Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Azt a festést el lehetne hagyni róla, a ledvilágítás legyen kikapcsolható és majdnem tökéletes.
Legyen pár alapszín, pl fehér, fekete. Mondjuk, egy 100-asért lehessen bármilyen RAL-kód alapján kérni. Külön felárral színezett üveggel.
Úgyis rétegtermék, az ár szerintem ennek fényében rendben van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) Joccc07


Joccc07
addikt

Nagyon jól néz ki, de cserébe drága.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3) #16729600


#16729600
törölt tag

Jól néz ki. Még több led, extravagánsabb festés / minta kellene még rá. ( csak, hogy letérjek a mainstream divat led utálattól )

[ Szerkesztve ]

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Szép szép, de nyitott.

Valamint mekkora hóteljesítményt tud kezelni? Multi GPU-t lehet bele pakolni?

(#5) Ijk


Ijk
nagyúr

Baromira tetszik.

Ennyiből nem jön ki egy igényesebb ház komplett vízzel (blokkok, radiátorok, szivattyú).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6) [CsuCsu] válasza macilaci78 (#1) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az a festes valoszinuleg a BF edition. A jobb oldalin nincsen rajta. Benne van a cikkben, hogy tobbfele valtozat keszul.

Nekem egyebkent nagyon tetszik, igenyesnek tunik es otletes a koncepcio. Ara is rendben van, tekintve, hogy egy alapbol jol osszerakott felsokategorias haz es egy modern CPU+GPU hutes kombinacioja.

(#7) Rayyy


Rayyy
senior tag

A nevével ellentétben nem is olyan csajos... :P

Minden a legnagyobb render!

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Jajjj, de széép!
.
.
.
Ja, nem. Nagyon ronda.

szerk.: ráadásul nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen VGA hűthető le azzal a két pálcikával, illetve hogyan. Merthogy a GPU is kérdőjeles, de ott a VRM és a RAM, és akkor nem beszéltünk arról, hogy egyedi cover kellhet minden típushoz.

Közben utánam írták is, hogy a CPU is érdekes.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Ribi válasza Ijk (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

150k-ból nem jön ki? Nemár.

Engem mondjuk nagyon érdekelne, hogy azokon a pilicka csöveken keresztül hogy hűti le az egészet???
Sima hőcsövekből nem véletlen kell 4-6, de még vízhűtésnél is vastagabb csövek vannak.

(#10) Cheesy


Cheesy
őstag

Az első autóm került ennyibe kb. :DDD

De még csak nem is szép. Porcsapda az egész.

www.vakbelmutet.hu

(#11) Ijk válasza Ribi (#9) üzenetére


Ijk
nagyúr

100 kiló környékén veszel egy szerelhető D5 szivattyús szettet tripla vagy quad radival. 35-45k egy FC blokk, +csatlakozók. Már legalább 130-nál jársz, 20k-ból meg valami nagyon alap házat kapsz. Egy igényes ház amibe már vizet is pakolnék 40k, határ a csillagos ég.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) h-yle válasza Ribi (#9) üzenetére


h-yle
addikt

Server ház
Nem ugyan az, de ez elég jól hűt...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#13) [CsuCsu] válasza Ribi (#9) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ertelmes vizhez a haz nalam a Corsair 800D-nel kezdodik. Az igazan nyalcsorgatos termekek a CaseLabs hazai, az basszus minoseg, de nagyon dragak. No, majd eloleptetes utan ;]

(#14) AGE-T


AGE-T
senior tag

Jól látom, hogy kettő darab hőelvezető cső viszi át a vga-ról a meleget? Az mire elég? CPU ugyanez? Nem fog ez működni...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#15) #56573440 válasza Ribi (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem ma kezdték az ipart hanem egy ideje már dolgoznak ezeken, ipari megoldásaik is vannak ha megnézed a weblapjukat, vasúttól a szélerőművekig. Szóval nem hiszem hogy gond lenne ezzel, vagy ha igen akkor elég hamar kiderül majd... Egyébként a linkelt előző megoldásuk se volt annyira szar, pedig Linus megizzasztotta azt is:)

(#16) #56573440 válasza AGE-T (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mondjuk nekem nagyon úgy tűnik hogy te tévedsz nem ők ;)

Egy 1080-at elvitt a rendszer értékelhető hőfokon. Azért az nem szar egy 5820k-s i7 után se. A teszteken a proci 50 fok alatt maradt a gpu 60 alatt. Terhelve. Azért az nem épp pite...

