Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

Nipple :Y

Nem gondoltam hogy valaha is szuksege lesz a Logitech-nek ilyen reklamokra.

(#2) #10691584


#10691584
törölt tag

Jónak tűnnek, de azoktól az oldalgomboktól már most kiráz a hideg.. Aztán lehet, egyedül vagyok ezzel. Tévedni arany :)

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Elég középszintű gagyik. Ennél jobbat is tudnak.

(#4) vhw


vhw
addikt

Lemaradtam róla... most akkor Logi vagy Logitech (a "semmitmondó" -tech végződéssel?)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5) Meridian


Meridian
senior tag

Készülnek az egykaptafára módon a billentyűzetek, egyik így világít a másik meg úgy, van amelyik mechanikus, van amelikyre meg extra gombok halmazát pakolják fel, tök hazsnálhatatlanul...

Amúgy senki nem akar ennél jobb és használhatóbb valódi gamer billentyűzetet csinálni, mint ez itt ni?
https://www.youtube.com/watch?v=mhNgEQKfPYc

Nekem ilyen van, csak kicsit ebben a formában nagyon széles, pedig a numerikus rész agyon van nyomorítva mint egy laptop billenytűzeten..

Mivel lehetne jobbat?

Pl a billenytűzet oldalsó részei (numerikus) leválasztahtó lenne, és helyette más formájú és nyomógombokkal, mini botkormánnyal rendelkező részeket lehetne mindkét oldalon oldalról bepattintva csatlakoztatni (moduláris billentyűzet), esetleg a felső sor (funkcióbillentyűzet rész) is toldható lenne, stb... a lényeg, hoyg minnél jobban ergonomikus legyen, azaz kézreálló.

Én pl hagyományos billenytűzetet WASD-ot plusz a számillnytűk 0-9-ig egyszerűen nem tudm megszokni. Nem is álnak kézre a gombok. Viszont a videón látható billentyűzet állatira jól működik, hátránya, hogy a 11 db számbillentyűzeten nem minden szám gombja áll ujjakra, azaz vakon nem érzed hogy éppen melyiket készülsz megnyomni... az 5-6-os, az 1-es, az 11-10-es billentyűk még igen de a 2-3-4, 7-8-9-es billyntűyk nehezn hazsnálhatóak (konnyen félrenyomsz), tovább a a baloldali L.shift és L.Ctrl más billnytűkkel együtt nyomva nehezen hazsnálható... másképpen kellene elhelyezni.

Bazzeg lehet tervezek egy jobbat, oszt megkeresek egy gyártót, csakhát mint kis pontnak, kevés az esélyem... ;)

---

Pedig amúgy vannak akik képesek 30-50ezer Ft-ot is kiadni egy jó "gamer"-nak csúfolt boardért, így lenne benne ráció, szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#6) Meridian válasza Meridian (#5) üzenetére


Meridian
senior tag

A másik az egerek... Vagy harmincmillió oldalsó gombot raknak, ami totál hazsnálhatatlan egy akció közben, vagy csak egyet vagy kettő... hát nem tudnának szépen elosztva, a hüvelykujjal könnyen elérhető és biztosan jól megnyomható módon kialakítani egy +4-5 oldalsó gombos egeret csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#7) Scholes9 válasza vhw (#4) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Asszem valami ilyesmi, de már én sem tudom követni :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8) Lacok


Lacok
őstag

Az, hogy a fejhallgapárnákhoz nem műbőrt használtak okos döntés volt.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Cégnevet felezzük, árcimkét meg duplázzuk?
Érdekes stratégia.

Probléma csak az, hogy a mai dizájnnyelvük a maradék cégnév mínusz G-vel korrelál.

Következő ilyen húzásuknál már cégnév első két betűje sem marad meg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) nyunyu válasza #10691584 (#2) üzenetére


nyunyu
félisten

Jónak tűnnek, de azoktól az oldalgomboktól már most kiráz a hideg

IME3.0-nak sem voltak sokkal kisebb oldalsó gombjai.

De ez itt OFF, mert nem szeretek múlt századi technológiás MS egereket, meg 5 évnél fiatalabb L termékeket kommentálni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A billentyűzet 24K és még csak nem is mecha? Sokan írták már, de nagyon elszállt a Logitech mostanában. Amúgy még így is jó lenne, főleg a plusz gombok miatt, de nem ennyiért...

