Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tottalino válasza tomboy0013 (#50) üzenetére


Tottalino
tag

Semmi gond, nem ezen múlik a wp sikere.

(#52) tomboy0013 válasza Tottalino (#51) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem, valóban. Nem is az alkalmazás hiányon megy a sírás minden WP topikban....

(#53) vicze válasza Tottalino (#49) üzenetére


vicze
félisten

Jól értelmezem, hogy egyetlen egy Metro-s store appot nem használsz?

(#54) Tottalino válasza vicze (#53) üzenetére


Tottalino
tag

PC-n? Nem, minek? Nincs rá szükségem. Chrome, torrent, Total Commander, Winrar. Még is mit használnék?

(#55) martin66 válasza tomboy0013 (#50) üzenetére


martin66
senior tag

Respect, ez már tényleg kemény.

(#54) Tottalino
Tökéletes lenen neked egy Continiuum és nem kellene mellé sok áramot zabáló nagy asztali gép xD. Egyenlőre pont ezekre a legalkalmasabb a Continiuum (egyenlőre).

[ Szerkesztve ]

(#56) Hallosz


Hallosz
senior tag

Egyszerűen nem értjük, minek az Insider lehetőség. Oldalakon keresztül, több százan (ezren?) jelezzük az egyforma problémákat. Jönnek ki a javítások, de nem tudjuk mire, mert változás nem tapasztalható.
Úgy tűnik, eldöntötték milyen lesz, józan ész és a felhasználói visszajelzések OFF, ez van és kuss.
Januárban, lelépek a W10 szakkörből. (fogalmam sincs hová, Droid or IOS)

Mert lakni, muszáj.

(#57) thxer válasza Воланд (#16) üzenetére


thxer
aktív tag

Egyszer sem láttam a 950-en loading-ot, resumingot is csak nagy ritkán pl játéknál, és nem lépked ki az alkalmazásokból. Vannak bugok, de nem ilyen jellegűek.

(#54) Tottalino: A Windows UWP 8.1 óta létezik és 10 óta teljesen azonos kódbázissal lehet alkalmazást készíteni telefonra, tabletre és mobilra. 8.1-nél a kód volt azonos de a kinézetet külön kellett megcsinálni a platformokra, 10-nél közös a kód és közös a nézet is. A nézetbe lehet különböző töréspontokat definiálni, amitől az alkalmazás reszponzív lesz, bizonyos méreteknél el lehet rejteni elemeket, akár teljesen át lehet alakítani a kinézetet. Körülbelül olyan mint egy modern reszponzív weboldal, hogy ahogy méretezed össze úgy változik a kinézete.
Egyébként a többi platformhoz képest a Microsoft jóval előrébb jár a fejlesztőeszközök használhatóságában, sokkal egyszerűbb fejleszteni Windows UWP appot mint IOS-re vagy Android-ra, kár hogy ezt még kevés fejlesztő használja ki.
A legnagyobbat azzal tudnák robbantani, ha csinálnának az UWP-vel valami hasonlót mint a Xamarin, hogy a megírt UWP app futna Androidon és IOS-en is.

[ Szerkesztve ]

(#58) Tottalino válasza martin66 (#55) üzenetére


Tottalino
tag

Az egy vicc, már ne haragudj! Hogy böngészéshez ne használhassak Chrome-ot? Ez már milyen? Hogy olyan programot használhassak amit találok az áruházban, ha jó ha nem?
Ez telefonon elmegy, mert elsősorban telefonnak használom. De PC helyett? Soha nem lesz olyan szinten, már csak a korlátozások miatt.

(#59) gretzky77 válasza zombinyul (#29) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia. Úgy látom ezt a negyedmillás dolgot mindenki átvette mint valami szállóigét. Negyed milla ugye 250.000, na már most én 950-et vettem 165.000-ért dokkolóval ami barátok közt sem negyed milla. Tudom függetlenül több meg az xl nincs szolgáltatóknál de akkor is erős túlzás ez azzal együtt,hogy közel sem olyan bugos a rendszer mint itt sokan állítják,nekem semmi gondom vele nem rosszabb mint egy droid frissites. Ok az Lg G4 szerencsére kivétel mert elég jól összekapták magukat és jól optimalizálnak mostmár,ez tény használtam én is sőt S6 edge is volt előtte ha választani kellene akkor gondolkodás nélkül G4 lenne.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#60) vicze válasza thxer (#57) üzenetére


vicze
félisten

Nézd meg #54-et, na ezért nem fog terjedni az UWA. :( Sajnos ez a szomorú valóság.

