Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) venember83


venember83
nagyúr

Kár, hogy az igényes manapság már szinte csak a designra vonatkozik.

(#2) erdoke válasza venember83 (#1) üzenetére


erdoke
titán

80e Ft-ból nem fussa LED-es IPS-re vagy xVA-ra, emiatt fölösleges köröket futni.

A legjobb aláírás a héten

(#3) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Biztos velem van baj, de nekem nem az igényes szó jutott eszembe amikor megláttam. :U

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4) venember83 válasza erdoke (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

Álmodozni azért csak lehet. Nem is lenne rossz vétel 300 dollárért. Mondjuk legalább LED-es, ez mindenképp pozitívum. :K

(#5) BiP


BiP
nagyúr

LED-es 24"-os FullHD 80e-ért annyira nem rossz. Kár, hogy elvből nem veszek TN-est, így kizárva.

(#6) {Zodiac} válasza BioNiCMaN (#3) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

akkor ketten vagyunk, az a rózsaszín nyelvecske nemtom miért kellett oda

Öntörvényű Sünmalac

(#7) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

TN paneles és ennyire felfele néz, ki fogja a képet látni? :DDD

<-ƘƘ->

(#8) mmdms


mmdms
addikt

Kinek mi az igény... nem tud kávét főzni reggelente, pedig tök zsír lenne.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#9) Integra


Integra
titán

szomorú hogy minden századik tn paneles monitorra jut talán egy valamit is érő jó paneles monitor a kínálatban.. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) Vassili


Vassili
tag

Sztem fasza, FullHD, LED,HDMI, 300$ Sztem korrekt! Engem nem zavar a TN, lehet nem vagyok elég igényes! De vennék én is IPS-t, de ha nincs rá pénzem! Ez van nem engedhetem meg, hogy sznob legyek! Amúgy van ennek is célközönsége, és ez most egy ilyen hír, szal ha nektek nem elég a TN akkor nem kell fikázni, mint minden hasonló hírnél; hanem keress magadnak nem tn-es megoldást ennyi!

(#11) Vassili válasza {Zodiac} (#6) üzenetére


Vassili
tag

3an az télleg elég gáz!

(#12) 00roli00 válasza {Zodiac} (#6) üzenetére


00roli00
aktív tag

T-com pénzelte. :D

(#13) Khaal


Khaal
őstag

Manapság már 150 ezerért kapni fullhd 32 colos lcd-tv-t is, közben a nem TN-es monitorok ára meg alig változott az utóbbi egy évben. :W

(#14) zsirfecske válasza Khaal (#13) üzenetére


zsirfecske
addikt

jaja 200-ért már 40 colos fullhd bravia tv van és az biza nem tn panel :)

(#15) _Gudella válasza Khaal (#13) üzenetére


_Gudella
senior tag

vagy több. Régebben mikor megvettem a monitoromat, 2 év elteltével ugyanaz a modell kb 15%-al drágább volt.

Mellesleg a megjelenő monitorok híreinél a címhez is ki lehetne jelezni hogy TN panel, akkor legalább meg sem kéne nyitnom.

Amúgy ezt az igényes kialakításút én sem értem, ritka csúnya. Oké hogy esetleg valakinek tetszik, de akkor is, szerintem az igényes szó csak olyan dologra illik, aminek egyszerű, letisztult, díszitő elemektől mentes, visszafogott alakja van. Amit feltűnőre, hivalkodóra terveznek az szerintem pontosan ellentéte az igényesnek

[ Szerkesztve ]

(#16) #72042496 válasza venember83 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a design nekem nagyon nem jön be. Már az LCD TV-iket sem vette be a gyomrom, ez is hasonló motívumokkal operál, csak tekertek rajta még egyet.