G403:>szinte minden megoldás megtalálható bennük, ami a szétszerelhető G900 Chaos Spectrumban is szerepet kapott. Kíváncsi lennék ki veszi ezek után a csúnya és több mint kétszeres árú G900-at... :D :F

(#12) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hosszú évek óta végre (újra) egy értelmesen kinéző Logitech egér. Amiket az utóbbi időbe kiadtak azoktól a hányinger kerülgetett. Ez jó lenne, de lehetne 4-6mm-el hosszabb. Így csak hobbitkáknak lesz jó. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13) xEon1337 válasza .LnB (#12) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem is nagyon tetszik ez a G403, képekről a formája nagyon rendben van. Volt egy hétig a birtokomban egy G402, de nem tudtam megszokni, nem volt hely a gyűrűs ujjamnak.

Jelenleg egy G400s-t használok, de már csak kíváncsiságból is ki akarok próbálni valami újat.
Ahogy nézem a méreteit, nem sokkal kisebb, mint a másik favoritom, a Zowie EC1-A.

Tényleg már csak a minőség a kérdéses, vajon a gumi bevonat az oldalán mennyi idő után fog lemállni.

"Less but better" - Dieter Rams

(#14) .LnB válasza xEon1337 (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az EC1-A 128mm hosszú ez 124mm, nekem 3.0-m van az 132mm. Az EC1-A az még jó. De annál kisebb egeret nem vennék. Nekem a 3.0 az ideális méretben, szeretem is de kicsit nehéz. (Egy SS Rival 300-at próbálnék ki még)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) 04ahgy válasza SunMount3r (#11) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kíváncsi lennék ki veszi ezek után a csúnya és több mint kétszeres árú G900-at...

A balkezesek. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16) #10691584 válasza 04ahgy (#15) üzenetére


#10691584
törölt tag

Úgy hallottam, a szabadkőművesek részéről is nagy érdeklődésre számítanak

(#17) Dr. Akula válasza SunMount3r (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akinek nem jön be ez a low budget dizájn. Amúgy tartalomra nem rossz, csakhát úgy néz ki mint egy 1500 Ft-os akármi.

(#18) SunMount3r válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akinek nem jön be ez a low budget dizájn.-> Tudom, ízlésen -részben-, felesleges vitatkozni, de szerinted ez, tényleg egy "tükröm, tükröm"? (És most ne menjünk bele, mi a praktikum, kézreálóság, kényelem, és legfőképpen, hogy ki hogyan értékeli az esztétikáját...) Ez az új egér, egy normális, letisztult (és nem is "Apple értelemben") design, sokkal közelebb a Logi régebbi, vagy akár előző gen.-es top egereihez[link], [link]->nekem ezek az etalonok, aki már próbálta azt tudja, hogy miért, persze nem lehetünk 1-formák.... Persze, nekem, mind egy, nyugodtan lehet venni akár ezt is, ha valakinek ez fájintos, no problemo, engem aztán nem zavar.... :D :N Csak ez a "low budget" ledegradálás zavar egy kicsit, a részemről a fordítottja épp az igaz a G900-al véve, Kínai bazáros "14 éveseknek" tukma feeling...

[ Szerkesztve ]

(#19) nyunyu válasza SunMount3r (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Mikor voltál szemorvosnál?

Ez az egér baromira nem illik bele a Logitech 2000-2010 közötti egér dizájnjába.
Talán a Perf MX meg a G400 volt a két utolsó olyan egerük, ami azt az érát képviselte dizájnban.
(mondjuk úgy nem nehéz, hogy a G400 nagyjából úgy néz ki, mint a '02-es MX500)

G400S-nél csak a forma maradt változatlan a G400-hoz képest, de megkapta az egyre inkább karácsonyfásodó gamer vonulat gúnyáját. (G402/502? Huh, még rájuk nézni is rossz.)

Mindenesetre a másik ágon elkövetett dizájn baklövéseiket sem szeressük. (MX Master? Törném le a kezét a tervezőjének.)

