Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Whysperer


Whysperer
addikt

De azt nem értem ,ha egy F1-es pilóta napi 1 milliárd órát edz és csinálja. Akkro az mér tkevésbé negatív mint,ha itt ezd valaki Esport-ban. Ott az Élő példa a Sony mega túra autós verseny. Digitális Túra autósból lehet igazi autóversenyző.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#52) Djuree


Djuree
félisten

sajnos nagyon rossz irányba fejlődik a világ. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#53) The_Doctor10 válasza enté (#40) üzenetére


The_Doctor10
újonc

Kérlek, akkor sorold már fel, hogy szerinted mik számítanak igazi sportnak?
Definiálnád is a sportot? :) Köszi.

(#54) hash99


hash99
senior tag

Istenem mennyi hülye ember van itt...

Történetesen az öcsém profi játékos. Bár a Blizzcon döntőre nem jutott ki de az európai road to blizzconon ott volt. Szóval elég jól tolja.

Öcsém 22 éves. Rendszeresen sportol, gitározik egyetemre jár. Van szociális élete. És amíg én dolgozom napi 8 órát ő fele ennyi játékkal sokkal több pénzt csinál amit félretesz mert tudja hogy egyszer vége lesz és dolgozni fog.

De tényleg nagyon sajnálatos hogy valaki ilyen életet él fújj undorító és napfényt se látott. Mi mind sokkal SOKKAL jobbak vagyunk.

(#55) Ivy.4.Ever válasza enté (#40) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Milyenfajta életmódot? Az hogy odafigyelnek a táplálkozásukra és nem isszák le magukat hétvégéken? Ki dönti el mi a sport? Te? Vagy mondjuk az USA kormánya aki elismeri őket sportolókként? :F

(#52) Djuree
Valóban borzasztó ám nekünk normális embereknek nem kell félnünk hogy ilyenekké válunk hiszen mi rendes életet élünk. Elvisszük a kutyát sétáltatni, rendszeresen megnézzük a kedvenc szappanoperánkat, van barátnőnk, a facebookot csak napi egyszer nézzük meg, olyan munkahelyünk van ahol szívatva vagyunk (aki nincsen az nem is végez rendes munkát) és van félretéve ötvenezer forint a bankszámlánkon váratlan kiadás esetére... :W

[ Szerkesztve ]

(#56) stratova válasza hash99 (#54) üzenetére


stratova
veterán

Szimpla irigység.

(#57) Reggie0 válasza Djuree (#52) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja. Az ember egyre jobban az agyara tamaszkodik. Micsoda szornyuseg.

(#58) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem felesleges azon vitázni, hogy sport e vagy sem. Aki buta az profi focista lesz, aki intelligens az meg profi Dota2 játékos. Ez a világ rendje. ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#59) cami][us válasza #20655360 (#17) üzenetére


cami][us
senior tag

Elég agyzsibbasztó tud lenni egy 12 órás (vagy hosszabb) gém maraton. Nem csoda hogy gyorsan kiégnek.

(#60) Tsebacsi válasza cami][us (#59) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem is az. 1-1 komolyabb meccs akár CS, akár LOL, akár DOTA alatt eléggé adrenalinbomba is. Van ott pulzusemelkedés rendesen. Ha meg nem jönnek az eredmények, az demoralizáló. Ezt egy ideig kezeli az ember, aztán megunja. (kiég) :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#61) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

" itt például biztos senkinek nem kellett napi 10-15 órákat gyakorolnia a csapattársaival összezárva egy házban hónapokon át, hogy kijusson egy ilyen versenyre, hogy aztán 22 éves korára kiégjen, elég ha kicsit ügyesebb vagy lelkesebb volt az átlagnál."

