Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hobizoli válasza Norb79 (#9) üzenetére


hobizoli
nagyúr

csomo game-hez siman eleg ma is

több drón kell ;P

(#52) hobizoli válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ahova egy i7-7700 jo, oda ez is az lesz
csak eleve olcsobb, meg nem outdated

azt az i7-t sem sokan hasznaltak IGP-vel anno...

több drón kell ;P

(#53) noisia


noisia
aktív tag

Ez egy tök jó proci lesz ár-érték arányban. Bár én eddig úgy terveztem, hogy amd-re váltok, ez most így elgondolkodtat. A 3300x konkrétan beszerezhetetlen, a 3100 meg ahogy olvasom, gyengécskébb a játékok alatt. Egyedül a tuningpotenciál szól most csak az amd melett a belépőszinten, de azt el tudom engedni. Kocagamingre ez az 10100 még sok is :) A jövendőbeli 1070emet röhögve ki fogja hajtani.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#54) ollie válasza noisia (#53) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, a gyereknek pont most építettem egy Ryzen 3 3100-as konfigot, ha a i3-10100F előbb jött volna, akkor arra építettem volna. Nem mintha a Ryzen 3 rossz lenne, sőt. Bár tény, hogy a Ryzent tudom tuningolni ha kell (így is 3600-as memóriát pattintottam mellé).

***

(#55) Robitrix


Robitrix
senior tag

ok, de ki vesz ma már 4 magos procit jártékra?

(#56) noisia válasza Robitrix (#55) üzenetére


noisia
aktív tag

Akinek nincs pénze drágábbra, plusz ez 4 mag, de 8 szál. Egyébként tele van a youtube "i3 9100f vs bármi" tesztekkel. Konkrétan 5-10% a lemaradás egy 9900k-hoz képest, azonos gpu-val. Szóval miről beszélünk ...

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#57) ollie válasza Robitrix (#55) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokan. Ez ugye 4 mag és 8 szál. Még egy 3 éves i7-tel (ami ugye ugyancsak 4 mag és 8 szál) is el lehet lenni pár évig.

***

(#58) ollie válasza noisia (#56) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ráadásul az i3-9100 csak 4 mag és 4 szál, az újabb i3-10100 még jobb is.

***

(#59) lemusz válasza Robitrix (#55) üzenetére


lemusz
addikt

Látva milyen überállat volt a 3300X, egy ugyan ilyen vagy hasonló (4/8; 6/6) alkotás immáron zen3 alatt maga lenne az álom. Jó árazás mellett percig sem gondolkodnék 6 magról vissza menni 4/8ra. Sokan jönnek a 8 mag alatt nem lesz élet dumával, a valóság meg közben az, hogy van kb 4-5 olyan jól skálázódó játék, ami sok fős tömött multiplayerben megköszöni azt, de közben a játékok maradék 98%-a zseniálisan elvan egy jobbacska 4/4-el is.

[ Szerkesztve ]

(#60) PuMbA válasza lemusz (#59) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy mire veszed a gépet 1-2 évre vagy hosszú távra :) A Shadow of Tomb Raidernél látványosan kijön a 4/8 és a 6/12 közötti különbség és az új konzolokban lévő Ryzen 7 3700X miatt vége lesz a 4 mag / 8 szálnak, már csak azért is, mert PC-n is halom számra veszik az emberek a Ryzen 5 3600-ot (1. az eladási listákon), azaz a 6 mag nem lesz kiváltáság a játékosok körében, tehát mehet rá a fejlesztés és skálázás.

[ Szerkesztve ]

(#61) lemusz válasza PuMbA (#60) üzenetére


lemusz
addikt

Jajj hagyjuk már ezt a hosszú távos dumát. Talán vannak még itt olyanok akik FX bulldózerrel nyomatják a mai napig és most örülnek, hogy így 2020-ra a procijuk talán már jobb egy akkori 4/4-es intelnél? Dehogyis. Konzolos dumával meg már másfél éve Dunát lehetne rekeszteni, közben meg a játékok mit sem változtak.