"a többi platformhoz képest a Microsoft jóval előrébb jár a fejlesztőeszközök használhatóságában"
Ez kb. olyan mintha az mondanád, hogy az Office előrébb jár szövegszerkesztésben, mint a WordPad. :)
Az Android Studio amúgy kezd nagyon használható lenni.

(#61) hroberto válasza Tottalino (#49) üzenetére


hroberto
veterán

Az a gáz, hogy lövésed sincs az egész témáról és dől belőled a hülyeség!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#62) Tottalino válasza hroberto (#61) üzenetére


Tottalino
tag

Nos, ezért vagyunk fórumon. Amit nem tudunk, vagy rosszul tudunk, azt kijavítják.

(#63) Tottalino válasza vicze (#60) üzenetére


Tottalino
tag

Már csak kíváncsiságból. Asztali gépen milyen UWA programot használtok?

(#64) thxer válasza Tottalino (#63) üzenetére


thxer
aktív tag

Edge, Outlook, Remote desktop, Teamviewer, Groove, VLC, Calculator, Weather

(#65) Tottalino válasza thxer (#64) üzenetére


Tottalino
tag

Értem, köszönöm. Nálam ez így alakul

Edge----Chrome
Outlook-- Böngészőből nyitva a Gmail-al együtt
Remote Desktop--nem használom
Teamviewer- ezt nem tudom mi
VLC-- BS Player

Szóval nem igazán tudnám kihasználni az UWA programokat.

(#66) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

"Jobb később, mint soha".

(#67) #19158016 válasza Fejvadi (#66) üzenetére


#19158016
törölt tag

Én meg egyáltalán nem is kérem.

(#68) tomboy0013 válasza Tottalino (#65) üzenetére


tomboy0013
veterán

És itt most nem is a te igényeidről beszéltünk. Hanem a potenciálról ami az univerzális app-okban van. Mert van benne potenciál dögivel, nem véletlenül kezdtek el alkalmazásokat fejleszteni már most is W10-re, holott a mobil rész még szinte kint sincs. Én is használok mobil app-ot PC-n egyébként. A legtöbbet talán az Outlook Postát, gyors és baromi egyszerű, közel sem olyan körülményes mint böngészőben szöszmötölni, meg sokkal letisztultabb az egész.

(#69) Tottalino válasza tomboy0013 (#68) üzenetére


Tottalino
tag

Nem mondtam, hogy nincs igazad. De félek sokan használják a PC-t PC-nek, a telefont meg telefonnak. Ez már csak azért is igaz, mert a néhány millió WP felhasználó mellett aki érdemben is használhatná ezt az Istenített UWA appokat, több száz millió Iphone, és Android felhasználó szaladgál. Na őket azért annyira nem érdekli a dolog. Igaz, hogy az MS felismerte, hogy androidra is érdemes fejleszteni, pont emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#70) Lalikiraly válasza hroberto (#18) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Énis itt tartok! Vicces az egész.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#71) #72042496 válasza tomboy0013 (#68) üzenetére


#72042496
törölt tag

És az Outlook posta miért jobb mint az Outlook 2016? Ugyanez a kérdés felmerül az előbb említett VLC app és asztali VLC, az Edge és Internet Explorer, vagy a Groove és Windows Media Player tekintetében.

Potenciál lehet van az appokban, csak engem felhasználóként nem a potenciál érdekel hanem hogy most, jelen pillanatban milyen előnyöket nyújtanak. A majdra a zsidó sem ad. :)

Ezeket én teljesen komolyan mondom/kérdezem, mert mostanában tervezek okostelefonra váltani, és éppen egy Lumia 640-et néztem ki - ez a készülék tetszik, azzal kapcsolatban viszont vannak kétségeim, hogy lesz-e bármi előnyöm a mobil-asztali Windows-integrációból fakadóan.

[ Szerkesztve ]

(#72) thxer válasza #72042496 (#71) üzenetére


thxer
aktív tag

Az univerzális outlook nem jobb, legalábbis funkciókban nem éri be a nagytestvért, de egy ingyenes, letisztult program és mint mobilon itt is jön a notification centerbe az értesítés ha email jött, valamint van élő csempéje is.
Kényelmesebb mint böngészőben mindig belépni az összes fiókba, nézegetni hogy jött-e email, stb.

Az Edge szabványkövető, gyors.
A VLC rosszabb mint az asztali.
A Groove-ot pedig azért használom mert van Music Pass-om. De egyébként synceli a zenéket, lejátszási listákat a gép és a telefon között.

(#73) #72042496 válasza thxer (#72) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ettől féltem, hogy az asztali programokkal szemben asztali gépen nem alternatíva számomra a mobilos/univezális változat, legalábbis egyelőre. Pedig az elképzelés az jó, és nekem is tetszik.