[ Szerkesztve ]

(#17) bakosszabolc


bakosszabolc
tag

[link] :)

Simply Clever.:D > NOKIA E75, E52 / NOKIA Lumia800 / HTC One M7 / HTC 10 / Huawei P20Pro

(#18) bakosszabolc válasza #56573440 (#16) üzenetére


bakosszabolc
tag

ügyesen megelőztél :)

Simply Clever.:D > NOKIA E75, E52 / NOKIA Lumia800 / HTC One M7 / HTC 10 / Huawei P20Pro

(#19) Egon


Egon
nagyúr

Ha nem lenne nyitott, max. 400 euróból fogni lehetne, no meg nem lenne ilyen rusnya, még érdekelne is...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Jim Tonic válasza Ijk (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Viszont akkor nehogy már összehasonlítsd azt a hűtési teljesítményt ezzel a bohózattal.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mennyire időtálló? Mennyire "DIY" a komponens-csere lehetősége, pl 5 év múlva kapok-e hozzá GPU modult, vagy akkor új szettet kell vennem, mert nem bontható a loop?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) AGE-T válasza #56573440 (#16) üzenetére


AGE-T
senior tag

Boldogság, szeretet...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23) Ijk válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért ne hasonlítsam? [link]

Van akkora bordafelület mint egy 60k-s mo-ra, még több is, persze ez passzív. De ha esetleg még így sem elég meg lehet támogatni pár alacsony fordulatú 12-es ventivel.
Már az elődje is elég jól bizonyított.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) GoldhandRent válasza ledgeri (#21) üzenetére


GoldhandRent
őstag

A kickstarteres link videojaban emliti, hogy flexibilisek a csovek. Ebbol gondolom, ha van megfelelo lefogatod, barmikor kicserelheted. Lefogatot meg ennyi penzert szerintem kuldenek, ha kersz. VGA hasonlokeppen.
De majd kiderul :)

-

(#25) Jim Tonic válasza Ijk (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Linus videói kb. semmit nem érnek. A másik az, amit említettem. Nem lesz pl. GPU specifikus megoldásod, megfőzöd az egyéb komponenseid.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) Ijk válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


Ijk
nagyúr

Linus nem ér semmit? És akkor az ő mérésük sem ér semmit?
VGA-ra egy sima fémlapot tesznek ahogy nézem. NEm tudom ezzel milyen vrm hőmérsékleteket produkál.

Majd ha kijön úgyis letesztelik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) berVi


berVi
senior tag

Szenzacios, bar mi evek ota rakunk ossze teljesen fanless gepeket i7-tel, GTX-szel :)

(#28) #56573440 válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

Gondolom ref kártyához azért jön majd ez meg az.

Piacon elfér? El. Konkurencia a víznek vagy levegőnek? Nem. Retegtermek? Mint minden ilyen.

Tényleg nem értem hol a gond. Jobb értéket produkál mint a lég, halkabb is, nincsen gondozás igénye mint egy komolyabb víznek, cserébe drága és kevésbé rugalmas. Ez van:)

(#29) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Halott koncepció. 32 kiló, ebből sokat nem fognak eladni. Inkább a klasszikus hőcső+ nagyméretű félpasszív borda + 10dbA-s venti.

Tized annyiba kerül, nem kell targonca a mozgatásához és kvázi hangtalan, mert ennyit még a háttérzaj is nyom bárhol.

(#30) Jim Tonic válasza Ijk (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nézd meg a videó alatt az első hozzászólást. Az összes videója tele hülyeségekkel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) imibogyo válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem feltétlenül lesz gond.

