Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-01 09:18:19

LOGOUT.hu

Amit tilos:
- Több azonosítóval játszani (ha valaki ezzel próbálkozik, azonnal kizárjuk a játékból!)
- A fórumban másokat szándékosan félrevezetni, vagy épp egy kérdésre a választ megmondani.
- A rendszert, a házigazdákat és a játékosokat bármilyen módon akadályozni.
- Fals / nem élő e-mail cím használata – ilyen esetben az esetleges nyeremény átadása sem garantált.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) denverx-92 válasza sing1ep1ayer (#4771) üzenetére


denverx-92
csendes tag

Nekünk azokkal van a bajunk aki játék lezárása előtt 1 órával regisztrált és belépett 10 percre utána többet nem. Szerintem ezzel nem szerzett az MA új embert

A legtöbb ember bólogat telefonbeszélgetés közben, holott ez színtiszta energiapocsékolás.

(#4802) stranger28 válasza BiP (#4796) üzenetére


stranger28
addikt

Nyilván ez a helyzet, szerintem sok csalót nem tudnak egyszerűen kiszűrni. Nehogy azt higgye bárki is, hogy az újoncok nagy része "tényleg újonc". :N Másik meg ez, hogy készen kapott válaszokat bejelöl a Mari néni.

Azzal viszont egyáltalán nincs baj, hogyha egy tényleges friss tag, vagy épp egy régen regelt, de nem túl szószátyár kalapos lesz/nyer.

(#4799) vince: Ez jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#4803) Bog válasza BiP (#4796) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nyugalom már.
A sima másodregeket villámsebesen kiszórjuk, van egy masszív eszköztárunk az ilyesmire, nem okoz gondot, már találtunk is a kalapban ilyeneket. Nyilván nem fogjuk eltakarítani a kalapból ezeket, mert tök felesleges, a rendszer sorsol, a nyerteseket csekkoljuk, ha másodreg, akkor sorsolunk másik nyertest, ez ilyen baromi egyszerű.
Plusz tényleg lássátok már, hogy rengetegen vannak, akik csak olvasnak, de nem írnak, nem érezték eddig szükségét a regisztrációnak. A legutóbbi törzsolvasói nyereményjáték nyertesei között is volt ilyen, most is van, legalábbis a fórumba már páran be is írtak.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4804) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Kíváncsi leszek a főnökök összefoglalójára ezzel a csalási témával kapcsolatban.. Azért azt meg lehetett volna csinálni, hogy a lezárárás előtt pár nappal már ne lehessen regisztrálni, de legalábbis aznap semmiképp sem! Kíváncsi lennék, hogy a kamusok olvassák e most a fórumot!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4805) sing1ep1ayer válasza denverx-92 (#4801) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Szerintem sem és hihetetlen, de igaz: valóban a Ti álláspontotokat pártolnám... ha a szabályok is ezt tennék, amelyeket előre lefektettek. De mivel az emlegetett újoncok (ezt sokadszor mondom) semilyen szabályt nem szegtek meg, miért lennének kizárva? Ha nyernek én is azt mondom, hogy ....janak sünt, de nincs bizonyíték rá, hogy csaltak. Az életben sem fognak leültetni, csak mert gyanús vagy. Maximum bevisznek és alaposan utánajárnak a dolgaidnak, de ha nem találnak semmit, akkor el fognak engedni.

(#4806) turek válasza Graphics (#4782) üzenetére


turek
csendes tag

Én a kezdetektől olvasom a Prohardver és Mobilaréna oldalakat, minden hardver vagy telefon vásárlás előtt elolvasom a fiúk tesztjeit (csatolom is a javaslatokhoz,) de egészen tavaly januárig nem éreztem fontosnak a regisztrációt, de akkor is csak azért mert a fórumban találtam egy olyan telefont, amilyet kerestem.
Tehát erős túlzásnak gondolom, hogy csupán azért mert nincs valakinek egyetlen szakmai hozzászólása sem vétene a szabályok ellen.

Én sem örülök, hogy ilyen sokan vannak a kalapban, de így határozták meg a játékszabályokat. :(
Az valóban módfelett gyanús (sőt lehetetlen), ha valaki 3 perc alatt oldotta meg a kérdéseket, érdemes lenne a körmükre nézni, de csupán ezért sajnos nem tudják kizárni őket, mert nem volt ilyen irányú kitétel a játékszabályban.

