Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

Azért döbbenet mekkora felhajtást kerítenek neki, ha más alapján nem is már emiatt sportkaliberű rendezvénnyel készülnek az e-sportban. Itt ugyan nem látom, de egyik korábbi cikkből olyasmi is rémlik, hogy egy bizonyos szinten megfelelő fizikai kondíció is kell a versenyképességhez, az talán SC2 versenyek kapcsán került szóba.

[ Szerkesztve ]

(#2) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Quake 2 bajnokságról is lehetett volna beszúrni képet, onnantól voltak az igazi komoly versenyek, komoly jutalmakért. Ott is még talán a régi Lan party érzés volt.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#3) Matexx99 válasza stratova (#1) üzenetére


Matexx99
tag

A megfelelő fizikai kondíció alatt inkább a reflexeket kell érteni, ezért van az hogy nagyon ritka a húszon sok éves SC2 pro játékos. Na meg azért, mert Koreában még mindig kötelező sorkatonai szolgálat van (ha jól rémlik fél év, de lehet hogy több) és ennyi kihagyás után nem nagyon tudnak visszarázódni és folytatni, annyit változik a játék.

(#4) Ivy.4.Ever válasza Matexx99 (#3) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

21-24 hónap a sorkatonaság.

(#5) Matexx99 válasza Ivy.4.Ever (#4) üzenetére


Matexx99
tag

Akkor pláne kiesnek a dologból.

(#6) orion1025


orion1025
őstag

Csak ennyit tudok mondani: sok élettelen....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#7) Menthirist válasza orion1025 (#6) üzenetére


Menthirist
veterán

ehhez szerintem nem tudsz egyikről sem eleget. Magyarul saját elképzeléseidet vetíted ki rájuk, semmi több.

#1: kell hozzá persze reflex, de amúgy koncentrációban és figyelemben kell nagyon toppon lenni. Fel kell ismerni ki mit és hol csinál, taktikai döntéseket kell hozni, tudni kell az ellenfél erősségeit és gyengéit, játszott taktikáit, stb. Ezek a srácok baromira felkészülnek egymás játékából.

#8: nem élettelenebbek mint százezer másik dolgozó ember, töredék pénzért, vagy épp az élsportolók napi 3x-i edzéssel. Nekik is, ahogy pl egy profi tornásznak is, gyakorlásból és felkészülésből áll a napja jelentős részben.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8) Ivy.4.Ever válasza orion1025 (#6) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Lehet élettelenek, de egy-egy ilyen versenyen többet összeszednek mint mondjuk te évek alatt rendes melóval.

(#9) orion1025


orion1025
őstag

Menthirist, Palacsa:

Az életben számtalan jó dolog van a kockuláson kívül. Lehet, hogy van olyan aki kaszál ezzel, de ettől függetlenül nem cserélnék vele semmit és semmim. És igen, lehet előítéletes vagyok, de a normális emberben van egy határ, amit meghúz magának. Régen más volt magának a szónak is a "jelentése", illetve a vele járó atmoszféra, de ez így nagyban kifejezetten gusztustalan, legalábbis számomra.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10) scream válasza orion1025 (#9) üzenetére


scream
veterán

De akkor gondolom az élsporttal is így vagy, vagy nem?

(#11) oriic válasza orion1025 (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"számomra"

Ennyi a lényeg. :R

Live-Die-Respawn

(#12) Matexx99 válasza orion1025 (#9) üzenetére


Matexx99
tag

Ez pont olyan folyamat, ami mondjuk a futballal megtörtént már jónéhány évtizede (a professzionalitás megjelenése). Ott is sokakat kinéztek amiatt, mert ő csak ebből él, és ezáltal elveszik a játék eredeti légköre, hogy lemegy hétévégén a mezőre két csapat, rúgják a bőrt, aztán beülnek sörözni.