(#62) lemusz válasza PuMbA (#60) üzenetére


lemusz
addikt

Tök mindegy hanyan vesznek 6 magos 3600-at amikor megnézel egy játéktesztet és azt látod, hogy a 4/8-as 3300X-el fej-fej mellett haladnak, néhol a 3300X még jobb is nála. Mai 4 magosok már nem a régi elavult 4 magosok erejét képviselik, felül nőttek azokon, de az emberek fejében mégis az maradt meg, hogy a 4 mag ma már nem elég, holott...

[ Szerkesztve ]

(#63) PuMbA válasza lemusz (#61) üzenetére


PuMbA
titán

"Talán vannak még itt olyanok akik FX bulldózerrel nyomatják a mai napig és most örülnek, hogy így 2020-ra a procijuk talán már jobb egy akkori 4/4-es intelnél? Dehogyis."

Most ez hogy jön ide, amikor az Intel és az AMD fej fej mellett vannak, illetve a konzolokban is tökre ugyanaz az AMD Zen 2 CPU architektúra van? Semmi hasonló nem fog bekövetkezni, mint az FX Bulldozer idején :)

"Tök mindegy hanyan vesznek 6 magos 3600-at amikor megnézel egy játéktesztet és azt látod, hogy a 4/8-as 3300X-el fej-fej mellett haladnak, néhol a 3300X még jobb is nála."

De ha főként fej-fej mellett haladnak, akkor mi értelme 3300X-et venni? :) A 3600-zal megkapod majdnem ugyanazt a teljesítményt, mint a 3300X-szel és még hosszabb távon is használható lesz. A 3300X ára pedig 3600 közelében van, tehát tényleg a teljesen értelmetlen kategóriába csapott át ezzel az árazással.

[ Szerkesztve ]

(#64) lemusz válasza PuMbA (#63) üzenetére


lemusz
addikt

Úgy jön ide a bulldozer, hogy akkoriban is a hosszútávot emlegették az emberek, mint ahogy Te is most, a valóság közben meg az hogy aki aktívan játszik az nem 5+ évre szokott gépet venni, hanem 2-3 évente lecseréli legalább a a konfigja felét. De hozzá tenném ehhez azt is, hogy pont az újra indult verseny miatt sem érdemes manapság felárat fizetni a felsőbb kategóriás procikért, mert hamarabb elértéktelenednek, mint tették azt kb 2010-17 között.

Mi értelme a 3300X-et venni? Mert olcsóbb. Legalábbis annak kellene lennie, ha kapható lenne. :D

(#65) PuMbA válasza lemusz (#64) üzenetére


PuMbA
titán

Jelenleg sajnos 3000Ft van a két proci között :) Kapható egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#66) lemusz válasza PuMbA (#65) üzenetére


lemusz
addikt

Azt hogy össz vissz 1 helyen lehet venni és ott is kb 20 ezerrel a reális ára felett (amcsiban ez egy 120 dolláros proci volt/van) én nem nevezem "kaphatónak".

(#67) PuMbA válasza lemusz (#66) üzenetére


PuMbA
titán

Hardveraprón is kapható újonnan, de az ár hasonló :) Más országban is ilyen áron megy nem? Hiszen hiánycikk.

[ Szerkesztve ]

(#68) lemusz válasza PuMbA (#67) üzenetére


lemusz
addikt

Szlovák AMD partnerboltnál néztem, elvileg kapható 121 euróért, bár nem tudok szlovákul, lehet hogy csak annyi volt amikor még volt. Alzánál kellene keresni mi nekünk szerintem, mert az is AMD partner, de ott nincs.

(#69) Raymond válasza PuMbA (#67) üzenetére


Raymond
félisten

i7-10100F = 81EUR [link] listazva hogy 5 napon belul jonnek
i7-10100 = 104EUR [link]

Az R3 3300X pedig nincs sehol csak egy eladonal 190EUR-ert, annak pedig sok ertelmet nem latom [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#70) hobizoli válasza PuMbA (#60) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkor majd upgrade-lnek arra akkor, amikor az ujabb konzolok PC atiratai miatt mar kelleni fog
nem most kell a 2022-s gepet megvenni, mert csak feleslegesen all benne a penze addig
egy eggyel kajakabb dVGA-ra eltapasolva az ammot sokkal jobban jar game kozben, mint a kihasznalatlan 8/16 meg 6/12-s CPU-val

a FB YT web meg a melo meg nem fogja seggre rakni a 4/8-s technikat sem.... sot

több drón kell ;P

(#71) PuMbA válasza hobizoli (#70) üzenetére


PuMbA
titán

"nem most kell a 2022-s gepet megvenni"