Legközelebb jobban át kell gondolni a szabályokat !
Most pedig fel a fejjel és Imádkozzunk ! :)

(#4807) Ferenczi Áko válasza Bog (#4803) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Ez egy picit megnyugvást hozott! Jól csináltad! Kenyeret és cirkuszt a népnek! :-D

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4808) beyacska


beyacska
csendes tag

Én csak annyit kérdeznék, hogy előfordulhat-e az, hogy valaki újonc, de évekkel ezelőtt regisztrált? (Nem szenved kóros közlékenységben, nem érzi feltétlen fontosnak, hogy minden nap hozzászólások tucatjaival ontsa teli a világot. Egyszerűen: csak olvas) :F

(#4809) stranger28 válasza beyacska (#4808) üzenetére


stranger28
addikt

Nincs azzal semmi baj, szerintem ők sem erre utalgatnak, csak idegesek, hogy nem fognak nyerni. :DDD

(#4810) beyacska válasza stranger28 (#4809) üzenetére


beyacska
csendes tag

Az a határtalan, fránya irigység...

(#4811) Bog válasza beyacska (#4808) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A világon semmi baj nincs az újoncokkal, egyáltalán. Mindenki volt újonc, még én is :D
És speciel sehol máshol nem fórumozom, de olvasni aktívan szoktam mindenfelé, pl. Totalcar törzsolvasó vagyok, de nincs indapass regem. Ha lenne egy nyereményjáték, instant csinálnék és biztos roppantul bántana, ha erre az ottani törzskommentelők neheztelnének.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4812) stranger28 válasza Bog (#4811) üzenetére


stranger28
addikt

De akkor megmondanád újoncként, hogy mindenki ki lesz bannolva. ;]

(#4813) Graphics válasza Bog (#4811) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Totalcar-t sejteni lehetett :DDD

-

(#4814) beyacska válasza Bog (#4811) üzenetére


beyacska
csendes tag

Igen, csak tényleg az jön le néhány hozzászólásból, hogy akinek nincs 24646468^15 hozzászólása, az mi a rákot keres itt.
(Na de máris többet postoltam, mint az elmúlt fél évben összesen. Befogtam. :B )

[ Szerkesztve ]

(#4815) BiP válasza Bog (#4803) üzenetére


BiP
nagyúr

Én nyugodt vagyok, bízom a módszereitekben és ítélőképességetekben, egyedül sing1ep1ayer "nincs vele semmi gond" scenáriójával kapcsolatban fejtettem ki, hogy szerintem meg nem okés az a dolog.

Sem a csak olvasókkal, sem a csak a nyereményjáték miatt regisztrálókkal nincs semmi bajom, mindkettőből vannak bőven, ezt tudjuk jól, de ezt már leírtam úgyis.

[ Szerkesztve ]

(#4816) Bóti válasza Bog (#4811) üzenetére


Bóti
senior tag

Köszi Bog! :)

Ahogy láttad is, nem az újoncokkal volt az emberek többségének baja, hanem a villámsebesen olvasó, kereső és válaszoló cyber "Marikanénikkel". :DDD szerk.: vagy "Karcsibácsikkal"... :U
De ha ők kiszűrésre kerülnek, akkor :R :C

[ Szerkesztve ]

(#4817) vince válasza stranger28 (#4812) üzenetére


vince
őstag

Megtaláltam, itt volt szó erről korábban: [link]

(#4813) Duliee
Miből volt ez sejthető? :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4818) stranger28 válasza beyacska (#4814) üzenetére


stranger28
addikt

Nekem sincs még 7,5217754215882239632309056006528 * 10^110 hozzászólásom, de jól haladok. :K

(#4819) Ferenczi Áko válasza beyacska (#4814) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

