Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Rigormortiis válasza -Skylake- (#43) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ki nem? :D A gyorstöltes elég szépen zabálja az akksi élettartamát. Én is csak akkor kapcsolom be, amikor tényleg szükség van rá.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#102) toth_janika válasza justaview (#97) üzenetére


toth_janika
őstag

Maximálisan egyetértek!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#103) slimshady válasza Rigormortiis (#101) üzenetére


slimshady
senior tag

Nem tudom mennyire akku gyilkos, de pont nem állítgatnám, főleg nem akkor szórakoznék vele mikor sietek. Így nekem mindig be van kapcsolva a vezetékeshez és vezeték nélkülihez is. Általában az utóbbival töltöm (leginkább éjszaka), amikor meg gyorsan kell pumpálni az akkuba akkor csak bepattinton a kábelt.

üdv.: SlimShady

(#104) Juhaszatti válasza slimshady (#103) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nekem is be van kapcsolva mindig. Egyelőre semmit sem romlott az üzemidő.

(#105) AliceWake válasza slimshady (#100) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Hm. Én is lefuttattam.

HD: 120 728
Full HD: 130 935
QHD: 123 100 (Ez elég érthetetlen, egy hónapja 137 454 pontot gurított.)

Bug report: rendszeresen eltűnik az ébresztő widgetről az infó. Azt mondja, adjak hozzá ébresztést, holott be van állítva, és működik is. Csak a widgeten nem jelenik meg, illetve eltűnik :U

Non omnis moriar.

(#106) justaview válasza slimshady (#100) üzenetére


justaview
őstag

Akkor a különbség gyakorlatilag a semmivel egyenlő...

(#107) Rigormortiis válasza AliceWake (#105) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Kb pont semmit nem jelent, mennyit gurít. Én 110 és 130 között mérek (QHD). Épp milyen lábbal ébredt a telefon :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#108) #65388800 válasza AliceWake (#105) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát ez érdekes. 720p kijelzőt ugyan úgy tudja csak meghajtani mint az 1440p t? :D

(#109) TommyNagz válasza justaview (#97) üzenetére


TommyNagz
senior tag

egyet kell hogy értsek Veled. A nougatban én is csalódtam S7-en. Borzalom szar akkuidő, plusz az értesítések számát jelölő kis piros badge se működött a beépített appokon kívül semminél. Vissza is tettem a Marshmallow-t.

encapsulation dot1q

(#110) bAtt001 válasza Rigormortiis (#101) üzenetére


bAtt001
addikt

"A gyorstöltes elég szépen zabálja az akksi élettartamát." Erre van valami írott bizonyíték is?

(#111) slimshady válasza #65388800 (#108) üzenetére


slimshady
senior tag

Egyrészt mindig van szórás a Benchmark eredményekben, attól függően milyen kedve van a telefonnak, másrészt, az Antutu egy összetett teszt, így például a háttértár és memória teszt (ami szinten beleszámít az összesített eredménybe) eredményére nincs hatással a felbontás változtatása, másrészt pedig különböző grafikai teszteket (például off screen 1080p, még akkor is ha a kijelző felbontasd 720p-n van épp!) is futtat a kijelző félbontástól függetlenül, így ez alapján nehéz lenne messzemenő következtetéseket levonni.

[ Szerkesztve ]

üdv.: SlimShady

(#112) Richie86 válasza Juhaszatti (#104) üzenetére


Richie86
senior tag

Detto. (igaz még csak 3 hónapja van meg)

(#113) haxiboy


haxiboy
veterán

S6-ra mikor lehet várni azt nem tudjátok? :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#114) Tsebacsi válasza bAtt001 (#110) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Urban Legend ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#115) #67656192 válasza justaview (#97) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ez mind szép és jó, régen így is volt, de ma már nem kell ennyire a frissitéstől tartani. Rohanni nem kell, hogy az első legyél, de miután az első tapasztalatok megérkeztek lehet frissíteni.
A Nougat most sem a legjobb, de hivatalosan hazánkban nem is elérhető.
Főverzión belül az első romok mindig bugosak, az utolsókkal nincs gond. Szerintem Te az s2-vel pont egy ilyet (utolsó) fogtál ki és ezért voltál elégedett.
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam anno és alig vártam a javítást.

Az s7 az első rommal görbe fotókat készitett és ujraindulgatott, hagytad volna fenn az eredeti romot?

