Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

A Compact ebben a fehér színben iszonyú bazári, full műanyag hatású. Az XZ viszont jól néz ki.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez a Compact bejön. Végre egy értelmes méretű telefon. (Esetleg ha kisebb lett volna, még jobb lenne. 4-4.3 colos, természetesen kisebb házban. Felőlem lehet kisebb akksival is.)
A XZ (és minden más) ebben a nyers színben nem tetszik. De amúgy idén is szépek lesznek a Sony telefonok, mint mindig. (Sőt, a szögletesebb forma nekem jobban tetszik)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) ket_kerek


ket_kerek
csendes tag

Remélem a compact ára nem lesz nagyon elszállt.
viszont nekem még mindig nem egyértelmű a pontos speckó.
A honlap szerint nem vízálló. A videoban vizálló.
A kamera megkapja az optikai képstabilizátort is? Minden ben ugyan azt tidja mint az XZ kamerája? (az előlapi nem, az ok)
Pont ezt keresném, 4,6 kijelző, jó kamera, nem túl nagy felbontású kijelző, ami szerényebb processzorral is elmegy.

(#4) SlausK


SlausK
tag

Még a Snapdragon 650-el nem is lenne gond, hiszen az egy nagyon is jó processzor, de hogy a vízállóságot kihagyták belőle...

(#5) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Az miért van, hogy a Sonynál még nem jöttek rá, hogy ha az előlapnak csak mintegy 50%-a kijelző az ronda?

(#6) fornettisuti válasza ket_kerek (#3) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem vízálló, ahogy egyik Sony sem az.
A vízállósággal már befürödtek.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#7) musicryder válasza ForRedGlory (#5) üzenetére


musicryder
tag

Most az, hogy ronda-e vagy sem szubjektív... Neked és többek számára ronda... Számomra pl a Samsung Edge vonala ronda, ráadásul még foghatatlan is ( bár lehet nem pont Flex 2 használat közben kellett volna fognom, mert talán az a legjobban kézbeillő telefon amit mostanában foghattam )
Nálam elég komoly érdeklődést váltott ki az XZ... Viszont ha a dizájnról lemondanék akkor még az X Performance is beállhat a versenyzők közé ( nem beszélve a kb +50e Ft-ról ami a zsebben maradna )

A Compact meg marad kompakt... : D Nálam nem játszik, de jó látni, hogy azért még marad ezen a vonalon is a gyártó, mert egyes felhasználók ennek tuti örülnek...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#8) alex devil válasza musicryder (#7) üzenetére


alex devil
senior tag

Az viszont nem szubjektív hanem tény, hogy az előlaphoz képest a kijelző kicsi. Azért dicséretes, hogy próbálnak kijönni a gödör mélyéről.

(#5) ForRedGlory +1

[ Szerkesztve ]

S23

(#9) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A beágyazott videóhoz csak annyit. "hiba történt köszönjük..." :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#10) Bibby válasza gerii (#1) üzenetére


Bibby
addikt

Ez azért lehet, mert full műanyag is. :)

Ελευθερια η θανατος

(#11) gerii válasza Bibby (#10) üzenetére


gerii
addikt

Akkor legalább az aminek látszik ;]

(#12) musicryder válasza alex devil (#8) üzenetére


musicryder
tag

A próbálnak kijönni a gödörből sajnos kérdéses ( inkább mondanám azt, hogy próbálják a jobbik rosszat választani )... tavaly ugye az s810es soc negatív kritikája bélyegezte meg őket ( és sok egyéb modellt, melyek végül elég komoly Best Buy készülékek lettek ) és minden évben elkövetnek egy apróbb hibát, melyet egyes felhasználók vérlázítónak találnak és teljesen leírják vele a márkát...
Amiben tényleg gyengék az a kamera szoftver ( de ahogy hallottam ott is inkább az automata funkció )... Szerintem ha azt végre megcsinálnák tényleg " hibátlanra " ( bár olyan nem létezik ) akkor mindenki elülne a valagán és nem igen lenne olyan megjegyzés, hogy " ez egy szar "
Az árra pedig kitérve, nem mondom azt, hogy egy esetleges frissebb árpolitikával nem lenne jobb helyzetben, de sajnos ebben ugyan olyan hülyék, mint a HTC... ( talán ha az LG árazását próbálná meg követni jobb lenne, mert a régi nagy kutyák közül talán ők adják kicsivel mindig olcsóbban az aktuális nagyágyújukat... )

