Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AAAgold


AAAgold
senior tag

Konvolúciós...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2) Robert07


Robert07
aktív tag

500-600 TFLOPS az nem sok egy kicsit hangszamitashoz?

(#3) Abu85 válasza Robert07 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fizikailag korrekthez ennek a fele biztosan kell. Ha sok a számítás, akkor az egész. Ez nem olyan piszmogás lesz, mint amit ma mondanak hangélménynek. Itt sugárkövetéssel lesz modellezve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) Bandi995 válasza Abu85 (#3) üzenetére


Bandi995
aktív tag

És ez a raytraced hang VR exkluzív dolog lesz, vagy megreformálja majd az egész videójáték hangélményt úgy ahogy van? Bár lehet ez olyan kérdés, amihez jövőbelátó csodagömb is kéne, hogy meg lehessen válaszolni.

Szerk.: Megtaláltam a kérdésemre a választ a cikkben. :R

[ Szerkesztve ]

(#5) tecsu válasza Abu85 (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Én szkeptikus vagyok, de igaz, a mai megoldásoknál bármi jobb.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#6) Menthirist válasza Abu85 (#3) üzenetére


Menthirist
veterán

ez nekem még mindig nem kerek. az van a cikkben (igaz elég felületesen tudtam csak átfutni), hogy ehhez a TrueAudio NEXT-hez Polaris szintű kártya fog kelleni, és ezzel lehet majd jól etetni a vr hangzást. Illetve az is, hogy "Itt szerencsére nincs őrületesen sok számítás, vagyis 500-600 TFLOPS-nyi teljesítmény még a legdurvább esetekben is bőven elég lesz."
Na már most még ha csak a felére is lesz szükség általában ahogy mondtad, 250-300 TFLOPS ne lenne átkozott sok számítás? A Polarisok még ennek a félnek is a huszadára lesznek max képesek single precision-ben. A Top 500 szuperszámítógépek júniusi listáján a 10. helyezett tudott 5537 TFLOPS-ot (igaz, gondolom DP-ben). Érted, a 10. leggyorsabb szuperszámítógép a világon.
Biztos hogy nem GFLOPS akart az lenni?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#7) Abu85 válasza Menthirist (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De GFLOPS. Elbaszcsiztam.

Nem kötelező a Polaris. Ha a fejlesztő képes tényleg átgondoltan fejleszteni, és a fejlesztés végére jó marad a feladatok elosztása, akkor jó bármelyik OpenCL 1.1-es GPU. A Polaris előnye csak annyi, hogy ha a fejlesztő nem képes abszolút, de abszolút tökéletes optimalizálást írni, attól a Polaris még jó lesz úgy is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Menthirist válasza Abu85 (#7) üzenetére


Menthirist
veterán

Robert07 is erre célzott. Na mindegy, csak erre voltam kíváncsi :) 0.2-0.6 TFLOPS még mindig barátibb, arra még futhatja is a mostani kártyákon :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9) Robert07 válasza Menthirist (#8) üzenetére


Robert07
aktív tag

Pontosan :D

A Vega 10 tud majd 13-14TFLOPS-ot guritani, ugyhogy valahol 1 TFLOPS alatt kell ennek maradnia, mert a grafikara is kell azert valamit hagyni.

(#10) olymind1


olymind1
senior tag

És melyik játékok vagy motorok fogják támogatni / támogatják a true audio-t (/next-et)? Vagy mikor fogunk ebből látni/hallani valamit?

Itt is lesz kapcsoló mint pl EAX-nál volt?

Jobb hangzásért szívesen áldoznék fel egy kis teljesítményt főleg SP játékok esetén :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.