Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Elég lett volna rá 6-tűs tápcsati, de az ára korrekt. :K

(#2) jedis válasza Fücsök007 (#1) üzenetére


jedis
senior tag

Pont ezt akartam írni. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) Televan74 válasza Fücsök007 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Biztosra mentek. :DDD

Más.: Vicc kategória a kereskedők kapzsisága, azért a négyszeres felár nem semmi. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) tasiadam


tasiadam
veterán

Akkor a 40es nvidia ellen mar kaphato is lesz?

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5) #52931072 válasza Televan74 (#3) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ma nagyon egyszerű a kereskedők árképzési képlete. Összes költség + pofátlan árrés = maximális összeg amit a vevő még hajlandó kiköhögni.
Mostmár nem kötelező, ezért mindjárt csak 50 forint egy eldobható maszk az aldiban.
Másik példa, kerestem egy kijelzőt a notimba a vaterán. Egy nem kompatibilis darab 6000, amikor rákérdeztem ugyanez a méret, felbontás, állapot kompatibilis csatival 15ezer.

(#6) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

És ezt hogy teszed fel a fejedre?

Gamer for Life

(#7) bobalazs válasza DudeHUN (#6) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ja mert hogy arc, értem. Jól van. :DDD

(#8) paprobert


paprobert
senior tag

2000 MHz -> 2450MHz = x1.225
75W -> 95W = x1.226

Órajel-arányos lineáris skálázódás? :U
Valami itt nem kerek.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#9) lenox válasza paprobert (#8) üzenetére


lenox
veterán

Miert? Nem a chip fogyasztott 75 wattot, hanem az egesz kartya, a chip fogyasztasa biztos nem linearisan skalazodott.

(#10) plömplöm válasza paprobert (#8) üzenetére


plömplöm
őstag

a memória órajele 16"GbpsMhz" helyett 15.5"GbpsMhz", avagy 192Gb/s helyett 186Gb/s. lehet változás a vrm-nál is. és a "W" mindenhol "~W"

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#11) paprobert válasza lenox (#9) üzenetére


paprobert
senior tag

Valóban, TBP. :R

Akkor viszont nagyon felülreprezentáltnak kell lennie a GPU-n kívüli részek fogyasztásának, ha a tempóemelés után az átlag mégis lineárisra jön ki, ami furcsa...

#10 plömplöm
Azt mondod, hogy az Intel a VGA-knál is szabadon értelmezi a fogyasztási kategóriákat?
Ez esetben viszont teljesen felesleges számolgatni.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#12) Cassi


Cassi
senior tag

Van már egy kissé komikus videoklipjük is: [link]

Ez a fantomcégre emlékeztető Gunnir egy Intel-kreálmány lehet, soha nem gyártották mást.

(#13) Puma K


Puma K
veterán

Lehet figyelmetlen voltam de a memóriainterfész az hány bit-es?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14) Cassi válasza Puma K (#13) üzenetére


Cassi
senior tag

96

(#15) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Én nagyon remélem lesz ebből olcsóbb, tápcsati nélkül low profile verzió intel színvonalú (valójában elég jó) linux támogatással. Itx gépbe tökéletes lehet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) Puma K válasza Cassi (#14) üzenetére


Puma K
veterán

De rossz... :(

Legalább 128 Bit-es ha lenne...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17) Chiller válasza Apollyon (#15) üzenetére


Chiller
őstag

Hozzam a bilit, vagy már megtaláltad? :DDD

(#18) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ütősen fest. Jöjjenek csak nyugodtan azok az Intel kártyák, mert régen volt már tényleges verseny a VGA piacon.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#6) DudeHUN: Egy hegesztőpisztoly, egy uncia Sulifix, egy szék, néhány méter kötél, egy bikacsök és egy üveg whiskey kell csak hozzá. Meg egy kis kreativitás. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Semplar válasza Puma K (#16) üzenetére


