Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Воланд


Воланд
titán

"A nagyobb gond, hogy a Microsoft még egy szót sem ejtett arról, hogy a telefonokon minden szolgáltatás elérhető lesz-e,"

ize, kicsit vicces dolog lenne, hogy ha adott keszuleken az insider program kereteben minden szolgaltatas elerheto (leszamitva continuum, plusz regios hulyesegek), majd a "vegleges" frissitesben nem lenne elerheto minden....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2) NGA válasza Воланд (#1) üzenetére


NGA
addikt

Érdemes már felrakni az fejlesztőit? Kb ugyanaz, mint az 550-en?

(#3) Hallosz


Hallosz
senior tag

Jobb is, hogy nem jön, sőt inkább előny!
W10-et használok insider-ként, egy Lumia 735-ön, nyár óta.
Meglátásom szerint, ez rendszer asztali gépre jó, mobilra nem szerencsés, vagy nem így.
Egy facelift a 8.1-re, némi funkció bővítéssel, jóval több lenne mint a W10 erőltetni mobilra.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#4) Tottalino


Tottalino
tag

Valóban szebb, cserébe zabálja az aksit 8.1-hez képest. Funkcióban nem sokkal tud többet. Jelen pillanatban sokkal jobb használni a 8.1-et, szerintem gyorsabb, stabilabb. Igen csak reszelni kell még ezt, ha utol akarják érni a 8.1-et.

(#5) tomboy0013 válasza Tottalino (#4) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem funkcionalitásba és stabilitásba tökéletes, olyan mint a 8.1, sebességben még jobb is. Az akksit tényleg zabálja sajnos, illetve vannak még benne grafikai bug-ok, teljes képernyős háttér beállítása esetén. Ha ezt a kettőt javítják akkor minden oké lesz. Mondjuk az elmúlt 3 build-ben változatlanul megvoltak ugyanezek a hibák és mégsem történt előrelépés azóta. Ez némi aggodalomra ad okot. Mondjuk 8.1-nél is voltak bug-ok amiket sosem javítottak. Pl explorer-nél a lassú scrollozásnál oldalra mozduló képernyő piszkosul idegesítő volt. Szóval gyanítom a grafikai hibákat nem is fogják már javítani ha eddig nem tették meg.

[ Szerkesztve ]

(#6) Воланд válasza NGA (#2) üzenetére


Воланд
titán

pont ugyan az. ugyan olyan sz*r.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) tomboy0013 válasza Воланд (#6) üzenetére


tomboy0013
veterán

Miért lenne szar? A 30-as szériában is teljesen jó azon készülékeknél ahol van 1 GB RAM.

(#8) zombinyul


zombinyul
addikt

Hatalmas WP fanatikus voltam, de eskuszom kezdek orulni hogy atvaltottam mas platform(ok)ra... Nevetseges amit MS-ek csinalnak.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#9) Tottalino válasza zombinyul (#8) üzenetére


Tottalino
tag

Sajnos én is így látom, de ne legyen igazam. Az mondtam, hogy soha többet android, de a w10-et látva, ugyan azokat a hibákat követik el, szemellenzősen tartják magukat a megmagyarázhatatlan hülyeségeikhez. Gyakorlatilag egy grafikailag felújított 8.1-et látok, és reményt se arra, hogy a marhaságokat száműzzék.
Ilyenkor azért elgondolkozok azon, hogy normális emberek hozzák ott a döntéseket? Vagy direkt a felhasználókat szivatják?

(#10) Воланд válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


Воланд
titán

szerintem te sem akarod, hogy oldalakon keresztul soroljam a hibakat, hulyesegeket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) scyllarus válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


scyllarus
veterán

Szerintem a "teljesen jó"-ról más a fogalmunk. Nekem hetekig fent volt, alapvetően használható volt, de a teljesen jótól messze volt. Főleg az akkuhasználat volt problémás, de volt ezer más baja is. Jó lesz, az látszik, de még nem az.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12) zombinyul válasza Tottalino (#9) üzenetére


zombinyul
addikt

En is teliszajjal szapultam a Droidot, de most elegedetebb vele mint 8.1-gyel valaha. Egy normalisabb felulettel beertek stabilitasra meg smoothsagra a WP-t, sot, le is koroztek azt. Nem ereztem nyaron a felso kategoriaban eletkepesnek a Windowst, ezert vettem G4-est, viszont ezen a velemenyemen a 950-esek sem valtoztattak, meg mindig keves amit a konkurenciahoz kepest nyujtanak... Plane az MS hozzaallasa. Reszemrol elastak magukat teljesen, biztos vagyok benne hogy a mostani Lumiaim az utolsok.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#13) tomboy0013 válasza zombinyul (#8) üzenetére