Az előbbi listából nálam az Edge működne a leginkább, de zavar, hogy a tálcán ha az ikonja fölé viszem az egeret, nem látom a nyitott tabok előnézetét, illetve ha egy tabot új ablakba húzok, nem tudom ugyanazzal a mozdulattal a képernyő széléhez dokkolni. A bővítmények engem kevésbé érdekelnek, nem nagyon használok ilyeneket.

Erről kicsit az jut eszembe amikor egy játékot átportolnak PC-re, és minden tök jó, csak az irányítás marad nyomokban konzolos. Én nem szívesen ülök le ilyen játékok elé.

(#74) liquidgold: Szerintem viszont elkapta a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#74) liquidgold válasza Tottalino (#54) üzenetére


liquidgold
tag

Ez vicces... Tube Cast. Pár játék. FB. VLC. One note. Outlook. Maps. Stb stb

[ Szerkesztve ]

(#75) Energie X


Energie X
őstag

Igazából nem is tudom mit mondjak. Régóta megy az insider program. Nekem is volt fennt a 830-on insideres WP10. Lassabbnak éreztem a kezelőfelületet mint a Denimen, illetve amikor a frissítéseket nem tudta telepíteni lestem nagyokat. Az office jobban használhatóbb volt szerintem, leginkább ez miatt várom meghát mégiscsak sw frissaítés :) De! Nem tudom milyen hibákat fedeznek még fel benne, illetve az h nemigazán vannak új appok, nomeg majd kiforrja magát a rendszer dolgok arra fognak kényszeríteni, hogy jövőre akármennyire is nem akarok de veszek inkább egy droidos telefont vagy marha sokat spórolok nemeszek és akkor alma...
Vagy! Butatelefon RLZ! :)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#76) Tottalino válasza liquidgold (#74) üzenetére


Tottalino
tag

Tudod, neked lehet, hogy vicces! Én aki a számítógépet mármint a PC-t a 286-os procitól kezdte, végigment a 28.8-as becsártázós interneten a mai napig, ez a természetes. Hosszú évek alatt csak ez volt, ehhez szoktunk. Arról nem is beszélve, hogy nem csak windows létezik, linux-ot is használok, és ott is kenheted a hajadra ezeket a hülye appokat.
És az sem biztos, hogy marad a windows telefon, tehát az a vicces, hogy most ezt tartod természetesnek.

(#77) Pearce válasza Tottalino (#76) üzenetére


Pearce
aktív tag

"linux-ot is használok, és ott is kenheted a hajadra ezeket a hülye appokat."

Az uwp az X-box-hoz, az asztali és a mobil Windows verzióhoz készül, nem értem, hogy jön ide a Linux.Itt az nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#78) calocsay válasza Hallosz (#3) üzenetére


calocsay
tag

Nekem pont az ellenkezoje a véleményem. Nokia 735-ön kiváló a WP10. Nem is értem a problémádat, csak javultak a funkciók, épp ma is jött egy frissítés. Teljesen rendben van nálam minden.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#79) Tottalino válasza Pearce (#77) üzenetére


Tottalino
tag

Mit nem értesz ezen? Arra reagáltam, hogy nem csak az UWA appok léteznek, annak ellenére, hogy az MS azt hiszi, ezzel meg old mindent. Viccesnek találta, hogy egyet sem használok ezek közül.
Erre írtam, hogy az a vicces, ha valaki azt hiszi, ezek nélkül nincs élet.

[ Szerkesztve ]

(#80) WynNyback


WynNyback
tag

Az MS az utóbbi években annyit variált, hogy az borzalom, kezdte azzal, hogy kijött a 7-el ami nem volt kompatibilis a 6-al. Aztán kijött a 8-al ami nem volt kompatibilis a 7-el (ez nem teljesen igaza de nagyjából) aztán meg kijött a 10-el ami megint borít egy csomó mindent. Közben duma és ígérgetések. Telefont mindeközben alig adtak ki miközben felvásároltak egy Nokia mobilüzletágat. Még a saját appjaik is jobbak Droidon vagy IOS-n lást Office 365. Most is kapkodás látszódik náluk. Ez az egész terméksor a héttől egy teljes bukás az emberek fejébe beleégett, hogy ez a kockás felület úgy ahogy van rossz, kevés az app és bugos. Nem tudom a részvényeseik meddig fogják pénzelni, hogy milliárdokat szórnak el a mobilüzletágra de gyanítom nem túl sokáig.

(#81) liquidgold válasza Tottalino (#76) üzenetére


liquidgold
tag

Rendben. Én commodore 64 el kezdtem... A 286 maga volt a döbbenet... :D

Van élet nélkülük, az nem azt jelenti, hogy nem érdemes a felé nyitni, akár csak érdeklődés szinten, ha nem is napi használat miatt

[ Szerkesztve ]

(#82) Pearce válasza Tottalino (#79) üzenetére


Pearce
aktív tag

A Linux-os kommentedet nem értettem. Arra miért lennének uwp-k?