ööö nem veled és a hozzád hasonlókkal van a gondunk,hanem azokkal,akik a játék lezárásának napján regisztráltak és 5-10 perc alatt válaszoltak a kérdésekre.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4820) lordjancso válasza sing1ep1ayer (#4775) üzenetére


lordjancso
senior tag

Te inkább morális kérdést csinálsz ebből az egészből. Szép dolog segíteni másokon, csak ez nem éppen a jótékonykodás helye. Annál is inkább, mert ezzel mások esélyeit rontod és olyan embert helyezel nyerési pozícióba, akinek semmi kompetenciája a játékhoz, az oldalhoz és ehhez az egész dologhoz.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4821) sing1ep1ayer válasza lordjancso (#4820) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nem rontom én senki esélyeit azzal hogy véleményt formálok, mert a szervezők nem az én, hanem a saját módszereik alapján bonyolítják le a játékot és döntenek ilyen kérdésekben. Ugyanezen oknál fogva nem helyezek senkit sem nyerési pozícióba sem.

Morális kérdés... hmmm... talán az lenne a morális kérdés, ha a legutóbbi ZTE nyereményjáték kapcsán felvetném, hogy az egyik szerencsés aki korábban a játék topikjában nyíltan gyalázta a gyártót megérdemelte-e a nyereményét. Véleményem szerint nem kevésbé, mint mások, legalábbis nem kevésbé mint azok, akik mindenáron önmagukat tartják érdemesebbnek erre.

Jótékonykodásra pedig mindenhol van hely, nem kell feltétlenül ragadni és marni állandóan. ;)

(#4822) lordjancso válasza Bog (#4803) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ha olyan nagy hatákonysággal szűritek a másodregeket/csalókat, akkor miért mondod, hogy ilyenek is kerültek a kalapba?
Hogy kerültek be?
Miért nem veszitek ki?
Ez így eléggé illúzió romboló és csak lázad a nép miatta...

(#4821) sing1ep1ayer: "Nem rontom én senki esélyeit azzal hogy véleményt formálok". Ha már nekem válaszolsz, olvasd el, hogy mit írok bakker...

Szerk: inkább ne is olvasd el, mert nem érted. :)

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4823) stranger28 válasza sing1ep1ayer (#4821) üzenetére


stranger28
addikt

Butaság lenne figyelembe venni, hogy mennyire volt szüksége a nyereményre...

Aki meg jótékonykodni akar, menjen ki egy menhelyre és seperjen kutyaszart.

(#4824) sing1ep1ayer válasza lordjancso (#4822) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Szerintem Te nem érted, már ne is haragudj! Én pontosan arra válaszoltam, amit írtál, itt áll fentebb minden barnán-feketén. Erre beidézted a válaszomat és közölted, hogy olvassam el a postodat, amire reagáltam. :F

Szeretnéd, hogy a felvetés-reakció párosokat itt kigyűjtsem és egymás alatt egy kommentben közérthetően csoportosítsam? Megteszem, ha szeretnéd, ezen ne múljon.

(#4825) peterszky


peterszky
őstag

Kalap! :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#4826) borsosg válasza Bog (#4803) üzenetére


borsosg
újonc

Teljesen igaz. Én is több éve olvasom a mobilaréna cikkeit. Az szinte összes telefonomat a az itt leközölt tesztek alapján választottam. És végigolvastam a fórumba azokat a témákat is, amik engem érdekeltek. Az hogy csak most regisztráltam, IGEN a játéknak köszönhető. Ráadásul addig direkt nem akartam beregelni, amíg nem találtam meg az összes választ. Így persze nekem is sok órába telt, mire megtaláltam mindet, és még akkor sem volta mindben teljesen biztos, mert én nem ismertem az itt leírt "archivos" keresgélést. A statisztikai kérdésre pl. csak tippeltem egy 2008-as fórumhozzászólás alapján (http://mobilarena.hu/tema/re_arena-blog_mi_a_frasz_tortent_mult_hetfon/hsz_1-50.html ). Az, hogy valaki "törzsolvasó", az szerintem nem regisztráció kérdése, és nem kell hozzá "törzshozzászólónak" lenni. De ez csak egy magánvélemény. Nyilván igazságos lenne, ha a legaktívabb mobilarénás nyerne, de szerintem ez alapján egy másik nyereményjátékot kellett volna kiírni, más szabályokkal :)

Üdv.
Egy újonc, akinek ez az első hozzászólása.

