoz.

Nesze neked birka társadalom. Mindegy milyen csak jól nézzen ki, aztán kit érdekel mit tud. Bizonyításképpen itteni hsz-ek nagy része csak annyit említ hogy fúj de ronda meg hasonlók...

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#34) Charlie válasza motorhead (#27) üzenetére


Charlie
tag

A magyarázat egyszerű : Intel.

(#35) marcias


marcias
őstag

Szeptemberben akarok gépet venni munkára. Ha a Bulldozer túl drága lesz, akkor lehet, hogy veszek egy ilyen alaplapot, és hozzá egy i5-ös vagy i7-es procit. Bár azért Bullnak jobban örülnék, de ahhoz nem tudom lehet-e majd hasonlóan PRO lapot kapni, ami nem a tuningról, hanem a stabil, megbízható működésről szól.

Steam: marcias88

(#36) Oliverda válasza marcias (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet kapni. Tyan, Supermicro és hasonló márkanevek alatt. Persze ezeknek is megvan az áruk.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) #13260800 válasza motorhead (#21) üzenetére


#13260800
törölt tag

statisztika? szerinted erről valaha is lesz hivatalos statisztika? Amúgy az Intel már régen arra építkezik, hogy strapa alaplapokat csináljon. Lehet nem olyan tuningosak, lehet nem olyan csicsások, de pupos kondit bizonyosan nem fogsz látni. A Z68 -as deszkájáról tudom, hogy 5W -al kevesebbet eszik mint más Z68 -as itt is jók voltak a fogyasztási tesztek.

Rengeteg pályázaton trenderen indúltam illetve indúlt az a cég ahol dolgoztam, annó. Több helyen a rendszergazdák kikötötték az Intel alaplapot mint alap feltétel. MSI , ASUS pályazatok ne adj isten Asrock biztos bukók voltak. Lehet maradiak a döntés hozók de ez valamiért kialakúlt és mióta én is az Intel alaplapokat preferálom benne is megerősödött, hogy ha ilyen alaplapot vesz az ember évekig nem lesz gondja az alaplap felől.

Egy nagy bánatom van, mégpedig, hogy az AMD nem ad ki saját neve alatt lapokat. Ha azt a minőséget követelnék meg a bérgyártótól mint amit az Intel megkövetel a Foxconn-tól akkor bizonyosan emelkednének az eladásaik. Nem értem miért nem lépnek ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#38) marcias válasza Oliverda (#36) üzenetére


marcias
őstag

Meg ezek nem tűnnek olyan cuccoknak, amit a sarki közértben beszerezhetek. :D

Steam: marcias88

(#39) PCrevRM


PCrevRM
tag

Nekem tetszik, bár nálam nem a külső a fontos. Szerintem a mai alaplapok túl trendi kinézetűek, ezen is rajta van minden, ami a működéshez kell, nincs felesleges(!) hűtőborda sem. Más márkák olcsó "irodai" alaplapjai ilyenek csak sajnos.

[ Szerkesztve ]

We are Outcast Consensus 1

(#40) Jimmy8 válasza #13260800 (#37) üzenetére


Jimmy8
senior tag

"..Egy nagy bánatom van, mégpedig, hogy az AMD nem ad ki saját neve alatt lapokat. Ha azt a minőséget követelnék meg a bérgyártótól mint amit az Intel megkövetel a Foxconn-tól akkor bizonyosan emelkednének az eladásaik. Nem értem miért nem lépnek ez ügyben..."

Én is ezt nehezményezem. Otthon nekem is Intel lap van a jelenlegi gépembe (Az új AMD konfigot most rakom össze), és ismeretlen számomra bárminemű hardverhiba mióta megvan (kb 7-8 éve). Nem tudom hogyan csinálták, ill. csinálják, de egyszerűen csak megy és megy. :K Én nem csak napi két órát...