(#80) WynNyback

"kezdte azzal, hogy kijött a 7-el ami nem volt kompatibilis a 6-al."

Milyen 6 -tal?

[ Szerkesztve ]

(#83) utomi


utomi
senior tag

Nem hiszem el, hogy 5 év után még mindig elhiszi valaki, hogy most pont még mindig nem de majd mindjárt jönnek az appok Windowsra. Ezt elmondták a 7.0-kor, a 8.0-kor, a 8.1-kor meg most a 10kor. Közben pedig a Waze 2014.02-kor frissült utoljára. Nincs Youtube, se Gmail, Google Maps és akkor olyat ne is említsek, hogy mondjuk Inbox ugye? De ha egy nyamvadt Időkép kellene az is kb. 2010ben frissült utoljára és akkor mást ne is keressünk. Komolyan nem hiszem el, hogy valaki még benyalja az MS bullshitet és tényleg képes az szajkózni, hogy majd most mert itt az UWA (ami amúgy a Metro formájában 8. óta velünk van és azóta se érdekli a lőtéri kutyát se) vagy mert a WM10 az végül is egy Windows 10!( Amúgy nem max. a kernel de ilyen szempontból az iOS is egy módosított OSX és akkor? )
Ez a platform halott. Tetszik vagy sem az MSen kívül senki se fejleszt rá. De még ők se nagyon hiszen csak meg kell nézni, hogy egy Word, Excel, Outlook, OneDrive menniyvel sokoldalúbb és többet tud mint a WM társa. A vicc, hogy amúgy még a Microsoftnál is az Android és az iOS a prioritás és nem a Wp/WM, látható, hogy sokszor előbb jön ki egy saját alkalmazás új verziója vagy maga az app mint a saját tulajdonú platformjukra.
Na és mi az MS reakciója a csökkenő eladásokra, a marginális és visszaszoruló piaci részesedésükre, a stagnáló és üres Store-ra? Hát az, hogy kiadnak egy Technical Preview rendszerrel két csúcstelefont. :C :W A rendszert pedig nem adják ki a már meglévő szerencsétlen felhasználóiknak így a sokadjára eltolt időpontban sem hanem majd 2016 Q1. Okkké. :R Mondjuk nem meglepő attól a cégtől aki az összes Windows Phone 7-es early adoptert szemen köpte amikor nem adta ki rá a 8.0-át. Annak ellenére, hogy először nem ez volt az ígéret.
A vicc, hogy ennek az egésznek itt is nagyon sokan tapsolnak :C és mantrázzák a bullshit marketing rizsát.
Aki kicsit is használta a WM10-et az tudja, hogy egyszerűen nincs kész. TP. A baj nem ez hanem az, hogy már lassan 7 hónapja ebben az állapotban van. Csak felhívnám a figyelmet, hogy Májusban bejelentették a rendszert és még mindig nincsenek kész vele. De még csak nem is, hogy nem tökéletes hanem egyenesen egy bughalmaz. A Google és az Apple általában az első kiadott béta vagy tp. után 3-4 hónappal már a végleges rendszert adja ki a felhasználóknak. (És persze, nem nem hibátlanok azok sem de ritka kivételektől eltekintve nem is bughalmazok!)
A félreértések elkerülése végett volt szerencsém több Tp.hez is egy 930-on valamint egy rövid 3 napos afférig egy 950XL.hez is. Tehát nem nem alaptalanul mondom amit mondok. És az első Omnia 7-től kedzve a Lumia 800-on és a 900-on át bizony végigkísértem ezt a szenvedést. :R

#82:
"kezdte azzal, hogy kijött a 7-el ami nem volt kompatibilis a 6-al."

Milyen 6 -tal?

Minden személyeskedés és támadás nélkül: Hány éves vagy?
Bizony volt 6 az a bizonyos Windows Mobile 6 ami ugye a Windows Pocket PC.-re épült és fogták és kidobták az egészet vele együtt minden addigi appot (valakinek megvan, hogy oda még volt Opera? :D ) a 7 kedvéért amit meg teljes egészében kukáztak a 8.0 kedvéért aminek jórészét kukázták a 10 kedvéért. Logikus nem ? :Y

#84: +1! Így van. Milyen fasza kis iGo volt rá. Meg Opera böngésző. Meg Total Commander. És most mi van? Áhh.

[ Szerkesztve ]

(#84) virkir válasza Pearce (#82) üzenetére


virkir
veterán

Milyen 6 -tal?

