Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azon gondolkozok, hogy miért vesznek soundbart az emberek. Egy japán kapszulathotelben, vagy a nemzetközi űrállomáson még talán lenne értelme a helyhiány miatt, de máshova minek venni ilyet?

Hasonló árból sokkal jobb minőségű hagyományos hangrendszert lehet venni a TV hangjának megtámogatására és el is fér a TV mellett, alatt. Ennyire tetszik nekik ez a dizájn, vagy csak felültek a hype/trend vonatra és már nem is emlékeznek hogy minek szálltak fel?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Carlos Padre válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Most tedd fel ugyanezt a kérdést fordítva ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3) Predatorr


Predatorr
őstag

Vicc. :N
Majd, ha kinő még 6 fülem, és mind a homlokomra. :P

Tigerclaw: szerintem idegeneknek készül.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) #06658560 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Speciel nálam csak egyik oldalt fér el szűkösen bármi, viszont értelmes hangzást kihozni a hely kialakítása miatt amúgy sem lehetne: a képen a zöld részen van a tv, a szürke sávok radiátorok, a tv melletti lyuk ajtó, a radiátoroknál a dupla vonal telibe üvegfelület padlótól plafonig. Egy hangfalat el tudnék helyezni, de a sztereo másik fele már nem lenne jó helyen, a radiátor, az üveg és a másik oldalon nagy tér meg teljesen alkalmatlan normális hangtér kialakítására. Vagyis más opcióm nem nagyon lenne. Nekem megfelel a jelenlegi tv-beli hangszóró tudása.

[ Szerkesztve ]

(#5) #72042496 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pontosan az "elfér" jegyében születnek olyan elrendezések, hogy nem tudom, sírjak-e, vagy nevessek-e rajtuk. Házimozis témákban gyakran látni ilyeneket.

Plusz egy háztartásban egynél több tévé is lehet, és mondjuk egy hálóban levőhöz eleve eszembe nem jutna komponens rendszert építeni. Egy soundbar, vagy hangprojektor viszont minden további nélkül kerülhetne oda (is).

[ Szerkesztve ]

(#6) Viszlát válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Az a sokkal jobb minőségű hagyományos rendszer ugye vezetékes, 5x ennyi helyet foglal el és kell hozzá még legalább egy külön egység? Almát hasonlítasz körtéhez. :)

A Klipsch meg egyébként is prémium márkának számít.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) Akula


Akula
őstag

és még sz@rul is néz ki :(

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#8) Viszlát válasza Akula (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Akarod mondani, neked nem tetszik. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) opr válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


opr
veterán

Mert nyugati orszagokban nagyon sok olyan ember van, akinek nagyon keves helye, pici lakasa/alberlete van, viszont egy ilyet siman megengedhet maganak es valamilyen szinten erdekli, hogy normalis hangminoseggel nezze a filmeket/sorozatokat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) daneel_hu válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Azon gondolkozok, hogy miért vesznek soundbart az emberek. Egy japán kapszulathotelben, vagy a nemzetközi űrállomáson még talán lenne értelme a helyhiány miatt, de máshova minek venni ilyet?"

Elég sok helyen van(nak) pici gyerek(ek), ezért eleve fel sem merül komoly hangrendszer vétele. Még akkor sem ha lenne rá keret. Nálunk is "csak" a 65E8 és pár designlámpa amiben nincs kompromisszum, de izzadok így is eleget ezek miatt. :) Nem vennék komoly hangrendszert amíg pár évesek a gyerkőcök.

A másik pedig, hogy mikor lenne rá idő hallgatni? ;) :P

(#11) Mik76


Mik76
senior tag

En azert megfontolnam ha nem lenne lehetosegem egy 5.1-es rendszer kiepitesere. Biztos eleg jol szol.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#12) proci985 válasza Viszlát (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, egyreszt egy hagyomanyos 5.1et a gyarton belul ennyiert eleg necces kihozni mindent akcioban veve is, masreszt meg ilyen 100-120 kilorol beszelunk, szoval ha valaha koltozni kell, akkor szivas. realisan ilyen 2000 euros beugrorol beszelunk, a "muanyag" frontjaikkal. tetejeben azok egy 20nm2es nagyszobaba mar majdnem overkill kategoria.

meg hely kell hozza, el kell tudni helyezni. mondjuk ha az ember 50nm2en lakik egyedul akkor kialakitastol fuggoen kellemesen elfer, az egy nagyvarosban nem lesz olcso.

plusz pici gyerek, kiskutya, kozepesen agressziv / stresszes macska... jo dolog a 20-40 kilos front, nekem is van itthon ket par, de ja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) Pro Koryak válasza Viszlát (#6) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha nem is prémium, de hifi.
Ez is sajnos úgy néz ki ezzel a magas sugárzóval, mint a '80-as évek olcsó átlaghifije.
Meg kb. a többi hangfaluk is. :B

(#14) gianni85 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem pl. a korábbi lg tv-m rezonált magasabb hangerőn, ahhoz nagyon jól jött egy sub-os soundbar... persze nem ilyen áron.
Megtehetném, hogy kiépítek egy sokpontsokat, mert van hely, de minek? Kutyák, gyerekek felborítják, nem akarok kábeleket elvezetni, és a heti egy filmhez fölösleges.
Nyilván ha életképtelen termék lenne a soundbar, akkor még mindig a piacon lenne...