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#13) pusszycat válasza musicryder (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"LG árazását próbálná meg követni jobb lenne, mert a régi nagy kutyák közül talán ők adják kicsivel mindig olcsóbban az aktuális nagyágyújukat.." ezt viszont kompenzálják az alsóbb kategória drágán adott telóival.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#14) Enci1983 válasza ForRedGlory (#5) üzenetére


Enci1983
senior tag

70% az az 50%.... Káva huszár.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#15) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A Compact nem kicsit bumfordi lett, mondjuk bár nem került bele csúcsproci, a Snapi 650 elég erőteljes, nálam is hibátlanul és pörgősen teszi a dolgát a Xiaomi RN3P-ban. Viszont az XZ kifejezetten jól néz ki, hosszú idő után (eredeti Xperia Z) látom újra nagyon dögösnek a Sony aktuális csúcsmobilját.

[ Szerkesztve ]

(#16) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Megnéztem a hands on -t ekkora kávák egy tableten is röhejesen mutatna...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#17) ForRedGlory válasza Enci1983 (#14) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Gratulalok. Megfogtad a lenyeget...

Plusz a hasznos felulet 70% sincs, mivel meg a navigacios savot is az erinto kijelzore tettek. Nem am arra a nagy ronda aljara, ahol kb 1 hektar felhasznalatlan felulet van.

[ Szerkesztve ]

(#18) no1r válasza ForRedGlory (#17) üzenetére


no1r
őstag

gondolom mint minden második embernél, nálad is a galakszisehét a követendő példa.
GS7 - 72%
XC - 70%

valóban eget rengető a különbség. és azt hiszem manapság az összes készüléken onscreen gombok vannak.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#19) Csari93


Csari93
aktív tag

Eddig egyáltalán nem zavart a HD Z1C-n, Z3C-n, sőt még örültem is neki, de most már elférne az FHD, hogy legalább valami improvement legyen. De így csak mínusz vízállóság, mínusz csúcs hardware. Bár az S650-et nem ismerem, kíváncsi leszek a tesztre.

www.flickr.com/csari

(#20) musicryder válasza Csari93 (#19) üzenetére


musicryder
tag

Ez a hardver dolgozik a sima X-ben is... hasonló pozíciót tölt be, mint a tavalyi Snapi 808 " nagykutya, de nem a legnagyobb "
Ekkora felbontású kijelző esetén én még azt is megkockáztatom, hogy gördülékenyebb lesz, mint a sima X

[ Szerkesztve ]

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#21) csakany2001 válasza musicryder (#20) üzenetére


csakany2001
senior tag

Az biztos,de akkor azt nem lehet majd kapni itthon 180K alatt.Annyit meg nem ér.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#22) no more


no more
addikt

Az az XC valami elképesztő teszkós cucc lehet... Nagyon bazári. :D Az XZ ellenben brutál szép!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#23) Enci1983 válasza ForRedGlory (#17) üzenetére


Enci1983
senior tag

Bizony meg, ezért lényegtelen mit írok mert csak a kifogás megy. Másfelől engem nem zavar, téged miért? Mert ahogy nézem te akkor is találnál valami más hibát ha 90% lenne a kijelző arány. De csak azért mert Sony....

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#24) lm83 válasza csakany2001 (#21) üzenetére


lm83
őstag

Lesz az kétszáz böven.
xz nyit 250-en, úgyhogy nem lesz azzal gond, mivel az x most 200.
xa 100,
e5, meg 70 felett, (belépőszint :Y )

Mondjuk z5c, 110 körül van, azt lehet akkor még lejjebb nyomja és érdemesebb lesz azt megvenni.
Igaz 2 generációval régebbi, de ez a sonynál csak 1 évet jelent :C

(#25) no1r válasza lm83 (#24) üzenetére


no1r
őstag

z5c és xc között milyen generáció volt még?

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#26) lm83 válasza no1r (#25) üzenetére


lm83
őstag

Hát ha már így kukacoskodás van, akkor igazából semmilyen... :)
De ahogy írták, ők az xa-t szánták volna erre e résbe, de nem jött be...
De volt ugye tavaly ősszel a z5 generáció, z5c-vel.
Aztán tavasszal az x, xa, és a többiek.
Majd most jön ősszel az xz és ezzel együtt ennek a compatja az xc.
Ez már így rendben van?

