Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Ez elég ígéretes, egyelőre bejön, majd meglátjuk mi lesz.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#2) doooo


doooo
veterán

Na... ilyen részletesen leírva már nem is olyan marhaság (nem mondom, hogy létszükséglet, de tud funkcionális lenni).

(#3) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Az a noccs a másodlagos kijelzőn egy vicc. Először azt hittem rosszul látom, hogy nincs ott semmi, de tényleg megcsinálták. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) joey04


joey04
titán

Érdekes, de nem hinném, hogy sikeres lesz ez a megoldás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Wapmester


Wapmester
senior tag

kezd így érdekes lenni ez a megoldás viszont a notch a második kijelzőn az brutál nagy hülyeség, legalább oda ne tették volna, hogy lehessen zavartalanul filmezni, játszani és böngészni, szerintem valójában ők se így akarták csak ezzel spóroltak , hisz nem kellett külön más kialakítású kijelzőt gyártani, ugyanazt használták fel, mint ami a telefonba megy :DDD

(#6) leslien


leslien
nagyúr

viszont jó eséllyel ebből idén Magyarországon még nem lesz semmi, csak jövő év elejére várható a végleges példány.

nem is biztos h kiakarja vagy elakarja adni...inkább nézegetik maguknak...
drágasszág.. idióta banda.. :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#7) Wapmester válasza leslien (#6) üzenetére


Wapmester
senior tag

várják mire elavul , aztán kijönni vele még nagyobb vicc lesz :D

(#8) androgay


androgay
kezdő

Menő, a klasszik Nokia kommunikátorok jutnak róla eszembe (de szerettem volna anno egy E90-et...). Jó ötlet, nem kényszerít egy featuret rá a user-re; aki eldöntheti, kell ez a tok, vagy sem.

(#9) rankesz válasza leslien (#6) üzenetére


rankesz
veterán

Párszor már eljátszották ezt... És úgy tűnik nem tanulnak még a saját kárukból se :N

(#10) Hallosz


Hallosz
senior tag

Az megvan amikor megy a navi, és hívnak eltűnik a térkép és felugrik a hívás fogadó ablak?
És általában a legroszabkor hínak...
Ilyen esetben NB1 a két kijelző. Sokan ezért használnak külön navit, a telefon mellet.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#11) Kokzor válasza Hallosz (#10) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nem érdemes AMOLED-es telefonnal navigációt használni. Ha sokat használod, hamar viheted kijelző cserére. Eleve annak lenne értelme, ha a második kijelző IPS lenne, mert azon nem égnek be a dolgok, mialatt az elsődleges kijelzőt használod.

[ Szerkesztve ]

(#12) Oldmobil válasza androgay (#8) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Nekem is a Nokia ugrott be, én simán bevállalnám a plusz vastagságot és tömeget, tetszik ez a megoldás!

(#13) sBc


sBc
aktív tag

Az ötlet jó, de a hardveres megvalósításon még csiszolhattak volna.
Vagy egy szebb minőségibb kompaktabb tokban, vagy egybegyúrva valahogy úgy ahogy a Lenovo Yoga Book.

(#14) Cranberries válasza androgay (#8) üzenetére


Cranberries
aktív tag

"Jó ötlet, nem kényszerít egy featuret rá a user-re; aki eldöntheti, kell ez a tok, vagy sem."
Főleg, ha a tok nélkül nem is lesz megvásárolható, ahogy a cikkben is megpendítik.

(#15) Juhaszatti válasza Cranberries (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem egészen. A cikkben ezt írják erről.

"A másik kérdés pedig az, hogy vajon milyen konstrukcióban lesz mindez itthon kapható, mert abszolút országfüggő, hogy a G8X ThinQ megvehető lesz-e különálló telefonként is, vagy mindenképpen csak a másodlagos kijelzővel együtt."

