Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Szépségesek :) Mondjuk nem értem miért felül van a táp és nem alul... alattam szólónak igaza van!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A meleg felfelé száll, ráadásul kevés hely van a ház alatt, kontraproduktív elrendezés, maradok a jóöreg 750D-mnél.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3) dzsóbácsi válasza t72killer (#2) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

igen, nekem is kézenfekvőbbnek tűnik a hagyományos elrendezés alsó táppal..Esetleg van ezeknek az inverz házaknak valamiféle számomra ismeretlen előnyük?? :U

(#4) Snip3r_HUN válasza t72killer (#2) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

"A meleg felfelé száll"

Ez mindaddig igaz amíg a gépet ventik nélkül használjuk. ;)

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#5) t72killer válasza Snip3r_HUN (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, bár ha a ventik nekifújják a meleget a padlónak, ami onnan visszajön a házba, az sem szerencsés.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6) guftabi96 válasza t72killer (#5) üzenetére


guftabi96
addikt

Én is ezen gondolkoztam, hogy azért ha felül fújja ki a meleget, akkor ott általában nincs semmilyen akadály, vagy legalábbis nem annyira közel van, mint a padló.
Ettől függetlenül érdekes, és szerintem szép ház. :K

#KeepFightingMichael

(#7) Depression


Depression
veterán

Engem mégis érdekelne az inverz értelme...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) TomiLi


TomiLi
addikt

Szerintem nagyon jó, hogy ha a táp felül van (ventivel felfelé), ha félpasszív tápot használunk!

Szerk: ja csak egy baj van, nincs szellőző fent.... (az én házamból indultam ki: SS KL06)

Tetszik ez a ház nagyon! Jöhettek volna egy évvel korábban vele! :O

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#9) Flashback válasza TomiLi (#8) üzenetére


Flashback
addikt

Megcsinálták a házam :) Várom a teszteket... :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10) rottenbull


rottenbull
senior tag

A Corsair feltalalta a semmit.

(#11) MMIX válasza Flashback (#9) üzenetére


MMIX
addikt

A tesztekre nem kell várni, ott vannak belinkelve a TechPowerUp oldalán.
Today's Reviews

[ Szerkesztve ]

(#12) Snip3r_HUN válasza rottenbull (#10) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ennek most sok értelme volt... Kifejtenéd bővebben is ?

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#13) TomiLi válasza Flashback (#9) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem is nagyon tetszik: be is indultak a fogaskerekek... :B

Bogyóka

(#14) Flashback válasza MMIX (#11) üzenetére


Flashback
addikt

Hát én csak a hírt látom.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#15) MMIX válasza Flashback (#14) üzenetére


MMIX
addikt

A főoldalt nézd ne a hírt.
Ezzel kezdődik a lap tetején:
Wednesday, December 9th 2015
Today's Reviews
Cases

Minden nap ezzel kezdődik, a napi aktuális tesztek linkjeivel.

[ Szerkesztve ]

(#16) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Tetszik, bár nem erre fogom lecserélni a HAF-om :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17) Flashback válasza MMIX (#15) üzenetére


Flashback
addikt

Hopp bocsesz :)

Elég jókat írnak róla: [link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18) haxiboy


haxiboy
veterán

Úgy több értelme lenne hogy alsó táp + inverz alaplap, a tápok már nem melegszenek annyira, viszont a legmelegebb alkatrész lenne felül (gpu).
Maradok szintúgy a 750D-mnél :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Okés, hogy fordítva... Régen volt egy-egy kártya amin a gpu felül volt(ellentétes oldalon a proci fele).Anno ne mlett volna jobb megoldás a gpu-t és az alkatrész felülre szerelni?(Lehet akkor a forrasztás is talán a súly miatt beállna, plusz a meleg felfele szállna, stb...)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#20) Reggie0 válasza t72killer (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont ha eleg eros ventiket raksz bele, akkor lehet egy legparnas szamitogephazad:D

(#21) icp1970 válasza rottenbull (#10) üzenetére


icp1970
senior tag

Nem a Corsair találta fel az inverz belsőt.A cikk is említi.PL nekem volt már artic házam is ami ilyen elrendezéssel volt.az kb 5 évvel ez előtti model.

