Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#157) Nartell válasza arnyekxxx (#133) üzenetére


Nartell
csendes tag

Nem akarok újraindítani egy 2 hónapos vitát de tapasztalatból leírnám:

Én nem hittem az SSD-kben amíg nem vettem, ugyanis kemény videó vágásra, képszerkesztésre és minden másra használom a gépet (renderelés, exportálás), ergo nyugodtan lehet pro usernek nevezni a napi 12-14 órás teljesítmény elvárásommal.

Aztán vettem egy SSD-t a laptopba mert már untam, hogy az i5-ön is akadnak a filmek vágáskor. Elsőre ugye a legszembetűnőbb a rendszer betöltésének sebessége, de ettől még nem dobtam hátast. Aztán Premiere Pro betöltés 1 perc helyett 5 másodperc. Egyre érdekesebb... Aztán pedig a vágás ugye: tarolt mindent. Mert igazad van abban, hogy a proci teljesítménye (ami ugye leginkább kell a vágáshoz) nem nőtt, de a fájlok elérési ideje drasztikusan! Ami addig diavetítésben ment le (2-4k videofájlok) az azóta sima ügy, meg sem izzad a gép, 8 sávos 1080p anyaggal is elbír, effektelve, élő renderidőben. Exportálás is kb. 30-40%-al lett gyorsabb, az egész gépen érződik.

Photoshop más kérdés, de ott alapvetően i5 alatt nem volt gondom csak amikor iszonyat nagy fájlméreteket kezdett produkálni, több száz mega (vagy akár giga) adat lementése percekig tartott, szerkesztés alatt is berángatott mert ugye nem tudta elég gyorsan elérni. Egy csapásra megszűnt ez is.

És ezt egy alapvetően SSD ellenes ember írja, nem hittem benne amíg nem láttam mire képes. Azóta minden gépben van egy negyedterrás itthon.

"Fel kell polírozni" - mondta az egyszeri nepper. True story...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.