(#16) Braavos


Braavos
tag

Első olvasatra, nem nagyon lehet panasz szerintem erre a telefonra.
Piros pont az LG-nek. :K

(#17) rep3at


rep3at
őstag

Engem meggyőzött, főleg becsukva tetszik. Védve vennak a kijelzők is, meg valahogy a régi kommunikátoros vonalra emlékeztet. Ha értelmes áron lesz lehet megpróbálom, annak ellenére is hogy már évek óta nem volt LG-m és nem is terveztem hogy lesz.

Forward thinking. كرر

(#18) strogov


strogov
senior tag

Nem lenne ez rossz, de egyrészt LG, másrészt mennyit kérnek a második kijelzőért? :(
Mert szép-szép, de amikor egy ilyen kiegészítőért elkérik egy középkategóriás telefon árát (moto z kiegészítők), akkor rohadjon rájuk a raktárkészlet.

(#19) helixP válasza vodrosjozsi (#1) üzenetére


helixP
nagyúr

Ígéretes? Kinek ígér és mit?

(#20) jacis


jacis
nagyúr

Ha valaki játszani akar a telefonján nem tudom elképzelni hogy egy virtuális kontroller jó megoldás lehet. Ha valaki ilyenre vágyik akkor inkább már egy Sony féle megoldást látok észszerűnek.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#21) Namelesske


Namelesske
addikt

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#22) Juhaszatti válasza jacis (#20) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ilyesmivel leginkább utazás közben érdemes elütni az időt, egy ilyen teljes értékű kontroller pedig azért jóval helyigényesebb, mint egy második kijelző ami be is csukható.
Szóval ez is legalább olyan kompromisszumos, mint a virtuális kontroller, a kérdés már csak az, hogy ki melyik kompromisszumot választja inkább. Ez meg nagyon szubjektív.

(#23) Stabi83 válasza Kokzor (#11) üzenetére


Stabi83
senior tag

Napi több órát használom közel egy éve a navit a Mate 20 Pron és beégésnek nyoma sincsen...
Öcsém még többet használja az S8-on kb két éve és szintén semmi beégés.
Párom több éves S7E-jén amin állandóan a facebook megy szintén semmi beégés.
Hagyjuk mar ezt a beégés témát.
Ha beég akkor ott valamit nagyon elbaszott a gyartó.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#24) Juhaszatti válasza Stabi83 (#23) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az én S7 Edgem kb 2 év alatt, elég erőteljesen beégett. Igaz extrémnek mondható használat mellett. Távkapcsolatban élünk párommal, és a nagy javarészében messengeren tartjuk a kapcsolatot. A messenger felület egy része, és a kis chatfeje örökre ott maradt a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kokzor válasza Stabi83 (#23) üzenetére


Kokzor
aktív tag

A kijelző sajátossága, ha elfogadod, ha nem. Rokonom S7 Edge telefonja szépen beégett, csak sokáig nem vette észre. (Nem tudta, hogy beéghet) Mikor észrevette, már lejárt a garancia.
Nekem nem kell mesélni, több AMOLED-es telefon fordult meg a kezemben, mint gondolnád.

[ Szerkesztve ]

(#26) Stabi83 válasza Kokzor (#25) üzenetére


Stabi83
senior tag

Kb 15 éve foglalkozom mobilkommunikációs eszközökkel és informatikával ( adás-vétel, szervíz es nem fusiban hanem cégem és boltom van rá ). Hidd el nekem sem tegnap óta van simogatós telefonom, a kezeim között megfordult készülékek száma szerintem nem a pár százas hanem inkább ezres nagyságrendbe sorolhatóak ( a nokia 1610-től a jelenlegi csúcsokig ).
Van pár dolog amit ha betartassz akkor drámaian csökken a kinelző beégésének az esélye.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#27) Kokzor válasza Stabi83 (#26) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Akkor meg tudhatnád, hogy mi a helyzet AMOLED fronton. Elég hihetetlen, hogy csak engem találnak meg az ismerősök és a rokonok, a beégett Samsungokkal.
(Az ősrobbanásig és a szövőszékig amúgy ne menjünk vissza. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#28) rdt89