Én olyan 4-5 évre veszek gépet és közben hozzá se nyúlok. Fenének van kedve +1 vásárlást lezavarni, eladni a régi procit, leszedni a hűtőt, pasztázni és procit cserélgetni feleslegesen :) Akinek van erre ideje, az csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#72) hobizoli válasza PuMbA (#71) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja tart is vagy 4-5 percig... kinek van arra ideje :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#73) PuMbA válasza hobizoli (#72) üzenetére


PuMbA
titán

4-5 perc csak az, hogy neten megveszed az új procit...aztán a régi procit feladni hirdetésbe, lefotózni, amikor jönnek érte, lezavarni az üzletet...gondolj bele. Nem kevés idő, ha mindent összeszámolsz :) És mindezek felesleges körök, ha megveszed elsőre a jobb procit, ami 2-3 évvel tovább fogja bírni a nagyobb magszám miatt.

[ Szerkesztve ]

(#74) hobizoli válasza PuMbA (#73) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a leendo jobb proci sokkal dragabb a jelenben es kihasznalatlan

felesleges

a jobb VGA sokkal tobbet hoz, mint a 30-40k-val kajakabb CPU, mert a game-k jellemzoen VGA limitesek
abbol a 30-40k-bol eleve jobb dVGA-t lehet venni a jelenben, mint amit a kajakabb CPU melle lehetne venni, es az tobbet szamit
igy az a gep a jelenben is gyorsabb lesz
lasd amit tobb is irtak mar, hogy a i3-9100 sem sokkal lassabb egy i9-nel uganazt a VGA-t nezve
de mivel a i3 melle jasszabbat lehet venni a bugdet-bol, azzal meg igazabol akar gyorsabb is lehet, mikozben olcsobb is

es ezert nem a CPU-t kell upgrade-lni majd kesobb sem, hanem a dVGA-t

igen, van par olyan eset is, amikor a csittibb CPU a megoldas, de nagy tobbsegben nem igy van

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#75) Gusztáv válasza noisia (#56) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én is ezt akartam írni. Ha csak alkalomszerűen játszol, akkor még egy i3-9100F is bőven elég FHD felbontáshoz. Tesztek alapján alig pár százalékkal lassabb, mint egy Ryzen 3600 egy 2060-as VGA-val. És 26e még boltban véve is, míg pl i3-10100 40e, a 3300X meg konkrétan beszerezhetetlen.

Laci

(#76) PuMbA válasza hobizoli (#74) üzenetére


PuMbA
titán

"a jobb VGA sokkal tobbet hoz, mint a 30-40k-val kajakabb CPU, mert a game-k jellemzoen VGA limitesek"

Ma igen, de amint a fejlesztők megszokják, hogy a next-gen konzolokban ott a Ryzen 7 3700X, akkor vége lesz PC-n a 4 magnak :) Hiába lesz jó VGA-d, ha csak 30-40 fps-t pumpál ki a CPU-d. Mint mondtam, én 5 évre veszek gépet és ebben az idősávba nem lesz elég a 4 mag, csak a 6 vagy 8.

[ Szerkesztve ]

(#77) ollie válasza Gusztáv (#75) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont az i3-10100F várhatóan olyan 30k körül lesz, úgy meg már jobban megéri majd azt venni az i3-9100F helyett.

De a Ryzen 3 3100 sem rossz választás, mert alig marad el sebességben a 3300X-től, és árban most az i3-10100 és i3-9100F között van.

[ Szerkesztve ]

***

(#78) Gusztáv válasza ollie (#77) üzenetére


Gusztáv
addikt

Igen, akkor már valószínűleg én is elgondolkodnék rajta. Persze akkor még mindig ott van, hogy i3-9100F-et használtan elég jó áron lehet szerezni.