Mondjuk az amelyik még használható volt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#85) liquidgold válasza utomi (#83) üzenetére


liquidgold
tag

Én is használtam, egy samsung pdan, tollal... Típusra nem emlékszem. Mellé egy épp aktuális nokia telefon :D

(#86) vicze válasza utomi (#83) üzenetére


vicze
félisten

"ugye a Windows Pocket PC.-re épült"
Nop, nagyon nagyon nop.
Windows CE alapú volt, pontosan ahogy a WP7 is... :U A GUI-t dobták ki első körben, után lett a kernel cserélve.

(#87) Pearce válasza utomi (#83) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Közben pedig a Waze 2014.02-kor frissült utoljára. Nincs Youtube, se Gmail, Google Maps"

Remélem az azért megvan, hogy ezek kuglis szoftverek. És hogy csak nemrég lett vége a pereknek. Plusz van 3rd party-s youtube app.

"Minden személyeskedés és támadás nélkül: Hány éves vagy?
Bizony volt 6 az a bizonyos Windows Mobile 6"

Reméltem, hogy a hozzászóló nem a WinMo-t érti a 6-os alatt. Mondjuk azt sem értem, hogy egy kb.5 éve megszűnt platformot miért ráncigál valaki egy Win10M-es topikba és kérdi azt, hogy ez miért nem kompatibilis azzal. Most ez komoly??

"Meg Total Commander. "

Az van. Látszik, mennyire vagy képben.

(#84) virkir

Hát persze.

[ Szerkesztve ]

(#88) liquidgold válasza utomi (#83) üzenetére


liquidgold
tag

Androidos yt app egy határ szar. És megy a buzizás a háttérben futattással. TubeCast 100x jobb wpn ahogy a here maps is mint a google...

(#89) tomboy0013 válasza utomi (#83) üzenetére


tomboy0013
veterán

Látszik, hogy a múlt meglovagolásán kívül nem sok közöd van a témához.
MS-en kívül senki nem fejleszt rá? :D Látom nyomon követed a Windows Central oldalát is. Jah nem, mégsem.
Lövésed sincs az univerzális platformról, de még a Win10-ről sem. Nem is értem ezt a hozzszólást minek tetted ide be....
Én nem kicsit ugyan, de nagyon használom a Win10-et és annyira kész van mint a 8.1 csak már most minőségibbek az app-ok jó része mint ami 8.1-en volt (itt az új app-okra gondolok amik már javában univerzálisak).
A MS nem adott ki semmilyen technikai preview-vel csúcstelót. Bug-ok minden platform főverzióinál előfordulnak szerintem ezt tudhatnád, ha van egy pici kis tapasztalatod a témába. És az sem mellékes, hogy frissítik őket ráadásul szolgáltatókat kikerülve, erre a szolgáltatós droid telefonok is képesek voltak amiken például a bug-os lollipopp látott napvilágot? Segítek: Nem.
Ha felfognád mi a különbség a jelenlegi Nadella féle üzleti modell és a régi Ballmer féle között akkor talán ez a hozzászólásod nem született volna meg... De láthatóan nem igazán vagy képben ezért javaslok egy pici utána olvasást a témában.

(#90) gretzky77 válasza utomi (#83) üzenetére


gretzky77
veterán

Folyamatosan használom a w10m-et és semmi gondom vele, semmivel nincs több gond vele mint egy friss doid verzióval!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#91) utomi válasza tomboy0013 (#89) üzenetére


utomi
senior tag

Először is köszönöm, hogy vagy annyira arrogáns, hogy kioktatsz. :C :Y Jó kezdés.
Na akkor:

Látszik, hogy a múlt meglovagolásán kívül nem sok közöd van a témához.
MS-en kívül senki nem fejleszt rá? :D Látom nyomon követed a Windows Central oldalát is. Jah nem, mégsem.
Lövésed sincs az univerzális platformról, de még a Win10-ről sem. Nem is értem ezt a hozzszólást minek tetted ide be....
Én nem kicsit ugyan, de nagyon használom a Win10-et és annyira kész van mint a 8.1 csak már most minőségibbek az app-ok jó része mint ami 8.1-en volt (itt az új app-okra gondolok amik már javában univerzálisak).

Aham. Sorold már fel azt a rengeteg szuper UWA alkalmazást. De nem is kell az összes csak 5-öt ami nem MS hanem 3rd party. Azt ami most már itt van kint a platformon és kifejezetten WM10-es. És nem nem érdekel a Bank of America mert én Magyarországon élek, tehát hazánkban is használható releváns applikáció érdekel. Segítek egyet se fogsz tudni. :DD
A MS nem adott ki semmilyen technikai preview-vel csúcstelót. Bug-ok minden platform főverzióinál előfordulnak szerintem ezt tudhatnád, ha van egy pici kis tapasztalatod a témába. És az sem mellékes, hogy frissítik őket ráadásul szolgáltatókat kikerülve, erre a szolgáltatós droid telefonok is képesek voltak amiken például a bug-os lollipopp látott napvilágot? Segítek: Nem.