Egyrészt nem kezdő cégről van szó...
Másrészt ami felett sokan elsiklottak itt a többi hozzászólásban is (legalábbis ez jött le), az az, hogy itt fázisváltáson alapuló hűtésről van szó, ami pedig nem olyan, mint egy sima hűtőcsöves hűtés, sokkal közelebb áll a klíma működési elvéhez így a teljesítményére sem a sima hőcsöves megoldásokból kell következtetni. Ha hatékonyan tudja "mozgatni" a hűtőközeget rá a hőleadó felületre, akkor működhet nagyon jól... ;)

Azt természetesen én sem mondom, hogy egy biztosan jól működő hűtési megoldás ez amit letettek az asztalra (majd a tesztek megmutatják), de előre szerintem felesleges temetni.

Anno nekem a quad radiátor passzívan elvitte a 2600k-t még némi tuninggal is, ez pedig azért vélhetően egy jóval hatékonyabb hűtési mód, mivel aktív hőmérséklet csökkentés is van a képletben és nem csak sima disszipáció. ;)

Most is egy 100%-ban passzív gépet használok, bár az természetesen igaz, hogy a cikkben szereplő ígért legyűrt teljesítményhez képest jómagam jelenleg szerény teljesítményű géppel operálok (G1820 + GTX 750Ti). :B

(#32) abridabri válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


abridabri
veterán

Ja akkor az Aida64 se lat at az uvegen ugye ?

(#33) Jim Tonic válasza abridabri (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem az Aida64 a lényeg, hanem hogy Linus annyira szakember, hogy lemérte az üveget.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) Jim Tonic válasza imibogyo (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Temetni nem kell, ezt én sem állítom. De nem ér ennyit.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) troviko


troviko
senior tag

Hát ez baszki kéne. Nagyon. Nagyon-nagyon.
Én nagyon csönd orientált vagyok, semmi nem csöndesebb egy passzív háznál. Mondjuk a mostani gépem is elég halk, jelenleg csak két noctua venti teker a házban 200 RPM alatt. Ennyi.Táp venti nem forog, VGA venti nem forog.
A HDD a leghangosabb, de az is gumi házban van, szivaccsal körbetekerve, szóval 10 annyi hangja nincs, mint gyárilag volt. De sajnos még így is van, és messze ez a leghallhatóbb. A rendszer persze egy 500GB-s SSD-ről megy, de kell a hely is. Alig várom, hogy az 1tb-s SSD-k 40k körül legyenek. Repül a faxba ez a szar HDD.
Minden álmom egy ilyen passzív PC.

https://www.oldtech.hu/

(#36) Ijk válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


Ijk
nagyúr

Racionálisan semmi nem ér annyit, ahogy egy épített minőségi víz sem. Veszel egy 20k-s házat, meg egy 10k-s procihűtőt és az elektronikai zaj hangosabb lesz mint a gép. Ha meg játszik valaki és bekapcsol a vga turbina majd feltekeri a hangerőt vagy felteszi a fejlhallgatót.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37) BBencK válasza troviko (#35) üzenetére


BBencK
csendes tag

A tárhelyet át lehet helyezni egy másik szobába.

[ Szerkesztve ]

(#38) Jim Tonic válasza Ijk (#36) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mondjuk ebben teljesen egyetértünk. :K

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) berVi


berVi
senior tag

Sracok, nem tudom, min megy itt a fingreszeles, de teljesen ertelmetlen. A fanless gep regota nem sci-fi, regota nem kompromisszum, regota nem kerul vagyonokba, regota nem nyom tonnakat.

Vegyetek Intel T procit, Nofan CPU hutot, KalmX VGA-t, megfeleloen meretezett Corsair PSU-t (40% load alatt fanless), SSD-t, es nincs zaj. Soha tobbe. Nem kell semmi haz venti vagy barmi hasonlo baromsag. "De, de, de ..." nincs de. Ha nekem nyaron kibirta full load-on, akkor masnak se lesz semmi baja.

Ez van evek ota, nincs se fan, se "elektronikai zaj", se semmi. Es nem is lennek mar hajlando zajos gepet hasznalni, mert minek, ha van ilyen is.