(#13) Menthirist válasza oriic (#11) üzenetére


Menthirist
veterán

Igazából ezzel jobban összefoglaltad mint amit én akartam volna írni :) Talán még annyit, hogy a "kockulás" is elég tág fogalom. Mert lefogadom, ha a játék helyett pl autószerelést és bütykölgetést tennénk oda, vagy pl testépítést, egyből el lenne fogadva általa is. Aki ilyen gyorsan rávágja a véleményét, annak az érveiben általában könnyen lehet ellentmondást találni. Mert valójában erősen viszonylagos és sok dologtól függő ez is, mint sok minden más... Nem fekete-fehér.

#14: honnan veszed hogy nulla? őszintén hány profi e-sportolót ismersz? Honnan veszed hogy a mindennapi életben szerencsétlenek? Nem véleményt, tényeket, bizonyítékot kérnék róluk.

Illetve haver barátjának a gyerekének a kutyáját ugye csak nem hozzuk fel mint általánosító szabály? Mutassak 125 olyan embert, aki ugyanígy viselkedne, pedig nem e-sportoló de még csak nem is játszik?

Szóval továbbra is... bizonyítékokat kérnék arról, hogy ezek a srácok azt csinálják amit mondasz. Nem a saját véleményed, hanem konkrét bizonyítékokat.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14) Cypresss válasza Menthirist (#7) üzenetére


Cypresss
senior tag

Öööö...de....élettelenebbek. A social skilljük pedig egy nagy NULLA. Továbbá a mindennapi életben teljesen szerencsétlenek.

Egy példa: van egy barátom, akinek a fia történetesen drón versenyző és elég magas szinten űzi a sportot. Na most ez a barátom a múltkor elküldte a fiát a postára csekket feladni, a srác kivárta a sorát, majd mielőtt ő következett volna, behúzták a függönyt az ablaknál, ahol várakozott. Ettől annyira lefagyott, hogy telefonos segítséget kellett igénybe vennie, felhívta az apját, hogy ilyenkor mit kell csinálni...és Ő csak napi 2-3 órát gyakorol.

Most akkor képzeld el, hogy ezek a ázsiai nördök mit művelhetnek. :F :F :F

(#8) palacsa: Ez igaz, más kérdés, hogy ezt a pénzt képesek-e olyan örömmel elkölteni, mint te vagy én. Vajon élvezik az ezzel járó előnyöket? Nem hinném.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#15) Ivy.4.Ever válasza orion1025 (#9) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Egy dologban biztosak lehetünk, hogy ők nem voltak erre a dologra kényszerítve/kényszerülve, mint rengeteg más ember a világon akiknek olyan dologgal foglalkozniuk amit nem végeznek szívesen. Úgyhogy ők köszönik szépen jól vannak.

(#14) Cypresss
Most mondanám hogy mennyi fontosabb dolog van az életben mint a sárgacsekk befizetése... Amit már amúgy is online végzünk.
Nagyapám például polihisztor volt. Mániákusan bújta a könyveket. Egyszer ő ment bevásárolni nagymamám helyett, és annyira rossz ötlet volt hogy az volt az egyben utolsó alkalom is...
Mindenki saját maga találja meg az élete értelmét, mivel erre vonatkozólag nincs semmilyen útmutatás hogy pontosan mit kéne tenni, és mégis paradox módon ez adja a dolgok tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#16) QwErTy42


QwErTy42
addikt

:Y

Nem is tudtam, hogy ilyen szinten nyomják. Nagyon durva. o.O

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#17) #20655360 válasza Matexx99 (#3) üzenetére


#20655360
törölt tag

Na ez érdekes. Mármint h a huszonévesek öregnek számítanak. :)

(#18) Papabear195 válasza Cypresss (#14) üzenetére


Papabear195
tag

Már bocsi, de én nem látom az összefüggést a drón versenyzés és a postai szerencsétlenkedés között. Nekem is vannak olyan ismerőseim, akiket megfog egy sima bevásárlás, és közük sincs a "kockasághoz". Ilyen csodabogarak mindig is voltak és lesznek is.

