Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcs89 válasza djculture (#32) üzenetére


hcs89
csendes tag

Nekem is rögtön ez jutott az eszembe :DD

(#52) dabadab válasza TeeJay (#41) üzenetére


dabadab
titán

"kell a bánatnak 14-15-16nm-es NAND-al készült SSD, azok már mennyire kevés programozást bírhatnak ki"

Nekem már kezd egy kicsit unalmas lenni ez a konstans rettegés attól, hogy "jajjdekevésújraírástbírnak", főleg annak a fényében, hogy ez a gyakorlatban elhanyagolható probléma.

#42) berVi: "HDD-t semmilyen gepbe nincs ertelme tenni."

Ha nem haragszol, a szerverben lévő 3x1,5 TB-t nem cserélném le SSD-re.

(#45) tatararpad: "Na pont ott nem fogják, még a végén sokan rájönnének hogy nem kell nekik i3/5/7 processzor a laposba."

Mondjuk lehet, hogy mert én alapvetően business classt szoktam nézni, de már jópár éve ott van opcióként az SSD, nem is értettem igazán a cikknek ezt a mondatát (és mondjuk még csak azt sem mondhatom, hogy rájöttem volna, hogy emiatt ne kellene bele i7 vagy 16 GB RAM, mert kellett :) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#53) zolee5016


zolee5016
őstag

HMMM Kint ez minden bizonnyal érvényesülhet....mármint az árcsökkenés,de 10-15% -nál biztos nem lesz ez több.Hungarisztánban addig a forint meg leesik a ..alá és egy fillérrel nem éred el olcsóbban az SSD-t Sőt inkább drágábban......
Csak végiggondolván a Ram-os történetet is....már mióta semmi következménye nincsen a (vélt-valós tűzes) problémának......itt nálunk azóta is az egekben van a memóriák ára.......

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#54) malomkaorm válasza zolee5016 (#53) üzenetére


malomkaorm
tag

+1 :K

Üdv.: Dani

(#55) Smiley válasza InterFox (#16) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem is hasonlo tervem van, johet egy uj 256GB-s a macbook pro-ba, onnan kikapom a 120GB-s samsung-ot, darabokra szedem es belefaragom IDE->SATA atalakitoval a 10 eves PowerBook-ba... :C

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56) Ferkósza válasza Televan74 (#6) üzenetére


Ferkósza
tag

Én most vettem használtan 45-ért egy 512 gigás, Samsung 840 PRO-nak megfelelő Dell SSD-t. :)

(#57) dabadab válasza zolee5016 (#53) üzenetére


dabadab
titán

"már mióta semmi következménye nincsen a (vélt-valós tűzes) problémának......itt nálunk azóta is az egekben van a memóriák ára......."

Ez nem igaz. Külföldön sem olcsóbb a memória, mint nálunk. Egyáltalán nem értem ezt az állandó sírás-rívást, hogy jajjdedrágaittminden, pedig ott az internet, rá lehet nézni a német vagy az USA árakra, aztán mindjár lehet látni, hogy ott is annyiba kerül, mint nálunk (legalábbis ha a nettó árakat nézzük).

DRM is theft

(#58) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

4 milliárd db? :F Nem elírás ez? :U

(#59) pakriksz


pakriksz
őstag

szerint meg fogják támadni a szíriusziak az egyik gyárat ami az SSD-kbe készít ellenállást, és ezért meg fog triplázódni az SSD-k ára, majd visszacsökken "csak" duplájára, és úgymarad mert miért ne? :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#60) Ferkósza válasza #25583896 (#26) üzenetére


Ferkósza
tag

Igen, én is ezen parázok... Most gyorsan beszerzek mindent, mielőtt átgyűrűzik az árfolyam, aztán semmi legalább fél-egy évig.

