Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Nocsak. Remélhetőleg fogja is tudni amit ígér... :)

(#2) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Nem rossz, ezt kipróbáljuk!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#3) Petya XT


Petya XT
aktív tag

..azért kíváncsi lennék, hogy a további adatok alatt mit értenek :F :F Mert ez így csak egy újabb szoftver, ami arra kíváncsi honnan rendeltünk pizzát vacsira... :U :U

(#4) Lacc


Lacc
aktív tag

Kaspersky-nek is van ingyenes eszköze, sőt azt cégek is igényelhetik, igaz egy űrlapot kell hozzá kitölteni.

(#5) apatyas


apatyas
Korrektor

Most akkor miben különbözik a viselkedés alapú elemzés egy heurisztikus víruskeresőtől? Spanyolviasz-szagot érzek.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

AVG-vel nem ütközik?
Lehet ki kéne próbálnom. Valaki már próbálta esetleg?

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#7) bindike01


bindike01
aktív tag

Érdekes lehet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#8) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

"A RansomFree viselkedésalapú ellenőrzést végez valós időben, ezzel az antivírusszoftverek előtt jár..."
Jár a francokat, rég használják már ezt a többiek is.

(#9) Male


Male
nagyúr

Akkor lehet is gyártani az összeesküvés elméletet:
"Zavar, hogy a civilek titkosítják az adataikat, nem férünk hozzá."
Megoldás:
1: terjesszünk el file kódoló vírusokat, legyenek változatosak, hogy a vírusirtókon ne nagyon akadjon fent, nehéz legyen kivédeni velük
2: ha elég nagy már a probléma, dobjunk ki egy ingyenes védelmet ellene, ami minden filekódolást detektál, és a biztonsággal magyarázva továbbküldi az adatokat nekünk, a titkosító kulcsokkal együtt... természetesen a felhasználói kódolásokat is érzékelje, legyen mind téves riasztás
3: ismét mindenhez hozzáférünk

Hogy értelmes is legyen: Tetszik a dolog, és szerintem elég könnyen lehetne is ezt detektálni (pl irreálisan sok file írás / módosítás... AES-NI jelentős mértékű használata), persze sok téves detekcióval, de működhetne.
Viszont jobb lenne ha egy ilyen védelem az fizetős lenne, és nem küldözgetne semmit sehová... akkor máris jobban bíznék benne.

(#10) robi0


robi0
csendes tag

Ha az adatgyűjtéses bekezdés kimaradt volna, akár fizetett cikk is lehetne...

Amúgy nem olyan nagy dolog ez, meg lehet nyugodni.
Ahogy már a #8-asban is említették, a jobb AV-k már régen tudják ezt (is).

(#11) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Ransomeware-k ellen eddig (de meddig?) a legjobbb módszer a biztonságos internetezés: nem kell mindenféle szir-szar weboldalra fellátogatni, pláne, ha valamit illegálisan, fizetés nélkül akarunk letölteni, és rögtön minimálisra csökken az esély egy ilyen elkapására. Easy.

Nem csodálkoznék, ha a közlekedés szabályozását követően az internetezési szokásokra is több figyelmet fordítanának, főleg a felnövő generációban. Megmutatni nekik, hogy miért nem érdemes a zavarosban halászni, miért érdemes ez esetben közvetlenül a készítőtől vagy hiteles weboldalról (pl. videojátékok esetén Steam) a dolgokat beszerezni. Főleg, hogy a mobil világban miért jobb MINDENT közvetlenül az App Store-ról, Google Play-ről vagy Windows Store-ról beszerezni, mintsem különféle gyanús oldalakon vadászni rájuk. Warez persze régen is volt, de akkoriban a kisebb behálózódás révén a kockázat is alacsonyabb volt.

(#9) Male és (#10) robi0: Ha nem küldene egy ilyen szoftver semmilyen adatot, akkor honnan tudnának a készítők azonnal egy új variáns feltűnéséről?