(#19) Menthirist válasza Ivy.4.Ever (#15) üzenetére


Menthirist
veterán

Ilyen "szaros" körülmények között készülnek fel egy-egy meccsre :D A sok élettelen :D Bezzeg akik napi 8-12 órát melóznak a sor mellett vagy valami más lélekölő munkában :) No persze mindenki a győzelemre hajt, egy vb győzelem rongyos 280 millió forintot (1 millió dollárt, 895 ezer eurót) hoz a konyhára, de még a 13-16. helyezett is kap 25000 dollárt (majd 7 milliót). A szponzori pénzekről ugyebár nem is beszélve, vagy a franchise boltokról, meghívásokról, reklámokról, stb. Mint a sportolók esetében.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20) Cypresss válasza Ivy.4.Ever (#15) üzenetére


Cypresss
senior tag

Nekem nem azzal van a bajom, hogy ezek a srácok ezzel keresik a kenyerüket. Mindenki azt csinál az életével amit akar, ahány ember annyi univerzum, ezt még Freud mondta. De ne csináljunk úgy, mintha ők bármiben is különlegesebbek lennének nálad, vagy nálam.

Ebben a műfajban ők a legendek, elfogadom. Ugyanakkor Marika a szociális munkás hasznosabb tagja a társadalomnak, mint ezek a sárcok. Marika néni szolgáltat, értéket teremt.
Az pedig hogy ki mennyit keres az én világnézetemben pont nem a legfontosabb értékmérő.

Egyébként, ha ezek a fiúk olyan nagyon imádnák amit csinálnak, akkor nem lennének totál kiégett roncsok 2x éves korukra, ahogy a cikk is írja. Ha szereted, amit csinálsz, azt általában életed végéig csinálod. Vagy hallottál már olyan pilótáról, aki könyvtárosnak ment, vagy olyan állatgondozóról, aki programozó lett? :U

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#21) vhw válasza Cypresss (#20) üzenetére


vhw
addikt

"...ha ezek a fiúk olyan nagyon imádnák amit csinálnak, akkor nem lennének totál kiégett roncsok 2x éves korukra"

kiégnek - értsd: nem képesek 30 akárhány évesen is azt az iramot, azt a teljesítmény hozni, ami szükséges ahhoz, hogy a topon maradjanak, gyorsan jön az utánpótlás...
Ettől függetlenül ki állította, hogy ha egyszer "felnőnek", akkor meló után, vagy hétvégén nem néznek fel egy pub szerverre?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#22) Ivy.4.Ever válasza Cypresss (#20) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Olyanról mondjuk nem de futballistákból vagy atlétákból lett vállalkozókról folyton. Legrosszabb esetben is egy játékfejlesztő cég fogja várni őket oda ahova rámutatnak a térképre :U

(#23) maross válasza Cypresss (#20) üzenetére


maross
veterán

Pedig eleg sok mérce szerint jobbak mint te, pl vilagszinten valamiben a legjobbak koze tartoznak, amiert kemenyen megdolgoznak, tulzas nelkul milliok kivancsiak rajuk, es rengeteget keresnek. Neadjisten imadjak is azt csinalni amit csinalnak. Szoval pontosan melyik kanyarban kell lenezni oket, es nem felnezni ra? Nem kell olyanna valnod mint ok, de a teljesitmenyt el kell ismerni. Max a te ertekrendedben mihaszna semmirekellok, de akkor mar kiterjesztheted ezt az osszes focistara is, aki egesz nap jatszik es ok aztan tenyleg horribilis osszegeket tesznek zsebre, huha de hasznos tagjai a tarsadalomnak. Na de ha mar itt tartunk, az osszes uszo, rudugro es egyeb mihaszna 0 ertekmteremto senkihazit is ki kene loni a holdra, es folytathatnam. Arrol ne is beszeljunk hogy ezek is kiegnek 30 folott, masra nem lesznek jok minthogy a tobbi senkihazit eddzék. Ja hogy csomonak van diplomaja mivel, tisztaban vannak a korlataikkal es azzal hogy 3x utan szevasz, nohat. De igazad lehet, ezeknek a sracoknak aztan tuti nincs 8 osztalyuk se, hisz ismered oket név szerint.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#24) Syz


Syz
senior tag

Hát én nem irigylem ezeket a srácokat,még akkor sem ha ezzel tényleg lehet vagyonokat keresni.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#25) Menthirist válasza Cypresss (#20) üzenetére


Menthirist
veterán

annyira különlegesek mint a sportolók. Van hozzá érzékük és BAROMI SOK kitartásuk van hogy a legjobbak legyenek ebben, van kellő kompetitív szellem és akarat. Ilyen szempontból nem olyanok mint te vagy én.