[ Szerkesztve ]

(#116) bAtt001 válasza Tsebacsi (#114) üzenetére


bAtt001
addikt

Mindjárt sejtettem, hogy csak a szokásos unokatesóm férjének a fiának az osztálytársa mondta kategória :D Nembaj én töltöm gyorsan a telefonomat (OnePlus3 nincs is benne kapcsoló gyorstöltésre) mire elhasználódik az akku addigra úgyis lecserélem :D

[ Szerkesztve ]

(#117) Parallaxis válasza Tsebacsi (#114) üzenetére


Parallaxis
addikt

Urban Legend

A Note 4-em két aksit fogyasztott el 1,5 év alatt, mert gyorstöltöttem. Mióta kikapcsoltam, azóta jól bírja a harmadik aksi lassan 1 éve.

---

Egyébként egyelőre agyhúgykövet kapok a Nougat frissítéstől, mert mióta felraktam, gyakorlatilag minden második hívó azt kapja, hogy nem vagyok kapcsolható és én már csak egy sms-t kapok, hogy nem fogadott hívásom volt. (Ettől eltekintve valóban, sebességben és használhatóságban javulást látok, de azért ez még mindig egy telefon és pont az a funkció sérült nálam.)

[ Szerkesztve ]

(#118) M_David


M_David
csendes tag

El tudom valahogyan tüntetni a pirossal "bekarikázott" SIM kártya beállításos dolgot? Nem nagy dolog, de engem speciel zavar...... :F

Valamint a fülhöz emeléses hívásindítást keresem, de nem találom, tudtok esetleg segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#119) Sinisi válasza bAtt001 (#116) üzenetére


Sinisi
senior tag

+1 A kinek a kijének a kijére?! :D

[ Szerkesztve ]

(#120) justaview válasza #67656192 (#115) üzenetére


justaview
őstag

Te az s2-vel pont egy ilyet (utolsó) fogtál ki és ezért voltál elégedett.

Ha ez az S7-re vonatkozott, akkor igen. :)
Ahogy említettem, a javításoktól én sem félek, de eddig minden kütyümet (és a közvetlen környezetemben lévőkét is) mindig egy főverziós frissítés küldött kukába a 2 és 3 éves kor közötti időszakban.

(#121) #65388800 válasza justaview (#120) üzenetére


#65388800
törölt tag

Majd lesz rá valamk xda-s rom :D

(#122) justaview válasza #65388800 (#121) üzenetére


justaview
őstag

:D

Nem tudom, azok mennyire megbízhatóak és stabilak, mert nekem a használat során ez a fő szempont.

(#123) #67656192 válasza justaview (#120) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én a mostani másmelóval roppant módon elégedett vagyok, 3db 7-es szériáson használom gondtalanul. Nem sietek Nougatra de ha kiforrottabb lesz felrakom.

(#124) icemad válasza Parallaxis (#117) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem pont a gyorstöltés kíméli az aksit. Magasabb feszültségen kisebb áramerősséggel tölt.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#125) nkmedve válasza icemad (#124) üzenetére


nkmedve
őstag

Ha jól tudom lithiumos akkuknál mindig 4V körüli a töltési feszültség cellánként. Mivel telefonoknál nem igazán elterjedtek a többcellás akkuk, ezért a Quick Charge sem engedhet 4V-nál sokkal többet rá az akkura, hanem felviszi az áramerősséget az egekbe (persze ezt intelligensen csinálja, a hőmérsékletet és egyébb dolgokat figyelve, és csak egy bizonyos töltöttségig).

Szóval egy 12V és 1.5A Quick Charge töltő esetén a bemenő áram át van alakitva, és az akku kb. 4V 4.5A-t kaphat, ami már nem biztos, hogy olyan jó az élettartamra nézve (egy nagyobb akkunál még talán elfogadható lehet).

Itt van egy kis infó az élettartamról.
[link]

(#126) Prowler


Prowler
senior tag

Nekem bejön ez az új kinézet, kíváncsian várom már, hogy tesztelhessem. Azt viszont nem értem hogyha 17-e óta elérhető Angliában akkor nekem még miért nem jött meg? Brit független S7-em van pedig...

Veremivadék Undorkutya

(#127) Rigormortiis válasza icemad (#124) üzenetére


Rigormortiis
addikt

És melegszik közben az akku, mint a disznó. Ez meg ugye árt neki.