(#17) Szemjuel válasza #72042496 (#16) üzenetére


Szemjuel
tag

Szerintem itt azér mást mutat az igényes külsőből :) nekem bejön :)
--
amúgy van egy jó kis lcd tévém, hát az abban lévő panel igaz hogy csak 1366 oszlopos, de igazán szépek rajta színek! laptopról mikor kinyomok egy diavetítést a készült fényképekről, hát ég és föld a különbség! -nincs valakinek sl300 -hoz kalibrált .icc profilja?-

[ Szerkesztve ]

(#18) #72042496 válasza Szemjuel (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tényleg jobban néz ki, mint a sajtófotón, de ez akkor sem az én világom. :)

(#19) marcias válasza Integra (#9) üzenetére


marcias
őstag

Ráadásul az arány egyáltalán nem javul. :(((

Steam: marcias88

(#20) shteer válasza #72042496 (#16) üzenetére


shteer
titán

nekem viszont nagyon :D odaadnám érte a samut :)) de ha újat veszek akkor már 26"

..szerintem jónak tűnik

(#21) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

inkább 100ért ajánlanék egy 26"os Samsung T260ast :C
az is designesen néz ki ;]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#22) dudika10


dudika10
veterán

Attól igényes hogy ronda? ;]
Ezért ki nem adnék pénzt az biztos. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

fix magasságú talp=f0s
rózsaszín tréonlányos talp=f0s
ezért a pénzért=f0s

köszönöm a figyelmet.

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#24) rebugra


rebugra
aktív tag

De brutál ...gyönyörű :Y :C

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#25) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Műanyag csilivili rondaság...

(#26) szuper-t válasza ^Clown (#25) üzenetére


szuper-t
senior tag

ronda inkább legyen alu és kopott de ilyen műanyag vacak
el tudom képzelni mi lesz bele ha beteszem az erősítőm mellé.
kampec :W

(#27) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

kicsit drága sztem...

There is no cloud, just other people's computers!

(#28) madgie válasza ^Clown (#25) üzenetére


madgie
titán

Hát ennyié' nem fogják Hazro-féle full alu házba tenni (pedig az milyen gyönyörű már!)

Más kérdés, hogy 80k-ért már e-IPS panelből is ki lehet hozni egy monitort, ami azért egy fokkal jobb a TN-nél

(#29) e00dgy válasza BioNiCMaN (#3) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Szerintem sem szép, ez TV dizájn, nem monitor.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#30) South Velen


South Velen
addikt

Nem lenne rossz, de ez a rózsaszín valami ott középen minden elront.
Akkor már inkább Samsung P2370L, ha megjelenik, bár azért sem adnék ennyit. :U

(#31) venember83 válasza madgie (#28) üzenetére


venember83
nagyúr

Milyen monitor van a piacon 80k forintért e-IPS panellel? Dell Ultrasharp 2209WA-ról tudok, de az inkább 90-100k sajnos.

(#32) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Van ami tetszik az LG-től de ez nem igényes, hanem csicsás. De elnézzük neki, mert a 26"-os IPS monitora ár/érték-ben verhetetlen és még kettő is megfizethető belőle.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#33) #72042496 válasza szuper-t (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért ne lehetne erősítő mellé tenni? Sokan teszik pl. műanyag kávájú TV mellé a házimozi erősítőt, semmi probléma nincs ebből.

(#34) dezz


dezz
nagyúr

Már kezdtem azt hinni (látatlanban), hogy a mai TN-ek már elfogadhatóak. Hát a napokban láttam egy új 24"-est... Ez már valódi 24 bitesnek tűnt (nem 18 + FRC), szal az a pepita villogás már legalább nem volt látható. No de... minden beállításban vakított a világosabb részeken. :U Ezt én akkor sem nézném, ha fizetnének érte. És hát a feketéje sem volt túl sötét éppenséggel. A színei meg mosottak. Hát... :( (Az S-IPS ehhez képest olyan, mintha nem-fényes nyomtatott színes újságot néznék. De a xVA-k is sokkal jobbak.)

(#35) I.P@trick válasza BioNiCMaN (#3) üzenetére


I.P@trick
csendes tag

Nemvagy egyedül :D Mondjuk azért elfogadnám, mert a tudása nemsemmi, de a kinézete....inkább haggyuk :) lehet, hogy színvak vagyok, de a rózsaszín nem mutat jól a fekete mellett, inkább a vörös passzolna ehhez a masinához.

Megszólnak, ha részeg vagyok. De mit szólnak,ha szomjan halok?