(#27) deja vu


deja vu
addikt

Hát ezekkel sem váltják meg a világot.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#28) joey04 válasza Enci1983 (#23) üzenetére


joey04
titán

Nem. Sajnos pont azért könnyű hibát találni, mert Sony...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) no1r válasza lm83 (#26) üzenetére


no1r
őstag

semmi probléma. most mindenféle cinikusság nélkül kérdeztem, azt hittem kihagytam valamit :)

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#30) RIC5I


RIC5I
tag

az az xz számomra az eddigi év legszebb telefonja :D

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#31) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Mégis meggyőzött az XZ. Ha emberi árra beesik, megvan a Z3 utódja. :DDD

(#32) Deck válasza no1r (#18) üzenetére


Deck
titán

Csak, hogy az S7 alsó kávája ki van használva, a Sonyén meg csak üres káva az egész.

PS5

(#33) no1r válasza Deck (#32) üzenetére


no1r
őstag

hm... ott van egy nagy, ronda ovális gomb, egy nagy, ronda kijelző alatt...
máris teljes mértékben megértem a hőbörgést.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#34) Deck válasza no1r (#33) üzenetére


Deck
titán

Egyik sem ronda.

PS5

(#35) Scrydhan válasza no1r (#33) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

A nagy,ronda kijelzőnél elvesztettem a fonalat,csoda hogy eddig birtam,gratulálok.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#36) no1r válasza Deck (#34) üzenetére


no1r
őstag

aha. hiszek nektek.
legközelebb majd megpróbálok nem belehányni a számba amikor látok egyet.

(#35) Scrydhan: idióta

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#37) <Lacy85> válasza no1r (#33) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Erre már komolyan nem tudok mit mondani. :DDD Mindegyik xperia-nak 69.6%-70.9% között van a screen to body aránya (69 a kompaktoké, 70 a nagyoké).
Itt van előttem a Z3. Akármilyen szögből nézem, nem tudok rájönni, hol van ezen nagy káva? De most komolyan. :D
Sokkal inkább ezt nézegetem, mint a meseszép samu home gombot.

[ Szerkesztve ]

(#38) no1r válasza <Lacy85> (#37) üzenetére


no1r
őstag

épp ezt akartam most levezetni...
vizsgáljuk meg "szakmai" szemmel egy pixcit, ha már ez egy "szakmai" fórum. tekintsünk el attól, hogy valakinek szubjektív módon tetszik az ocsmány Samsung gomb...

mind a két készülék 70% körüli kijelzőaránnyal rendelkezik, tehát a kialakítás ugyanaz. az S7 (ha már a példánál maradunk) 5.1" kijelzővel rendelkezik és 142.4 x 69.6 x 7.9 mm méretekkel.
xperia compact 4.6" és 129 x 65 x 9.5 mm.

mi is annak a gyönyörűséges gombnak alul a funkciója? talán nincsenek on screen gombok a rendszeren?
vagy ott az ujjlenyomatolvasó (ami a másik készüléken oldalra helyezve is megoldható volt)?
vagy van még valami olyan dolog, amit az önigazolást keresők mondani fognak?
épp a méretbeli különbségek miatt az S7-en kell, hogy sokkal zavaróbb legyen a káva mérete, mivel így több mint egy centivel magasabb, és ha már a káva miatt rinyálok akkor azt egy amúgy is baszomnagy készülékre fogom tenni.
nekem ez valahogy így logikus.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#39) Scrydhan válasza no1r (#36) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Személyeskedj csak,sajnálom hogy különböző véleményünk van,milyen szép is lenne a világ ha mindenki egy és ugyanazt kedvelné,nem?

Amúgy melyik részét nem érted annak hogy a kijelzőből foglalnak el helyet,úgy hogy az alsó káva csak nagyobbítja a telefont?

[ Szerkesztve ]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#40) Deck válasza no1r (#38) üzenetére


Deck
titán

Mennyi hülyeség.

A Sonyn az alsó káva kihasználatlan csak foglalja a helyet, a virtuális gombok elveszik a kijelzőből a helyet. Az oldalsó ujjlenyomatolvasó gyenge megoldás.
A Samsungnál ki van használva az alsó káva azáltal, hogy ott vannak a navigációs gombok és így nincs üres, felesleges rész ott, és nem is a kijelzőből foglalja el.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#41) <Lacy85> válasza Deck (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A sony-k pont akkor lennének rohadt rondák, ha ott figyelne egy ilyen igénytelen gomb.
Épp ez tetszik bennük, hogy nincs ott semmi. A káva meg épp akkora, mint a samunál. Ha van ott valami, ha nincs.