Marika a szociális munkás Ronaldinho-nál meg Alonso-nál is hasznosabb tagja a társadalomnak, aztán azért mégsem jár a szájuk az embereknek hogy miért nem hasznosabbak. De én sem mentek életet, én sem ugrok be a lángok közé ártatlan kiscicákat menteni, mégis hasznos tagjának tartom magam a társadalomnak, ha más nem azért, mert négy embernyi adót fizetek kb, sosem volt semmilyen tartozásom vagy összetűzésem a törvénnyel. Ilyen szempontból mondható hogy elég sok embernél odakint hasznosabb vagyok. Csak ugye nézőpont kérdése ki és miért hasznos vagy sem.

A cikkel ellentétben sokuk egyáltalán nem ég ki, csak már nem olyan jó, nem tudja követni úgy a változásokat vagy csak simán más elfoglaltságot keres. Fatal1ty pl miután világ legjobbja volt Quake-ben és Painkillerben, visszavonult, vállalkozó lett, műsorokban szerepelt. gamer cuccokat adott ki és videojáték-fejlesztő céget alapított. Van aki simán folytatta az egyetemet, de hogy magyarokat is említsünk, KODIAK legenda volt a magyar CS-sek között, és ő is továbblépett, más irányt vett az élete, de nem lett híd alatt élő roncsember.

"Ha szereted, amit csinálsz, azt általában életed végéig csinálod."
Ez egyáltalán nem szabályszerű. Ismerek olyat aki baromira szerette a pénzügyeket és a közgazdaságot, lehúzott benne 25 évet, aztán úgy gondolta ideje változtatni. Olyat is ismerek aki egész egyszerűen több dolgot is szeret, és ezek között dolgozott hol ezt, hol azt. Olimpiai bajnok sportolók sem csinálják ugyanazt egész életükben. Túlságosan leegyszerűsíted a világot.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Hihetetlen, hogy még mindig nem elfogadott dolog az e-sport. Érdekes olvasni a hozzászólásokat. Jó tizenöt éve annak, hogy nem győztem hallgatni fateromtól, miszerint a játéknak semmi értelme, baromság. Még mindig itt tartunk. Haverok jönnek-mennek, érdekemberek mindenütt. Csak azok szólítanak le az utcán, akiket már meg sem ismerek, hiszen tinédzser korunkban játszottunk együtt és nagyon meg tudnak változni emberek. 32 évesen is ha este van egy kis időm felmegyek ts-re és játszunk valamit az öregfiúkkal. Korral jár, hogy lan party helyett hónap közepén pl. a Tiszára megyünk sátorozni. Mi is emberek vagyunk, felnőttünk, mindenkinek van rendes munkája, sőt. Mivel a profi játékhoz nem árt némi sütnivaló is, szinte mindenkinek felsőfokú végzettsége van. Képzeljék egyesek, hasznos tagjai lettünk a társadalomnak :D

Kiégést én úgy éltem meg, ha már szóbakerült párszor. Szakközépben az embernek van suli után simán 5-6 órája gyakorolni naponta, jók a reflexei, nem kell dolgoznia ezért több az energiája. Mert azért leszívja az embert a folyamatos koncentráció. Mivel mi is emberek vagyunk, komolyabb kapcsolatnál már problémás ez kicsit, visszább kell venni. Mikor elkezdtem dolgozni is, tértem át fps-ről rts-re. Asszony is jobban tolerálta a negyed órás 1v1 köröket, de versenyekre azért nem jött el :D A következő fázis most van, sok munka, házfelújítás, de másnál sincs ez másképp. Esti egy-két óra játék a régiekkel. Akkor sem public, inkább nem is játszunk ha nem vagyunk meg elegen egy értelmesebb dologhoz. Van, aki már a fiával együtt jön fel este.

