Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A sokéves Philips TV-k ugyanezt csináló hátérvilágítását is Ambilightnak hívták [link]. Szal jó, hogy most ők újra feltalálták ugyanazt, ugyanazzal a névvel... :K - szerintem nem is kell ilyen cucc egy tv-be.

Amúgy érdekes ötlet, de az eltérő képarányú filmek szerintem elég természetellenesen fognak kinézni rajta.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Moziban még rendben van a dolog, de a tv-k és monitorok nagyon nem szimpatikusak 21:9-es képaránnyal. Nem a 21:9-et kéne elterjeszteni a tv készülékeknél, hanem inkább a mozinak kéne váltania 16:9-re, esetleg több arányban rögzíteni eleve az alkotást mozi, és dvd/bd számára. Bocsánat, ha nagy hülyeségeket írok.

Amúgymeg ilyen képarány melett nem egy nagy szám az 58", vagy mennyi volt a hírben, meg ami a moziban jó a méret miatt, az a nappaliban csak egy kís csík lesz. Remélem a jövőben nem sok ilyen lesz, mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#3) lujó55


lujó55
őstag

IFA 2010, 4200 Euro. No comment.
4200 Euróért én szeretnék egy olyan TV-t amelyiknek flex-dynamic megjelenítője van, vagyis mint a gumi akkora méretre alakváltozik, ami a rögzítéshez használt technológiához igazodik.

(#4) madgie válasza antikomcsi (#2) üzenetére


madgie
titán

Az Avatar is majdnem 16:9-ben készült (1,78:1, alul/felül csak egy pici csík van a wide képernyőkön), tehát nem csak a 21:9 (2,85:1) az elterjedt, csak sokkal több film készül arra. A District 9 is 1,78:1, a Bombák Földjén meg asszem 16:9, tehát nehéz - sőt lehetetlen - olyan tévét csinálni, ami mindenhez jó, amíg ennyiféle formátum létezik.

(#5) Integra válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


Integra
titán

igen, ez már lassan almás magasságokba repíti a márkát:DDD

a 4200 euros ár meg vicces.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) Integra válasza antikomcsi (#2) üzenetére


Integra
titán

a sima 21:9-es lcd-t valami 1300ért hajigálták már, mert kutyának sem kellett.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) antikomcsi válasza madgie (#4) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem vagyok egy filmesztéta, úgyhogy elnézést a tájékozotlanságomért a témában, nem igazán tudom, hogy melyik film, hányféle, és milyen arányban van rögzítve.

Ettől függetlenül sem tetszenek ezek a kis vékony csíkok, a régen megszokot 5:4 helyett, de még mindíg szívesebben nézek meg egy 21:9-es filmet 16:9-es képernyőn, mint fordítva.

Esetleg ha olyan gazdag lennék többféle felbontású és képarányú tv-t tarthatnék otthon, bár lehet akkor is csak hisztiznék, mint most. :B

(#6) Integra

Személy szerint ezt meg is tudom éteni, mármint, hogy a kutyának sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#8) madgie válasza antikomcsi (#7) üzenetére


madgie
titán

Nem is kioktatásképpen írtam, csak annyi volt a mondandóm lényege, hogy amíg minimum háromféle képaránnyal garázdálkodnak a filmezéskor, addig sajnos nincs tökéletes megoldás tévéileg.

(#9) BloodRay válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


BloodRay
veterán

Én nem találom, hogy hol írták, hogy ez az Ambilight újdonság? :U
Régóta alkalmazza a Philips. Mondjuk szerintem pont nem az a jó benne, hogy "különleges élmény" lesz tőle a filmezés, hanem, hogy sötét szobában kellemesebb a tv-re nézni miatta.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10) ViZion


ViZion
félisten

Nekem tetszik...
Mondjuk nem TV-nek, hanem Photoshoppolni nem kellene 2 monitor, ezen elférnének a paletták és a rajzvászon... :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) mzso


mzso
veterán

Szerintem a 16:9 kb. pont jó. A mozi képarányok túlzóak. Olyan arányoknál a kép jó részének a perifériás látómezőbe kéne esnie ami ugye nem teljesül. Így meg olyasmi mintha egy résen át néznéd. A TV-nél mondjuk meg azt nem értem, hogy miért 1920*1080. Miért nem tudták akkor már az 2000*1125-t választani (ami a 16000*9000 nyolcada). Az emberek úgyis a kerek számokban bírnak a legjobban gondolkodni.