[ Szerkesztve ]

(#41) bacsis


bacsis
Közösségépítő

stabil működést biztosító alaplapot kapunk a pénzünkért

miért ha veszek egy Abit Fatal1ty vagy egy Asus ROG alaplapot az nem garantálja a stabil működést? :F

(#42) Oliverda válasza bacsis (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát én egy Abit Fatal1ty se komoly munkaállomásba se szerverbe nem raknék. Ezeket nem napi 4 óra játékra meg némi netezésre és kis szórakozásra tervezték, hanem 24/7-re.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) bacsis válasza Oliverda (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lehet hogy ezek a "poerkodó" lapok nem tudnak egy csomó iylen "extra" szolgáltatást, ami szervergépeknél jól jön, de azt ne mondd, hogy nem felelnének meg 24/7es működésre ;)

(#44) Oliverda válasza bacsis (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondom: nem. Az ECC támogatással rendelkező RAM modulokat sem véletlenül találták ki.

Az ilyenekre nem bíznak létfontosságú alkalmazások futtatását. Nem véletlenül, ugyanis egyszerűen nem erre találták ki őket. Az ASUS saját 1 processzoros szervereiben sem ROG lap van.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) #13260800 válasza Oliverda (#42) üzenetére


#13260800
törölt tag

:D Nekem sikerült beszereznem annó egy Abit Fatal1ty F-I90HD. Sokat használtam 24/7 ben is hál isten agyonverhetetlen (ez az egyetlen AMD chipsetes Intel procis alaplap tudtommal :D )
Van egy Abit Quad GT ami szintén kinyírhatatlan most egy Q9550 van benne. Sajnos ehhez a procihoz az utolsó BIOS amit kiadtak nem annyira jó a többivel meg nem megy, így a tuning picikét macerás vele (egy kezemen meg tudom számolni mennyi véletlen újraindúlás volt lehet meg is nézem a GURU -ban milyen a statisztikája nevetni fogtok de annó ezért is szerettem az Abit Guru lapokat jó kis statisztikákat gyűjt a működésről a BIOS -ba persze azóta már sok deszka tudja és az Intel is logol ha akarja az ember).
De pl az Abit GD8 pro alaplap amivel annó egy egyszerű fájl szervert üzemeltem be 5 év után 5 kondit is ki kellet kukáznom persze a cucc azóta is megy no de akkor is macera.

Na már el is feledtem mit akartam mondani :) a lényeg jók voltak az Abit cuccok szerverbe is. Bár sokaknak ezek a sima irodai fájlmegosztó levelezők nem számítanak szervernek.

(#46) mghltm válasza bacsis (#41) üzenetére


mghltm
addikt

van egy dg41ty-m illetve egy q45-os deszka az inteltol. a bios-ban kis tulzassal a datumot es a pontos idot lehet allitani. az ember szepen belerakja a ramot/procit/vga-t/hdd-t es egyeb nyalanksagokat aztan hatradol. nincs szukseg semmifele hokusz-pokuszra, rontas levetelre, imadkozasra, minden mukodik azonnal es gond nelkul. stabil es megbizhato, az asszony sem ragja a fulemet mindig valami problema miatt ( dg41ty nala uzemel jo ideje ;] )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#47) bacsis válasza Oliverda (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A fogalmazás szerintem akkor is egy kicsit pontatlan ;)
akkor úgy kellett volna írni hogy szerver/munkaállomás feladatokra is alkalmas alaplap és továbbra sem azt hogy stabil működést biztosító alaplap, mert mindegyik alaplap úgy kerül forgalomba hogy a gyártó garantálja a stabil működést
tudom csak kukacoskodás de akkor is ;)

(#48) Oliverda válasza bacsis (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

"mert mindegyik alaplap úgy kerül forgalomba hogy a gyártó garantálja a stabil működést"

Persze, a gyártók legalábbis ezt állítják, és végül néhány esetben esetben kiderül, hogy ez sajnos nem igaz. Bizonyos időközönként szinte mindegyik márkából előfordulnak olyan modellek, hogy azokat én senkinek sem javasolnám még nap 2 óra használatra sem, nemhogy 24/7-re.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) bacsis válasza Oliverda (#48) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ebben abszolút igazad van :R
de nem erről volt/van szó ;)

(#50) Oliverda válasza bacsis (#49) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor miről? Az Intel lapjaival biztosan nem fut bele az ember ilyenbe. Erről van szó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.