[ Szerkesztve ]

(#27) Cypresss válasza CounterBoci (#26) üzenetére


Cypresss
senior tag

Most ezt pont egy olyan embernek mondod (nekem), aki elég nagy részben a gyermekkori játék mániájából él: [link]

És én már bőven elmúltam 30, de látom a többséggel nem értjük egymást, így ha nem baj nem is firtatnám tovább ezt a témát.

Sziasztok.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#28) westlake


westlake
félisten

A kontroller, vagy éppen a billentyűzet nyomkodását bármilyen szinten sportnak nevezni az igazi sportolók arculköpése. Ez meg az én véleményem.

Play nice!

(#29) Menthirist válasza westlake (#28) üzenetére


Menthirist
veterán

mint a darts-ot, snookert, pokert, sakkot, léggömbözést, céllövészetet, sportvadászatot? Vagy miben más?
Ha pl Kovács Áginak várhatóan nem derogál és nem érzi arconköpésnek azt, hogy Michael van Gerwen sportoló, akkor neked miért? Mármint persze ha a nyilvánvaló érzelmi indokot leszámítjuk (magyarul "mert nem és kész")

trufa12: ööö, mint minden sport esetében?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#30) trufa12


trufa12
addikt

Undorító ami folyik e -sport néven . Persze kasználnak ezek a gyerekek is akik játszanak ... de a szervezők tulajdonosok akasztják az igazit.. és pont ezért van ez a vakító nagy csinnadratta , nép szórakoztatás ... undorító szerintem .

Én pl a lolra úgy tekintek mint egy kellemes kikapcsolódásra, kivéve ha nagyon idiótákkal dob össze a gép mert akkor inkább nyomom az alt f4-kombót és egy darabig felé se nézek .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#31) #20655360 válasza Cypresss (#14) üzenetére


#20655360
törölt tag

Szerintem aki ezzel foglalkozik amúgy sem egy túl szociális személyiség, szal kb. szarnak rá.
Am pénzzel tömve nem érzed magad szerencsétlennek (ill nem is vagy az), akármilyen aszoc vagy. :)

Azt meg hogy örömmel költik-e a pénzt: lol. Szerinted?

(#32) westlake válasza Menthirist (#29) üzenetére


westlake
félisten

Honnan tudod, hogy Kovács Áginak nem derogál? Mondta neked? Vagy monda bárkinek is? Én erről nem tudtam. Te honnan tudod? Sehonnan. Mert elég hülye példával éltél.
És hiába írja bárki is, hogy bármilyen nyikhaj kocka sportóló, attól még nem lesz az. Talán érdemes lenne utánanézni, mit is jelent az a szó, hogy sport. Vagy legalábbis mit jelentett régen. És attól semmivel sem lesz jobb a helyzet, hogy odabiggyesztenek egy e-t a szó elé.
Egyébként meg ki döntötte el, hogy ez sport? Gondolom olyanok akik nem kaptak tetemes mennyiségű pénzt ezért cserébe.

PS: Ha már a úszós példával éltél, akkor honnan tudod, hogy én nem egy ugyancsak elismert sportoló vagyok? Sehonnan. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#33) Menthirist válasza westlake (#32) üzenetére


Menthirist
veterán

Feltételeztem, de amennyire interjúkból és hasonlókból levettem, nem az a fajta. Igen, ennyiben is mindenképp többet tudok róla, mint te ezekről a játékosokról. Szóval igen, merem feltételezni hogy a legtöbb sportoló (mi több, olimpiai sportoló, mert több hasonlóan "megterhelő" sport van ám olimpián is) nem érzi lealacsonyítónak, hogy ő úszik, míg más mondjuk célba lő.

De látod megint nem tudsz normális érveket mondani, csak hogy "szerintem" meg "attól még". Saját érzelmi véleményed, nem több. Ezzel csak az a baj hogy minél jobban görcsöl valaki a sport definíciójára, annál inkább rá kellene jönnie hogy mennyi minden sport, amit ő maga nem is vesz annak. Mert a sport definíciója bizony igen tág.