Laci

(#79) PinguPingvin válasza lemusz (#61) üzenetére


PinguPingvin
csendes tag

Vannak tényleg hosszú távra tervezők, de azok nyilván nem az R3 i3, hanem az R7-R9-i7-i9 ketegóriákban nézelődnek. Pl. mai napig rengetegen 3770K, vagy méginkább 4790K, 6700K, 7700K-val tolják, meg mondjuk egy 780Ti, 980Ti, 1080Ti-vel, és örülnek a fejüknek jogosan, hisz ezek gyakorlatilag 4-5-6-7 éve elegendőnek bizonyulnak minden játékra max grafikán 1080p, 60fps-hez. Ez nekik sokba került akkor, de ez annak, aki ennyit költ egy gépre, gondolom nem olyan nagy pénz ez,
meg aki fx8350-nel tolja, az ha nem is örül, legalább nem veri a fejét a falhoz annyira, mint egy 3 éve, mert mostanában egyre több játék épít több mag/szál kihasználására ami nem egy rossz dolog :DD...

Abban viszont igazat tudok adni neked, hogy mostanság a hosszú távros duma nem annyira jó érv mert amíg egy 4770K és egy 7700K közt nincs akkora teljesítménybeli fejlődés, hogy megérné fejleszteni, addig egy 7700K és egy 10700K közt sokkal nagyobb különbségek vannak már főleg a többmagos teljesítményben. Amint megjelent a ryzen a jól bevált i7-es 4-8 felállásból hirtelen 1-2 év alatt 6-12, 8-8, 8-16 lett :D szóval mostanság nagyobb ugrásokkal haladunk mint a régi 2,3,4,6,7 genes időkben.
Bár megintcsak sokan vannak akinek az a fontos hogy menjen a gép és nem a cinebench vagy 3dmark pontokra maszturbálnak. 1080p 60fps egy casual napi 1 órát játszó valakinek bőven elég általában.

A windows meg az alap programok követelményei már rég nem növekednek akkora mértékben hogy egy 10 éves i5 4 giga rammal ne tudná azt elfuttatni, nagypapinak meg édesmindegy hogy mellé rtx3080 van a gépben vagy egy intel hd igpu amíg csak időjárást néz meg régi filmeket yt-n :) . Szóval ja én most nem terveznék hjosszú távra de tényleg sokan vannak akik igen és érthető ez az ő szemszögükből nézve tehát nem kell őket bántani.

[ Szerkesztve ]

(#80) PuMbA válasza PinguPingvin (#79) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a nagy tempójú fejlesztés sem állandó, szóval ez a hosszú távú dolog elég sokszor releváns :) Ameddig a konzolok a lényegesek játékfejlesztés szempontjából, addig nem lesz nagyívű változás, azaz aki mostanában vett egy Ryzen 7 3700X-et, az ellesz ugyanúgy 5-6 évig, hiszen a konzolokban is ez van.

[ Szerkesztve ]

(#81) KROK640 válasza PinguPingvin (#79) üzenetére


KROK640
veterán

Teljesen igazad van.

(haver 8700K-val és 1080Tivel nyomja, tökéletesen megy neki minden FHDban, nem is foglalkozik a gépigény kérdésével)

I3 4330-al tolom és a 7th gen után még mindig azt gondoltam, hogy teljesen jó az ami nekem van és nem is érdemes fejlesztenem. Sokkal inkább gondolkodtam 4th gen I5-I7ben, mint generáció váltásban. Mondjuk nekem még a 4/4-es I3 sem hozta meg a kedvemet, mert még mindig generáción belül az I5-öst gondoltam akkor jobbnak (nem kell memóriát és lapot cserélni) viszont ez már, érdekes lehet. Ugyanis a 10100 mág 3.6GHZ 4/8-al, míg 4th genben a legdurvább I7-esnek is csak asszem 3.5-ös az órajele... na meg ugye akkor már csak egy modernebb rendszert kap az ember. Elgondolkodtató.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#82) KROK640 válasza PuMbA (#80) üzenetére


KROK640
veterán

Ami, ha belegondolsz nem is rossz dolog.