Semplar
őstag

Biztos hash-ít. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#20) ddaydome válasza Synthwave (#18) üzenetére


ddaydome
senior tag

Igen, jó lenne. Az s3, nvifia, ati, maxtor volt az utolsó színes piac.
Hozzáteszem, telefonoknál is jó lenne egy valóban combos, komoly 3. megoldás. Nagyon rossz, hogy az MS feladta.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#21) Aprósólyom válasza paprobert (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kisebb kártyáknál, ahol ráadásul van viszonylag sok a VRAM, ott ez reális forgatókönyv lehet. Rövid kalkuláció után, kb. 20-27W lehet csak a VRAM fogyasztása VRM veszteség nélkül. Azzal együtt, kb. 22-30W.
Ilyen alapon ígéretesek lehetnek azok a kártyák, amik biztosítanak OC potenciált. A plusz 450MHz, 22% névleges teljesítménytöbblet azért elég örvendetes hír a budget kategóriában.
Nagyon kíváncsi leszek a valós teljesítményre és a kereskedelmi mennyiségre.
Különösen a régebbi játékokban nyújtott teljesítményre, ha tényleg nem szerepel ott annyira jól, ahogy pletykálták. Azért tök jó elővenni a régi címeket.

Jevons paradox

(#22) Joci10 válasza paprobert (#11) üzenetére


Joci10
őstag

"az átlag mégis lineárisra jön ki" - nem tudhatod. Két pont alapján állítasz fel egy grafikont, de nem tudod, hogy a két ponton kívüli részen milyen is az a grafikon. Holott fel lehet úgy állítani egy egyenest, hogy egy parabolát 2 helyen metsszen; de ettől a parabola nem lesz egyenes. Vagy konkrétabb példával élve: -1;-1 és 1;1 pontokat kapsz. Szerinted az x->x függvényre gondoltam? Szerintem nem, mert az x->1/x függvényre. Van 2 közös pontjuk, és még az alakjuk is teljesen más. Vagyis 2 pontból nagyon nem lehet jól általánosítani, hiszen lehet, hogy pont azért 'ennyi' a tuning, mert eddig átlag alatti volt a fogyasztási keret növekedése, de ez után menne át nagyon meredekbe (vagyis vélhetően a 'hegy aljára' tették az OC mértékét, ahol még észszerű fogyasztási keret mellett lehet minél magasabb órajelet kihozni).

(#23) --ka


--ka
senior tag

Megjelenése, design-ja teljesen rendben van.
Ha még a félpasszív üzemet is tudja, akkor már a sárga ("érted, nyelvi humor") irigység kerülget. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#24) Puma K válasza --ka (#23) üzenetére


Puma K
veterán

A félpasszív ventilátorleállítósdi hülyeséget még a jóval nagyobb hőtermelésre képest 150, 250 és 310W-os TPD-vel rendelkező kártyáimnál is elsőként kapcsoltam ki.

Mindegyik kártya esetén az MSI AB-ben beállított ventilátorprofil szerint állandóan forogtak minimum 30%-on 45°C-ig majd onnan kezdték el emelni a fordulatot (a 90%-os fordulat 91°C-nál volt).

Ekkora fordulaton bőven halkak, sőt nem is voltak hallhatóak. Kihallani a némileg zártabb 2 ventilátoros oldallappal rendelkező Corsair és mostani ementálisajt módjára lyuggatott Thermaltake házakból sem lehetett hallani a kártyákat.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) --ka válasza Puma K (#24) üzenetére


--ka
senior tag

"...félpasszív ventilátorleállítósdi hülyeséget..."

Ez a te véleményed. Tiszteletben tartom.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#26) Puma K válasza --ka (#25) üzenetére


Puma K
veterán

Az a gond, hogy nem mindenhol tudod mérni a hőmérsékletet.