Mindenki töltse belátása szerint, de egy gyorskapcsoló igazán elfért volna.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#128) stevve válasza Rigormortiis (#127) üzenetére


stevve
nagyúr

Senkinek nincs még több éves használat után (uyge a telefon sem túl régi) tapasztalata, de eddig nem halnak gyorsabban a gyorstöltött akksik, mint a lassabbak. Ennyi... :)

[ Szerkesztve ]

(#129) icemad válasza nkmedve (#125) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Na ennyire nem mentem bele a témába. Csak a neten olvastam, hogy normál töltés esetén 5v 2a, gyorstöltés esetén 9v 1,6a-t használ. Ha mindig 4v a töltési feszültség, akkor igazad van, de akkor miért írják a legtöbb helyen az 5v-ot és 9v-ot? Bár a linkelt cikket elnézve, sajnos a műszaki tudásom már kevés lesz ennek megértéséhez, de mindenképpen érdekes.

Rigormortiis: Nálam nem melegszik, de nem is használom gyorstöltés közben.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#130) #67656192 válasza Parallaxis (#117) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nekem több Note4-em volt, szinte csak gyorstöltve. Semmi bajuk nem lett. Az egyik családon belül még megvan, eredeti akkuval. Szerintem túl van ez lihegve.

[ Szerkesztve ]

(#131) Parallaxis válasza #67656192 (#130) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerintem túl van ez lihegve.

A szervizes szerint nem. Az ő tanácsára kapcsoltam ki és azóta jól bírja az aksim.

(#132) justaview válasza #67656192 (#123) üzenetére


justaview
őstag

Én is csak akkor nézek frissítés után, ha valami olyan problémám van, ami nagyon zavar.

(#133) #67656192 válasza Parallaxis (#131) üzenetére


#67656192
törölt tag

Tedd azt:)
Én az s7 edge- t éjjel egy s4 qi padon pihentetem, az még nem fast charge.
A gyorstöltés viszont be van kapcsolva és ha kell akkor nyomom bele kábelről hadd vigye. Kb 50-50 % a gyorstöltés arány.
A legelső s7-em az elsők közül való, annyit ment már szegény, hogy egy kijelzőt elfogyasztott(cserélték gariban beégés miatt) , a home gombja olyan mint egy 60-as csiszoló vászon de az akku jobban bírja mint új korában, pedig ő csak szinte gyorstöltve volt, most is az irodában lóg a Note4 kábelén, mert az hosszú .

Én ugy gondolom, hogy ez a gyorstöltés egy nagyon hasznos kis ficsör, akár a bővíthetőség, vagy a vízállóság. Ha van, én élek vele, ezért is vettem. Inkább ilyenekből legyen több, mint a szemmel lapozásból.

[ Szerkesztve ]

(#134) #67656192 válasza justaview (#132) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ha az utolsó mm-n vagy akkor sokáig nem kell más romot keresned, szerintem probléma mentes. Nekem is ez van mindegyiken, egyelőre én sem frissitek.

(#135) mono7806


mono7806
tag

http://napidroid.hu/szamitogeppe-alakithato-bestia-lesz-a-galaxy-s8/

(#136) nkmedve válasza icemad (#129) üzenetére


nkmedve
őstag

Ezek csak standard feszültségértékek, amelyeket a töltő és a telefon között használnak (az 5V a legelső USB óta elterjedt). Általában nem ezek a feszültségek mennek rá egyből az akkura, a töltőelektronika átalakitja olyan feszültségre ami az akkunak megfelel.

(#137) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

T függőre mikor várható?
Bocsánat, ha le volt írva, csak átfutottam. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#138) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hát ez a UI valami hányadék szerintem... Fehér alapon szürke betűk, ez komoly? A beállításokban is halvány fakó színű ikonok a fehér háttéren... Első dolgom lesz frissítés után UI-t cserélni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#139) eclipse19 válasza Dyingsoul (#138) üzenetére


eclipse19
senior tag

"Fehér alapon szürke betűk"

Hát persze. És akkor még jól jártál, mert lehetett volna szürke alapon szürke is, mint ahogy sok esetben úgy is van.