(#22) haxiboy válasza icp1970 (#21) üzenetére


haxiboy
veterán

HP-nek is van rengeteg brand gépe inverz házzal....

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23) bambano


bambano
titán

engem érdekelne, hogy x86-os világban, pizzaszervereket leszámítva, milyen az az alaplap, amit ez a kikötés: "a legfeljebb EATX méretszabványú alaplapot" kizár?

azt nem értem, hogyha berakok a ház elejébe egy radiátort, ami a cpu-t hűti, és ráfújom a meleget a vga kártyára, abban mi a ráció.

mert az tök jó, hogy három ventilátor is lehet alul, teszek a házra kerekeket és csi-zés közben ki is porszívózza a szobát...

(#2) t72killer "A meleg felfelé száll" de csak a tápot az alaplaptól elválasztó lemezig. ez, hogy fent van a táp, nem feltétlenül rossz döntés.

engem még mindig egy normálisan hordozható atx-es ház érdekelne, ami nem platinából van, márcsak az ára miatt is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) haxiboy válasza bambano (#23) üzenetére


haxiboy
veterán

És arra nem gondolsz hogy a ventillátor nem csak befelé fújhat hanem akár kifelé is fújhat/szívhat.

A brutálisabb lapok pedíg XL-ATX ami már nem fér bele mert kb 4cm-el nagyobb...

Normálisan hordozható ATX ház pedíg szerintem nem létezik. Volt CM Storm Scout 2-m, volt füle is, de volt vagy 20kg, most egy Corsair 750D van ennek nincs füle, ill került bele egy normális cpu hűtő, ez már talán 25kg is van...Ez minden csak nem hordozható. Amit tudsz cipelni az max ITX méret...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#25) bambano válasza haxiboy (#24) üzenetére


bambano
titán

"És arra nem gondolsz hogy a ventilátor nem csak befelé fújhat hanem akár kifelé is fújhat/szívhat.": nem, mert a meleg felfele száll, nem jó ötlet ellentétesen kényszeríteni és különben is porszívót akarok :)

"XL-ATX": mindig tanul az ember, kösz.

"Normálisan hordozható ATX ház pedig szerintem nem létezik" én is egyre inkább ezt kezdem hinni... normális hordozható atx ház létezne, csak nem bírnám megfizetni (lian li pc tu300). értelmes árú normálisan hordozható atx ház tényleg nincs. mondjuk nem notebook szintű hordozhatóságot várok el, csak azt, hogy relatíve kényelmesen lecipelhessem az emeletről a parkolóig és retúr és közben ne vágja szét az ujjaimat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) seniman válasza bambano (#25) üzenetére


seniman
addikt

Az XL-ATX eredetileg egy Gigabyte szabvány,ami igazán nagy az az EVGA HPTX formátuma :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#27) Nippon válasza bambano (#23) üzenetére


Nippon
őstag

Simán berakhatod a radiátort a ház elejébe, befelé is mehet róla a meleg, nem számít.

(#28) guftabi96 válasza haxiboy (#18) üzenetére


guftabi96
addikt

Szerintem is úgy lenne a legjobb.
Mint pl a Bitfenix Outlaw-nál.

#KeepFightingMichael

(#29) Nippon válasza guftabi96 (#28) üzenetére


Nippon
őstag

A pozitív nyomás miatt nem ragad meg a meleg a házban, csak pl a Silverstone az ilyen házaihoz kimondottan blower hűtős vga-t ajánl. Én mondjuk egy Windforce 970-est használok a TJ-08E-ben és teljesen jól el van így is.
Amúgy igen, szerencsésebb lenne alulra tenni a tápot.