Az meg hogy a GPU-ban lévő 42 szenzor hány fokot ír a legmagasabb hőmérsékletre GPU-n belül és az mondjuk bőven 90°C alatt van az egy dolog.

De az meg a másik, hogy a kártya VRM-je hány fokon izzik amit rendszerint nem szoktak monitorozni a kártyák... ezért jobb ha a PCB kapja telibe a légmozgást és kapja a hűtés az is amit nem tudod hány fokos éppen. Nem hogy terhelés közben.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) --ka válasza Puma K (#26) üzenetére


--ka
senior tag

Nem vitaindítónak szántam a megjegyzésem.
Értem amit írsz, és szinte teljesen egyet is értek.
Az alapvetést ne feledd: egy félpasszív üzemre képes kártya ventijét lehet állandóan járatni, de egy félpasszív üzemre nem képes kártya ventijét nem lehet soha leállítani. :K
A félpasszív kártyát ésszel kell használni, ezért sem való mindenhová és mindenkinek.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#28) Puma K válasza --ka (#27) üzenetére


Puma K
veterán

Szó se róla, hogy vitába szálltam volna csak megemlítettem.

A másik gond az aktív hűtés nélküli történettel, hogy az aktuális terhelés ha egy pillanatra meg-megugrik és felmegy az órajele és a feszültsége a GPU-nak akkor azt a VRM-nek ki kell szolgálnia amikor is be-be ránt a GPU vagy akár a VRAM is hirtelen sok-sok szuflát a feszültségszabályzó meg melegszik ki tudja hány °C-ra.

Erre pl az alaplapoknál a CPU, VRM, alaplap hőmérséklete és szenzoré (pl épített vízhűtés vízhőmérője vagy bármi ami ide konfigurálható) a ventilátorbeállítások esetén van egy idő alapú beállítás, hogy mennyit várjon a hőmérséklet figyelése és megugrása után amikor is valóban az adott beállított-meghatározott fordulaton járassa a ventilátorokat, mert hogy az csak pillanatnyi terhelés volt (Asus alaplap esetén pl ha adott értékek 75°C fölé megy akkor már nyomja a 90%-os ventilátorfordulatot, alatta szabad kezet hagy a konfigurálásra).

Tehát amíg a GPU nem kap egyenletes vagy nem ki-ki ugró terhelést hogy elkezdjen melegedni addig a szintig amikor már nem csak a passzív hűtést végző borda veszi át a hőt a VRM mellett a VRAM-ok sem kapnak hűtést addig a pillanatig.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29) Fücsök007 válasza Televan74 (#3) üzenetére


Fücsök007
őstag

Biztos nem nézték az ETH árfolyamot. :DDD
Holnaptól várható teszt is a kártyáról. :))

(#30) --ka válasza Puma K (#28) üzenetére


--ka
senior tag

Vitatkozhatunk, de nem igazán van értelme. Egy dologgal nem értek egyet abból, amit leírtál és ezt már jeleztem. :D
Nem tartom hülyeségnek, sőt kimondottan okos, innovatív dolognak tartom a félpasszív működés lehetőségét. :K

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#31) Aprósólyom válasza --ka (#25) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Növeled az élettartamát a kártyának. Kifejezetten a kondik élettartamára van előnyös hatással.

#24 Puma K: min. 30% venti? Hol helyezted el a PC-t? A világ végén egy zárt szobában hogy ne is halld? :DDD Akkor már mehetne a venti 100%-on is non-stop. ;] (bocs a gonoszkodásért :)) )

Jevons paradox

(#32) Synthwave válasza --ka (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert az is. Király, hogy a VGA-m az esetek 90+ százalékában passzívban megy, és nem zúg fölöslegesen. 70 °C-nál bekapcsol egy finoman erősödő ventiprofil, oszt annyi, de 72 °C fölé még nem ment.

Nem vajból vannak ezek.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) Puma K válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


Puma K
veterán

Azzal növeled a kártya élettartalmát meg úgy minden elektronikai eszköznél ez elmondható, ha hűtőd azt amit hűteni kell.