G403-ra visszatérve: Képek alapján nekem inkább egy OEM MS egérnek tűnik, vagy akár a Logitech tizen-huszonévvel ezelőtti zacskós egereire hajaz, melyeknek a kidolgozottsága köszönő viszonyban sem volt a kétszer annyiba kerülő ugyanolyan formájú dobozos L egerekével, utóbbiakhoz más, finomabb felületű műanyagot használtak.
(Pl. OEM M-BA47 MouseManWheel vs díszdobozos M-CW47 MouseManWheel)

Már régen tapogattam mostani gagyi L egereket, de vajon egy párezer forintos B110 is ilyen igénytelen burkolatú?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) #10691584 válasza SunMount3r (#18) üzenetére


#10691584
törölt tag

Ez olyannyira szubjektív, hogy szó nincs rá. Függ a kézmérettől, attól, hogy valaki milyen (méretű/súlyú/formájú stb) egéren "szocializálódott", hogy van e összehasonlítási alapja (hány egér fordult meg a kezében ÚGY, hogy hosszabb/rövidebb ideig használta is) és még lehetne sorolni. A Logi MX5xx-G4/5xx sorozat pl. meglepően sok embernek bejön, holot eléggé nagy és nehéz egerekről beszélünk (Az MX500-ban még plusz súly is volt az egér seggében) De pl. én csak "bemelegítésnek" használok ilyen batár egereket 15-20percig, pedig nincs kicsi kezem. Mert utána a többi (kisebb/könnyebb) egerem pillekönnyűnek tűnik és valahogy jobban megy a célzás (mondjuk így is noobáma vagyok :DDD )

Amúgy nekem van egy elméletem ezekről az egerekről, amiket mostanság kitol a gépsor. A karácsonyfadísz kínai "csodákat" nem számítva, még a "konzervatívabb" gyártók is beálltak az agyondizájnolt, agyonkomplikált fősodorba. Leszámítva, hogy némelyikben a szenzor, meg a többi részegység tényleg kiváló, a burkolatuk egyre vadabb, persze nem mindnek (és néha felüti fejét némelyikben használható újítás is) Szerintem azért csinálják, mert van ugye a gémer kiscsávó. Aki nekiesik valami (így is aimhelperezett) újgenerációs gémnek. És hamar rácsobban, hogy mekkora láma, meg valamit azért teljesíteni is kéne, dehát ahhoz jóval többet kellene gyakorolnia, vagy egyáltalán több időt szánnia a játékra, de akkor mi lesz a f@szbúkkal addig? Leül a játék elé, ronggyá lövik nála kevésbé lámábbak és valahogy kompenzálni kell a frusztrációt. Ott villog neki az egér, meg húdemenő, áramvonalas, és naagy. Ráadásul belekerült vagy 20k-ba. Az új egereket (bármennyire is drágák) manapság úgy és olyanra sz@rják manapság a gyárak, mint a téglát, a régieknek a nyomába sem ér tartósságban (hol vannak már a 6-8-10 éveket khm.. "intenzív használat" mellett, lazán kibíró egerek, mint wmo, mx518, razerDAv2 pölö?) Tehát ha 2 évig kihúzzák probléma mentesen, akkor már összeteheted a kezed. Ergo a germán,a svéd, holland, vagy usák kiccsávó (vagy a faterja) vesz egy kisebb szatyornyi egeret 8-10 év alatt. Ezeknek viszont valamit mutatni is kell a pénzükért ugye és itt jön képbe a harácsonyfadísz és/vagy dizájnelem hegyek. Mert a gyerök azt hiszi, az új egércsodától majd minnyá egyből fejbeköpüli CS:GO-ban a főnoobot, hisz "a jobb egér is egy esély" :D

Időközben meg viccesmód kiadnak logiék g100s-eket alap dizájnal potom áron kiváló szenzorral, de azokból nem folyik be annyi profit (gondolom; mondjuk túl azon, hogy kiváló a szenzora, kb. minden sz@r minőségű azon az egéren) Ha ezek a kölkök elmennének egy egy komolyabb bajnokságra, lesápadnának attól, hogy a világbajnokok milyen egereket használnak és mikkel lőnek össze olykor szép összegeket.

EZEN pl. a dobogó első helyezettje egy sima mezei WMO1.1-el fragelt olyanokat, hogy embertelen, a második meg egy 2009-es kinzu v1-el pakolta vissza magát a döntőbe (losers bracketből) és haladt fej fej mellett a végleges győztessel 9 rájátszással úgy, hogy gyakorlatilag történelmet írtak :K

(#21) SunMount3r válasza nyunyu (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bár a hsz.-ed első mondata olyan stílusú, hogy először nem akartam reagálni rá, de lőn:

A G400s esetében csak részben tudok egyetérteni, persze én is jobban örültem volna egy egyszínű "huzatnak", de ha megnézel pár "real life" képet róla (és nem pedig az agyonszaturált photoshop reklámfotókat), akkor már korán sem olyan vészes a helyzet. Sőt, nekem már 2 éve pihen egy az asztalomon és -azon kívül, hogy -akkut egér fétis híján-, nem forgatom, meg nézegetem állandóan, eszembe sem jutna már csúnyának nevezni sem.