(#36) #56573440


#56573440
törölt tag

sosem szerettem az ilyen nagyon lerugaszkodott formákat. valahogy ez sem fogott meg, az etalon még mindig a cinema...

(#37) twollah


twollah
nagyúr

Jol nez ki a kijelzo.

(#38) P00By válasza twollah (#37) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem nez ki jol a kijelzo.

(#39) BioNiCMaN válasza I.P@trick (#35) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Azé' van, ahol jól néz ki együtt a rózsaszín és a fekete, de az már 18+ -os kategória. ;]

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#40) venember83 válasza twollah (#37) üzenetére


venember83
nagyúr

Majd teszt után meglátjuk, hogy hogyan is néz ki, mit tud.

(#41) Vitus


Vitus
őstag

Kicsit kezd ilyen lengyel piacos feelingem lenni az ilyen "2 000 000:1 dinamikus kontraszt" beszólások hallatán mint régen a 1000 watt-os kétkazettás magnóknál.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#42) South Velen válasza P00By (#38) üzenetére


South Velen
addikt

:C :DDD

(#43) old_artist válasza madgie (#28) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, a Hazro-val teljes mértékben egyet is értek Veled, bár csak hazánka is eljutna belőle! :K :O

Na, de majd jönnek a TN-eseket (és még talán a felsőbb vagy prémium kategóriásakat) verő LG H-IPS panelesek, amik viszont ár/érték/tudás színtjén megoldják majd a jobb monitorokat igénylők választását, és a pénztárcájuk sem bánja majd meg a minimális többlet kiadást!
... hogy melyikek ezek, nos lássuk :K :
- LG W2220P (75-80e - 260€ - közötti beharangozott árával), LG.Display H-IPS, 1080p, 5ms g2g, 22"-os FullHD-s,
- LG W2420P (110-120e - 400€ - közötti beharangozott árával), LG.Display H-IPS, 1080p, 5ms g2g, 24"-os FullHD,
- LG W2420R, LED-es háttérvilágítású H-IPS!!! - (~450e-es - 1630€ - árával, bár már hallottam, hogy 1500€ alatt lesz az ára) a maga 12bit színszámítási pontosságával és az NTSC színtér 135%, az AdobeRGB és sRGB 100%-os lefedésével nagyon kiváló monitorok lesznek - különösen a grafikusok számára, és 3 napos pixel hiba garanciával is rendelkeznek majd!

(#44) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Nekem tetszik, bár már a TN panel tényleg idegesítő, de attól nem olyan rossz egy 24" os FullHD monitort 70k körül megvenni... :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#45) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Ja és a rózsaszín rész tényleg fura, de "trendinek" néz ki a monitor azzal a sávval!:D :C

[ Szerkesztve ]

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#46) Roberto_


Roberto_
csendes tag

Azt miért felejtitek el, hogy a full HD mellett LED-es háttérvilágítás van, ami elviekben jelentősebben kevesebbet fogyaszt, nagyobb kontraszt arány, szebb színek mellett, ennek tükrében nem drága sztem 80 környékén sőt!

(#47) dezz válasza Roberto_ (#46) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem a paneltípus (jóval) többet számít, mint hogy LED-es-e van sem...

(#48) old_artist válasza dezz (#47) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ezt maradéktalanul aláírom! :R - és szinte a legfontosabb!

(#49) Roberto_ válasza dezz (#47) üzenetére


Roberto_
csendes tag

Oké,
de az árát is vegyétek figyelembe ennek tükrében!

Én sem venném meg, de akinek az áramszla fontos jó alternatíva lehet.

[ Szerkesztve ]

(#50) dezz válasza Roberto_ (#49) üzenetére


dezz
nagyúr

Akinek az ár a fontos, szvsz inkább egy CCFL-est vesz, jóval olcsóbban... Szal nem ér meg ekkora felárat a LED-es háttérvilágítás, legalábbis TN panelnél, mert nem sokat javít rajta. (Akkor már inkább egy másféle panelos, jó az CCFL-lel is...) Lényegében csak a dinamikus kontrasztarány növekedése említésre méltó, ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.