Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Bármit elkövetnek, hogy váltásra ösztönözzék a cégeket.
Bár gonosz off, de rengeteg közintézményben win95/98 lapul még a gépeken, azokat tényleg érdemes lenne nyugdíjazni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) GrandeP válasza Depression (#1) üzenetére


GrandeP
őstag

Pl anno az elöző munkahelyemen is.... bár ott a gépek is max 800 mhz/256 ramosak voltak... msot azzal mit kezdene a win7?! :DDD

Egyébként igenis h jó oprendszer.... csak ajánlani tudom, de csak akkor ha megfelelő gépre rakjuk..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#3) chepavel válasza Depression (#1) üzenetére


chepavel
aktív tag

Sőt, ahol dolgozom, meglapul még DOS-os rendszer is. Ami pedig sajnálatos, hogy még mai napig DOS-os programra fejlesztenek, országos szinten, napi szinten haszálatos szoftvereket..
Van még Win98 is, és sok, magas pozíciójú ember csodálkozott, hogy nem támogatják már azt a rendszert, és az új hálózati nyomtatót nem lehet használni róla, ugyanis ahhoz már nem gyártottak drivereket..

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Megelőztem a hírt, mert én már le is töltöttem magamnak. Kis elemzésnek alá is vetettem így hirtelenjéből. Ezzel a letölthető változattal valóban csak az Enterprise kiadás telepíthető, mert az Install.wim képben csak ez az egy változat található. Egyéb lényeges eltérés csak az ei.cfg fájlban van, a szokásos "OEM" meg "Retail" helyett "Eval" csatorna megnevezés. Majd ha hazaértem fel is dobom megnézni közelebbről. :D
Mindenesetre nagyon rendes dolog volt a Microsoft-tól, hogy ilyen prószaverát kiadott egy ennyire friss oprendszerből.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#5) fatal` válasza Kendek (#4) üzenetére


fatal`
titán

Persze, hogy így van, mert az Enterprise a mennyiségi liszenszes változat, az aktiválása is eltér a többi változattól.

Valóban mindent megtesznek, hogy váltásra ösztönözzék a cégeket, kiváncsi vagyok mennyire lesz népszerű OS. :)

(#6) chepavel válasza fatal` (#5) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szerintem nagyon. Most nem csak a hype-ból kiindulva, hanem abból, hogy a Microsoft kitett magáért, nagyon jó rendszert hozott létre most ezzel a 7-essel..

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#7) azbest


azbest
félisten

deciki.. letöltésnél meg kell adni, hogy most mit futtatok... és csak win 7 RC van... rtm nincs a listán :D

ha a munkakörben nem informatikust választotok, akkor azt mondja majd, hogy bocs de ez az eval csak it professionaloknak való. :W

[ Szerkesztve ]

(#8) fatal` válasza chepavel (#6) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem nem sok különbség van a Vistahoz képest, de én azt is szerettem. A Vista elleni érv általában a nagy hardverigény volt, semmivel nem kisebb a hetesé sem, csak utolérték a hardverek. :)

(#9) negyedes válasza azbest (#7) üzenetére


negyedes
addikt

ha a munkakörben nem informatikust választotok, akkor azt mondja majd, hogy bocs de ez az eval csak it professionaloknak való. Ha' de nem nekik van? ;]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#10) Duree


Duree
veterán

Biztos,hogy feltörik

duree54

(#11) chepavel válasza fatal` (#8) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ez így igaz. Ami még alapszabály, hogy superfetch mellett legyen sok memória, és nincs vele hiba.. Melóhelyen, Vista Business, otthon meg 7-es RTM. Ellenben a 7-es giga rammal is jobban használhatóbb, mint Vista szvsz..:)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#12) Kendek válasza Duree (#10) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt a változatot minek törnék fel? Egyenértékű számunkra egy Ultimate-tel, nem kell ez otthonra. Cégek meg nem játszadozhatnak ilyennel, hogy crack-elik az oprendszert. Azon kívül pedig a valóban működő mostani Windows 7 crack sem olyan hatalmas nagy törés, ide több kellene azért. Szal szerintem értelmetlen lenne ezzel foglalkozni.

