Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sohajda90


sohajda90
tag

Én elég márkaű vásárlójuk vagyok, de szerintem az elég nagy öngól lenne, ha nem nyúlnának érdemben a(z előlapi) designhoz még most sem, számomra és SZERINTEM (mielőtt tömegesen nekem ugrotok) a legnagyobb saling point az új design és a jelentős kamera update szokott lenni, nem hinném hogy ezt a jelenlegi piaci helyzetben az 5G (ami azért átlag usernek nem must have, főleg nem még most, amikor a lefedettség nem az igazi), az extra mélység szenzor (ami sanszos hogy inkább augmented reality-ben fog fejleményt hozni, mint sem a képalkotásban), vagy esetleg a higher refresh rate önmagában sikeresen eladnák ezt a készüléket, főleg ha még az ára is nő...

Mondjuk ez nekem csak jó, mert még job upgrade-nek tűnik a X-ről a 11 Pro az előzetes hírek fényében...legalább nem fog elkapni a must have érzés, hogy upgradeljek, ez volt a legnagyobb vaciláló factor a 11 Pro-nak, hogy ha kijön a 12 egy teljes bezeless design-al, akkor lehet megbánom hogy nem vártam ki azt (januárban upgradeltem), de ha a design sem less új, meg nem is ősszel jön a folytatás, akkor tökéletes döntés volt...
%MCEPASTEBIN%

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Kicsit jobban néz ki az elrendezés, mint az Iphone 11-nél, bár szerintem ez is mémgyanús... :))

Hogy az 5G hová fogja lökni a már most is a sztratoszférában lebegő árakat, azt megtippelni se merem (látva a Samsung és a Xiaomi árképzését). :U

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#3) nozs23 válasza sohajda90 (#1) üzenetére


nozs23
addikt

Addig nem fog eltűnni a notch, amíg nem lehet mindent a kijelző alá pakolni.
Arról lehet vitatkozni, hogy kameralyuk(ak), vagy a notch a jobb megoldás. Kit ez zavar jobban, kit az, de egyik sem feltétlenül rosszabb, vagy jobb. A kiugró kamerás megoldást sem fogják meglépni. Egyrészt itt nem egy darab kameráról van szó, másrészt a vízállóság kárára mehet és lassítja is az azonosítást.
Én a Face ID-ról már nem mondanék le, sokkal kényelmesebb és gyorsabb megoldásnak tartom, mint az ujjlenyomatolvasót.
Szerintem unalmas széria elé nézünk.

(#4) sohajda90 válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


sohajda90
tag

Ez megint egyéni preferencia, de nekem például a 11 Pro kicsit amorf, asszimetrikus kamera design-ja az első perctől nagyon tetszett, egyedi. Ez a concept design (mert azért sanszos, hogy a végleges nem ilyen less) már sokkal zsúfoltabb, nem mellesleg ezt már rengeteg modell-en láttuk, sokkal olcsóbb készülékek esetében is (Huawei P40 Lite)...

A meme-zest meg el lehetne felejteni, először mindenki körberöhögte az i11 oldalsó hansúlyos kamera keretét, most meg már megint minden nagy rivális lemásolta (Samsung, Huawei), egyedül az asszimetrikus 3-as elrendezést nem merték lekoppintani, részben azért mert ők azért is odabiggyesztenek legalább még 1 tök felesleges objektívet (ToF, 2mp macro és társaik…)

(#5) joey04


joey04
titán

Engem ez a lidar dolog még nem fogott meg, az jobban érdekel, hogy a kamerák miben fognak változni/javulni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) sohajda90 válasza nozs23 (#3) üzenetére


sohajda90
tag

Igen, én is arra akartam utalni, hogy unalmas szériának tűnik...