(#61) tatararpad válasza dabadab (#52) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha teljesítményt nézzük, akkor az egyik legnagyobb bottleneck a HDD szvsz, ez csökkenti a legjobban a rendszer sebességérzetét. Az egyszeri vásárló viszont ezzel nincs tisztában, ezért felvilágosítják, hogy egy erősebb processzorral "gyorsabb lesz a gépe", ezért keres egy erősebb CPU-s gépet, több memóriával, ami jellemzően nagyobb árkategória, amin nagyobb a haszonkulcs. Mindenki jól jár, kivéve persze a tudatlan vásárlót. Ha alsó kategóriában SSD lenne, hirtelen nem lenne olyan lassú az a gép és kiderülne nem is a memória volt kevés, tehát egyel kevesebb indokkal lehet terelni a vásárlót a drágább modellek felé. Nyilván itt alsó kategóriáról van szó, ahol a felhasználási szokások nem egyeznek az üzletivel, gondolom aki tudja mit keres, az azt is tudja hol keresse.

Nekem személy szerint már az is megváltás lenne, ha egy M.2 foglalat alapfelszereltség lenne bármelyik kategóriában, még csak nem is kell kínálni alapból SSD-vel a modellt.

[ Szerkesztve ]

(#62) Duree


Duree
veterán

Ez valóban jó hír,lassan el lehet gondolkodni a vásárláson.

duree54

(#63) ViZion


ViZion
félisten

Juhhhúúú! Árcsökkenés, ehhez még jön az, hogy az imperialista nyugatnak jól megmutatjuk és ismét 180 lesz az USD... :D ohhh... bocs :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64) Szoszo94 válasza ViZion (#63) üzenetére


Szoszo94
őstag

Pedig akkor tutira a vásárlók közt lennék :K Álom-álom...

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#65) Televan74 válasza ViZion (#63) üzenetére


Televan74
nagyúr

Persze már megint döglődik a kapitalista nyugat. Csak azt nem értem,ha ők hanyatlanak,akkor miért mindig ott van a pénz?!? ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#66) kerekfej válasza dabadab (#52) üzenetére


kerekfej
addikt

90%-ban a vezérlők adják be a kulcsot előbb, ez a tapasztalat.

(#67) atenza


atenza
senior tag

Ugyanezt mondták tavaly ilyenkor, hogy húú mennyire le fog csökkenni az ára az ssd-knek 2014-ben, mert ilyen meg olyan új gyártástechnológia és gyakorlatilag 1-2 ezer Ft-ot csökkent 1év alatt a 120-as Samsung, majd most a forint gyengülése miatt még drágább is mint tavaly ilyenkor...

Az új 850-es sorozat meg még annál is drágább...úgyhogy én hiszem ha látom ezek után.

[ Szerkesztve ]

(#68) Szoszo94 válasza kerekfej (#66) üzenetére


Szoszo94
őstag

"jajjdekevésújraírástbírnak" <-NAND-ra utaló idézet, válaszból kiragadva, ideillő körítést illik elolvasni a teljes képhez :)
Pontosan erre célzott a kollega, ezt reagálta le, amit Te is: nem azon kell parázni, hogy milyen csíkszélességgel készülnek a NAND chipek, ugyanis a vezérlőelektronika az, ami el szokott szállni :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#69) dabadab válasza kerekfej (#66) üzenetére


dabadab
titán

Home usernel az a 90% kozelebb van a 100%-hoz.

DRM is theft

(#70) Peterson_


Peterson_
addikt

Szerintem meg sem fogjuk érezni.
Pár éve raktam össze új gépet, talán az egész megállt 60K-ban úgy, hogy a VGA-n kívül minden új volt, és bőven lehetett rajta játszani is.
Vicc ez az egész...most már az asszonnyal közös gépet pofozgatom, mindig el is gondolkodom rajta, hogy kb mindent le kellene benne cserélni, aztán megnézem az árakat és le is teszek róla.
Épp elég baj, hogy otthagyok ~5k-t a boltban kajára, aztán szinte üres a szatyor távozáskor.
Majd egyszer, ha majd lesznek felesleges tízezreim ilyesmire(haha) , és addig el nem növöm teljesen a gépfejlesztősdit.:U

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#71) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Szép is lenne, még csóróságom is tudna venni egyet.