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#12) -szp- válasza Necroman_Mk2 (#11) üzenetére


-szp-
aktív tag

Sok esetben a ransomware e-mailes csatolmányként, vagy linkként érkezik. Ha például a HR osztályon dolgozol, és rendszeresen kapsz önéletrajzokat különböző formátumban, könnyedén szerezhetsz saját zsarolót magadnak.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#13) otapi válasza -szp- (#12) üzenetére


otapi
tag

A zsarolóvírusok ellen az a megoldásom, hogy a fontos, pótolhatatlan fájlokat verziókövetéses, lehetőleg kliens oldali titkosítású felhőszolgáltatásokba mentem. Ha bekapnék egy ilyen vírust (eddig még nem sikerült), akkor csak a rendszert kell újrahúzni, személyes cuccaimat vissza tudom állítani.

(#14) -szp- válasza otapi (#13) üzenetére


-szp-
aktív tag

Igen, a biztonsági mentés a legjobb védelem, csak jól kell kitalálni a szinkronizációt és a hozzáférést.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#15) Rock88


Rock88
csendes tag

Hogyan lehet futtatni ezzel keresést, vagy csak valósidejű figyelés megy ?

(#16) Male válasza Necroman_Mk2 (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Ha fel tudja ismerni úgyis ( sőt, elve nem mintákkal dolgozik a keresőjük ), akkor minek kéne tudniuk róla, hiszen úgyis felismeri?

Amúgy sajnos néha azért kell alternatív helyről beszerezni egy APK-t, mert a Play kiírja, hogy nem kompatibilis az eszközömmel... aztán érdekes módon az APK-t máshonnan beszerezve, felrakva simán működik. ( így jártam a tablet - okosóra kombómmal, a gyári programját a Play nem engedte feltenni, így meg ment )

[ Szerkesztve ]

(#17) Necroman_Mk2 válasza Male (#16) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

De mégis honnan tudná, hogy mit kell felismernie, pláne, ha idővel új megközelítést alkalmaznak a zsarolók? Nagyon leegyszerűsítve: a 2x2 meg az 5-1 felismeri, de a 2 a négyzetent meg a négyzetgyök 16-t már nem, mert nem ismeri a hatványozás/gyökvonást. Az eredmény ugyanaz, csak éppenséggel nem tudja meggátolni.

Persze oké, valakinek először ilyen esetben is az áldozati báránynak kell lenni...

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#18) Male válasza Necroman_Mk2 (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Pl ezer filet ír át pár másodperc alatt... vagy aktívan használja az AES-NI-t, stb... nyilván vannak jellegzetességei annak, ahogy egy meghajtó tartalmát lekódolják, és ez felismerhető.

Ők állítják, hogy nem minta alapján ismer fel, szóval ezt velük vitasd meg.

...ha meg jelenlegi állapotában, tudásával nem ismeri fel, akkor elküldeni sem fogja... tehát itt bukik ez a magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#19) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Egészen biztos, hogy volt Windows Server 2010 R2? :F (Wikipedia)

Szerk.: Lehet, hogy a Windows MultiPoint Server 2010-re gondoltak...

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#20) Jester01


Jester01
veterán

A rövid cím az ajánlóban elég vicces: "Ingyenes Ransomware" :DDD

Jester

(#21) UnSkilleD válasza mbalint987 (#19) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

2012 r2

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22) copass válasza Necroman_Mk2 (#17) üzenetére


copass
veterán

csalit használnak. kihasználják azt hogy az összes zsarolóvírus népszerű formátumokat kódol, képek,doksik,adatbázis,stb. kiraknak minden meghajtó elejére/végére egy szám/betű mappát és abba pakolják a csali fájlokat. ezeket figyelik, ha változik akkor lelövik azt ami piszkálja,stb. szerintem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#23) bigz válasza Male (#16) üzenetére


bigz
tag

Tablet-okosora kombo?? Mekkora csuklod van basszus? 😳

I <3 Razer Mantis Control.

(#24) Male válasza bigz (#23) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD

A kettő összekapcsolására szolgáló program, a tabot nem hordom a csuklómon :)

(#27) troller válasza Necroman_Mk2 (#11) üzenetére


troller
senior tag

"a legjobbb módszer a biztonságos internetezés: nem kell mindenféle szir-szar weboldalra fellátogatni, pláne, ha valamit illegálisan, fizetés nélkül akarunk letölteni, és rögtön minimálisra csökken az esély egy ilyen elkapására. Easy."
OK, de ennyi erővel akkor le is mondhatnánk a netet... ;] :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#28) copass válasza otapi (#13) üzenetére


copass
veterán

a felhőbe is ugyanúgy felnyomja a titkosított fájlokat, feltéve ha elbírja a tárhely. a verziókövetés ebben az esetben semmit nem ér,mert új fájlok készülnek, más névvel,tartalommal.
a legjobb megoldás a minél több másolat készítése és offline tárolva.
külső vinyóra szinkronizálni ellenőrzötten majd kikapcsolni.
ftp-re szinkronizálni, ugyanis nem tud felkapcsolódni rá magától mint a helyi hálózatra. pölö egy nasra.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