Biometrikus azonosítóból én még mindig a Huawei Mate 8-am villámgyors hátlapi ujjlenyomat olvasóját tartom az etalonnak, egyszerűen annyira jó helyen volt és 100%-ban tökéletesen olvasott, hogy minden alkalommal már a zsebből kivétellel egy időben sikerült feloldani a készüléket. A FaceID-val sincsenek nagyobb bajok (a kijelzőbe épített megoldásoknál sokkal praktikusabb), de utt ugye mindig van a kötelező felpöckölés miután feloldott ez pedig nálam mindig fogás váltást kíván...

Egyébként a notch-al sincs nekem akkora problémám, pont most a P40/P40 Pro tesztjénél könyveltem el magamban, hogy sokkal inkább egy i11 méretű középső notch, mint a fél baloldalt elfoglaló hole-punch...míg a hátlapi kamera design-nál nagyon bejön az asszimetria valamiért a kijelzőnél és tartalom fogyasztásnál abszolút elfogadhatatlannak tartom...a motorikus egység meg amennyire menő annyira problémás (időtállóság, vízállóság problémái…)

(#8) tuleon válasza sohajda90 (#1) üzenetére


tuleon
tag

Egyik Twitter oldalon írták az 5 modell kódnevét meg anyaghasználatát:
N79-iPhone 12 6,1" alu
D52-iPhone 12 6,1" Pro acél
D53-iPhone 12 6,7" Pro acél
D54-iPhone 12 5,4" alu
Valaki szeint az alu kiadás hátlapja is alumínium lesz és nem lesz vezetéknélküli töltés benne.
Két pró modellnél két protot tesztelnek: D52g, D53g, D52p, D53p. Az egyik notch nélküli (faceid a beépítve a keretbe) a másik pedig szűkebb notch os verzió. Szűkebb notch verziónál vékonyabb oldalsó kereteket írnak, a notch nélkülénél pedig akkora kávákat mint az X nél . A felső két egymás melletti kamera a hátlapon arra utal, hogy a faceid részeit összehúzták vagy pedig leminiatürizálták Szóval szerintem borítékolható a keskenyebb notch vagy a notch nélküli verzio

(#9) Juhaszatti válasza Mr Anderson (#6) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Gyakorlatilag mindenhol negatívumként volt kezelve, érthető módon. Hírekben, cikkekben, tesztekben, és a komment szekciókban is.

(#10) sohajda90 válasza tuleon (#8) üzenetére


sohajda90
tag

Igen ezekről a kialakításokról rég óta szólnak a hírek. De őszintén én most nem lepődnék meg ha a jelenlegi helyzet miatt most csak egy megúszósabb ráncfelvarrást adnának ki a kötelezően elvártakkal (5G, LiDar, 90/120Hz refresh rate), ezeket pedig egy tökéletesítetebb formában jövőre sütnék el. Tudom hogy ez egy kicsit ellent mond a témanyitó hozzászólásomnak ami "öngól!" felkiáltással indult :D de végül ha tervezetten csinálják akkor lehet benne logika: elvileg most szűkösebb gyártó kapacitások lesznek, plusz kereslet visszaesésre is lehet számítani. Annak a rétegnek akinek meg továbbra is prioritás, hogy legújabb modell villogjon a kezében és meg is engedheti végülis ezt a verziót is el tudnák adni. Lehet hogy a nagyobb gurításokat nem most kellene ellőniük. A 11-es széria amúgy is nagyon erősre sikerült (remek kamerát és készenléti idő), egy mérsékeltebb árú 11 Pro duó meg ősszel, jövő tavasszal is elég erős ajánlat lehetne ha piacon tartják, akinek meg kell az újabb az ahogy fent írtam a ráncfelvarrást is megvenné...

Egyébként az 5.4"-os modellt továbbra sem tudom elképzelni 19:9-es képeránnyal, nekem az 5.8"-on sem a legkényelmesebb a gépelés, a másodlagos telefonként használt Huawei P30-omon sokkal kényelmesebben tudok gépelni, pedig az iPhone gyári billentyűzete sokkal felhasználóbarátabb (szerintem) mint a Huawei-é, én már meg is fogadtam, hogy legközelebb már egy MAX modellbe ruházok be...