(#72) $p@rr0w válasza Peterson_ (#70) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Azért ez erős túlzás hogy "felesleges tízezrek". Akinek fontos a játék és nem keres sokat az biztos hogy lemond másról a gép javára, nem a "felesleges" pénzét költi. Én pl. nem veszek ruhát, jó az 5-6-7 éves farmer is, régebbi ingek stb. valamit valamiért, ha neked fontos lenne akkor te is össze szednéd rá, nem? Nyilván a középkategóriás gamer dolgokra értem, nem a 100k-s vga-ra, meg a 40k-s tápra...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#73) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Itt alig fogjuk érezni az árcsökkenést. Amúgy meg 2 db ssd-m van, amelyből az egyik 128GB, a másik meg 120GB. pluszban még van 500GB (személyes adatok), valamint egy 1,5TB hdd (mindenféle adatok), így most egy ideig el leszek velük.

(#74) bteebi


bteebi
veterán

Jól hangzik, de hiszem, ha látom. Amúgy meg a kb. 30%-os prognosztizált árcsökkenésből a dollár már "visszahozott" kb. 25%-ot (220 → 275). Ráadásul voltak idők, amikor 150 Ft volt egy usadollár... úgy a 70 $-os 240 gigás SSD nettó ára kb. 11 ezer Ft lenne :U. Annyival már kibékülnék, sőt olyan fajlagos ár mellett szerintem beszereznék egy fél terásat is :K.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#75) maross válasza bteebi (#74) üzenetére


maross
veterán

amikor 150 volt az usadollárod, akkor a 11ezer forintodon ketszer annyi kenyeret tudtal venni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#76) TeeJay válasza Szoszo94 (#68) üzenetére


TeeJay
félisten

én pl nem a jajj de kevés újraírást bírnak ki dolgot firtattam
hanem egy 14-15-16nm-es főleg TLC NAND közel sem lesz olyan üzembiztos mint egy 40nm-en gyártott VNAND... nézd meg a Samsung SSD-ből is melyik a stabilabb
a Pro verzió nem pedig a TLC-s
oké utóbbi is jól használható otthonra de nem is bír annyi TB újraírást meg jobban is kell dolgoznia a vezérlőnek a TLC NAND-ok miatt aztán sűrűbben döglik meg és akkor game over

ha választani lehetne ahogy 14nm TLC vagy a Samsung 40nm-es MLC-je én biztos hogy csak utóbbit választanám :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77) azbest válasza Ferkósza (#60) üzenetére


azbest
félisten

Gyűrűzik már az árfolyam rendesen. Nesze neked defláció. Aktuális kedvenc rágcsálnivalómat előbb láttam 370 forint helyett 690-ért a boltban :W De a többi hasonló magvaknál is 20-30% emelést betoltak.

[ Szerkesztve ]

(#78) Peterson_ válasza $p@rr0w (#72) üzenetére


Peterson_
addikt

"Akinek fontos a játék"

- Nekem is fontos, de ez egy passzió, így a ténylegesen fontos dolgoktól csak feleslegesen vonná el a pénzt.
Így marad a kompromisszum,mert azért ha kilóg a tököm a gatyából, vagy esetleg előtakarékoskodok, akkor nem a gépbe fogom beleölni.
Ezért igen, erre csak a felesleges tízezreket érdemes elkölteni.