Nyilván a sport definícióját éppolyan hozzá nem értő emberek határozták meg, mint a bolygó definícióját, számos más fizikai elméletet, vagy épp törvényeket. De bezzeg te.

btw az hogy e- előtagot kap, egy dolog, van még pár féle sport... tudod, légitől a víziig, emberi erőtől hajtott vagy motoros, nyári vagy téli, labdával vagy puskával végzett, sorolhatnám. Nem kell annyira ráfeszülni és tajtékozni hogy mi a sport vagy sem.

ps: bizonyítsd és elhiszem.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#34) Alchemist válasza westlake (#32) üzenetére


Alchemist
addikt

A sport szó eredeti/régi jelentése szerint szórakozás, kikapcsolódás... ami nem feltétlenül atletikus versenyzés, ahogy azt ma többnyire véljük.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#35) Pöttön válasza Menthirist (#7) üzenetére


Pöttön
őstag

Nekik is, ahogy pl egy profi tornásznak is, gyakorlásból és felkészülésből áll a napja jelentős részben.

Ja igen, csak egy profi sportoló a karrier építése mellet, egészséges életet él, oda figyelve az étkezésre, és a rendszeres sportra, amiből csak profitálhat (ráadásul a testét is formálja, építi).
Ezek a srácok, meg az mellet hogy kirohasszák a saját szemüket, nagyon napfényt se látnak. (Napi szinten több órát ülnek a gép előtt)
Én elhiszem hogy nagyon okosak, és ügyesek, de az hogy valakinek az élete arról szóljon hogy játszik, az nem gyengén beteg dolog...
Kikapcsolódásnak még elmegy, de ott is van sokkal hasznosabb, építőbb jellegű időtöltés is. (Mondom ezt úgy hogy én is szoktam néha játszani)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#36) westlake válasza Menthirist (#33) üzenetére


westlake
félisten

Miért kéne bármit is bizonyítanom? Arra próbáltam célozni, hogy a Kovács Katis példád nem kicsit sántít. Már csak azért is, mert bármiféle háttérinformáció nélkül írsz le dolgokat, amikről meg vagy győződve.

Egyébként meg a mondatelemzés nem olyan nehéz dolog. Ráadásul általános iskolás tananyag. Nem írtam, hogy bármilyen sportoló vagyok.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37) Menthirist válasza Pöttön (#35) üzenetére


Menthirist
veterán

már bocs, de ezernyi féle profi sportoló van. Andy Fordham profi darts-os volt, és ugye a sok sumo birkózót vagy súlyemelőt sem kell felhoznom. Szóval az sem állja meg a helyét hogy aki sportoló az feltétlen baromi egészséges, mint ahogy az sem, hogy aki e-sportoló, az elhanyagolja magát.

"Ezek a srácok, meg az mellet hogy kirohasszák a saját szemüket, nagyon napfényt se látnak."
Lásd #19-ben linkelt videót. igen, napfényt sem látnak -.-

"de az hogy valakinek az élete arról szóljon hogy játszik, az nem gyengén beteg dolog..."
Cseréljük ki a játék szót pl autóversenyzésre. Vagy kb bármire. Miért rosszabb egy profi gamer, mint egy profi golfos?

"Mondom ezt úgy hogy én is szoktam néha játszani"
Mert ez aztán bármit is jelent. Ez a tipikus "pedig nem vagyok előítéletes, mert nekem is vannak meleg vagy roma haverjaim" dolog.

