Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Stanley-B. válasza petipetya (#10) üzenetére


Stanley-B.
őstag

igen Hue izzók vannak mindenhol (van ami színszabályzós, van ami csak fehér), de a kanapén például 2 méteres Hue LED csík van (illetve azóta még pár helyen ami nincs rajta a képen).

A szekrények világítása Power Switch-csel van megoldva. Tehát a szekrény saját beépített világítását irányítom.
Igen, mindent lehet kapcsolni telefonról.

De ennél összetettebb a dolog. Például ha elmegyek otthonról, akkor a telefon GPS pozíció alapján lekapcsolja az összes világítást a házban, plusz leveszi a fűtést 15 fokra.
Ugyanígy ha hazaérek, felkapcsolja az előszoba lámpát de csak akkor, ha már naplemente van, illetve felveszi a fűtést is 21 fokra
Másik példa ha projektoron nézek vmi filmet, akkor egy érintés a "Mozi Scene" ami azt takarja, hogy lekapcsolja az összes világítást, és a LEDcsíkokat leveszi 30%-ra hangulatvilágításnak a film közben.

szerk: látom (#12)-ben hasonlóan gondolkodtál (hazaérkezés, filmnézés), de még ennél is tovább lehet menni azzal amit írtam például, hogy mondjuk kapcsolja fel az előszoba világítást mikor hazaérsz. Be lehet állítani hogy mennyire kelljen megközelíteni az otthont, hogy felkapcsoljon. Nekem például akkor kapcsol ha kb 50 méterre vagyok otthontól.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.