Hát egyrészt az MS a mai napig nem adott semmilyen infót arról, hogy kész lenne a WM10. A mai napig nincs GM. Attól, hogy piacra dobta a 950/950XL.t egy bizonyos verzióval azok nincsenek készen. Nagyon okosan nyilatkozol róla de ha nem volt a kezedben pár napig egyik sem akkor ne legyél annyira magabiztos, hogy kijelented, hogy fasza a rendszer mert nem az.
Ezt a szolgáltató független frissítést meg úgy emlegeted mintha micsoda nagy dolog lenne pedig az Apple már kezdetek óta alkalmazza és az MS egyenlőre meg még nem. Max. néhány 950/950Xl-es telefonon. Azért ez nem akkora teljesítmény és a régi telefonokról meg semmi biztosat se tudni. Azt meg csendben érdemes megemlíteni, hogy frissít az MS csak nem tudni mit mert mint előttem többen is leírták és külföldi fórumokon is olvasható , hogy a hibákat egyszerűen nem javítja az MS vagy legalábbis nem azt amit 100-an jelentenek az Insiderben.

Ha felfognád mi a különbség a jelenlegi Nadella féle üzleti modell és a régi Ballmer féle között akkor talán ez a hozzászólásod nem született volna meg... De láthatóan nem igazán vagy képben ezért javaslok egy pici utána olvasást a témában.

Na most ez miben is releváns. Nadell-nek van egy gyönyörű víziója, hogy minden Microsoft hardveren Windows fusson, azonos kernellel. Elvileg ha a fejlesztők rákapnának az UWA-ra (ami amúgy tele van megkötésekkel) akkor eljönne a Nirvána és mindenhol azaz mobilon, pc-n, XBOX-on, táblán UWA alkalmazások futnának. Súgok kicsit: Ne számíts nagy dömpingre. Mondom miért. Mert a Windows-os mobilok részesedése marginális. Mondhatni statisztikai hibaarány. Az Xbox One elszenved de még mindig szenved. A Pc ipar meg mint tudjuk hanyatlóban van. A Surface 4 és Pro és Book és társai önmagához képest sikeres de egyébként a teljes piacot tekintve szintén kicsi a részesedésük és hát mivel a teljes tablet piac stagnál sőt visszafejlődik ezért erre se érdemes magában támaszkodni. Akkor most őszintén hol itt a kitörési pont? Miért fejlesszen egy fejlesztő UWA alkalmazást egy irreleváns mobil platformra? Ráadásul annyira korlátozott az UWA a Win32-höz képest PC-s vonalon, hogy nem fognak rá megjelenni komolyabb PC appok. Tudod mi hiányzik Nadell képletéből: az ösztönző erő. Nincs ami bármelyik fejlesztőt is hajtsa.

Ez a rendszer nagyon messze van attól, hogy kész legyen és hiába írod le legalább 50 hsz.ben ugyanazokat attól még nem lesznek igazak. Tudod rólad mindig eszembe jut a régi vicc:
Figyelem, figyelem!-szólal meg az autórádió-Felhívjuk az M7-es autópályán utazók figyelmét hogy legyenek óvatosak, mert egy õrült a forgalommal szemben robog. Egy autós, aki szintén hallgatja a közleményt hirtelen felcsattan:
-Hogyhogy egy? Mind!
:DD :DDD
Szóval valahogy így vagy te is. Szíved joga, szeresd csak a rendszert de azért nem árt észrevenni, hogy talán nem minden úgy van ahogyan te azt gondolod. Mondhatni jó lenne ha nem lógna bilibe a kezed.
#89
Androidos yt app egy határ szar. És megy a buzizás a háttérben futattással. TubeCast 100x jobb wpn ahogy a here maps is mint a google...

Egyrészt nekem semmi bajom Androidon a YouTube-al másrészt pedig inkább legyen bugos de legyen mint semmi. A 3rd party appok pedig bizonyos funkciókban korlátozottak. A Here Maps meg lehet, hogy jó de csak Androidon mert ami a Wm10-ben van az maga a förmedvény. Használható valamire persze de az Androidos vagy iOS.es Here-hez képest nagyon szar. Sőt a régi Nokia féle Here Maps is ezerszer jobb volt WP-n!
#90:
Folyamatosan használom a w10m-et és semmi gondom vele, semmivel nincs több gond vele mint egy friss doid verzióval!