(#30) Cifu


Cifu
nagyúr

Szép és jó, de mindössze két 3,5" hely? Izé, egy 30 eurós háztól sem szép, pláne egy ilyen drága és nagy háztól....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) #56573440 válasza bambano (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

:DDD

(#32) icp1970 válasza Cifu (#30) üzenetére


icp1970
senior tag

Szerintem a 3,5" helyek számával nincs semmi gond.2 már bőven elég a mai világban.

(#33) Cifu válasza icp1970 (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Corsair 400R házamban 3x 3.5" HDD van, plusz egy SSD. A nappaliban lévő gépben 4db HDD. Lehet, hogy egy átlag usernek elég, de némileg csodálkozom, hogy egy ekkora és ilyen drága házban csak 2db 3,5" hely találgató...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) #16939776


#16939776
törölt tag

TJ08 és egy csipet antec p180, csak nem...
felső táp miatt nem a legnagyobb ötlet több kártyás rendszerhez, ezen kívül nincs vele probléma, nekem még vállalható a kinézete.

(#19) sanchezsa: Fekvő házaknál/szervereknél teljesen jó ez a megoldás, az volt az idióta, aki kitalálta a torony házat... ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) imibogyo válasza bambano (#23) üzenetére


imibogyo
veterán

azt nem értem, hogyha berakok a ház elejébe egy radiátort, ami a cpu-t hűti, és ráfújom a meleget a vga kártyára, abban mi a ráció.
Az, hogy normális méretezést feltételezve nem a "meleget" fújja rá. Egy "normális" vízhűtésben a dT általában 10-15 fok körüli a víz-levegő viszonylatában ami a bordákon még kisebb, mivel ugye nincs 100%-os hőátadás a két közvetítő anyag között. A "Fehér-dög" (2600k), FA-ház v1.0 (2600k) és a FA-ház v2.0 (AMD 1055T) mappákban láthatsz (LINK) vízhőmérséklet értékeket a kijelzőkön általános (net, kis játék, filmezés), tehát nem nagyon kihegyezett (bench, stress test) szituációkban (a helység egy 15 fokos szuterén volt). Az meg, hogy egy 60-80 fokon járatott VGA kap a nyakába ~30 fokos levegőt, az nem oszt nem szoroz, sőt még örül is neki, ahogy a 30-40 fokos de mozgó levegőnek az ember is örül nyáron, mondjuk egy biciklin. Ráadásul ezek passzív hűtések voltak az én esetemben, nem volt ventilátor sem. :N

Most sem használok ventit, minden passzív. Mondjuk most már nem vízhűtéssel, hanem léggel. Kinőttem a pénzkidobásos korszakomból. :B

"A meleg felfelé száll" de csak a tápot az alaplaptól elválasztó lemezig. ez, hogy fent van a táp, nem feltétlenül rossz döntés.
Sőt... Bizonyos helyzetekben és megvalósításban nagyon is jó... Anno tesztelgettem is ugyanazon házat 3 féle képpen átalakítva, hogyan változnak a hőmérsékletek minden alkatrészen infrás hőmérővel mérve (de most nem találom a mappáimban sehol sem). A lényeg, hogy kevés ventis felállásnál (nálam mindig az van) sokszor sokat tud segíteni a felső tápelhelyezés, miközben önnön hőmérséklete és a kifújt levegő hőmérséklete nem, vagy csak alig változik.

engem még mindig egy normálisan hordozható atx-es ház érdekelne, ami nem platinából van, márcsak az ára miatt is...
Ez sokakat érdekelne (többek között engem is), de arra jutottam, hogy marad az egyedi házépítés. Remélhetőleg egy hónapon belül le tudok végre költözni a saját műhelybe és akkor végre bele tudok fogni az új tervem megvalósításába (alul a képen), vagy pedig marad a régóta tologatott projektjeim valamelyike.