De ameddig nincs a gépedben egy akár 360W-ot fogyasztó vagy terhelés közben átlag 300W-on tekerő kártya addig nem tudod miről beszél a másik. Mindezt lehetőleg 70-75°C-os GPU hőmérséklet alatt-között és nem orkán erejű szélzaj mellett.

A kártya élettartalmát nem a leálló-elinduló-leálló-elinduló-leálló ventilátor fogja növelni... hanem az állandó hűtés-légmozgás és azt is úgy hogy azt hűtőd amit hűteni kell mert melegszik. Miért? Hogy a kezdetektől kontrollálva legyen a hőmérséklet és fokozatosan-egyenletesen érje el azt a hőmérsékletet amin üzemel terhelés közben. Majd fokozatosan hűljön vissza.

Lehet hogy a GPU 60°C-ra lement amikor pl a korábbi Asus Strix GTX 1070-em is kikapcsolta a ventilátorokat.

De egy x órás VGA-t terhelő játék után mennyi lehet a VRM és a VRAM a kártyán?

Akkor ez újdonság volt a leálló ventilátor és tök jónak gondoltam-gondoltuk, de aztán rájöttünk a GTX 1070-1080 topikjában, hogy ez lehet nem a legjobb dolog a VGA-nak... ezért akit kicsit is foglalkoztatott a VGA kondíciója az csinált egy egyedi ventilátorgörbét és megadott egy adott minimum ventilátorfordulatot.

Ilyenkor a lekapcsolt ventilátorok miatt a hűtőborda mivel nem kap légmozgást így szépen tartja az adott elért magas hőmérsékletet és elég lassan hűl csak vissza mert nincs folyamatos légmozgás. Addig meg fől a saját levében.

Ahogy az alaplapok esetén is úgy a videokártyáknál is a tápellátásért felelős rész a legmelegebb. A VRAM-ról nem is beszélve amit megint csak nem minden kártya-gyártó esetén lehet monitorozni, és azok is baromira tudnak melegedni.

Itt egy hőkamera képe egy terhelés alatt lévő Nvidia RTX 3080 FE hátuljáról. A GPU hátulja és a legmelegebb VRM rész között laza 22°C-os eltérés van. A legmelegebb VRAM is laza 84°C-os. A GDDR6X memóriákban már van hőszenzor, de amúgy egy GDDR6-nál (és korábbi VRAM-oknál) és a VRM-nél a hőmérsékleteket nem látod, mert ott nincs szenzor.

A gép tőlem 1 méterre van nyitott helyen. Ha rendes VGA-t választasz mint pl esetemben az Asus Strix, MSI Gaming X és MSI Gaming X Trio volt, akkor azokon elég méretes hűtőborda van (Strix: 1kg, Gaming X: 1,2 kg, Gaming X Trio: 1,5 kg) amik elég sok hőt képesek átvenni. Plusz ezeknek a kártyáknak a ventilátorait csak adott fordulattól kezdve hallod. Mert amúgy csendben teszik a dolgukat.

A most is meglévő gépház 2018 óta egy üresen 13 kg-os G5 MAC-re hasonlító TT V71 ami kiváló légmozgással rendelkezik. Ennek megfelelően semmilyen zajszigetelés nincs benne és a 2 oldalát leszámítva nyitott a gépház. Így mindent kihallani belőle.

Vízhűtéssel és legalább 1-1,5 kg-os VGA-val meg minden jóval megpakolva 22-23kg.

Mivel alapesetben a ház szellőzésén és az aktuális VGA levegőztetésén a ház elejében lévő 46x10x14,5cm ventilátor-radiátor-ventilátor szendvics sokat fogott, ezért a vízhűtés összeállása óta a gépházban lévő összes ventilátor úgy van beállítva, hogy a minimum érték azaz amit még nem hallok a háztól 1 méterre (most a kutya horkolását 4 helységgel arrébb jobban hallom mint a gépet). Így a lehető legtöbb levegő van megmozgatva úgy hogy ennek ne legyen hangja.