Ez mit jelent? Semmi app fagyás? Semmi BT hiba? Nincs magától újraindulás? Kicsit pontosabban ha kérhetlek.

[ Szerkesztve ]

(#92) utomi válasza Pearce (#87) üzenetére


utomi
senior tag

Remélem az azért megvan, hogy ezek kuglis szoftverek. És hogy csak nemrég lett vége a pereknek. Plusz van 3rd party-s youtube app.

Meg igen. Meg az is, hogy a nagy békülés óta is baromi nagy a csend a Google-os alkalmazások körül. Egyébként meg olyan szempontból is lényegtelen a dolog, hogy hiába van Microsoft alternatíva ha egyszer az emberek nagy rész GMailt, Google Maps.ot, Google Search-öt, Waze-t stb. használ. Ha az MS szeretne embereket áthozni iOS-ről vagy Androidról az nehéz lesz ilyen hiányosságokkal.
Mielőtt még: Tudom, hogy a GMail használható Outlook Postával csak sajnos annyira bugos az is, hogy inkább hagyjuk. Plusz van aki nem is szereti ezeket az alkalmazásokat hanem esetleg egy Gmail Appot szeretne.
De most előhozhatnám az 1000 éves Instagram App-ot, a förmedvény Twittert, a szar Vibert, a még rosszab FB Messengert, a szintén 4 éves Időképet ami megint csak ratyi stb. Mindegyik funkciószegény a másik két platformhoz képest. Vitázhatnánk nap hosszat de ezek tények.
Persze lehet kompromisszumot kötni csak egyrészt 230e-t köszi nem, másrészt meg súgja már meg nekem valaki de komoly tényekkel alátámasztva, hogy miért is éri ez meg? iOS-hez és Androidhoz képest mik is azok az óriási előnyök amiért ez a sok önsz@patás megéri?
Olyan érvek nem érnek, hogy szar droid meg köcsög eppl meg mert unom ezeket. Kérek a fanoktól komoly objektív tényeket. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#93) tomboy0013 válasza utomi (#91) üzenetére


tomboy0013
veterán

Sygic, Dropbox, Box, myTube, Photoshop, Twitter... csak 1-2 amit én is használok, de készül új Facebook, Messenger, Instagram app a Facebook által, hogy 1-2 az átlagnak elengedhetetlent is említsek amiben lesz újítás. Innentől felesleges is volt tovább olvasni a kommentedet úgy gondolom....
Jah és keress rá az Islandwood-ra is ha esetleg nem hallottál volna róla ;)

(#94) virkir válasza tomboy0013 (#89) üzenetére


virkir
veterán

már most minőségibbek az app-ok jó része mint ami 8.1-en volt
Nem egy nehéz feladat azoknál jobbat írni.

A MS nem adott ki semmilyen technikai preview-vel csúcstelót.
Ha szerinted nem az a 950/xl akkor mivel magyarázod a kétpálcás anyag és összeszerelés minőséget és az alfa állapot szintjét is alig elérő szoftvert?

mi a különbség a jelenlegi Nadella féle üzleti modell és a régi Ballmer féle között
Satyának jobb a dílere.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#95) Zsomx


Zsomx
csendes tag

Én 2 hónapja használom a L735-ösömön a W10M-et, rendben van. Vannak még bugjai szó se róla. De szerintem elég jó kis rendszer. És nem mellesleg ők legalább próbálkoznak valami újítással, nem a jól bevált receptekkel dobálóznak. Én értékelem és szurkolok nekik, hogy olyan fain legyen, mint amilyennek gondolom, hogy lesz. :) Lássuk be, hogy az univerzális appok és Continuum talán évek óta talán a legnagyobb újítások szoftveres tekintetben. De ez egy személyes vélemény. Nem vagyok elvakult, előszeretettel használom a más platformos táblagépemet is :))

(#96) Szmájler


Szmájler
csendes tag

@utomi, bár nem nekem címezted a kérdésedet (Sorold már fel azt a rengeteg szuper UWA alkalmazást. De nem is kell az összes csak 5-öt ami nem MS hanem 3rd party. Azt ami most már itt van kint a platformon és kifejezetten WM10-es.) válaszolok pár példával:

1. Youtube: myTube, Tubecast
2. Twitter: Tweetium, Fenice, Aeries, TweetIt
3. VLC for Windows Store,
4. Bookviser
5. Dropbox

Ezek közül személy szerint PC-n a myTube-ot használom csak, mivel gyorsabb és szebb mint böngészőben,

De az az érzésem, hogy ezeknek a Store-os alkalmazásoknak az egyre gyakoribb hibrid laptopoknál és a tableteknél van igazán haszna, amikor táblagép módban használja az ember a windowst és előtérbe kerül az érintés az egérrel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#97) Benex