#westlake: kovács ági kapcsán FELTÉTELEZTEM hogy nem az a fajta ember aki leköpné a nem fizikai sportokat űzőket, lévén sok különféle forrásból hallottam interjút vele, és van egy benyomásom milyen ember. Ez nem egyenlő a valódi ismeretséggel, de lényegesen több, mint amit egy vadidegenről el tudnék mondani. A mondatelemzésem meg köszöni jól van, nem csak általános vagy középsuliban, de egyetemen is nagy hasznát vettem, azt mondtad, honnan tudom hogy te sportoló vagy-e vagy sem. Én azt mondtam hogy ha bizonyítod, elhiszem. Gondolkodj el ezen.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#38) #20655360 válasza Pöttön (#35) üzenetére


#20655360
törölt tag

"egészséges életet él". hahahahaaa
A nap vicce, bocs.

Átolvastad a topicot? Az megvan h ezek a kockák igen komoly összegeket tesznek el? Mi lehet annál hasznosabb időtöltés, minthogy szeretsz vmit és még szarrá is keresed vele magad?

(#39) xmaas


xmaas
őstag

Ami a legvicesebb az egeszben ezeket a szep nadszal fiatalembereket hasonlitgatjak egyesek az elsportolokhoz jezus isten :U jatekos hulyegyerek aki egesznap ott rohad a fotelben/szekbe monitor elott azt csak no a segge vs egy komoly sportolo aki aki csucsformaban tartja magat testileg/szellemileg hat igen sok hasonlosag van kozottuk

(#40) enté


enté
csendes tag

Ez üzlet és játék, a nagy semmi igen látványosan csomagolva, semmi köze a sporthoz. Szomorú, hogy az ilyenfajta életmódot egyesek követendő mintaként szemlélik. Kezdődik ez a bugyuta telefonos játékba merülőkkel. Persze mindenki arra pazarolja az idejét, amire akarja. Általuk is csökken a konkurencia a létező világ valódi tevékenységet végzői között. A virtuális világ, mint örömforrás. Álingerek generálása a valódiak helyett, totális átverés, mézes-mázas mese. Téboly...

[ Szerkesztve ]

(#41) zetor2000


zetor2000
senior tag

Szpészinvédersrzdeszmeccs? zsír!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42) MZperX75


MZperX75
addikt

1980-ban nálunk talán Bécsből faltenisz volt,nem space invaders.
Falteniszt meg talán 3-4 játék,kígyó és,kaptál egy lámpás pisztolyt lőhetted a tv-t ezerrel.
1984-85-benezeket kapni is lehetett Bécsből C16,vagy C64 1986-tól TV computer,enterprise,zx-spektrum,Plusz 4,a kiváltságos gazdagéknál talán Amiga500. persze az emlékek torzulnak nem kőbe véset.....
1986 Bécsből C64 átszámolva 23500HUFt plusz magnó
ezért volt nekem Cplusz4 magnóval.
osztott képernyőn ACE+2 :)) lan party
pislogó őrnagy (Major Blink)

[ Szerkesztve ]

(#43) CounterBoci válasza xmaas (#39) üzenetére


CounterBoci
senior tag

A videó tele van ázsiai emberkékkel. Nézd meg akkor a WoT PROFI SPORTOLÓIT. Na ők nagyrészt kelet-európai fiatalok, még csak kövéret sem nagyon látni közöttük. Akkor én is hülyegyerek vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#44) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

2016-ban még tényleg mindig itt tartunk, hogy a profi E-sportolók kockák "élettelenek" és "antiszociális" nyomik?! Komolyan?!

Mennyire kell ehhez szűk látókörűnek, és tudatlannak lenni?

Tényleg csak egy példa: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45) persil


persil
nagyúr

Öhm, hát elég cudar mit ki nem hoz egy ilyen videjó néhány emberből...

Adott egy kazalnyi srác, aki valamiben kibaszott ügyes, legyen az SC2, gombfoci, vagy éppen pálinkafőzés, ez tök mindegy. Hogy fel kéne e rájuk nézni? Nem feltétlen, esetleg, ha téged\engem érdekel az adott tevékenység és nem vagyunk benne olyan jók, mint ők, akkor igen. Hogy le kell e nézni? Nem, semmiképp. Nem ismerem\ismered egyiküket sem. Lehet, hogy emberileg egy nulla, de az is lehet, hogy a legnagyobb világi cimborák lehetnénk, ez így ennyiből nem derül, pont, mint ahogy az sem derül ki, hogy milyen szociális életük van.