(#12) CPT.Pirk válasza BloodRay (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oh, valami más márkát olvastam a Philips helyett a TV-nél. Még jó, hogy nem oltottam le a szerkesztőt. ;]

Akkor hsz #1 kuka. :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) pilóta válasza mzso (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az 1920 és az 1080 is kerek szám :D
Mondjuk az 1917 vagy az 1077,3 az már nem lenne az :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) antikomcsi válasza ViZion (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ezt sem értem.

Mitől férne el rajta több minden, az van a hírben, hogy full hd felbontású, vagyis pont annyi fér el rajta, mint egy 22-24"-os monitoron, ami szintén ilyen felbontású. :F

(#15) Laslow válasza BloodRay (#9) üzenetére


Laslow
senior tag

A SONY is rég használja ugyanezt a színek falra vetítése trükköt, lehet, hogy kellemes (sosem láttam még így filmet).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#16) madgie válasza antikomcsi (#14) üzenetére


madgie
titán

Nem lehet 1920*1080, már csak a képarány miatt sem. Vagyis lehetne, csak akkor nem négyzet alakú pixelekről beszélünk. Ez a tévé függőlegesen hozza a full HD 1080 pixelét, vízszintesen a képarány miatt 2560 pixelnyi terület van.

(#17) ronson


ronson
őstag

Milyen jó is lesz ezen bodzáséknak, maunika sót nézni.

(#18) Sicilian


Sicilian
addikt

Ejj, mindig leizzadok a végén az árakat megpillantva :Y

nothing is true everything is permitted..

(#19) antikomcsi válasza madgie (#16) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazad lehet, hisz logikus is, amit mondasz.

Egyébként vagy képzelődtem, vagy nem tudom, de mikor elsőnek olvastam, tuti, hogy benne volt a hírben a full hd, csak úgy simán, most elolvastam megint és nem találom.

Rohadt hétfők! :)

(#20) rebugra válasza Sicilian (#18) üzenetére


rebugra
aktív tag

Hát igen, ennyiért veszek kettő 16:9-est. egymás mellé teszem...és az már majdnem 21:9 :DDD (sőt asszem szélesebb is) :C

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#21) Silentfrog


Silentfrog
veterán

láttam már hasonlo képarányu tvt.és engem borzasztoan zavart a látvány.Biztos meg lehet szokni,bár a börtön is megszokhato. :DDD
Ennyi pénzért nem akarom megszokni!

(#22) #09634560 válasza antikomcsi (#19) üzenetére


#09634560
törölt tag

Minden ami 1080 sort tartalmaz,az Full HD,még a 1440*1080 is az.
Az egészben a 3D és a local dimming ami érdekelheti a fogyasztókat,de ezek nem érnek közel 1 millát még 21-9-ben sem.

[ Szerkesztve ]

(#23) mzso válasza pilóta (#13) üzenetére


mzso
veterán

De az kerekebb. :) És az is előnyös hogy 16000/9000 nyolcada, jobban illeszkedik a képarányhoz.

(#24) szp1


szp1
addikt

Ha ennek is olyan lesz a képe mint a most kapható 3D és ambilight nélküli verziónak, akkor a marketing mókusvakítás ellenére sem hozza meg az "áttörést". Főleg nem ennyiért.
Érdekesen nézhet ki rajta a 4.3-as adás..... :U

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#25) Surfym@n válasza lujó55 (#3) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Ati eyefinity-t támogatja?

ilyen tévén inkább nézném a retekklubbot meg a csigáskettest egyszerre egymás mellett.

maunikasó + frizbi rulz...

lujo55:
szerelj fel egy karnist a lapostévére vazze, oszt sötétítőfüggöny behúz, sötét képszél kitakar

...mint a mozikban !

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#26) wednesday válasza Laslow (#15) üzenetére


wednesday
őstag

Tényleg kellemes Ambilighttal-al nézni a TV-t, sötét szobában. A 42-es Philips TV-nken van ilyen. Mondjuk a fogyasztás akkor +50W, de hát nem állandóan kell és akkor tényleg le lehet kapcsolni minden más fényforrást.

[ Szerkesztve ]

(#27) Angel1981 válasza Integra (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem is tudtam, hogy ennyire lement az ára!
Durva!