(#15) daneel_hu válasza Pro Koryak (#13) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor megtudtuk, hogy az Apple után is Klipsch is a középszer táborát erősíti. :C

(#16) Viszlát válasza Pro Koryak (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem a 80-as évekről a Videoton cuccaim jutnak eszembe, ég és föld a kettő innen nézve, de hát ízlésficamok és pofonok ugyebár. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17) Viszlát válasza proci985 (#12) üzenetére


Viszlát
addikt

Úgy-úgy. De hát ezek az összehasonlítgatós "vélemények" általában egyébként is arról szólnak, hogy a saját hozzáértését és kifinomultságát fitogtassa az illető, a gyakorlatiasság nem igazán szempont.

mondjuk ha az ember 50nm2en lakik egyedul akkor kialakitastol fuggoen kellemesen elfer, az egy nagyvarosban nem lesz olcso.

Sőt, sok helyen már fele ekkora területen is kerül annyiba havonta az egyedül lakás, mint ez a szett.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) 8th válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


8th
addikt

Mert kicsi mert esztétikus mert relatív jól szól mert felesleges a nappaliba egy ormótlan méretű házimozi erősítő fél tucat hangfallal és a hozzájuk tartozó kábel dzsungellel. Ezért vesznek az emberek soundbart. Szerintem.

(#19) Pro Koryak válasza daneel_hu (#15) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az Apple, körülbelül. :K

Van egy komolyabb sorozatuk, a többi hangfaluk felejtős. Ennyi.
Szerintem nézz körül, mi a prémium hangfal.
Igazad van, kinek mi. :C

[ Szerkesztve ]

(#20) Viszlát válasza Pro Koryak (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Na, miért szerkesztetted ki a kis listádat? Ennyire azért nem vagy biztos a besorolásban? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) macilaci78 válasza #06658560 (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam is hasonló az elrendezés azzal a különbséggel, hogy az üvegfal helyett kétszárnyú tolóajtó, azon túl a háló van. A két sztereo hangfal fent van a szekrény tetején a szoba sarkaiban, a távolabbi kapott egy kis késleltetést, hogy a TV-vel szemben ülő emberhez egyszerre érjen a jobb és bal oldal. Így a sztereo élmény nagyjából megvan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22) henrik1 válasza Pro Koryak (#13) üzenetére


henrik1
tag

nagyon nagy butaságot sikerült mondanod.

(#23) henrik1 válasza #72042496 (#5) üzenetére


henrik1
tag

jaja, pl ez is nagyon jól elfért:

[ Szerkesztve ]

(#24) #72042496 válasza henrik1 (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Letaglózó. :)

(#25) Carlos Padre válasza henrik1 (#23) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És még szép is. :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26) Pro Koryak válasza Viszlát (#20) üzenetére


Pro Koryak
addikt

De, biztos vagyok!
Tessék:
Elac, BW, Focal, Sonus Faber ...

(#22) henrik1:
Szerinted!

[ Szerkesztve ]

(#27) #72042496 válasza Pro Koryak (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nemcsak szerinte, mert a Klipsch épp nem a hifi, hanem a mozis vonalon erős. Emellé a dizájn sem '80-as évekbeli. (Disclaimer: Nekem se tetszik.)

[ Szerkesztve ]

(#28) Pro Koryak válasza #72042496 (#27) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"a Klipsch épp nem a hifi, hanem a mozis vonalon erős"
Attól még nem lesz prémium termék!

Talán egy MK, Definitive Tech., Revel ...

(#29) tovgab válasza Pro Koryak (#28) üzenetére


tovgab
aktív tag

Szerintem te kevered a prémiumot a high end-del...
Egy-két olcsó fej- és fülhallgatójukat leszámítva nyugodtan kijelenthetjük, hogy a Klipsch hangcuccok prémium termékek.
De amúgy a van sok-sok high end kategóriába tartozó hangfaluk is, akár több milliós árcédulával... :K

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#30) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Pl. a VW sem prémium márka, hiába gyárt 2-3 prémiumnak számító típust.
Szerintem.
Ti tekintsétek annak a Klipset.
Téma lezárva.

(#31) #72042496 válasza Pro Koryak (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én sem tartom prémiumnak. Nekem a tisztességes mozis dobozok jutnak eszembe róla, szerintem ők ezekről a legismertebbek. (Amellett, hogy igen, sok más termékük is van.)