Ez akkor lenne másként, ha valakinek munkához kell közvetlenül vagy közvetve.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#79) Szoszo94 válasza TeeJay (#76) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem is erről van/volt szó, hanem arról, hogy otthoni felhasználásnál még így is jóval előbb döglik be a vezérlő, mint megy tönkre a NAND, hozzáteszem: sajnos. Ha a vezérlőkön is sikerül fejleszteni és emberi áron adni, akkor jöhet majd az a verzió, amit felfestettél: vajon meddig fogja bírni a NAND? :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#80) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Magyarországot már egyre kevésbé érik el ezek az árcsökkenések, ha elérik valaha egyáltalán. Már sajnos mindig van valami "indok" a forint gyengülésére.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#81) ALLAT001 válasza Apollyon (#80) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Inkább az a baj, hogy az erősödésre nincs indok! Inkább ez a gyengülés oka.... :U

(#82) Szoszo94 válasza Apollyon (#80) üzenetére


Szoszo94
őstag

Elérni eléri, csakhogy előtte maga a termék ára átváltódik forintra, ami gyenge, mint a fene...viszont aki külhonban keresi a kenyérrevalót és itthon él, neki úgymond ”ideér az akció”, ugyanis az árfolyam miatt a fizetése is többet fog itthon érni. Már várom, mikor lépünk ki az EU-ból és mikor lesz törvényellenes a külföldi munka :U

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#83) Pazolini válasza Apollyon (#80) üzenetére


Pazolini
senior tag

Meg aztán mire ide eljut valami nem kevés kézen, amik mind teszik rá a sápot... A végén már köszönőviszonyban sincs az alapárral. Majd a távol-keletiek élvezkedhetnek, mi meg távol tőlük szívhatjuk (a fogunkat) :o

(#84) Vidala


Vidala
senior tag

Úgy legyen. A notimban már szívesen látnék egy 250-es SSD-t a HDD-m helyett!

CoVboy Forever!

(#85) ripla


ripla
őstag

128 gigás crucial mx200-ast vettem pár hete, kiszállítással együtt 16.000-ért.
a 256 gigásak most vannak olyan 30.000 körül, úgyhogy szerintem meglesz ott az a 20.000 körüli ár.
amint beesnének az 1 terás ssd-k 40.000 alá, valószínű azonnal beruháznék egyre, kizárólag adattárolás céljából.

[ Szerkesztve ]

(#86) Vidala válasza ripla (#85) üzenetére


Vidala
senior tag

Adattárolásra nem jobb még mindig a HDD? Nemcsak árban.

CoVboy Forever!

(#87) kerekfej válasza ripla (#85) üzenetére


kerekfej
addikt

Hol vetted annyiért?

(#88) Szoszo94 válasza Vidala (#86) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ezt az adattárolásos dolgot én sem értem. SSD-t azért vesz az ember, mert gyors. Nade adattárolásnál (ha nem sűrűn történik az adatmentés) elveszik a haszna. Szerintem viszont nem az adattárolásra gondolt a hozzászóló, azaz de, csak más kontextusban kell érteni: filmek, játékok, naponta sűrűn előkerülő fájlok, tehát átlagos használatra merevlemez helyett. Így viszont profitálhat belőle, gyorsabban betöltő programok, adatmásolások, stb. Más kérdés, hogy ez kinek éri meg, én még a rendszernek való 120-as SSD-re is sajnálok tizenpárezret kiadni, így is elég gyors nekem :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#89) spanglee001 válasza Szoszo94 (#88) üzenetére


spanglee001
addikt

rendszernek is kevéske a 120, nekem a 8.1 van szoftverekkel és a battlefield 4 összes dlc vel 122gb-ot foglal.
viszont a zárcsokkentés az nem rossz ;] én még 50k ért vettem a 250 vertex 3at anno

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#90) Szoszo94 válasza spanglee001 (#89) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nono, rendszernek elég egy 60-as is bőven! Nekem a C 100GB-ra van partícionálva (szintúgy 8.1 Pro, UEFI), ahol elég sok programmal megspékelve még mindig akad 30GB szabad hely. Játékok a D-n, letöltések mappa átirányítva szintén oda, illetve a Steam lett még oda telepítve pont a méretből kifolyólag. Asztal sincs teleszemetelve persze. Te, ahogy írtad is, nem csak rendszermeghajtónak használod az SSD-t, hanem játékot is tárolsz rajta, úgy el is hiszem, hogy kevés a hely rajta :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#91) djculture válasza kerekfej (#87) üzenetére


djculture
félisten

Gondolom a jó kis adócsaló webáruházcsoportnál amire mostmár gari sincs..