rdt89
addikt

Kicsit a Nintendo 3DS jutott eszembe, de végre azt tudom mondani a G5 óta egy LG-re, hogy akarom. Személy szerint eddig ez a megoldás tetszik a legjobban a kijelző méret növeléses témában. Ami egy LG-nél ingoványos talaj, hogy mikor jelenik meg a készülék, már mint mikor lehet meg is venni, mert ez most marhára oda lett téve. :Y

(#29) Hallosz


Hallosz
senior tag

Vagy akár kihúzhatod rá a billentyűzetet....
Na azon aztán mehet a csetelés ;-)

Mert lakni, muszáj.

(#30) Stabi83 válasza Kokzor (#27) üzenetére


Stabi83
senior tag

Pontosan tudom mi a helyzet AMOLED fronton. A technológia valóban érzékeny a beégésre és a felhasználói hülyeségekre is. Ha max fényerőn megy statikus tartalommal megy állandóan akkor tényleg beéghet. Normál használat mellett viszont nem jellemző már.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#31) jacis válasza Stabi83 (#23) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem Te nem tudod mit kell nézni akkor... :N
Mind a három kijelző be van Nálatok égve erre fogadni mernék.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) Stabi83 válasza jacis (#31) üzenetére


Stabi83
senior tag

Te engem most hülyének nézel? Képzeld jó a szemem és tudom mit kell néznem. Elárulnád hogy neked honnan is ez a fene nagy szakmai tapasztalatod????

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#33) jacis válasza Stabi83 (#32) üzenetére


jacis
nagyúr

Nyugi ne idegeskedj. ☝️
Kevés embert ismerek aki tőlem jobban vigyázna a telefonjaira. Ezt értsd a fizikai létére és mondjuk a kijelző beégésére is. Figyelek arra, hogy ne legyen mindig adott tartalom azonos helyen ha megoldható. Például a navigációt egyszer állítva máskor fektetve használom emiatt. Ennek ellenére minden OLED-et (bármely gyártóé is volt) használó telefonom beégett. A mértéke változó volt, de beégett. Mivel OLED párti vagyok nagyon régóta így nem izgat a dolog, mert ez egy elfogadott tény, hogy a technológia része ez is. Éppen ezért nekem nagyon nehéz elsütni a hozzád hasonló emberek meséit. Volt olyan cimborám aki hasonló habitussal lépet fel a témát illetően aztán mikor lefuttattuk közösen az első kijelző tesztes progit és megjelent a teli szürke felület akkor egyből csendesebb lett. Ha gondolod szívesen folytatom Veled a témát privátba. Küldj képet a három teló egyikéről egy szürke felülettel a kijelzőn. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#34) Quqesz


Quqesz
nagyúr

A G8X teszik. Remélem a kamera is jó lesz. A tok és a 2ik kijelző sem rossz, de átlag usernek felesleges (nekem is). De ha normális áron lenne kipróbálnám.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#35) Stabi83 válasza jacis (#33) üzenetére


Stabi83
senior tag

A kedvedért letöltöttem a display tester-t és tüzetesen megnéztem. Nem látok beégést sehol pedig ahogy mondom baromi sokat navigálok vele.
Ma csinálok róla valamivel egy jó képet neked. A készülék közel 1 éves megjelenésekor előrendelésbe vettem azóta napi használatban van.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#36) jacis válasza Stabi83 (#35) üzenetére


jacis
nagyúr

ok privátba folytassuk ;)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#37) Plug Life


Plug Life
senior tag

Van néhány use case amire jó, de az egy nagy képernyőt nem tudja, ami erős korlát.