(#4827) Integrale válasza borsosg (#4826) üzenetére


Integrale
veterán

Ezzel csak egy a baj, hogy addig az opciókat sem látod, amíg nem vagy belépve! :)

"Bad reklám is reklám too"

(#4828) borsosg válasza Integrale (#4827) üzenetére


borsosg
újonc

Így igaz! Eleinte nem is tudtam, hogy "tippelős"...

(#4829) Integrale válasza borsosg (#4828) üzenetére


Integrale
veterán

És akkor a képes feladatokra, hogy sikerült válaszolni? :U

"Bad reklám is reklám too"

(#4830) sing1ep1ayer válasza stranger28 (#4823) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Akkor bosszúból én is kiforgatom a szavaid:

Mindannyiunk érdekében remélem, hogy nem azokra gondoltál, akik voltak olyan jótékonyak és akár felajánlóként, akár szervezőként lehetővé tették, hogy ilyen pazar csomagokért játsszunk.

;)

(#4831) meroly


meroly
veterán

Bog
Sorsolás mikor lesz?

Impossible is nothing

(#4832) Braddock


Braddock
őstag

2 mentőkörülmény azért van, még ha fáj is.
- Lehet, az utolsó pillanatban regelt, de már régóta olvasó.
- 4 perc alatt válaszolt a kérdésekre, addig 14 napig ült a válaszokon.

Ezt, és ennek ellenkezőjét, elég nehéz lenne bizonyítani.
Legközelebb kell majd 1 hónapos határ, és akkor ezek nem fordulnak elő.

(#4833) stranger28 válasza sing1ep1ayer (#4830) üzenetére


stranger28
addikt

Kár, hogy ez így hülyeség. :)

(#4834) oba


oba
addikt

istenem... mi lesz itt ha a siránkozók/panaszkodók nem fognak nyerni semmit :)
előre látom a 15hsz/mp -es hozzászólás növekedési rátát...

(#4835) lordjancso válasza stranger28 (#4833) üzenetére


lordjancso
senior tag

sing1ep1ayer is olyan, akinek mindig igaza van. :P Alul fogsz maradni barátom. :)

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4836) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hű de sok kalapos lett! :Y

<< Heimdal >>

(#4837) borsosg válasza Integrale (#4829) üzenetére


borsosg
újonc

Na pont ezért maradt nekem utoljára a 10-es és 11-es kérdés, és miután láttam a lehetséges válaszokat, 2-nek újra neki kellett veselkednem, mert amit találtam, nem volt a lehetséges válaszok közt. Lehet kötekedni, de az én lelkiismeretem tiszta. Megdolgoztam a válaszokért, és büszke vagyok rá, hogy kalapba kerültem. Hozzáteszem, hogy én csak egy játéknak fogtam fel, amit kifejezetten élveztem. Az hogy valaki ezek után nyer, vagy nem az már "csak" szerencse kérdése (ami nekem sosem volt)

(#4838) batai15


batai15
félisten

szvsz a probléma nyílván nem az hogy a friss regesek is kalaposok, mert van aki nem tudott a nyereményről, de azért a sorsolás végeztével megnéznék hogy ezek hány % mondható "aktiv" accauntnak, vagy akár egy hszt ist írt e.
félreértés ne essék, nem akarok kibuvót, sem rinyálni, mert eleve nem vagyok sose semmibe szerencsés, ehez is eleve ugy álltam hogy tapasztalot nyerek max,de azért ezt is figyelembe lehett volna venni a szerkesztőknek.

(#4839) Bog válasza lordjancso (#4822) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem állunk neki minden egyes új regisztrációt külön ellenőrizgetni, nem létezik annyi erőforrás, amivel ezt meg lehetne csinálni. A másodreg szűrése akkor válik fontossá, ha a másodregen bármilyen tényleges tevékenység van (apróhirdetés, komment, nyereményjáték, whatever). Ha neked ez illúzióromboló, akkor rettentően sajnálom.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4840) Bog válasza batai15 (#4838) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Miért nem fogod te sem fel, hogy a hozzászólásszám és a törzsolvasói státusz között zéró összefüggés van?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4841) pezs89 válasza Bog (#4840) üzenetére


pezs89
tag

Bog
Várhatóan mikor lesz a sorsolás? Kedd-szerda magasságában?