Évek óta ez megy: minél halványabb, annál szebb, letisztultabb, és hasonló baromságok. :W
És minél kisebb a betű legyen annál halványabb és vékonyabb. Mintha az lenne a cél nehogy valaki elolvassa...
Még a monitoron nézve ezeket a screenshot-okat, kb 4x akkora méretben is xar olvasni a szövegeket, gondolom a mobil képernyőjén milyen jó lehet. (pláne napfény, tükröződés esetén). Gratula a Samsungnak. :Y

UI-t cserélni hogyan lehet?

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#140) Formaster válasza mono7806 (#135) üzenetére


Formaster
addikt

Érdekes cikk, ez megérne egy misét, ha tényleg behozzák a samsung desktopot.

(#141) ollie válasza eclipse19 (#99) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

El kell hogy keserítselek, de lehet látni a különbséget fHD és QHD között. Utóbbin élesebbek a képek.

(#116) bAtt001: nem urban legend. A lítium-ion akkuknak az ellensége a melegedés, nem pedig maga a gyorstöltés. De mivel a legtöbb gyorstöltő technológia hatására sokkal jobban melegedik az akku, ezért jobban is károsodik, hamarabb veszít a kapacitásából. A OnePlus féle gyorstöltés meg pont más kategória, mert ott nem melegszik jobban tőle a készülék.

[ Szerkesztve ]

***

(#142) eclipse19 válasza ollie (#141) üzenetére


eclipse19
senior tag

Tudtad, hogy mire van állítva mikor nézted vagy "vak"-teszt volt?

És milyen távol vagy inkább közel kell hozzá tartani, hogy megjelenjen a különbség?
Szövegek nem élesebbek?

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#143) aprokaroka87 válasza #65388800 (#108) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán mert az optimalizálás Max felbontásra van optimalizálva?

Eztet jól megaszondtam :D

[ Szerkesztve ]

(#144) ollie válasza eclipse19 (#142) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem vak teszt volt, de egy QHD-s androidos mobilt hasonlítottunk össze egy iPhone 6 Plus-szal, és elhűlt az iPhone-os kolléga, hogy mennyivel jobb a QHD. A weboldalak is olvashatóbbak voltak, kevésbé kellett nagyítani a QHD-s kijelzőn, és "szőrösebbnek" néztek ki a betűk az iPhone-on. Ez után mondta az iPhone-os, hogy irigyli a QHD-t.

Normál látótávolságból néztek, tehát ahogy általában nézik az emberek a mobiljaikat.

[ Szerkesztve ]

***

(#145) #65388800 válasza aprokaroka87 (#143) üzenetére


#65388800
törölt tag

Akkor optimalizálták volna a másik 2-re is aztán nem lenne gond :DDD

(#146) Joe.36 válasza Rigormortiis (#127) üzenetére


Joe.36
addikt

Gyári vezeték nélküli gyors töltőben van hűtés :) Csak így használom, nem melegszik...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#147) eclipse19 válasza ollie (#144) üzenetére


eclipse19
senior tag

Hát az azért nem ugyanaz. Ott még lehet egy s más egyéb oka is a különbségnek.
(Más panel, más kalibráció, más OS, stb.)

Azt hittem az S7E-t nézted kétféle felbontásban.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#148) ollie válasza eclipse19 (#147) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ugyanazt a panelt nincs értelme nézni, mert más a natív felbontása. :U Egyébként mindkettő IPS volt. Az OS-nek meg végképp nincs köze hozzá.

S7-n még feltűnőbb a különbség.

[ Szerkesztve ]

***

(#149) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nagyon nem tetszik a felület.
A rajzolat, stílus, színek..már bocsánat, de mintha valami low-end Sony felület lenne.
Az egyetlen remény, hogy témázható.

A funkciók viszont rendben vannak.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#150) DonJoee


DonJoee
tag

Nem tudom...
Ha csak ennyi a változás, akkor már nem is várom annyira, mint eddig. Közben egész jól belaktam a 6.0.1-et és úgy néz ki, hogy a fórumon tárgyalt jelenségektől/bugoktól is mentes nálam az S7 edge. Szóval lehet, hogy én át is ugrom a 7.0 OTA-t és csak az esetleges újabb 6-os frissítéseket teszem majd fel.

Ha igaz, hogy az S8-cal jön a 7.1.1, akkor majd újra ránézek a témára. Hátha addig javítgatják még ezt a nugátot. :)

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.