" viselkedésalapú ellenőrzést végez valós időben"
Sztem nem jár semmivel előrébb...
Meg kell venni egy progit a zsarolás ellen -> ez igazából nem zsarolás?:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) copass válasza hcl (#29) üzenetére


copass
veterán

hogyan viselkedik egy zsarolóvírus?
letitkosít mindent ami fontos neked.
hogyan lehet ezt megelőzni?
csapdát (honeypot) állítunk neki.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31) hcl válasza copass (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt más esetekben is alkalmazzák irtók... sok éve.

Mondjuk azt benéztem, hogy nem ingyenes :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) csongi


csongi
veterán

Az fog nagyot szólna ha egyszer kiderül, hogy az egész mögött a vírusvédelemmel foglalkozó cégek állnak :D ;]

(#33) hcl válasza csongi (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meglepődnél? Én nem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) dementor


dementor
senior tag

Kellett már nagyon, remélem végzi is a dolgát rendesen.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#37) cskamacska válasza hcl (#29) üzenetére


cskamacska
addikt

Ha nem lenne igény másra a vírusirtókon kívül, akkor nem lennének ilyen alternatív kezdeményezések. :U Csakhogy a régi irtók egy részének még a klasszikus vírusokkal is meggyűlik a baja(amelyek mára nagyjából ki is haltak), a netes korszak spyware / backdoor / adware cuccaival általában annyira sem boldogulnak (a Malwarebytes és régebben a Spybot erre épített vállalkozást!), a zsarolóvírusok meg teljesen letolt gatyával érték őket, még a Malwarebytes Anti-Malware-hez is csak bétás az anti-ransomware modul.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#38) hcl válasza cskamacska (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez nem igény kérdése. A technológia nem új, mármint a valós idejű viselkedésanalízis. Az egy dolog, hogy a nagy vírusirtós cégek nem fejlesztették le ransomware-re.
Másik; a vírusnak az a dolga, hogy meggyűljön vele a baja az irtónak... :D Mondjuk ha a SEP-ből indulok ki, akkor én sem sok értelmét látom a vírusortónak :D
Így, hogy nincs már itthon windóz, meg amúgy is röhögök az egészen :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) Male válasza #03412736 (#39) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, bár talán azért is érdemes figyelni, hogy ne használhassák, hiszen lebuknának vele... ezzel nagyobb prociterhelésre, és hosszabb futási időre kényszeríthetőek, ami mindig feltűnőbb.

(#41) copass válasza #03412736 (#39) üzenetére


copass
veterán

én felraktam a cuccot és csalit használnak.
én goodsync-el kísérleteztem virtuális gép alatt hogy beraktam vagy 1000 apró képet első mappának és elkezdtem figyelni szinkronizálással hogy ha változik benne valami akkor először is kezdje el dátumidő szerint másolni minden változást egy mappába és fusson le egy szkript. de aztán leálltam vele. a cryptolocker elég gyesznó egy valami.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#44) copass válasza #03412736 (#42) üzenetére


copass
veterán

az a baj hogy ha egy ilyen elszabadul akkor már a jogok mit sem érnek.
ha vendégként hozzáférsz a fájljaidhoz írás/olvasásra akkor ő is hozzáfog férni és lekódolja.
ami érdekes hogy a ransomfree mindíg random mappákat,fájlokat hoz létre minden meghajtón. gondolom azért hogy ne tudják szűrni a vírusok.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#46) copass válasza #03412736 (#45) üzenetére


copass
veterán

na jó, de általánosságban nem ez jellemző. mindíg oda van adva az írás is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#48) copass válasza #03412736 (#47) üzenetére


copass
veterán

xp? :U én kérek elnézést!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#50) hcl válasza copass (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amennyien még azt nyomják :D :W :Y

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.