Benex
senior tag

Sziasztok, én vettem egy lumia 640 XL-t fejlesztésre. Mivel nem ez az első számú telefonom, így nyugodt szívvel tettem rá a Windows 10et. 2010 óta csak androidos készülékeket használtam se ios se wp, szóval nekem ez az első táplálkozásom a wp-vel.2 napig volt rajta 8.1 utána jött az insider program. Nos, a beállítások menü eszméletlenül szebb és ami a legfontosabb, sokkal átláthatóbb lett szerintem, illetve a készülék sebessége jobb lett, feltűnően jobb. Akksirol nem is írók ebbe a telefonba van akkora akksi, hogy akár ios-al is képes lenne 1 napnál többet menni #kappa.

Mivel született androidos vagyok, tervezek írni egy cikket android vs wp abba, minden véleményemet leírom a wp-rol, csak előtt azt használom első számú telefonnak, úgy lesz valós az írás.

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#98) tomboy0013 válasza virkir (#94) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Ha szerinted nem az a 950/xl akkor mivel magyarázod a kétpálcás anyag és összeszerelés minőséget és az alfa állapot szintjét is alig elérő szoftvert?"

Nem kevésbé kétpálcás az anyag mint a 930 hátlapja amivel senkinek nem volt gondja. Összeszerelési minőséggel mi a baj? A műanyag recseg néhány XL példányon, de az az anyagból ered semmi köze az összeszereléshez. Nem esik szét egyik sem, nem törik el a keret mint sok G3 esetén a semmitől, nem kopik szét mint a régebbi Samsung csúsmodellek mert polikarbonát, meg nem hajlik el mint a csúcsszuper iPhone 6.
Alfa szintű szoftver? Már az Insider preview változatok is gond nélkül működnek egy nulláról belakott telefonál a régiek közül is, többek közt az én 930-omon is. Ha ez neked az alfa akkor vajon milyen lehetett a lollipop mikor kijött? Nem több a bug mint a konkurensek új főverzióinál. De tudom, egyszerűbb azt szajkózni amit a haverod anyjának a bátyjának a feleségének a fia olvasott valahol... Ez az általános szardobálás meg kezd már unalmas és elcsépelt lenni. Itt sem nagyobb a gond mint más rendszernél, ami természetesen nem mentesíti a MS-ot az alól, hogy van néhány bug a rendszerben, de annyira nem is rossz a helyzet, hogy mindenki sírjon meg nyígjon folyton folyvást. Hibamentes terméket akarsz? Ne vegyél semmit, ilyen a fogyasztói társadalom. És pont azok sírnak akik éltetik ezt a társadalmat, mert nem bírnak még egy fél évet sem várni egy új termékre, mert ugye azonnal kell. És utána meg megy a sírás ha nem tökéletes. Meg is érdemlik az ilyenek...

A többi részére nagyon nem is érdemes reagálni a hozzászólásodnak.

[ Szerkesztve ]

(#99) lettyke


lettyke
tag

Hello. Türelem rózsát terem !! Jobban járunk ha megvárjuk a végleges verziót és örömmel használjuk a win 10-et. Persze ígértek valamit ami előreláthatóan késik. Én megvárom és nem temetem a WP-t. higgyétek el van ennek jövője aki régóta használja /én is/ megelégedve használja. A 8.1 már régóta stabilan működik és semmi gond nincs vele a 10 is az lesz ha kiforrja magát. Én L535 telefont használok amit 25000ft.-ért vettem. Hol kaphattam volna ennyi tudással ilyen telefont más gyártóktól, ennyi pénzért ilyen stabil és könnyen kezelhető telefont? Minden hol az applikációk gyengeségét és problémáit lehet felhozni a telefonnal szemben amiben van igazság de azt nem értem, hogy minek mindenhez app, mikor sok minden alapból benne van a telefonban. Elégedetten használom a következő app.-okat nap mint nap, navigáció/ here drive/ időjárás/gyári/twitter, instagram, pn.it, otp smartbank, office,euronews, mindig tv, facebook, viber, whatsapp, bbm, skype, prémium egészségpénztár, tesco cc hu, tuneln rádió, zello. Akinek ez nem elég az vegyen 150-300 ezerért android vagy ios vagy berryt és majd rádöbben, hogy csak kidobott pénz az ablakon, Hajrá WP drukkolok nektek!!!

(#100) dutrás


dutrás
őstag

Srácok!
Ez a baj!

http://m.hwsw.hu/cikk.php?id=53618

Igaz ez februári adat de nem hinném hogy a két új ill a középkategóriában megjelenő készülékek sokat változtatnak a dolgokon.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.