Noigen, erről jutnak eszembe a versenysport és az NDK-s "női" olimpikonok.:U (nem mintha a modern versenysport sokkal jobb lenne, a pasiformára tenyésztett úszó"lányokkal")

#59-60: amíg az ember kedvtelésből csinálja, mondjuk heti 2 alkalommal azt a 12órát, addig semmi gond. Amikor rákényszeríti magát a billentyűzetpüfölésre-egérnyúzásra csak azért, mert nem csak az adott meccsben akar nyerni, hanem jobb akar lenni 1000 idiótánál, ott kezdődik a baj és szűnik meg az egészséges psziché.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#62) Ivy.4.Ever válasza t72killer (#61) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Doppingteszt is van ezeken a versenyeken de miért is szűnik meg az egészséges psziché és miféle baj kezdődik?

(#63) t72killer válasza Ivy.4.Ever (#62) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert napi 12órát a gép előtt ülsz edzés címen, mondjuk csajozás helyett. Igaz, ilyen szinten nem csak a pszichével lesznek gondok, hanem az iskolai osztályzatokkal is. Enyhébb verzióját magamon is tapasztaltam amikor az egyetemen masszívabban kezdtem tolni a SC+Dio-partikat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64) tatabike


tatabike
őstag

Az a Space Invanders az mi? Sosem hallottam róla. Pedig 43 éves vagyok.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#65) .LnB válasza t72killer (#63) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Meglepődnél rajta, hogy ezeknek a srácoknak e legtöbbjének rendes élete, csinos barátnője vagy felesége van. Sok CS-s, Dotás befekteti a nyereményt a vállalkozásaikba...

Annyira nem vágod te ezt az egész dolgot.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#66) t72killer válasza .LnB (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet, akkor csak rossz példákat láttam:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja és ha már kockát. Itt a team secret profi CS:GO női csapata:

Jobb oldalon Kiszeli Niki-vel. [link] [link]

Tipikus kockák mi?!

Ez pedig egy másik csapat:

Meg még egy (régebbi mousesport female team):

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#68) Menthirist válasza t72killer (#66) üzenetére


Menthirist
veterán

Te a magad "játszunk intenzívebben haverokkal" jellegű verziót láttad, amit pl anno én is műveltem egyetemen. Ez nem e-sport, mint ahogy attól sem leszek sportoló hogy lemegyek kocogni vagy focizni haverokkal. Onnantól hogy valaki veszi annyira komolyan hogy a legjobb akarjon lenni és a legjobbakkal versenyezzen, naponta rengeteget készül, aminek a célja a csúcsra törni, na onnantól kezdődik a sportolói mivolt. És onnantól válik a sima szórakozásból játszás sportszerűen végzett cselekvéssé.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#69) t72killer válasza Menthirist (#68) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, ezt az oldalát személyesen nem ismerem, az tuti, hogy még a normál játékfüggésnél is több időt igényel. Bár előnye, ha az ember díjakat nyer, akkor a közösség (család, barátnő, még akár a suli is) elismeri, ahelyett, hogy megbélyegezné "mármegintajátékkalb&&@a az időt" címen.

#67: igen, ez a dolog marketingoldala, mint minden versenysportnál.;)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70) #20655360 válasza cami][us (#59) üzenetére


#20655360
törölt tag

Értem én, de feltételezem bírják, ha ezt választották.
Amikor webmesterkedtem, nagyon gyakran 35+ órát is ültem a gép előtt. Nyilván iktattam be szüneteket azért, de nem több órásakat vagy ilyesmi. Meg kellett dolgozni a pénzért, na. :K

(#71) Cypresss válasza .LnB (#67) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ha már kockák ;] : [link]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#72) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha valakit érdekel komolyabban ez az e-sport téma annak ajánlom figyemébe a Valve Free to Play c. dokumentumfilmjét.

Itt a trailer: [link]

Itt a teljes film: [link]

A trailerhez és a filmhez is van bekapcsolható magyar felirat Youtube-on.

Ez kezdetnek tökéletes, hogy valaki kicsit jobban belelásson ebbe a világba.

(#71) Cypresss Magyarországi felfogás, nem meglepő. Ebben is le vagyunk maradva a világ többi részétől mint kb mindenben.