A hőmérsékletre visszatérve itt egy kép a korábbi 3070 Ti-ről.

Alapesetben tök jó, hogy látszólag csak 66°C-os a GPU egy 4k benchmark után ami csak a fele VRAM-ot használta, de jobban megnézve látni, hogy a GDDR6X-es VRAM 78°C-os a GPU legmelegebb pontja meg szintén 78°C-os volt:

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) Puma K válasza Synthwave (#32) üzenetére


Puma K
veterán

Ne viccelj már :DDD

Már bocs, de egy ilyen fityf@sz kártya jó hogy nem melegszik. Mert nem is fogyaszt :DDD

Az RTX 2060 után és az RTX 3070 Ti előtt kínomban néhány hónapig egy GTX 950-et használtam én is: [link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#35) Apollyon válasza Puma K (#33) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kicsit túlküldöd a témát. A pcb-k meg rajta az alkatrészek simán ki kell bírjanak konstans 70-80 fokot. Így vannak gyártva. Még nem hallottam tömeges elhullásról félpasszív üzem miatt. Majdnem az összes gyártó összes nem lp kártyája ma már félpasszív. De biztos az összes gyártó hülye, és te jobban tudod a mérnököknél is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36) haxiboy válasza #52931072 (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Ezt hívják kereslet-kínálatnak. Ha nem viszik majd lejebb vesszük az árat :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#37) Puma K válasza Apollyon (#35) üzenetére


Puma K
veterán

Persze mindig az tolja túl aki megemlíti az adott témát.

A 3080/3090 topikjában is lehetett olvasni (hogy egy friss példát említsek) a tulajoktól, hogy tök jó, hogy 60-75°C-on jár a GPU de mivel ezen kategóriájú kártyák már meg vannak tömve szenzorral, így lehet látni, hogy más részei gyári állapotában jóval melegebbek mint pl a VRAM némely kártyán lazán 104°-os volt. Ezek meg átlag 300-450W között fogyasztó kártyák gyári állapotukban.

Ez szerinted is jó?

Nem tudom miből olvastad ki, hogy én hülyézem az adott mérnököket vagy hogy jobban tudom a gyártóknál, de ezt te gondoltad magadtól hozzá.

Neked volt már olyan kártyád ami 250W felett fogyasztott folyamatosan?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38) Synthwave válasza Puma K (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy Fractal Nano S-ben van két Noctuával, szóval nagyon nem szellőzésre kiélezett környezetben dolgozik, és az egyáltalán nem mindegy, hiába nem egy ampertemető.

Amúgy volt egyebek mellett ref. V56-om V64 órajelekkel, húzott V64 Nitróm és 1080 Ti-m is, de rájöttem, hogy teljesen fölösleges, csak a pénzem áll benne. A V56 kivételével dettó ugyanígy lehalkítva, de annál is jelentősen visszavett ventiprofillal.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Chiller válasza Apollyon (#35) üzenetére


Chiller
őstag

Nem akarok új frontot nyitni, de amúgy a tervezett elavulásról hallottál-e? :D

Még mielőtt nagyon piedesztálra tesszük a mérnököket. (ezt úgy értem, sajnos felettük is van management, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#40) Semplar válasza Apollyon (#35) üzenetére


Semplar
őstag

Épp az a baj, hogy félpasszív módban nem konstans a hőfok. Ezért kell hőtágulás/hősokk miatt újragolyózni(forrasztani) a BGA -kat/chipeket.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#41) Apollyon válasza Puma K (#37) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezek meg átlag 300-450W között fogyasztó kártyák gyári állapotukban.

vs

(#24) Puma K válasza --ka (#23) üzenetére
A félpasszív ventilátorleállítósdi hülyeséget még a jóval nagyobb hőtermelésre képest 150, 250 és 310W-os TPD-vel rendelkező kártyáimnál is elsőként kapcsoltam ki.