[ Szerkesztve ]

(#32) henrik1 válasza Pro Koryak (#26) üzenetére


henrik1
tag

nem csak szerintem. eleve a Klipsch a tölcséres hangsugárzók (horn speaker) úttörője, ők találták ki, h (ezzel) hogyan lehet pár wattos erősítővel nagyobb szobákat behangosítani, szóval amit te a 80 évek gagyi hifidizájnjának tartasz, annak igen komoly funkciója van, egyszersmint a nappalikba vitte az addig elérhetetlen, felső kategóriás hangzást.

[ Szerkesztve ]

(#33) Mik76 válasza henrik1 (#32) üzenetére


Mik76
senior tag

Mondjuk a rez/arany szinu lathato hangszorok szerintem sem a legesztetikusabbak, de gondolom mindegyikhez tartozik sima fekete halo eloke. Errol a tolcseres hangsugarzo dologrol most hallok eloszor.
Elkepzelheto hogy az elkovetkezo negyed evben egy uj hazi mozi szobat rakok ossze magamnak, es bar eddig pioneer parti voltam, erosen elgondolkodtatott a klipsch. Ajanlott?
Bookshelf speakerek lesznek, nagyobbra nincs igenyem.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#34) daneel_hu válasza Mik76 (#33) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ajanlott?"

Erősen ajánlott.

(#35) opr válasza Mik76 (#33) üzenetére


opr
veterán

Ha van rá lehetőség, szerintem mindenképp hallgass meg még pár márkát. Én szeretem, ahogy a klipsch szól, de őszintén szólva hozzám a dali világa közelebb állt.
Van sok nagyon jó márka ebben az árkategóriában, és szerény szubjektív véleményem szerint gyakorlatilag mind jobb, mint a pioneer.
Ha esetleg Angliában laksz, vagy a közeljövőben tervben van látogatás, egy richer soundsba mindenképp ugorj be, nagyon jófejek és általában van demo szobájuk, ahol meg tudod hallgatni a dolgokat. Árban is elég jók, sőt, általában a legjobbak (persze vannak kivételek).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) thunder6230


thunder6230
tag

50 nm lakasban lakom elotte 32. Meg mindig a jo oreg logitech z906 van. Nem nagy helyigennyel es nem 200 kg koltozeskor. Teny h nem a legdesignosabb meg nem ismeri a dolby atmost es a true hdt, de annyi penzert amennyibe kerult es mar 6. Evet tapossa nalam nincs sok realis opcio amire lecserelnem. Meg mindig tud libabort okozni a dinamikaja es a szomszedoknak is van h sok. Jelenleg ugy erzem a teljesitmenye meg mindig tul sok egy lakashoz. Egy hazban jobban ki lehetne hasznalni a tudasat magasabb hangeron. Ami biztos 3-mad es fél hangeron is remek. Ezekre egy soundbar keptelen ennyi penzert. A hangprojektorokrol nincs tapasztalatom azok allitolag jok, de melyre kell erte nyulni.

Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom

(#37) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Jók a soundbarok, mert van ahova nincsen alkalmasabb megoldás, de azért a 7.1 az mókusvakítás.

(#38) #31600896 válasza Viszlát (#8) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ööö nekem sem. :U
Meg mi ez a 80-as évek "retró" stílusának erőltetése? TV-khez veszik ezeket, de azok sem a 80-as évek stílusát majmolják, hanem egyre nagyobb kép, egyre vékonyabb káva, egyre laposabb készülékház... Ezt a kontrasztot sosem értettem. Telefonok, tévék egyre modernebben néznek ki, én sosem értettem a hifiket és ezeket az egyéb hangtechnikai eszközöket miért tervezik ilyen "retrósra". Bútorok sem úgy néznek ki a konyhában manapság, mint nagyanyámnak a nyárikonyhájában az egybeszekrény. :DD Máshol van helye ennek a retródivatnak, de szerintem itt sosem volt.

[ Szerkesztve ]

(#39) henrik1 válasza Mik76 (#33) üzenetére


henrik1
tag

Klipsch témában itt érdemes nézelődni, nagyjából a fejhallgatótól felfelé.

mondjuk ez a te igényeidnek valószínűleg sok, de érdekességnek jó ez.

az én tölcséres álmom pedig ez a ronda kis JBL, egyszer volt szerencsém hallani és azóta sem tudtam kiverni a fejemből. sajnos a 4,5 milliós vételára egyelőre komoly akadályt jelent számomra. :)

(#40) Mik76 válasza henrik1 (#39) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi a linket, megnezegetem. :R

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#41) Mik76 válasza opr (#35) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi, azt fogom tenni. :R
En Montrealban lakok, itt best buy van, meg esetleg meg olyan helyek amikrol nem tudok. Persze a best buyban ki vannak teve a nepszeru markak mint polk, klipsch, pioneer, sonos, de a hiper szuper demo keszulek tobbnyire ki van kapcsolva vagy nem mukodik... :U
Majd meg bameszkodok.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.