[ Szerkesztve ]

(#11) laci0618


laci0618
csendes tag

Ha nem lesz a kijelzőn valami formabontó újdonság, nem fogom megbánni hogy a 11-es szériára váltottam 8-asról. Eleinte volt egy kis hang a fejemben hogy meg kellett volna várni a 12-t, de ez egyre halkabb... Az 5G nem olyan fícsör amit érdemben kihasználnék, a LiDar szintúgy. A 11 kamerában pedig nagyon erős, a 4k 60 fps-nél nekem nem kell több, 8k-s megjelenítőm pedig úgysem lesz manapság, szóval az sem fog meg. Azért várjuk ki a végét természetesen. :U

(#12) tuleon válasza sohajda90 (#10) üzenetére


tuleon
tag

Az a gond,hogy nagyon erős a konkurencia kijelző terén is. Mindenhol már nagyon vékony keretes telefonokat mutatnak be és a notch sokak szemét zavarta. Ezért el tudom képzelni, hogy gőzerővel dolgozott az apple az eltűntetésén úgy hogy a faceidt is megtartsa. Pont hogy ez készteti arra, hogy nagyon odategye magát különbenn nem jön vissza a fejlesztésre befektetett pénz. Ezeket technológiákat 3 éve tuti fejlesztik már és ha jobban elhúz a konkurencia akkor még nagyobb lemaradásban lesznek a dizájn terén. Tanultak a kamera terén tapasztalható hatalmas résből, amit a 11 proval szépen felhoztak. Szerintem kénytelen most minden ficsőrt beletenni, hogy egyáltalán vegyék a telefonokat. És akkora árréssel dolgoznak, hogy nem kell nagy számokat produkálni. Ebben az időszakban inkább kaját vesznek az emberek mintsem fél millás telefont, de sok embernél (amerikáról beszélek) beindíthat egy musthave érzést és kiveszi a bankból a pénzét hogy iphonet vegyen.

(#13) mjani1172


mjani1172
addikt

Jól néz ki. Már ha ilyen lesz.

(#14) rigoberto


rigoberto
őstag

Mindig csak hátulról?
Ez gondolom azt jelenti, hogy elöl ugyanaz a böszme notchos kinézet lesz még mindig.
Ásítás.

(#15) Razzul válasza sohajda90 (#1) üzenetére


Razzul
senior tag

Szerintem a többkamerás millió megapixeles kamerarendszerek ugyanúgy a parasztvakítás kategóriába tartoznak mint az 5G, AR, LiDAR. Az átlag felhasználó ugyanúgy nem használja ki az egyiket mint a másikat.

Szerintem az átlag igényeket egy iPhone 6S vagy egy iPhone 8 teljesen ki tudja szolgálni. A 3-4 kamerára, a teljesen felesleges 5G-re lehet jobban ugranak, mint a mélységérzékelőre, vagy a szürke igáslóra.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#16) nozs23 válasza Razzul (#15) üzenetére


nozs23
addikt

Azért az megvan, hogy a sok kamerás rendszerek előnye a több látószög és/vagy veszteségmentes zoom? Ezt miért ne használná ki valaki? Még 70 éves mammert is láttam szalagavatón régifónnal ki-be zoomolgatni, persze az ő eredménye egy digitális paca, míg manapság egészen elfogadható képeket lehet így lőni. A sok sok megapixelnek is valami hasonló célja lenne. Szerintem az utóbbi évek egyedüli értelmes mobilos fejlesztése konkrétan ez.

(#17) elfelejtette válasza nozs23 (#16) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja, az nagyon jó, mikor úgy ránagyít, hogy már a kijelzőn is csak egy zajtenger van, és az elkészült képen is az lesz... :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#18) sohajda90


sohajda90
tag

Igen, a több eltérő látószögnek van értelme. A 3 látószög szerintem az ideál, ez alapesetben ugye 3 kamerát is takar, de a telefotó kiváltható egy jó minőségű nagyobb felbontású széleslátószögűbe való becroppolással...
Az tény, hogy nem mindenki használja, de értelme attól még van.