<-ƘƘ->

(#13) fatal` válasza chepavel (#11) üzenetére


fatal`
titán

1 giga rammal lehetséges, hogy a Win 7 gyorsabb, de használtam vistat 1 gigával és nem volt vele probléma. Persze 2 gigától nagyon begyorsult. A superfetch nagyon hasznos dolog, szeretem. :) Indexelést pl. alapból letiltom mindkét OS alatt, nem használom a beépített keresőt, csak a start menüben, az meg elég gyors nélküle is. Így nem kerregteti a vinyót feleslegesen. :)

(#14) chepavel válasza fatal` (#13) üzenetére


chepavel
aktív tag

Most is 1 gigás Vista Businessről írok, bőven jó. PatchKedd után kicsit nyűgös, de amúgy tökéletesen megy. Mondjuk nem dzsunka pc, de az 1 giga akkor is csak 1 giga.:) És még a superfetch is megy, mert tényleg jó dolog. De ez már nagyon off..:)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#15) Dilikutya válasza Kendek (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

A cégek mg jó darabig nem cserélnek. Van olyan gép, ahol még az XP-s alap Internet Explorer 6-ot sem frissíthetem újabb verzióra, mert néhány webes alapú céges szoftver nem szereti... röhej, mi lenne akkor egy Win7/IE8 esetében... nálunk legalábbis sok akadálya van a váltásnak. A DOS-ös könyvelőszoftverekről nem is beszélve...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) Depression válasza Dilikutya (#15) üzenetére


Depression
veterán

A dos-os könyvelő progi az más, nekem szimpatikusabb is, ugyanis egy pendriveról bootolva garantáltan nem lesz vírusos, stb. De ahhoz elég a pendrive, ami külön egy feladatra van szánva.
Egy op.rendszertől mást várunk el.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) fatal` válasza Dilikutya (#15) üzenetére


fatal`
titán

XP mode + IE6 lenne. :D Már ha megfelelő a hardver alá.

(#18) bobsys válasza Dilikutya (#15) üzenetére


bobsys
addikt

azert en megprobalnam a helyedben az ie8 comptaibility view-al azokat az oldalakat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19) Csakénvagyok válasza Dilikutya (#15) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Én csak XPs válalati alkalmazásokkal találkoztam. Talán fejlesztők láttak már vistásat is.

(#20) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Na én fel is tornásztam a gépre, mármint csak virtuális gépre. Kiderült, hogy bizony 10 napos próbaidő áll a rendelkezésünkre, mármint ennyi idő alatt kell aktiválnunk a rendszert. Amit persze készséggel aktivál is nekünk a Microsoft, méghozzá azzal a kulccsal amit már tartalmaz a telepítő.

És bizony kapunk egy szép vízjelet is a sarokba sajnos:

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#21) Dilikutya válasza bobsys (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem már próbálták, én nem kísérletezek, úgyis van vírusirtó, és azokon a gépeken nem neteznek, csak ami a munkához kell, nem léhűtő titkárnők használják :).
Egyébként tudjuk jól, milyen jók ezek a kompatibilitási módok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) Dilikutya válasza fatal` (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze... olyan gépnek, amin könyvelnek, pénztár fut, meg nyilvántartó, alkatrészrendelő programok, és tökéletesen jó egy 2.6-os Celeron 512, esetleg 1024Mb RAM-mal, állítsunk be egy zsák pénzért többmagos rendszereket, amik támogatják a virtualizációt? Nézd, nekem mindegy, pár napi meló feltenni a cuccokat, de a vezetőség számát neked továbbítom, hogy mond el, miért is lenne jó pár millióból lecserélni a gépparkot ;]. És a Vista költségekről még nem is beszéltünk.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) Dilikutya válasza Kendek (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Úgy néz ki mint egy Linux :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) fatal` válasza Dilikutya (#22) üzenetére


fatal`
titán

Nem mondtam, hogy ilyen gépre. De ilyen gépre minek egyáltalán Windows 7? Régi géphez, régi os.

