Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ronroli


ronroli
tag

ASUS T100-ról várok hasonló cikket...

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó hír, csak aztán legyen komolyabb (ár)verseny is! Nem ártana, ha szépen, lassan lejjebb csúszna a tabletek ára, mondjuk a 100-120k-s sávból a 80-100k-sba - ehhez persze kellene erősebb HUF.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) tlac


tlac
nagyúr

ami mellé maximum 2 GB DDR3L memória kerül

mikor lesz már 4 giga bennük?

(#4) Crytek


Crytek
veterán

Első fecske
Legalábbis amiről tudok Cherry Trail szinten ~ ez éppen hogy 100k alatt marad.Mondjuk 128GB tárhely jobban ütne...

Next PC Upgrade: 2022

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Z8300, köszi! :W Miért verik a fogukhoz ennyire a garast?!

(#6) AxBattler válasza Fred23 (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Hopsz, tényleg, ez a legkókányabb! :(
Akkor remélem az árat is ehhez igazítják majd...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) sz.balazs.95 válasza tlac (#3) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Jó kérdés, én is azt várom már. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Hát a leggyengépp Charry Trail került bele. Kíváncsi lennék egy tesztre, hogy ez mit tud az előző generációs Atom 3735F-hez képest.

Minden szavam magánvélemény!

(#9) .mf


.mf
veterán

"Egészen pontosan az Intel Atom x5-Z8300 SoC kerül majd az Acer masináiba, ..."

Fail

"... ami mellé maximum 2 GB DDR3L memória"

FAIL :W :W

Továbbra is direkt cseszik el őket. Mi lesz még, 800×480 TN? :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) gianni85


gianni85
veterán

Max 2GB RAM, ok hát ez is felejtős...

(#11) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Asszony eeePC-jét cseréltük a nyáron - de nem ilyenre. Anno voltak a kategóriában használható darabok, de ez nevetséges. Az 5éves(!) eee-t már évek óta 2GB RAM-mal használjuk, így is nagyon hamar kifut a memóriából win7-8.1 alatt.

Most új hurcolászós kisnoti kellett neki - egyrészt az 1magos Atomot kinőttük, másrészt 5év elteltével(!) lassan kezdi megadni magát az egyik zsanér. Netezés, office vonaton/alkalmasint VILÁGOS környezetben.

-> alapkövetelmény a MATT képernyő, az ember nem a tükörképét/becsillanásokat szereti bámulni a képernyőn... Ezenkívül 2GB - ne fárasszanak már, hogy 2015-ben akkora gond lenne egy chrome-ot/ffoxot RENDESEN kiszolgáló 4GB beleragasztása?! A 64GB SSD még elmegy.

A használható kombó pl így nézne ki: aktívan hűtött(!) Pentium N3700, upgradelhető 4GB-os RAM-modul, 128GB SSD, MATT KIJELZŐ, TARTÓS KIVITEL, 1 kiló súly. Ilyet miért nem dobnak piacra?? Ja, mert akkor senkinek se kellenének a m@rhadrága throttlingolós Core-M-es vackok?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Döglött Róka válasza t72killer (#11) üzenetére


Döglött Róka
veterán

- Nem ssd van benne hanem emmc (olcsobb)
- Ha tobb ram kell veszel dragabb gepet, ezek belepo erintos vasak. En ezert fogok 3148as dellt venni. i3, 4gb ram 500 gb vinyo.
- Matt felulet nem karcallo, ha mattot akarsz vegyel ra foliat.
- 1 kg vs tartos kivitel nem mukodik. Tartos kivitel ugy nez ki hogy nem ragasztva van, magnezium otvozet vaz, strapabiro billenytuzet. Nem fogod belepreselni 1 kg-ba.

"Anno voltak a kategóriában használható darabok, de ez nevetséges." - ez a kedvencem, melyik volt hasznalhato?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#13) t72killer válasza Döglött Róka (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ha tobb ram kell veszel dragabb gepet, ezek belepo erintos vasak. " -> Ez történt:R, nálunk egy elitebook 720 G2 lett a nyertes. Igaz, ez is 1.4kg, de legalább nem rágja az ember a körmét, hogy a zsírszegény atom hullik el egy flash alatt vagy a RAM-ból futok ki adblock+8-10 tab böngészés +megnyitott powerpoint mellett.

"melyik volt hasznalhato?"
A családi eeePC-nk hőskorában XP alatt tudott mindent, amit kellett. Matt volt a kijelzője, elmentek rajta az akkoriban menő 720p videók és az 1kilós kivitel ellenére még ma sem esett szét, pedig kapott hideget-meleget. Azóta sajna a sima böngészésnek is megnőtt a hardverigénye - leginkább a memóriaigénye.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) AxBattler válasza Döglött Róka (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagyosn pofás ez a Dell Inpiron 11 3000!
A Quad Penya kb. mindenre elég a mindennapokban, kár a Dual Channel hiánya.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) t72killer válasza AxBattler (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt a Bay Trail procit kiszolgálja egy csatorna is bőven. Pofás kis gép amúgy:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Döglött Róka válasza AxBattler (#14) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ne is mondd, eloben is nagyon rendben van, csak lecsusztam a tavalyi szeria kifutasarol (ket hetig 150-160 volt, most megint 190).

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#17) AxBattler válasza t72killer (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, talán csak az IGP-nek tenne jót, mivel az is kezeli a Dual-t. DOTA2-re nekem tökéletes lenne... :D

Eddig egyébként nem találkoztam ezzel a típussal, inkább a Dell Latitude 11 Education tetszett, bár az olcsóbb is, csak sajna nálunk nem kapható... :(

(#16) Döglött Róka
Az nem kevés különbség, annyiból kijön egy SSD, RAM bővítés, BT egér, táska.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) gianni85 válasza Döglött Róka (#12) üzenetére


gianni85
veterán

Sajnos így van, ha használható gép kell, vegyél drágábbat. Nálam is ez történt, bár picit odacsaptam neki az Acer R13-mal :)

(#19) Döglött Róka válasza AxBattler (#17) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem mondod? Vertem a fejem a falba mert tokoltem :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20) t72killer válasza AxBattler (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Bay Trail grafikánál túl sokat nem hoz a konyhára, azt a 4EU-t minimális ramsávszél is kiszolgálja. Persze Cherry-nél 16EU-val már változhat a helyzet, a kicsit nagyobb Broadwell-nél már ki lehet mérni a különbséget.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) AxBattler válasza t72killer (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazad lehet, várom a cherry-t.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) t72killer válasza AxBattler (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már csak a támogatás miatt is megéri. A BT tudtommal rendes win10 drivert se kap már max legacy-t.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) alitak


alitak
senior tag

én már lassan fél éve használom a swith 10-et, nem volt számottevően érezhető a 2 gb ram. Levelezés, 5-10 böngészőablak, skype folyamatosan, word/excel, sőt, néha még a netbeans is beindul, ha otthonról kell megigazítanom egy rendszert, vagy valami apróbb fejlesztést kell elvégeznem. 720p-s videók tv-re kötve is a kis gépről mennek, nincs okom panaszra.
Tény, hogy 4 (esetleg 8) gb ram sokkal jobb lenne, ezt a soc cserét nem érzem túl nagy fejlesztésnek. Gondolom marketing célja volt.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#24) Kasya


Kasya
nagyúr

Ennyire nagy az arkulonbseg a 8300 es 8500 kozott, hogy a nagy cegek nem vallaljak be a nagyobb varianst?
A throtlingra leszek kivancsi, hogy a 8300 eseten mennyire tudtak sikeresen megoldani...
A ram hianya viszont sokkal fajobb pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.