(#28) Ijk válasza szp1 (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

Így:

Egyébként ilyen áron már vesz az ember egy nagy plazmát és ugyanott van, a 16:9 pedig még nagyobb is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29) tetrix


tetrix
tag

a színes hangulatledek helyett jó egy felkapcsolt lámpa is, bár sötétben izgibb egy film,mert jobban elszakadsz e világtól :D

- a 3D megjelenítésre nagyon koncentrálnak, nagy is a kapkodás, sok filmben már ez az extra, nem maga film és a történet....

(#30) tdd587


tdd587
őstag

Jó ez a képarány, kivéve amikor nem, mert 16:9 kell. Vagy más. Ami lehet szinte bármi. De amúgy jó ötlet volt megcsinálni, hiánypótló termék, 21:9 for president.

Projektornál lehet megcsinálni jól a maszkolást, és akkor tényleg minden képarányt helyesen és üres csíkok nélkül jelenít meg, csak az megint olyan drága, hogy nem tudja hirtelen az ember, hogy egy 3 éves suzukit vegyen teljes téligumi és gyerekülés szettel, ajándék bolyhos ikea sportkormánnyal, vagy maszkolható vásznat.

A piaci rés nyilvánvaló, mégsem tömi be senki. Kár, hogy nincsen LG vagy samsung ezen a porondon, ők megoldanák negyedáron.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#31) Duree


Duree
veterán

Már az elödje sem volt sikeres,és szerintem ez sem lesz az
Ez a formátum ideális a filmnézéshez,de minden máshoz nem jó.Gondolom ha ez egy korszakalkotó formátum lenne,akkor szinte minden gyártö csinált volna hasonló tévéket,de senkinél még csak terv szintjén sem létezik.

duree54

(#32) szp1 válasza Ijk (#28) üzenetére


szp1
addikt

Jessz !!! Ez a célközönség!

A Móni-hoz megy a fekete keret és az embilájt. :D Már csak a 3D hiányzik.
Hol tettél szert erre a képre? Mert tudom, hogy Neked nem ilyen van.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#33) krystman


krystman
őstag

Az a baj, hogy a legtöbb DVD is nem 16:9-be van rögzítve, ha nem ebbe a nagyon vékony képbe. Szóval azt kell mondanom, hogy én hiába veszek 16:9-es tv-ét, a 80%-ban nem tudom kihasználni. Amíg 4:3-as Tv-ek voltak, addig szinte 16:9-be rögzítették a filmeket. Most, hogy vannak ilyen Tv-ék, megint lejjebb vitték.

(#34) antikomcsi válasza #09634560 (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönöm az infót, én ezt nem tudtam, nállam a Full HD az 1920 x 1080-ba volt beskatulyázva, ami alatta volt az HD, vagy "rosszabb", ami felette volt az meg a valami.

Egyébként itt ez a jó kis crt, amiről most is írok, ez tud 2048 x 1536-ot, illetve 1080 soros felbontásra is képes, ez minek minősűl?

(#35) Integra válasza Angel1981 (#27) üzenetére


Integra
titán

1-2 hónapja láttam valam media markt vagy szaturnos újságban.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) #95561216


#95561216
törölt tag

Nekem ami elsőre eszembe jutott, hogy elmennek már a p***ba ezzel a sok képaránnyal.

(#37) Ijk válasza Duree (#31) üzenetére


Ijk
nagyúr

A filmek 90%-a ilyen képarányú, a 16:9-es sorozatokat pedig inkább nézem képernyő felület veszteséggel, mint a filmeket, a 4:3 pedig pár éven belül ki fog halni. Szerintem kár hogy a többi gyártó nem foglalkozik vele. Ha a felület alapján kellene fizetni, akkor nekem jobban megérné, min a 16:9.

szp1: Photoshopban:DDD

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38) Vikthor válasza Ijk (#37) üzenetére


Vikthor
nagyúr

4:3 már eleve halott, vidéken is már viszik mint a cukrot a 32 colos orion lcdket fillérekért. Amúgy meg inkább egy 60-65 colos 16:9es TV mint egy 58-as 21:9es.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#39) wednesday válasza tetrix (#29) üzenetére


wednesday
őstag

Azért színes, mert követi a műsor, film fény- és szín viszonyait, így jobban "beleolvad" a műsorba. Vagy ez, vagy akkor a felkapcsolt kis lámpa, mert a vak sötétbe TV-zésnél megfájdul az ember feje.