A világ másik részén meg..: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#73) sad_Vamp válasza Pöttön (#35) üzenetére


sad_Vamp
őstag

azok a focisták is biztos baromi egészségesek akik 2x évesen szívrohamban esnek össze a focipályán és valszeg. Azok a biciklisek is akik a hererákig doppingolták magukat....stbstbstb.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#74) orion1025 válasza vhw (#21) üzenetére


orion1025
őstag

Csak éppenséggel addig nem dolgoztak, mert el volt tartva a csájuk, utána meg a nagy életnek nevezett valamiben pedig elvesznek. Mellesleg véleményt lehet mondani tudtommal, ez nincs korlátozva, de személy szerint egy normális kockát sem ismerek, akinek a megmozdulásain ne látszódnának az "elkorcsosodás" jelei, legyen az fiú, lány, férfi, nő, és ehhez elég csak pár mondatot váltani velük. Más az értékrend, fejben erősen vissza vannak maradva, gyerekes tévhitük van az életről, stb., stb., szóval a szememben nem emberek.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#75) .LnB válasza orion1025 (#74) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nálad se fog kiakadni az intelligenciaméter az tuti...

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#76) Menthirist válasza orion1025 (#74) üzenetére


Menthirist
veterán

"megmozdulásain ne látszódnának az "elkorcsosodás" jelei"
" és ehhez elég csak pár mondatot váltani velük"
"szóval a szememben nem emberek"

jujj
Ha azt jelenti embernek lenni amit te képviselsz, akkor büszkén vállalom hogy nem vagyok az.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#77) edward2


edward2
addikt

Én egyet sajnálok, hogy miért az ilyen Moba-k lettek híresek. Rettenetes mind.

Visszasírom a régi SC OSL/MSL döntőket. (quake 3/CS már inkább meg sem említem...)

(#78) Reggie0 válasza orion1025 (#74) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez legfeljebb rolad es a te kornyezetedrol mond el sokat, mert ugye ott lattad a peldakat, de szerencsere a vilag nem ilyen.

(#79) .LnB válasza edward2 (#77) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

CS:GO is nagyon híres, egyre népszerűbb napról napra. Nagyon felszálló ágban van. Quake sajnos nem, csak a Sunday Cup és a QuakeCon maradt a Quakeseknek kb. A legtöbbjük meg át is állt Overwatch-ra.

De miért a moba? Mert a legösszetettebb, legnehezebb. Látványos, és sokkal több tudást igényel mint az FPS-ek, mind agyban, mind reflexben. Mondhatni a tökéletes Competitive játék.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#80) Matexx99 válasza orion1025 (#74) üzenetére


Matexx99
tag

Még szerencse, hogy nem az a mérvadó, te kit tekintesz embernek és kit nem.

(#81) edward2 válasza .LnB (#79) üzenetére


edward2
addikt

Látványos- kinek mi... szerintem egyáltalán nem az. Sőt a meccsek rettenetesen unalmasak pedig próbáltam megszeretni de ez az első esport játék kategória amit képtelen vagyok megemészteni.

Legösszetettebb, legnehezebb - ezzel sem feltétlenül értek egyet. Minden játék profi szinten eszméletlen összetett és nehéz.

(#82) .LnB válasza edward2 (#81) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Persze kinek mi.. Én követem mindhárom játékot amiről írtam. De hidd el nekem a "Legösszetettebb, legnehezebb" :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#83) CounterBoci válasza orion1025 (#74) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Lelőnek publicon és inkább kínodban szidod a kockákat?

(#84) Ivy.4.Ever válasza orion1025 (#74) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Hitler approves

(#85) #20655360 válasza orion1025 (#74) üzenetére


#20655360
törölt tag

anyád.