Viszont a több kamerás rendszereknek is voltak zsákutcái: a dedikált monokróm lencse, amit a kezdetekben a Huawei használt nem adott érdemben hozzá semmit a színes felvételek részletgazdagságához, ahogy azt is láthatjuk, hogy a ToF kamerák sem feltétlenül segítenek se a helyes fókuszálásban, sem a portré fotók előtér-háttér elválasztásába, ami eléggé tettenérhető a csúcs Huawei-k és Samsungok különböző kivitelein ahol van ilyen szenzor vagy nincs (pl.: Note10 és Note10+ portéjai között sem sok érdemi különbség van). A dedikált 2 megapixeles makró kamerákról meg inkább ne is beszéljünk...

(#19) doooo válasza joey04 (#5) üzenetére


doooo
veterán

Most sincs nagyon szégyenkezni valójuk, ha nem is változnak sokat (esélyes, hogy így lesz), akkor is élvonalbeliek lesznek.

(#20) Noukoum válasza doooo (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Mivel minimális az évenkénti fejlődés így természetes.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) Razzul válasza nozs23 (#16) üzenetére


Razzul
senior tag

Abban igazad van, hogy a több látószög és a jobb zoom előny. Viszont az én tapasztalataim szerint az emberek legtöbbje a széles látószögű kamerával is rendelkező telefonjukon is kizárólag a főkamerát használják. Ha manuálisan kell állítgatni, nem váltogatják a látószögeket. Akkor természetesen más a helyzet, ha a váltás zökkenőmentesen és automatikusan történik (pl.: S10e tud ilyet).

Viszont amíg a legsikeresebb modellekben nem jelenik meg ez a fejlesztés, marad a főkamera és a digitális zoom. Ez esetben pedig az átlag felhasználó beljebb van egy jobb minőségű egykamerás mobillal.

Stat crux dum volvitur orbis

(#22) joey04 válasza rigoberto (#14) üzenetére


joey04
titán

Elvileg kisebb lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) sohajda90 válasza Razzul (#21) üzenetére


sohajda90
tag

Ez szerintem minden többlátószögű kamerás mobilnál működik. Nekem a magán telefonom egy iPhone 11 Pro, a munkahelyi egy Huawei P30, de mindakettőnél akár pinch-to-zoom-ot, akár a manuális zoom tárcsát (iPhone) / csúszkát (P30) használom ha eléri a zoom a dedikált zoom kamera tartományát automatikus lencsét vált és ha onnan tovább zoomolok akkor is már a zoom kamera képén belül zoomol bele digitálisan...másik irányba is működik, ha a normal kamerában két újjal összehúzod a képet automatikus átvált az ultraszélesre...szóval szerintem ergó azok is használják a több látószöget akik nem tudnak róla hogy van, vagy hogy hogyan is működik...

Bár általában akik nincsenek képben a mobiljuk kamerás képességeivel azok általában az öregek vagy a nagyon "tech-érdektelenek" és ez a két korosztály általában is nem a legdrágább csúcsmodellekkel szaladgál...

(#24) Razzul válasza sohajda90 (#23) üzenetére


Razzul
senior tag

iPhone 11 Pro, Huawei P30 és az S10e is már high-end készülékek, ezek tudják ezt a feature-t de ne hidd azt, hogy ezek fogynak a legjobban a magyar és a külföldi piacon. A középkategóriás és felső középkategóriás telefonok legtöbbjénél is kézzel kell váltogatni a kamerák között (P30 Lite, A50 stb.), ez esetben pedig megint ott vagyunk ahol a part szakad.

Azok egy része akik nincsenek tisztába a telefonjuk kamerás képességeivel biztos, hogy tech-érdektelenek. Azonban én szintén találkoztam olyannal, aki számára nem volt magától értetődő a több kamera használata, emiatt nem jött rá hogyan működik.

Stat crux dum volvitur orbis

(#25) Bly


Bly
tag

Csak nekem tűnik ilyennek? :

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.