Most akkor melyik kategóriát oltsuk?
--
Ugyanakkor egy 1050 Ti-re minek kerüljön full aktív hűtés, amikor 50 fok alapból a kártya, és böngészéskor sem lesz több? Volt ilyenem, illetve még mindig megvan, 5 évig használtam, félpasszívan, ha nem volt terhelve, akkor nem pörgött a venti, ha terhelve volt, felkapcsolt. Most a polcon pihen végszükség esetére, semmi baja, de biztos én csináltam valamit rosszul, hogy nem ment tönkre. Ja, ITX házban volt amúgy.

Jelenleg egy 6700XT-m van, igaz, ez is csak 230W-os, 2x8 pines, de szívja a tápot ez is rendesen ha kell. Álló ventivel meg amúgy 45 fokos a cucc, nem értem minek kéne ilyenkor mégis pörgetni rajta a ventit.

Ezen a kártyán amúgy a vrm is kap hűtést, szóval ide meg aztán totál felesleges lenne a folyamat ventipergetés.

Amúgy meg amikor hülyeségnek nevezel egy komplett világszerte alkalmazott technológiát, akkor de, valahol lehülyézted a mérnököket, akik ezt kifejlesztették, de nekem ez mindegy igazából.

Másrészt, meg lehet fordítani a dolgot, a folyamat pörgő ventik amúgy hamarabb elkopnak, több port is pumpálnak a bordára amitől majd a kártya mégjobban melegszik, ha már a szándékos elavulásról is beszélünk – amit valóban megtesznek azzal, hogy csak simán szar szoftvert írnak a hardverekre.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) keIdor válasza Apollyon (#41) üzenetére


keIdor
titán

Én azért állítok mindig egy fix minimum fordulatot, mert van olyan játék, ami csak annyira terhel, hogy folyton leállnak majd felpörögnének a ventik. 60 fokon elindul, visszahűti, majd leáll, aztán megint eléri a 60 fokot és ez biztos nem jó a ventiknek…
3080-am van, 66 fok felett sose láttam a VRM-et, szóval amiatt nem aggódnék. Inkább a ventiket féltem és inkább menjenek folyton, mint 10 másodpercenként induljanak, majd leálljanak. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) veilside03 válasza keIdor (#42) üzenetére


veilside03
csendes tag

Ezért érdemes a hiszterézist állítani pl. Afterburnerben.

(#44) KROK640 válasza Cassi (#12) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor ezért nem hallottam még eddig Gunnir márkájú VGA-król.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#45) KROK640 válasza ddaydome (#20) üzenetére


KROK640
veterán

A Maxtor HDD-ket gyártott. Hogy jönnek ide? :Y
Vagy ez S3, NVidia, ATi, Matrox (és akkor 3DFX is) lett volna?
mert igen, egy ilyen diverz piac nekünk vevőknek/gamereknek jó lenne, ellenben sem a programozóknak (több féle kártyára fejleszteni nehezebb), sem a gyártóknak (konkurencia) nem lenne érdeke.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46) Synthwave válasza KROK640 (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt sajnálom a 3dfx NVIDIA-ba olvadásán és a konzumer PowerVR kártyák eltűnésén kívül, hogy a Glaze3D-ből nem igazán lett semmi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) KROK640 válasza Synthwave (#46) üzenetére


KROK640
veterán

Ezzel nem vagy egyedül ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48) Synthwave válasza KROK640 (#47) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig ez a kép

anno sokunkat megpeceregtetett legbelül. ˘____˘

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#49) KROK640 válasza Synthwave (#48) üzenetére


KROK640
veterán

Még mai szemmel sem csúnya (legalábbis ekkora méretben)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.