(#86) bozont válasza orion1025 (#74) üzenetére


bozont
veterán

Értem én hogy igazából egyik sportoló sem (és itt nem csak az esportolókra gondolok) végez produktív munkát azzal amit csinál, de azért kicsit erős kijelentés, hogy nem tekinted őket embereknek. De senki nem tökéletes, én pl az intoleráns, előítéletes embereket eléggé alulra sorolom. De ez meg az én véleményem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#87) n0tr3adY81 válasza orion1025 (#74) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe, az elvesznek a világban mondatodra. Ő is elveszett?

Meg azért próbálj már különbséget tenni az e-sportoló és a kocka között. Nem ugyanaz a kettő.

[ Szerkesztve ]

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#88) .LnB válasza n0tr3adY81 (#87) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Haol van máe fatal1ty....! Rég a múlté.. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#89) opr válasza orion1025 (#74) üzenetére


opr
veterán

Na kérlek, ismerősi köröm laza 90%-a kocka, programozó, sokuk game-addikt.
Pár statisztika a "korcsokról" (magam is beleértve, de nem fogom leírni, ezek közül mi igaz rám):

Harcművészetek (külön kiemelem, mert Én speciel ezt tartom a legtöbbre, de a többiért is minimum nagyfokú tisztelet jár):
- 2 fő kempo-mester (1, illetve 3 dan)
- 1 fő kendo-mester
- 1 fő jiu-jitsu "közel mester" (még asszem két vizsga van hátra)
- 1 fő 3danos judo-mester
- 1 fő thai-box versenyző
- 1 fő mma-versenyző
- 1 fő kyokushin - jiu jitsu kevert harcművészetet oktatott egészen a közelmúltig (januárban lett vége a dolognak)

Vannak még köztük továbbá, akik versenyszinten csinálják, vagy család miatt csinálták a következőket:
- kajak-kenu
- úszás
- hosszútávfutás
- ping-pong
- amatőr versenyeken, illetve heti rendszerességgel 90%uk szokott focizni

Kapcsolatok:
- 3 fő egyedülálló perpill
- 2 fő idén házasodik (nyilván +2 a házastárs)
- többieknek barátnő/élettárs van

És igen, ezzel a mondatoddal egyet tudok érteni:
"Más az értékrend, fejben erősen vissza vannak maradva, gyerekes tévhitük van az életről, stb., stb., szóval a szememben nem emberek."

A következő kikötésekkel:
- hála égnek más az értékrendünk, mint neked
- az eddigi hozzászólásid alapján nem biztos, hogy ők (mi) vagyunk fejben visszamaradva, de valóban, teljesen máshogy gondolkozunk, mint te
- gyerekes tévhitük van az életről: Hát, nekem pont a tiéd tűnik annak, legalábbis én kb 8 évesen lehettem ezen a szinten agyilag, aztán kinőttem

Az, hogy a szemedben nem vagyunk emberek, nagyon szépen köszönjük, az eddigiek alapján, amit leírtál, kizártnak tartom, hogy bárkire lehet pozitívabb dolgot mondani, mint hogy a szemedben nem ember, és a gondolkodása teljes mértékben eltér a tiédtől. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#90) Tsebacsi válasza CounterBoci (#83) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A hozzá hasonlókat aláztuk glock-al wp mapokon is :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#91) n0tr3adY81 válasza .LnB (#88) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Nem az időtállóságról van szó, csak kedves fórumtárs ismereteit próbáltam bővíteni, hogy nem is olyan szögletes az a kocka ;)

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#92) Viktor77 válasza orion1025 (#74) üzenetére


Viktor77
titán

Azért azon elgondolkoznék a helyedben, hogy ha ennyi emberrel nem értek egyet (már ebben a kis közösségben sem), akkor nem-e velem van a baj.

Illetve, szeretném Michelisz Norbit itt megemlíteni, aki "elkorcsosult" kockából lett ami.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#93) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Én arra a részre reflektálnék hogy ezek a "sportolók" nem termetnek értéket.