Emlékszem, hogy a 90-es évek végén, és a 2000-es évek elején, évente kellett komplett gépet cserélni, és néha még év közben is ment a ráncfelvarrogatás, mert különben játék szempontból használhatatlan volt a gép.
Egy egy éves gép már öreg volt, és szinte biztos volt, hogy a legújabb címek nem mennek csak rendesen lesoványított grafikával, a 2-3 éves gépeknél meg szóba se jöhetett semmi.
Aztán jött az az időszak mikor a konzolok kezdték meghatározni a dolgokat, eleinte nem örültem az érzetre lassuló fejlődésnek, de hamar rájöttem, hogy igenis jó dolog az, hogy egy gép 5 évig is használható marad, és nem kell talicskával hordani a pénzt a gépfejlesztésre.
Mert a 2000-es évek elején éves szinten százezreket locsoltam gépfejlesztésre és villámgyorsan elavuló alkatrészekre, hogy ideig óráig napra kész maradjon a gépem (és nem a csúcsra törtem, Celeronjaim voltak általában). (Az más dolog h ezt ma már akkor sem tudnám megtenni ha kéne)

Bér mindig hangsúlyozom, hogy a konzol nem más mint egy lebutított elavult PC, de amiatt a hatásuk miatt, hogy megállították a gépigények eszméletlen elharapózását, hálásak lehetünk a konzoloknak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83) ollie válasza KROK640 (#81) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne csak a megaherzeket nézd. Az i3-9100-ben jóval több az L2/L3 cache, és DDR4 memóriát használ, ezek miatt is gyorsabb (plusz ott vannak az egyéb optimalizációk). Az i3-10100 persze még jobb.

Az i3-9100 is már közel dupla teljesítményt hoz az i3-4330-hoz képest, az i3-10100 meg két és félszeresét. [i3-4330 vs i3-9100 vs i3-10100]

Amint látható, az i3-4330 és i3-9100 között van az óriási ugrás sebességben.

***

(#84) Alchemist válasza ollie (#83) üzenetére


Alchemist
addikt

Egyszálas teljesítményben azért nem egetverő a különbség (pláne ha a turbo órajel is számít).

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#85) KROK640 válasza ollie (#83) üzenetére


KROK640
veterán

"Az i3-9100-ben jóval több az L2/L3 cache, és DDR4 memóriát használ"

Erre utaltam a hozzászólásom "na meg ugye akkor már csak egy modernebb rendszert kap az ember. "
Az én szemszögemből semmiképp sem érdemes 9100-ra menni, mikor amúgyis van lap és RAM csere is ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#86) scarabeus86 válasza lemusz (#44) üzenetére


scarabeus86
tag

Valóban, a korábbi GTX 1060-on kiváló minőségű volt a stream, de sajnos most ez a Radi van, így marad a proci iGP.

(#87) lemusz válasza scarabeus86 (#86) üzenetére


lemusz
addikt

Nem nem. A 1060 Pascal, nem Turing.

(#88) scarabeus86 válasza lemusz (#87) üzenetére


scarabeus86
tag

Azt tudom, de már abban IS nagyon jó volt az encoder. A Turingban állítólag még jobb.

(#89) HavocS válasza lemusz (#32) üzenetére


HavocS
senior tag

Persze, mert tök egyértelmű, hogy az intel 9 éven keresztül tartotta az i3-2/4, i5-4/4, i7-4/8 felállást (mobil procikban még pofátlanabbul, simán volt 2/4-es i7, aztán lőn 2017, az amd bedobott skylake IPC-vel 6/12-es procikat a 4/4-es árszegmensbe, és hirtelen a fiúk pont úgy gondolták, hogy akkor legyen már az i5 is 6/6, aztán két évvel később már 6/12.
Ha megnézed hogy mire elég még most is a 4/8, igen valószínűtlen hogy nagyon erőltették volna a plusz magokat, hiszen minek? Legfeljebb 2020-ra talán eljutottak volna oda, hogy i3 4/4, i5 4/8, i7 6/6, i9 6/12...