(#40) szp1


szp1
addikt

Vettem a fáradságot és kiszámoltam : ha torzítás mentesen 16:9-es anyagot nyomnánk rajta ( tehát oldalra nyújtás nélkül a szélén fekete csíkokkal ) akkor 117 centis, tehát durván 46"-os normál ( 16:9 ) TV-nek felelne meg.
4300 EUR-ért. :O :O

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#41) Male válasza mzso (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk mert az 1125 nem osztható nyolccal? ...és azért az egy elég hasznos dolog digitális videoknál...

A hírben lévő kép tökéletesen reprezentálja, hogy miért is nem jó ez a képarány TV-zéshez... ott azért gyakori, hogy egy embernek kell csak a képen lennie, ami így igen kicsi lesz, vagy kilóg...

"termékeket úgy harangozták be, hogy forradalmasíthatják a televíziózást, hiszen a Philips elmondása szerint a rendkívül széles képernyővel élethűbben lehet reprodukálni a mozis élményeket."
...és nem mellékesen spórolhatnak vele a gyártók, mert azonos képátlóhoz kisebb felület tartozik, de erre ők biztos még csak nem is gondoltak :U

(#42) #09634560 válasza Male (#41) üzenetére


#09634560
törölt tag

"...és nem mellékesen spórolhatnak vele a gyártók, mert azonos képátlóhoz kisebb felület tartozik, de erre ők biztos még csak nem is gondoltak"
És ráadásul drágábbban lehet őket eladni.Talán 2000-ért piacképes lehetne..

(#43) TESCO-Zsömle válasza krystman (#33) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem nézz utána egy kicsit.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44) Hunpriest válasza tdd587 (#30) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Negyed áron, de tized olyan minőséggel mint a Philips.

Szerintem mostanság ők csinálják a legjobb képű TV-ket. Ez a 21:9-es dolog meg jópofa, nekem már volt szerencsém kipróbálni huzamosabb ideig és nem rossz ám. :)

(#45) mzso válasza Male (#41) üzenetére


mzso
veterán

Erre nem gondoltam....
Mondjuk kitalálhatnának valami fejlettebbet is minthogy kis négyzetekből pakolják össze a képet.

(#46) Giot


Giot
addikt

Ezt látni kellene élőben. A legtöbb mozifilm 21:9-es aránnyal rendelkezik ebből a szempontból nyerő lehet. Más kérdés ahhoz hogy igazán jól nézzen ki hatalmas képátmérő kell pontosan az előbb említett arány miatt. Egy 22"-os 16:9-es monitor sem tűnik nagynak a 16:10-ek már inkább.

(#47) mzso válasza Hunpriest (#44) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem a Philips már nem is gyárt paneleket. Sem LCD-t sem plazmát.

(#48) tdd587 válasza Hunpriest (#44) üzenetére


tdd587
őstag

A Philips csinál maszkolható vetítővásznakat? Nocsak...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#49) Srodney válasza antikomcsi (#2) üzenetére


Srodney
senior tag

nem a mozit kellene a szobába vinni hanem az embereket a moziba csalogatni ,20 meg 50 forintos jegyárakkal.én 200hufnál többet ki sem adnék mozira,ehhez képest a legolcsobb jegy is 800huf,és szerintem rohadt drága.és még csodálkoznak rajta hogy nem jár senki moziba...kicsit elkanyarodtam a témátol,tehát szar ez a tévé :) :K

(#50) gejala


gejala
őstag

Legtöbb mozifilmnek a jelenetek nagy részében jobban áll a 2.35-2.42:1, mint a 16:9, ugyanis alapvetően inkább vízszintesen nézegetünk, mint függőlegesen. Ráadásul 16:9 esetén sokszor nagy az "üres" rész alul-felül, Avatar-ban is sok ilyen jelenet van. 16:9 arra jó, hogy pl. városképnél immerzívebb a jelenet.

A tévék meg azért 16:9 arányúak lettek, mert azon elég jó kompromisszumokkal lehet nézni 4:3 és 2.35:1 arányú filmeket is. A tévére szánt filmeket/sorozatokat meg nem azért készítik ebben, mert olyan jó, hanem mert ilyenek a tévék.

Viszont tévénél hülyeség ez az extra széles dolog, mert így kizárólag filmezni lehet rajta. Tévéműsor nagyon érdekesen nézhet k,i még ha jól át is tudja méretezni a tévé.
Ennyi pénzért meg egyébként is inkább egy fix 2.35:1 magasságú 2-3 m széles vászon projektorral, az verhetetlen házimozinak,

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.