Ezt úgy egyébként átgondolták azok akik állítják?
Ha picit jobban belegondolunk azzal hogy a kereskedelem sikeresen felhúzott ezekre az emberekre egy szórakoztató ipart ami jelen pillanatban termeli a pénzt, sőt kifejezetten ontja magából éves szinten dollár 100 milliókról beszélünk ha nem többről.
Hatalmas rendezvényeket keltenek életre amit előtte el sem tudtunk képzelni, amiken keresztül a kisebb mellékes események is helyet kaphatnak töredék összegekből mint amit egyébként neki ki kellene csengetni és többszörösen nagyobb látogatói forgalmat is kapnak cserébe.
Ezek a rendezvények iszonyat mennyiségű embert is megmozgatnak, igénybe vesznek, munkát és figyelj!!! ÉRTÉKET! teremtenek.
Sokan ebből élnek, sokan erre építik a jövőjüket, és még többen támogatják őket.

És ezek még csak apróságok egy-egy nagyobb rendezvénynél még több járulékos dolgot is meg lehetne említeni de tulajdonképpen felesleges mert a befordultak sajnos nem akarják és nem is tudják megérteni.

(#94) darkhorse válasza Viktor77 (#92) üzenetére


darkhorse
tag

Vagy Kiss Norbi, és még lehetne folytatni...

(#95) Komplikato


Komplikato
veterán

Húúú ez a vita. Hányszor láttam már. Semmivel sem gázosabb az eSport mint bármelyik technikai sport, bár általában kevesebben halnak bele, kivéve a koreai arcokat (kiszáradás, turista szindróma, stb.), viszont ÉN azt hittem, hogy mióta bejelentették a LOL Sport Ösztöndíjat(!!!) azóta már oka fogyottá vált a vita. :D

A képhez visszatérve, azért anno a Doom, Q1-Q2 partik a száz géppel, meg a millió spagocával is hangulatos volt a maga módján. Emlékszem amikor egyik Guru táborban a német turisták bekéredzkedtek a saját "kis" hálózatba, amin még műholdas net is volt. Ment a StarCraft és Q2CTF party éjjel nappal. A többi kempingező meg nem értette miért van több kilométer kábel minden felé. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#96) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

Egyébként az ehhez hasonló "színvonalú" diskurzus kapcsán javaslom, hogy a jövőben csak simán ne legyen használva az e-sport kifejezés és kész. Sokkal egyszerűbb lenne, mint minden egyes alkalommal végighallgatni (vagy olvasni) ezt a sok szűk látókörű baromságot, amit itt egyesek leírnak.
A fanyalgók pedig nyugodtan cseréljék ki a fejükben a gaming kifejezést akármilyen élsport (vagy bármilyen más tevékenység) nevére és úgy olvassák a cikket.Így legalább senki sem húzza fel magát, és nem kell ezredszer is ugyanazokat a paneleket elolvasni.

(#97) Menthirist válasza CosmoBacsika (#96) üzenetére


Menthirist
veterán

Pedig így formálódik a közvélemény. Ha csak egy ember is talál igazságot azokban az érvekben amit írtunk, akkor hosszú távon lehet remény :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#98) Tanisz


Tanisz
senior tag

Régi LAN partikról nekem is vannak emlékeim, bár nem nagy rendezvényeken, csak amikor a haverokkal összehordtuk a cuccokat egy lakásba és látástól - mikulásig játszottunk :)

Ettől függetlenül a videón én csak mosolyogni tudok :) Nem azért, mert bajom van az e-sporttal, de a "cirkuszt" soha nem szerettem :D
Mindig a "kenyeret és cirkuszt az embereknek" jut eszembe az ilyesmiről.

Azzal sincs baj, ha valaki ezzel keresi a kenyerét, vagy ez a "hobbija" vagy foglalkozása, az viszont tény, hogy a folyamatos gép előtt ücsörgés nem tesz jót az egészségnek, sem a fizikainak, sem a mentálisnak.