(#92) Pazolini válasza djculture (#91) üzenetére


Pazolini
senior tag

És van ilyenből egy jó tucat, ha nem több... Legalábbis azok, akik slágertermékeikkel be akarnak kerülni az első 10 legolcsóbb bolt közé Árgépen... :DDD

(#93) Akula


Akula
őstag

Azért ne legyünk naívak.
A 320GB-os HDD-k még mindig olcsóbbak. Aki pedig a profitra törekszik, 25 centért még az anyját is meg... :((( ráadásul tonna számra áll a polcon az elavult technológia. Először készletkisöprés, aztán jöhet az olcsó SSD. Ez már így meg évtizedek óta.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#94) Bogyó bá' válasza lsc (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ámen! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95) nubreed


nubreed
veterán

Kár, hogy csak az év második felére prognosztizálják ezt, nekem pont most február-március környékén lesz aktuális egy 500 gigás ssd beszerzése. De sebaj, ha a 2. félévtől tényleg lesz érezhető csökkenés, lecserélem az 1 terás winyót is egy ssd-re, aztán elfelejtem a búgást, mert azt gyűlölöm (wd caviar black, hiába gyors egy winyóhoz képest ha búg).

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#96) Mokó válasza lsc (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

+1 ,naggyonnaggyon kell az SSD.Mióta átváltottam HDD-ről,rá se birok nézni . . .

(#97) coolpet válasza Szoszo94 (#88) üzenetére


coolpet
senior tag

En is nagyon sajnaltam ra a penzt.
15-ert vettem egy 60GB-os Samu 830-at.

Hat eg es fold a kulonbseg az oprendszer reszponzivitasaban.
Bongeszo, vezerlopult, egyeb rendszeralkalmazasok, no waiting time, homokorat mar nem lattam azota amiota megvan az SSD. A kotekedok kedveert porgo karikat :)

Oprendszer +programok menjenek az ssd-re, a filmek jatekok meg egyeb adatok, cuccok ,kepek, doksik meg HDD-re.

Jateknal max a loading screennel relevans a betoltesi ido, jatek kozben nem, szoval.

Azert a mostani oprendszerek mellett mar en is palyaznek egy 120 vagy 26GB-osra, mert a legkisebb fejlesztoi kornyezet ami er is valamit fel giganal kezdodik, es akkkor ne beszeljunk a nagyobb cuccokrol.

Multkor haver keresett egy filmet, mondtam neki nekem megvan cd-n. Erre kirohogott, hogy CD? Minimum DVD, de BD alatt nem is igazan szorakozik...

(#98) turorudi válasza Vidala (#86) üzenetére


turorudi
aktív tag

Így van, adattárolásra még sokáig nem fogja megérni az SSD. Ha az ember akár csak fotózgat, vagy van egy kiadós zenegyűjteménye, nagyságrendekkel olcsóbban el fog férni néhány tükrözött 3-4 terrás HDD-n, mint akár csak egy darab SSD-n.

(#99) ledgeri válasza coolpet (#97) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Van az a játék ami már SSD-t igényel. (ArmA 3, még az ajánlott rendszerkövetelményben is benne van, ami nincs elszállva. Amint átraktam SSD-re az "alacsonyan repülök, gyorsan, ami miatt a nagyfelbontásútextúrákat tölti a gép, és akadok" -akadás el is tűnt...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#100) arnyekxxx válasza tatararpad (#61) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha alsó kategóriában SSD lenne, hirtelen nem lenne olyan lassú az a gép és kiderülne nem is a memória volt kevés,

és az is kiderülne, hogy a villánygyors gép 128Gb-os ssd-jén alig fér el egy óra a karácsonyra kapott fullhd kamera felvételéből cserébe azért, hogy a böngésző 5mp helyett 1mp alatt indul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.