A G403-ról is meg lehet nézni pár valós fotót, ezek alapján messze nem értem azokat, amikkel "meggyanúsítottad". Talán ami felróható az a fényes műanyag oldalgombok (ezzel egyet is értenék) és végső esetben a gumírozott oldalborítás, de ez inkább csak az időtállóság kérdésessége miatt (amiről szintén semmit nem tudunk még, ugye). Bár ha te a műanyagok nagy szakértője vagy és a netes fotók alapján már el is tudtad dönteni, hogy "a Logitech tizen-huszonévvel ezelőtti zacskós egereire hajaz", akkor nem is vitatkoznék (bár nekem más a benyomásom)...

Amúgy meg, nem arról volt itt szó, hogy a G403 az egerek szépségkirálynője, mert messze nem az, ahogyan a piacon lévő csúcs gamer egerek kb. egyike sem különösebben. Lehetne még csinosítani, faragni itt-ott, a lehetőségek száma végtelen (pláne, hogy nekem alapból egyik fekete periféria sem tetszik igazán, amióta ez lett a divat, meg a standard), de a forma és a kinézet is jóval szolidabb és ízlésesebb pl. a G402/G502/G900 vonaltól, amik szerintem a Logi eddigi design történetének a legocsmányabb, legértelmezhetetlenebb külsejű termékei.

A világítást meg nem tudom miért muszáj minden áron belekeverni ebbe, de akkor írom, ami ilyenkor szokásos: "Kikapcsolható". :D

És mindez nem kötekedés képen.

(#22) Dr. Akula válasza SunMount3r (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez inkább egy "MS kompatibilis" akármelyik nonamehez hasonlít, azért a low budget. A G900 se tökéletes, de ennél azért mindenképp dizájnosabb. Nem úgy néz ki mintha egy 1500 Ft-os minőségért akarnának elkérni prémium árat.

// MX Master / MX Anywhere dizájn kéne MX Anywhere méretben, G900 tudással, de olyan meg nincs.

(#23) Dr. Akula válasza SunMount3r (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"A világítást meg nem tudom miért muszáj minden áron belekeverni ebbe, de akkor írom, ami ilyenkor szokásos: "Kikapcsolható"."

Állítólag a G900-ban is, aztán 10 perc után mindig azt veszem észre hogy világít a tenyerem. Pedig a beállításokban kikapcsoltat mutat. De erőszakos világító.

[ Szerkesztve ]

(#24) nyunyu válasza SunMount3r (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Szegény IME3.0-át megcsípte álmában egy DeathAdder?
Nászukból született utód meg az áruk szorzatát örökölte?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) #10691584 válasza nyunyu (#24) üzenetére


#10691584
törölt tag

Kb.

(#26) xEon1337 válasza nyunyu (#24) üzenetére


xEon1337
őstag

Ennek így ahogy leírtad szívből tudok örülni. :)

Elvből soha nem vettem Razer termékeket, de akár hányszor kipróbálhattam a DA-t, mindig az volt a benyomásom, hogy számomra annak az egérnek a formája áll a legközelebb a tökéleteshez.
Volt viszont IME3.0-ám, amit imádtam, de pont az a néhány milliméter hiányzott a magasságából, ami a DA-nál megvolt (pedig a spec. alapján csak 1mm a különbség közöttük magasságban).

Szóval egyelőre úgy tűnik, hogy ez a G403 telitalálat.. maximum ha hosszban kicsinek fogom érezni, akkor még mindig ott van az EC1-A.

"Less but better" - Dieter Rams

(#27) .LnB válasza xEon1337 (#26) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem is nagyon tetszik ez az egér. A DA-t is imádtam formára, kár, hogy 3db ment tönkre nálam és azóta Razer terméket nem vagyok hajlandó venni. Node.. jelenleg is 3.0-t használok, és azt mondom ez jóval kisebb annál. Nem tudom mekkora kezed van, de lehet jobban járnál ha az EC1-A-et próbálnád. Az is lehetne nagyobb (mint írtam korábban)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#28) atenza


atenza
senior tag

Na már csak a G503 hiányzik a palettáról, valószínű hamarosan azt is bemutatják. Habár a G502-nek volt nemrég frissítése, már ha annak lehet egyáltalán nevezni azt az állítható színek miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.