Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kromatika


kromatika
veterán

Ha így lesz akkor nagyon jó.256GB szerintem már az a méret ami a felhasználók többségének már elég.Főleg hogy ha a megmaradt vinyóra mentik a családi képeket stb....Ideje már a vinyókat elfelejteni rendszer használatra.

Légy jó mind halálig.

(#152) bencze


bencze
senior tag

Hajrá. Még 10 év és kidobhatom a merevlemezeket feltéve, hogy nem lesz árvíz a gyárnál...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#153) #25583896 válasza bencze (#152) üzenetére


#25583896
törölt tag

Ha olcsóbb lesz az SSD mint a HDD, akkor valóban ki lehet dobni őket, de azért a merevlemezek fejlesztése sem áll meg, szóval lehet, hogy még 10 év múlva is jobban megéri majd HDD-t venni adatok tárolására.

(#154) bencze válasza #25583896 (#153) üzenetére


bencze
senior tag

Lehet. Én azért szeretném, ha a zöld hdd-k helyett sokkal gyorsabb, halkabb és kevesebbet fogyasztó cuccok lennének a nas-ban :) Csak wishful thinking. :)
szerk. a nagy áremelkedés előtt 2 héttel vettem a mostani 2x samsung 2tb hdd-t darabját 15.7k-ért. Én ehhez viszonyítom az árakat ;)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#155) MaxxDamage válasza bencze (#154) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

WD RED -nél jobb nincs... (ár / érték arányban "Best Buy" , NAS -ba meg kihagyhatatlan!) :C

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#156) kromatika válasza #25583896 (#153) üzenetére


kromatika
veterán

Adat tárolásra valószínű hogy még sok ideig a hdd lesz a nyerő.De rendszer alá szerintem már most jobb választás az SSD.

Légy jó mind halálig.

(#157) Nartell válasza arnyekxxx (#133) üzenetére


Nartell
csendes tag

Nem akarok újraindítani egy 2 hónapos vitát de tapasztalatból leírnám:

Én nem hittem az SSD-kben amíg nem vettem, ugyanis kemény videó vágásra, képszerkesztésre és minden másra használom a gépet (renderelés, exportálás), ergo nyugodtan lehet pro usernek nevezni a napi 12-14 órás teljesítmény elvárásommal.

Aztán vettem egy SSD-t a laptopba mert már untam, hogy az i5-ön is akadnak a filmek vágáskor. Elsőre ugye a legszembetűnőbb a rendszer betöltésének sebessége, de ettől még nem dobtam hátast. Aztán Premiere Pro betöltés 1 perc helyett 5 másodperc. Egyre érdekesebb... Aztán pedig a vágás ugye: tarolt mindent. Mert igazad van abban, hogy a proci teljesítménye (ami ugye leginkább kell a vágáshoz) nem nőtt, de a fájlok elérési ideje drasztikusan! Ami addig diavetítésben ment le (2-4k videofájlok) az azóta sima ügy, meg sem izzad a gép, 8 sávos 1080p anyaggal is elbír, effektelve, élő renderidőben. Exportálás is kb. 30-40%-al lett gyorsabb, az egész gépen érződik.

Photoshop más kérdés, de ott alapvetően i5 alatt nem volt gondom csak amikor iszonyat nagy fájlméreteket kezdett produkálni, több száz mega (vagy akár giga) adat lementése percekig tartott, szerkesztés alatt is berángatott mert ugye nem tudta elég gyorsan elérni. Egy csapásra megszűnt ez is.

És ezt egy alapvetően SSD ellenes ember írja, nem hittem benne amíg nem láttam mire képes. Azóta minden gépben van egy negyedterrás itthon.

"Fel kell polírozni" - mondta az egyszeri nepper. True story...

(#158) TeeBee73 válasza Nartell (#157) üzenetére


TeeBee73
addikt

Tera, nem terra.
Egyébként, nekem is mind az 5 asztaliban és 1 laptopban 32-240-es SSD-ről megy a rendszer.
1 régi Thinkpad-em van ami kilóg a sorból, de azon nincs SATA. Az a 9 tűs COM port miatt van.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#159) Nartell válasza TeeBee73 (#158) üzenetére


Nartell
csendes tag

Ne kezdj el nyelvészkedni mert van egy régi ismerősöm aki ezt csinálta, miközben ő maga is rengeteg hibát vét, számolatlan nyelvtani baromságot ír a honlapján, néha feljárok röhögni. Lehet te jobb vagy nyelvtanból, de visszanyal a fagyi ha erre rendezkedsz be ;)

"Fel kell polírozni" - mondta az egyszeri nepper. True story...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.