(#25) Sanyix válasza Dilikutya (#23) üzenetére


Sanyix
őstag

hát nem kicsit KDE beütésű :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#26) zsolt1129 válasza Kendek (#20) üzenetére


zsolt1129
addikt

És ez csak angol nyelven érhető még el egyenlőre?

(#27) Kendek válasza zsolt1129 (#26) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, angol, francia, német, japán és spanyol nyelvű változat tölthető le. De feltelepítés után a magyar MUI-t fel lehet rá rakni gond nélkül. Viszont egyenlőre csak kézileg, mert update nem találta meg a nyelveket, pedig Ultimate-el rájuk talál.

<-ƘƘ->

(#28) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ma szedtem le a Professionalt MSDNAAról. :)

(#29) rootkiller


rootkiller
őstag

Én is szedem, megy fel a 7éves 1.6/768/30/ati7500/SXGA+ notimra, tesztelem "netbook" körülmények között, természetesen USB-ről telepítve. :DDD

Artengo TR 990 Pro

(#30) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Az hogy létezik, hogy egy Gigabyte GA-MA770-UD3, Athlon II X2 240, 2G Kingston ram, Ati Radeon X1650 gépen netezés közben (a lap görgetésénél) 50-60%-o jár a proci? Ez egy vicc. :((( Nagyon rossz vicc. Egyébként minden driver fel van telepítve. :)

Üdv. Core2

(#31) WonderCSabo válasza Neil Watts (#30) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vmi összeakad, vagy vírusos. Nézz utána!

(#32) Neil Watts válasza WonderCSabo (#31) üzenetére


Neil Watts
veterán

:F :Y
Az nem lehet! Friss install!
Amiből lehetett, W7-es drivert raktam!
A telepítés elején várakozott 15 percet, míg betöltötte a nyelvválasztó képernyőt! :(

Üdv. Core2

(#33) huskydog17 válasza Kendek (#20) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Látom te már letesztelted az Enterprise verziót, ezért kérnék tőled némi információt!
Az érdekelne, hogy ez miben különbözik leginkább egy Ultimate verziótól, pontosabban van-e valami hátránya az Ultimate-hez képest. Azért kérdem, mert az MS azt "mondta", hogy ezt hétköznapi felhasználóknak nem ajánlja, de mivel 90 napig ingyenes, gondoltam ki fogom próbálni, el is kezdtem letölteni a telepítő ISO fájlt.
Az angol nyelv engem egy csöppet sem zavar.
Hogy működik 1 GB RAM mellett? Ugyanazt tudja, mint az Ultimate?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#34) bobsys válasza huskydog17 (#33) üzenetére


bobsys
addikt

enterprise=ultimate csak mas license konstrokcioban erheto el

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#35) huskydog17 válasza bobsys (#34) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor bátran feltelepítem a héten és lesz 3 hónapig legális Win7-em! :D

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#36) rootkiller válasza bobsys (#34) üzenetére


rootkiller
őstag

Meg nincs aero. Vagy van??? :DDD

Update: W7Enterpriseban már van, úgy emlékszem Vistán nem volt.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#38) erdoke válasza Kendek (#20) üzenetére


erdoke
titán

Kíváncsi vagyok, működik-e a rearm. Jópofa lenne még kétszer 90 nappal hosszabbítani. Összesen február 28 (RC lejárata) + 270 nap próba. :K

A legjobb aláírás a héten

(#39) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Már két napja tesztelem és eddig csak jót tudok elmondani róla....

Ha a hivatalos megjelenésig nem lesz vele semmi gebasz, akkor úgy néz ki, hogy végre lesz egy jogtiszta Win a gépemen.....(mert megérdemlem) :C

Ezen a cuccon fut:
GA-EP35C-DS3R
E8400
2db Corsair TWIN2X 2048-6400C4 4x1GB
Galaxy 9600GT 512MB DDR3 OC Xtreme Tuner
HDD: WD 320GB

[ Szerkesztve ]

(#40) Alex123


Alex123
senior tag

Eddig minden OK vele, tehát még van 61 napom a próbaváltozatból ha azalatt sem lesz semmi gebasz, akkor egy Windows 7 Professional 64 bit boldog tul.-a leszek.
(és addigra legalább lemegy még 1-2 e Ft-ot is.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.