Még mielőtt bárki a nyakamnak ugrik, programozó vagyok.
Szóval ücsörgök eleget, de próbálom kompenzálni: harcművészet (oktatok), futás, kerékpár, kirándulások :D

A másik pedig, hogy ki miben különbözik, mivel több, egyéni elbírálás kérdése.
Valakinek az olimpiai sportoló, a focista a "hős"/a több, másnak az e-sportoló, megint másnak a politikus :)

Nekem azok az emberek a megsüvegelendőek/"hősök", akik ebben a zűrzavaros, rohanó világban próbálnak valami értéket hozzáadni közösséghez és a saját életükhöz is egyaránt. Akik nap mint nap felkelnek és teszik a dolguk, még akkor is, amikor más már rég feladta volna a helyükben.
Pl.: az anyuka, aki egyedül neveli a gyerekeit, mert nincs apjuk, vagy az állatsegélyező/mentő szolgálatok, akik önkéntesen segítenek állatokon, akiket mások kiraktak az utcára, mert rájuk untak, vagy csak a magyar valóságból kiemelv, azok az egészségügyi dolgozók, akik sz@rt sem keresnek és azt is olyan körülmények között, amiben más még egy percet sem akarnak eltölteni, csak azért, mert segíteni akarnak, pedig választhatnának másként is ....stb. Igen, kevesen vannak, sajnos.
Szóval a hősök köztünk élnek, csak észre kellene venni :)
Biztos velem van baj :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#99) Grodd válasza tatabike (#64) üzenetére


Grodd
tag

Ez most komoly kérdés? Ha most 43 vagy, akkor 5 éves lehettél, amikor megjelent, de elég nagy nyomot hagyott maga után. Megfordultál te játéktermekben kölyökkorodban?

(#100) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Nehéz erről a témáról átgondolt véleményt alkotnom... Az, hogy erőltetik a (e)sport kifejezést rá nekem sem jön be. Tény, hogy nagyon sok dologra hivatkoznak sportként (modellsport akár), de valahogy mégsem érzem azt, hogy ennyire a képünkbe tolják. A sakknál a híreknél nem jellemző, hogy mondjuk egy meccs utáni cikkben kiírják, hogy a sakkozó egy sportoló. Gyanítom itt marketing oka van, mindenképp bele akarják verni a fejünkbe, hogy ez pedig igenis nem csak játszogatás. Belekötni viszont nem tudok, tény, hogy ha próbáljuk a kifejezést definiálni, akkor az esport is sport.
Az esport-tal talán mindent végiggondolva az egyik legnagyobb gond, hogy az arra fogékony átlagemberek egy idő után nem érzik azt, hogy a hangsúlyt át kell helyezni a fontosabb dolgokra, és így jön elő egy olyan probléma, hogy egyetemista ismerőseim annyira ráfüggenek a játékokra, hogy a tanulás helyett csak ezen jár az agyuk, és bukják el a vizsgákat. Pl egyik ismerősöm régebben is sokat tolta, de akkor nem volt olyan közeg, akikkel ezt közösen ki tudta volna élvezni, és kapta a baszogatást, mikor nem tanult, így végső soron érezte, hogy tanulnia kell, és nagyjából jól teljesített. Amikor úgy változott a közeg, hogy sok gamer volt körülötte, és nagyban közösen tolták a HS-t és a LoL-t, streamek folyamatosan, amikor csak lehetett, akkor buktak is sorra a vizsgákon, és azóta is ez a helyzet.
Ezért nem a játékok a hibásak, de ha esetükben mondjuk az esportot kicseréljük a focival, akkor úgysem bírták volna 5-6-7 órákon át, akár hajnali 4-ig tolni a meccseket, hamarabb elfáradnak és foci közvetítésből sincs annyi és olyan minőségű, mint streamerből twitchen, vagy youtube-on.
És a példában szereplő illető egy elég okos srác, szóval a képessége sok mindenre meglenne, de minden idejét a játék emészti fel, így csak egy a valós életben nem túl jól hasznosítható képességet sajátít el, míg a világban hasznos rengeteg dologról lemarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.