[ Szerkesztve ]

(#36) shteer


shteer
titán

teccesz. mivel böszme nagy, várjuk a 200/300-as verziókat

..szerintem jónak tűnik

(#37) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez így mi? Az a szerencsétlen táp honnan veszi ott a levegőt?

[ Szerkesztve ]

(#38) #16939776 válasza jerry311 (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azon a két HDD-tartó fiókon, és az alaplai alatti kivágáson keresztül?!
Gondolom a lemezek hűtése miatt kellett így megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#39) jerry311 válasza #16939776 (#38) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen, és utána? Át a kábelkötegeken, meg a táp alatti (vagy feletti) 1-2 centis résen? Zseniális.
Ja, nem.

(#40) #16939776 válasza jerry311 (#39) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha ott gyűlik meg a meleg a táp fölött /sanszos ha alatta vannak a VGA(k)/ akkor tényleg gáz. Majd a rev.2-nél sikerül ez is :U

Egy tesztet azért megnéznék, menyire kezd el pörögni a vennti, hogy kiszenvedje a meleget a tápból, és ami a vga-kból jön, úgy hogy tele van kábellel meg HDD-vel...

Itt a képeken látszik mi a megoldás:[link] A VGA melege még ugyan úgy probléma lehet...

[ Szerkesztve ]

(#41) ALBY


ALBY
senior tag

Ezt mondom tíz éve hogy így meg kéne fordítani az alaplapokat a házban.

Béna egy helyzet hogy normál esetben standard házakban a vidókártyáról azért nem bír normálisan távozni a hő, mert lefelé néz az egész és beszorul a nyák alá.

Így fordítva korrekten felszállvat a meleg vga-ról, főleg azokról amik passzívak vagy legalább több kilóg a bordából. A fenti táp is jó ez esetben, kiszívja a felszálló meleget.
A többi alkatrésznek meg tökminegy az orientáció.

Régen volt izmos ATI 9800-as kártyám Zalman gofri hűtővel,
próba képpen megfordítottam a házam, -8°C a VGA-ból...

A 2db 3.5" azért gáz.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#42) #65675776 válasza ALBY (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szép és jó elvek, de csak passzív hűtés esetén szempont. Kényszerhűtésnél az égvilágon semmit sem számít.

(#43) Nippon válasza jerry311 (#39) üzenetére


Nippon
őstag

TJ08-E házam van, ugyanilyen elrendezéssel, a táp felül. A táp egy Corsair AX 750 és amióta megvan, még nagyjából egyszer sem mozdult meg benne a venti, terhelés alatt is max kézmeleg. Rendes tápot kell venni, a hőmérsékleteket meg nem kell túlparázni,csak legyen csendes a gép.

(#44) bambano válasza #56573440 (#31) üzenetére


bambano
titán

azon jár az agyam, hogy veszek valami rendesebb házat, fogom a nagykalapácsot meg a fúrót, és rákendácsolok egy fület, oszt rögtön hordozható lesz :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Itt van Linusék videója is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#46) seniman


seniman
addikt

Lehet inverz,reverz,akár perverz,egy Raven hűtését soha nem fogja utolérni. :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#47) Reggie0 válasza bambano (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell kalapacs, csak egy furdoszobai kapaszkodot kell felfurni ra:D

(#48) Duree


Duree
veterán

Szép rendes kis ház a szokott minöségben,egyszerű nem hivalkodó forma.Csak egyetlen negatívumot tudok mondani róla, ez pedig az ára.

duree54

(#49) TESCO-Zsömle válasza haxiboy (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Normálisan hordozható ATX ház pedíg szerintem nem létezik.

R2 Toast

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#50) seniman válasza TESCO-Zsömle (#49) üzenetére


seniman
addikt

Striker/Storm Trooperen is van masszív majrévas,de egy szobányi távnál messzebbre nem szívesen cipelném :DDD Inkább a súly a hordozhatóság nagy ellenfele,mint a méret.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.