És itt egy nagyon fontos dolog... Sokan lenullázzák ezeket a kis csákókat, mert egész nap játszanak és semmi szociális életük nincs, csak éppen ezt sokszor olyan mondja, aki napi 9-10 órát dolgozik, este gépezik egy órát és heti egyszer bevásárol, mert nincs tej a kávéba. Most akkor kinek nincs szociális élete, előbbinek, vagy egy olyan huszonévesnek, aki hetente többször jár komolynak nevezhető eseményekre, partykra, ahol esetenként több száz ismerőse is jelen van?

Nem akarom megvédeni az e-sportolókat, nekem sem tetszik, nem fér bele az értékrendembe az egész napos játék, DE szarozni őket, meg fröcsögni eszembe sem jut. Letettek valamit a bizonyos asztalra és ez nekik tök jó, nekem pedig nem fáj. Kezeljük helyén a dolgokat, érdemes ezen elgondkodni.

Ammeg mondjuk 100%, hogy a fröcsögők nagy része csak irígy, a lóvé miatt, mi jó magyarok már csak ilyenek vagyunk :) Én is örülnék, ha milliókat keresnék a raktárban, de nem így van, ezt dobta a gép, és ettől az a srác, aki egy versenyen annyit keres, mint én egy év alatt, nem lesz se jobb, se szarabb ember.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#46) Menthirist válasza xmaas (#39) üzenetére


Menthirist
veterán

nálad is az a gond, hogy a fejedben az élsportoló egyenlő egy fitt, 20-30 közötti férfival vagy nővel. Pedig ha megnézed mennyiféle sport van, láthatnád hogy pl szumóban nem fogsz pl ilyet találni. Vagy Igaly Diána sem épp a top fitt kategória, mindamellett hogy persze 50 évesen remekül tartja magát.

"csucsformaban tartja magat testileg/szellemileg"
Jah, mint ő vagy épp ő vagy ők. Vagy akár erről a listáról. Szóval kicsit rendet kellene tenni a fejekben annak kapcsán hogy minden esetben sport = egészség, vitalitás és fiatalság. Sok sportban igen. Sok sportban nem. Mert a sport nem csak az atlétika, a foci, az autóverseny, hanem a darts, a hőlégballonozás, siklóernyőzés, bázisugrás, ultrakönnyű géppel való repülés, íjászat, a fejleszedobás, a billiárd, snooker és társai, a sporthorgászat, golf, sportvadászat, vitorlázás, skeet lövészet, sorolhatnám. Ezekben pedig sokszor nem a top fittség a lényeg, hanem pl kéz-szem koordináció, egy adott tudás birtoklása, ügyesség, stb. Szóval ha sikerülne túllépni azon, hogy a sport nem csak a fizikai sportokat tartalmazza, akkor talán jutunk is majd valahova.

Szellemileg, koncentrációban pedig toppon vannak az esportolók is, kénytelenek, elvégre ebből élnek.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47) stratova válasza Cypresss (#20) üzenetére


stratova
veterán

Kérdés, hogy a cikk mire alapoz.

(#48) Reggie0 válasza westlake (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont annyira, mint egy femdobozban ulni es nyomogatni ket pedalt meg tekergetni egy kereket. Vagy egy fa tabla elott ulni es fa babukat rakosgatni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#49) Tsebacsi válasza .LnB (#44) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnos ez az amerikai sztereotíp filmek alapján beleégett sok egyszerű ember tudatába, hogy aki szeret pc-n/konzolon játszani, akár profi szinten is, az kocka, csökött, elhízott/gebe, antiszoc és még sorolhatnám. Bahh...

És ezen az se változtat, hogy kismillió ellenpéldát felvonultatsz neki, mert erre jön a "ez nemúgyvan, és különbenis" és hasonlók.

Legyinteni kell rájuk, mert egyszerűek és nem látnak tovább a saját orruknál...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#50) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Azért szomorú azt látni, hogy egyesek mennyire előítéletesek és szűklátókörűek. :(

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.