(#38) nullpoint


nullpoint
senior tag

Egy ilyen formájú e-book olvasó jöhetne végre, persze nagyobb méretben és nem aranyáron.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#39) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Az utolsó 2-3 mondat a lényeg a cikkből: közel annyiba kerülhet, mint egy Note10 és jókorát csúszik – az LG-től megszokott módon – a megjelenés idehaza. Masszív bukó.

(#40) Ádám16


Ádám16
addikt

Hát nem tudom.
Játékhoz veszek egy telefonhoz kapcsolható kontrollert, írni még nem jobb egy BT billel? Szerintem halva született.

(#41) Inarus válasza Ádám16 (#40) üzenetére


Inarus
addikt

A BT kontrollerrel nem mappingelsz semmit a kijelzőre. Habár játék alapból nem támogatja azt a beviteli módot, akkor nem kezd semmit a kontrollere. Ellenben ha külön gombokhoz rendelést mozdulatokat, akkor máris működik a dolog. Nyilván nem ez a legkényelmesebb megoldás és kontrollert mondjuk az Asus jobbat ad ugyanilyen mapping funkcióval.

(#42) sfdrakex válasza Ádám16 (#40) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyszerűbb is plusz kontrollert és billentyűzetet magaddal hordani, mint egy tokot, amiben benne van a telefon. . . 😃

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#43) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Eddig nekem ez jobban bejön, mint a hajtogatós kijelzők. Kérdés mikor jelenik meg, és mennyiért. Illetve ha már csúcs, lehetne benne több ram is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#44) Mercel válasza Kokzor (#11) üzenetére


Mercel
senior tag

Majdnem két évig hasznaltam egy Blackberry Priv-et. Napi átlag 3-4 órás waze, gmaps navigációval.
Köztudottan Samsung amoled panelt kapott a Priv.
Semmi baja nem lett a kijelzőnek. Ahogy az amoled paneles nokiáknak sem lett baja korábban.
Bődületes butaságot írtál le.

Marcel

(#45) Mercel


Mercel
senior tag

Nocsak, ez egész ígéretes és ötletes megoldás ipari forradalom nélkül.
Szimpatikus.

Marcel

(#46) jacis válasza Mercel (#45) üzenetére


jacis
nagyúr

Ha visszaolvasol láthatod hogy volt egy hozzád hasonló ember akinek soha nem égett be kijelző de azóta sem küldött képet a telefonjáról inkább szépen csendben eltünt. Te se kamuzz.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#47) Zé.


Zé.
tag

Remélem, hogy az alap G8X, mint alapmobil jövőre kapható lesz nálunk. Kiegészítők
nélkül! Várom a tesztet, végre egy elfogadható készüléknek ígérkezik! Bár optikai az
újlenyomat szenzor, nem ultrahangos, de a paraméterek alapján nekem elegendő.
A kijelző 6,4 hüvelyk, 1080x2340 felbontással, akkumulátor kapacitása - a 4000 mAh kapacitás ígéretesnek tűnik. [link]

(#48) iFixit válasza jacis (#46) üzenetére


iFixit
tag

Azért csak az AMOLED panelt tartani beégés szempontjából veszélyeztetett kijelzőnek elég merész kijelentés. Ez a probléma nem tegnapi és független a használt paneltől, az ősöreg CRT is be tud égni, az ips is. Bármikor egy egyszerű keresésre lehet képet találni.

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#49) Kokzor válasza Mercel (#44) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Bődületes butaság, mert nem egyezik a véleményeddel. Szánalmas vagy.
Nálam a Nokia Lumia 800 OLED paneljébe beleégtek a csempék. Felesleges a mese, mert a saját káromon tapasztaltam meg ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#50) gattolino


gattolino
senior tag

Nekem nincsen beégve az Amoled, mivel ritkán használom full fényerőn. Teljesen felesleges, inkább vakító a Oneplus 5t-n
Nyilván, ha kint vagyok szabadban akkor van értelme, hogy látható legyen a kijelző.

Vivo X90 Pro Plus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.