(#42) #96302336 válasza Deck (#40) üzenetére


#96302336
törölt tag

Szerintem még sosem volt Sony-d...
A virtuális gombok eltűnnek, ha nem kell, és sepréssel lehet elővarázsolni őket. nincsenek mindig ott, csak az alapállapotnál. Az oldalsó ujjlenyomat olvasó sokkal kényelmesebb és szerintem logikusabb, nincs fölösleges mozdulat, ha életre akarom kelteni a mobilt. Ha ez téged zavar... A Sony a minimál design mellett van, és ezt az új modellekkel szépen hozza is, szerintem a piac legszebb telefonjai. Ez persze szubjektív, de nekem az S7E a bazári azzal a görbe kijelzővel. Olyan mint egy szappantartó, amin átment egy ifa... CRT feelingje van.
A gombokkal is meggyűlt a bajom, mikor egy rövid ideig Samsungom volt, nem egyszer sikerült vétlen megnyomnom vagy a back érintőt, vagy magát a home gombot. És egyik Samsungon sincs dedikált fényképező gomb pl.
De kinek mi tetszik ugyebár...

(#43) Deck válasza #96302336 (#42) üzenetére


Deck
titán

Á nem.. Csak lww, x10 mini pro, z, z2, z3.. Továbbá volt S, U, Tipo a családban.
(Z3-am még mindig megvan.)

"A virtuális gombok eltűnnek, ha nem kell, és sepréssel lehet elővarázsolni őket. nincsenek mindig ott, csak az alapállapotnál."

Tudom. De foglalják a helyet hisz a kávát alul semmire sem használja a Sony. Feleslegesen van ott kihasználatlanul.

"Az oldalsó ujjlenyomat olvasó sokkal kényelmesebb és szerintem logikusabb, nincs fölösleges mozdulat, ha életre akarom kelteni a mobilt."
A Samsung és Apple változata sokkal jobb, oldalt elég hülyeség. Kényelmesebb és logikusabb ha elől van.

"A Sony a minimál design mellett van, és ezt az új modellekkel szépen hozza is, szerintem a piac legszebb telefonjai."
Már nem.

"nekem az S7E a bazári azzal a görbe kijelzővel."
Az Edge változat nekem sem tetszik.

"A gombokkal is meggyűlt a bajom, mikor egy rövid ideig Samsungom volt, nem egyszer sikerült vétlen megnyomnom vagy a back érintőt, vagy magát a home gombot. "
Gratulálok, ügyes vagy.

"És egyik Samsungon sincs dedikált fényképező gomb pl."
Duplán nyomod a home gombot és indul.

Ezzel le is zártam. Nem hiába tart ott részesedésben a Sony ahol..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#44) Deck válasza <Lacy85> (#41) üzenetére


Deck
titán

Se az Apple se a Samsung nem igénytelen.
Nem, nem akkora, nagyobb és semmi haszna. Az X Perfomance 5" míg az S7 5,1' és mégis kisebb az S7.

PS5

(#45) #96302336 válasza Deck (#44) üzenetére


#96302336
törölt tag

tized inch... 2.5 mm. most azt méregeted, hogy kinek mekkora? :W

(#46) Deck válasza #96302336 (#45) üzenetére


Deck
titán

Ez aztán az értelmes hozzászólás. Kb mint te. :C

PS5

(#47) <Lacy85> válasza Deck (#44) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ja. Nagyobb. 1mm a különbség. :DD :C
Azért megmérted? Lehet, hogy nem jól írták, és csak 0,5.
Képernyőarányban meg max 1-2% eltérés van. De azért ezt is mérd meg. :R

(#48) #96302336 válasza Deck (#43) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az S7 edge bosszantó hibáiból egy pl: [link] Eléggé gáz, ismerős is tapasztalta már.
A Sony nem akar és nem is tud versenyezni a Samsunggal, vagy az Apple-el. De az e helyzet, hogy minőségi téren eddig mindig jobbnak bizonyultak a a Sony-k, főleg a most kirobbant Galaxy Note battery fail is bizonyítja, illetve régebben az Apple térerő gate-je is.

(#49) Deck válasza <Lacy85> (#47) üzenetére


Deck
titán

Vannak oldalak ahol írják, semmit sem kell méregetni te nagyon okos..
4% a különbség. De akkor is ott a kihasználatlan üres terület. Vegyétek csak. Hátha újra benne lesz a Sony a top 10-ben.

syn7h37ic Minőség és Sony? Persze.. Mutatják az eladások. :C

[ Szerkesztve ]

PS5

(#50) #96302336 válasza Deck (#49) üzenetére


#96302336
törölt tag

Aha...
Ismered a Ferrari márkájú autókat? Mert tudod nem sokat adtak el belőle...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.