(#4842) rizso


rizso
addikt

Kíváncsi lennék mit kapna öcsém vagy párom, ha esetleg az egyikőjük nyerne valamit. Párom kb 2, öcsém meg kb 1 éve regelt be játék miatt. Velem ellentétben ők nem nagyon fórumoznak, csak elolvasnak pár cikket (főleg telefonvásárlás/-csere előtt). Mondtam is öcsémnek, hogy legalább egy hozzászólása legyen, legalább annyi, hogy "köszönöm a játékot", erre azt mondta, hogy nem a hozzászólások miatt játszik, lottózóba sem beszélgetni jár :D

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4843) lordjancso válasza Bog (#4839) üzenetére


lordjancso
senior tag

A minap kaptam/kaptunk egy ilyen privát üzenetet és e-mail-t is Gépház barátunktól: "... Szigorúan vesszük, hogy egy személynek egy regisztrációja lehet! ..."

"A másodreg szűrése akkor válik fontossá, ha a másodregen bármilyen tényleges tevékenység van (apróhirdetés, komment, nyereményjáték, whatever)."
Akkor ha a nyereményjáték is ide tartozik, miért nem válik fontossá a kiszűrésük?
Elsőnek azt írod, hogy tudjuk, hogy vannak többregesek a kalapban, utána pedig, hogy fontos a szűrés a nyereményjátékoknál. Akkor mit keresnek a kalapban?

Nem kötözködni akarok. Tudom, hogy most én vagyok a gáz arc, aki mindenbe beleköt, meg biztos értetlen is vagyok, de cserkész becsület szavamra mondom, nem értem így az egészet.

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4844) sing1ep1ayer válasza lordjancso (#4835) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nem vagyok a barátod és nem is haladunk ebbe az irányba. Lehet hogy Te szeretnéd, de nekem nem szimpatikusak azok, akik érvek nélkül csak úgy megmondják a frankót és ahelyett hogy ésszel nyernének meg egy vitát, inkább lezárják azzal, hogy mások szimpátiáját próbálják kivívni egy örökzölddel.

(#4845) BiP válasza lordjancso (#4843) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért, mert a 700-as kalap átvilágítása rengeteg meló és erőforrás. Benne marad mindenki (kivéve, akiket az automata szűrő már kiszórt előtte), aztán amikor sorsolnak, elég a kevés kisorsolt (lehetséges) nyertest megvizsgálni.

[ Szerkesztve ]

(#4846) bobace válasza Retekegér (#4836) üzenetére


bobace
őstag

Én is meglepődtem. Reménykedtem valami nyereményben, de így :(

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#4847) danikollar


danikollar
őstag

698 fő a kalapban az rengeteg! :(

(#4848) batai15 válasza Bog (#4840) üzenetére


batai15
félisten

pedig kiemeltem, hogy csak megjegyzetem a dolgot, nincs jelentősége. a nyerés a szerencsén múlik, és azon hogy tudja valaki a választ megnyerni.énis régóta olvaslak titeket, mégse tudtam mindre kapásból a választ. csak józan paraszti ésszel gondolkodtam ,és kifejtettem a kétes accauntokat illetően.

(#4849) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Ejha, nem semmi sisak, de azért látszik, hogy szűrnek a srácok, úgyhogy nopara. Például:

http://prohardver.hu/tema/miert_moderaltuk/keres.php?stext=egon00&submit=

Csóró a másodregjével bekerült a kalapba, az eredetijével meg rákefélt :DDD ;] Már a játék elején megmondtam, hogy ez lesz, aki lusta megkeresni a választ, csinál pár reget, aztán minden tippre lesz egy regje. Így kell 100%-ra játszani. Bár az utolsó kérdéssel ők is rákefélhettek :DDD

Mindjárt lecsekkolom a kis grafikonomat, hogy ki tippelt legközelebb a kalaphoz, mert gyanítom ez a végleges kalap, ha nem veszik ki belőle a csalókat.

[ Szerkesztve ]

(#4850) lordjancso válasza sing1ep1ayer (#4844) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hát te tényleg nem tudsz olvasni. :D
"(#4835) lordjancso válasza stranger28 (#4833) üzenetére"

Ezzel az érvvel le is zártam. Rátettelek a képzeletbeli ignore listára. Jajj de jó is lenne, ha lenne. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.