A tobbi rizsa.

(#40) abridabri válasza berVi (#39) üzenetére


abridabri
veterán

Persze , ha bongeszni meg szovegszerkeszteni akarsz akkor elhiszem: eleg a T-s proci meg a low TDP-s VGA passzivan . De itt most egy fullos workstation /jatek gepet igernek passzivan ,ami azert teljesen mas kategoria.

(#41) berVi válasza abridabri (#40) üzenetére


berVi
senior tag

A legujabb generacios i7 mire nem eleg? Kb. 5%-kal lassabb a 7700T, mint a 7700. 35W TDP-vel a Nofan rohogve elviszi, hat 80W-ig eleg lenne konyorgom. Mi ertelme egyaltan nem T-t venni? 5% gyorsulas, 85% plusz fogyasztas, azonos ar, micsoda uzlet. En tenyleg nem ertem ezt.

A GTX 1050 Ti mire nem eleg?

"Teljesen mas kategoria", igen, ezt magyarazzatok a 40. komment ota, csak ez marhasag, szorri. Nalunk tobb mint 100 fejleszto es grafikus dolgozik ilyen gepeken bleeding edge technologiakat hasznalva, akkor talan a PH expertjeinek is eleg lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42) VinoRosso válasza berVi (#41) üzenetére


VinoRosso
veterán

Egyetértek, még csak Nofan se kell (~30k) elég egy zalman FX70 egy Coolink Swif2 1200-al megtámogatva (~15k). Ilyet használtam egy félig nyitott házban 1.5-2 m-ről már hangtalan volt és hűvös egy 80W-os procival, akinek teljes csönd kell vesz egy hangszigetelt házat.

Most vízhűtést használok, de csak azért mert ITX konfigba nem férne be a Zalman, 2db 280-as radival D5-tel, a táp a leghangosabb alkatrész, és még így is csak töredékébe került mint ez a ház, aztán ha akarom beteszem egy dobozba és kézben átviszem bárhova lanozni.

(#43) Jim Tonic válasza berVi (#41) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te viszont azt próbálod megmagyarázni, hogy a te igényeid legyenek mások igényei is.
BTW, kétlem, hogy egy 7700k és egy 7700 között 5% lenne. De lényegtelen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) berVi válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


berVi
senior tag

Feltettem a kerdest, nem kaptam ra valaszt. Van T-bol i3, i5, i7, neked mire van szukseged, amit ezek nem fednek le?

BTW nem is 7700K-rol beszeltem, hanem 7700-rol, de lenyegtelen.

(#45) Jim Tonic válasza berVi (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Véletlenül került bele a k. 7700 sem 5%-kal lesz gyorsabb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) berVi válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


berVi
senior tag

Citation needed.

(#47) Jim Tonic válasza berVi (#46) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mivel az állítás a tied volt, neked illene.
[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#48) berVi válasza Jim Tonic (#47) üzenetére


berVi
senior tag

Jujuj, 10%-kal lassabb, mint a 7700! Tehat jol ertem, hogy az az allitas, hogy munkara/jatekra csak a Kaby Lake 7700 meg 7700K es esetleg a korabbi extreme edition i7-ek alkalmasak, minden mas jatekszer? Beleertve a Skylake i7-et is.

Akkor jo, igazad van, vegyetek a nem T procikat, mert kaptok 10% plusz teljesitmenyt, meg elfelezett energiahatekonysagot :C

En meg tovabbra is inkabb a kazant hasznalom futesre a gep helyett.

(#49) #16939776


#16939776
törölt tag

Érdekes rendszer, de ilyen idős fejjel már nem vágnék bele néma power-PC építésébe, mert ugyan úgy kompromisszumot kell kötni a méretével, mint más esetben a zajjal kellene.
Van egy passzív gépem zenehallgatásra, ennek a háznak az árából ~2x kijön, ugyan úgy poros lesz mindkettő :)

[ Szerkesztve ]

(#50) #06658560 válasza berVi (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondjuk egy fél autónyi modellt kábelkorbáccsal modellezni, mozgatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.