(#90) lemusz válasza HavocS (#89) üzenetére


lemusz
addikt

Látom te is nagyon szereted az alternatív valóság témakörét, ajánlom figyelmedbe még ezt is a témában, nagyon érdekes: [link]

(#91) Petykemano válasza HavocS (#89) üzenetére


Petykemano
veterán

Az amd nélkül...
Szerintem az Intel nyugodtan folytatta volna a 4/8-as stratégiát. Pusztán azért, mert eleve azért csinálták.így, mert így is mindem legyártott lapkát eladtak. A 10nm csúszása nem.csak versenyképességi problémákat okozott. A 6-8 magra.ugrás főleg 10nm nélkül kapacitás gondokat is okozott.

Nagy kérdés, hogy mikor köpött volna bele az intel leveséve az arm. Nyilván arm alapú szerver CPU kezdeményezések akkor is lennének és talán.magasabb is lenne az érdeklődés, mint most. Viszont valószínűleg nem derültek volna ki a sebezhetőségek, ami rontott az intel.hírnevén, de 1-2 évre fullra lefoglalta a kapacitásokat és a vásárlók.figyelmét is.

Talán jobban örülnénk annak, hogy az Apple armra vált, és megtapsoltuk volna, hogy az nvidia felvásárolja az armot.

Oda akarok kilyukadni, hogy ha nem az AMD 2017-ben, akkor valamikor később az arm alapú kezdeményezések biztos versenybe kémyszeríttették volna az intelt.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#92) KROK640 válasza HavocS (#89) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, és az elméletedet az is alátámasztja, hogy a legutóbbi generációk kivételével szinte semmi különbség sincs közte, csak legfeljebb foglalatot váltanak, meg újabb IGP-t kap a rendszer.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#93) adam320


adam320
senior tag

(#94) beyruth82


beyruth82
veterán

Új pc konfigot vásárolok jövő hónap fizukor és az egyik gép amit egy fórum társ tanácsa alapján raktam össze abban i3-10100f proci lenne. Mivel nem játszom ezért gondolom alap felhasználásra elég(bögészés, letöltések, online filmnézés, tanulás, ppt-k, dokuk,szerkesztése,stb). Jövő hónap 10.-éig még változtathatok a konfigon és némi felárért cserébe i5-10400f-et is rakathatnék bele. Sokévre veszem a gépet ezért fontos lenne hogy jó döntést hozzak. Néhány kérdésem lenne a cikkben szereplő procival kapcsolatban biztos van itt aki ért hozzá:
1. Min. 6 évre tervezve az i3-10100f időtálló és jó választás?
2. Néztem az userbenchmarkon i510400f vs i310100f tesztet és alig kb. 4-5%-os előnyt látok az i5 javára.Ez kevés vagy soknak számít(nem értek hozzá csak a számokat látom az meg nem tűnik soknak)? Jelentős a különbség mert nem csak a számok dominálnak és van más tényező is ami nekem elkerülte a figyelmem?
3. Valaki itt feljebb azt írta, hogy ez az i3-as processzor a 2017-es felsőkategóriásoknak(i7) felel meg.Ez igaz? Tényleg ennyire fejlett, modern még egy alsókategóriás i3 is manapság?
Köszi a segítséget előre is.

(#95) hobizoli válasza beyruth82 (#94) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy 10gen i3-10100 az egy 7gen i7-7700K szintjen van felepitesben: 4core 8thread 4.2-4.3GHz

több drón kell ;P

(#96) beyruth82 válasza hobizoli (#95) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkor az nagyon jó gondolom.......

(#97) , válasza beyruth82 (#96) üzenetére


,
addikt

Igen, nagyon jó. Mióta a Ryzenek megszorongatták az Intelt, azóta az Intel is igyekszik jó ár/érték arányú processzorokat kiadni.

(#98) KROK640 válasza beyruth82 (#94) üzenetére


KROK640
veterán

nekem is a i3-10100 az egyik kiszemeltem, de majd látjuk ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

10100 vagy 10105F-et nem tesztelte a Prohardver?

(#100) gabber_79 válasza bobalazs (#99) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Most szereztem be egy 10105F-et sajnos szükségmegoldásnak kellett (anyagi okok miatt el kellett adni az 5600x+3060ti, lett 10105F + 1650) meglátjuk mire lesz elég és meddig

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.