tomboy0013
veterán

Irónia on:
Egyszerűen szánalmas, hogy azok is meg fogják kapni hivatalosan a legújabb rendszert akik 2-3 éve 25 ezret kötöttek egy telefonra. Pofátlanság. Menjünk inkább át droidra ahol az alsó és közép kategóriában nem is kell ilyesmikre várni, hogy frissítés, a felsőben meg gyártónként és szolgáltatónként is változnak a dolgok, van ahol fél évet és csúsznak 1-1 felső kategóriás telefon főverzió frissítésével. Igaz droidon is vannak csúszások de ez nem gond, csak a WP a gáz ahol nem jön ki decemberben az igért frissítés hanem 1-2 hónapot csúszik és az utána következők már semennyit mert szolgáltató függetlenek is lesznek, mellékesen megjegyzem, hogy az insider program keretén belül jelenleg is elérhető egy stabil teljes mértékben működőképes változat ami mindenkinek elérhető és ha esetleg nem tetszik még lehetőség is van visszatérni a régi rendszerre. Micsoda barbár megoldás....
Szóval mindenki dobja el a Windows-os telefonját és sírjuk és szitkozódjunk együtt, hogy itt van tényleges szolgáltatás is nem pedig csak egy terméket vágnak az emberhez mert ugye a legnagyobb gond az életben, hogy 1-2 hónapot csúsztat a gyártó a terméke kiadásán (amit mint már írtam elérhetővé tett az Insider program keretén belül)...
Irónia off:
Mintha a világon nem tenné ezt meg bárki bármilyen termékkel. Komolyan mondom néhányan olyanok mint a dedósok... Lehet megsértődni, de ez az igazság.
Nekem sem tetszik, nem erről van szó, de éljünk már egy picit a való világban. Szerintem már egy 12 éves gyerek is tudja, hogy a világban nem minden úgy történik ahogy megígérik.

(#10) woland_y2k: Ha azt sorolnád el, hogy neked miért nem tetszik a dizájn meg a kezelőfelület akkor tényleg hagyjuk is a dolgot, mert bug-okról, hibákról volt szó ami a rendszer működését korlátozza. Az, hogy nekem nem jön be a kezelőfelület az ízlés dolga, nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#14) alevan válasza Воланд (#10) üzenetére


alevan
őstag

Csak egyszer kell leírd, utána csak linkeled a hozzászólást ;]

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#15) Plazmacucci válasza tomboy0013 (#13) üzenetére


Plazmacucci
félisten

+1

A 8.1-es faceliftes srácnak meg üzenem, hogy amire gondol az a W10M :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16) Воланд válasza tomboy0013 (#13) üzenetére


Воланд
titán

nem, mondjuk olyanokrol van szo, hogy a 950-es folyton kilepked a settings-bol, meg a gyari appok-bol, meg tele van resuming, meg loadinggal az egesz. de a kezelufelulet is tele vna bugokkal. es nem azert bug, mert neklem nem tetszik, hanem azert bug, mert latszik rajta, hogy semmit nem foglalkoztak vele, csak behagyntak valami menuelemet.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) Wesder válasza tomboy0013 (#13) üzenetére


Wesder
félisten

A "Frissítés" hiànya még mindig nem az OS hiànya/hibàja. 10/8 user azt se tudja mi fut a telefonjàn, és màsra sem vàgyik ha normàlisan működik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) hroberto


hroberto
veterán

Lassan nekem is kezd tele lenni a tököm az MS tempójával. Hihetetlen számomra, hogy egy ekkora cég nem képes időre összerakni egy mobil OS-t.
Viszont számomra a droid nem alternatíva. Az almának nem nem fogom kifizetni az extra-extra profitot.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#19) Plazmacucci válasza Воланд (#16) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Még jó, hogy a 1520-on nem ilyen a rendszer :) Mert nem ilyen. 0 resuming, 0 loading, nem vág ki semmiből. A két torzszülött flagshippnek is jól kéne működnie az utolsó builddel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20) Tottalino válasza tomboy0013 (#13) üzenetére


Tottalino
tag

Igazából nem a frissítés hiánya a gond. Lesz e w10 vagy nem. Mert nem számít. Nagyon sokan már attól boldogak lennénk, ha a 8.1 hibáit kijavítanák. De sajnos semmit nem csinálnak, grafikailag változtattak rajta.
És minket felhasználókat nem érdekel, hogy a w10 teljesen újraírt, új kernelt kapott, mert nem ez a lényeg. Ugyan azok a korlátok vannak benne.

(#21) jonnyjoker01 válasza tomboy0013 (#13) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem ígértek semmit, nincs itt semmi tolódás kérem szépen. Az hogy a community várta decemberig az egy dolog.

Üdv. Johnny

(#22) tomboy0013 válasza Воланд (#16) üzenetére


tomboy0013
veterán

950-ről nem tudok nyilatkozni, de azt biztosra állíthatom, hogy 930-on sem resuming felirat sem settings-ből és gyári app-okból való kidobálás nincs. A kezelőfelületben akad bug, de az, hogy tele van vele a rendszer szerintem elég erős. Én legalábbis kevés dolgot látok ami zavar, a héttérkép ugrálós dolog igazából az egyetlen ilyen.

(#23) hroberto válasza Tottalino (#20) üzenetére


hroberto
veterán

"De sajnos semmit nem csinálnak, grafikailag változtattak rajta."
Azért ez nagyon nem így van. :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#24) tomboy0013 válasza jonnyjoker01 (#21) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az MS oldalán fent van, hogy idén frissíthetőek lesznek a 8.1-es telefonok is erre gondoltam.

(#25) tomboy0013 válasza Tottalino (#20) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az univerzális platform már önmagában megér egy misét aminek a hatására az app ellátottság javulhat, már látszik is, hogy azért dolgoznak ezen. És igazából ha ezt kiküszöbölik akkor nem lesz gond egyáltalán a Windows platformmal sem. Azt meg ne várjuk, hogy nyílt legyen a rendszer mert ezt tudhattuk, hogy nem így lesz.

Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#26) Decske válasza Воланд (#16) üzenetére


Decske
aktív tag

735-ön semmi hasonló, gyorsabb stabilabb mint 8.1 alatt. Akku két napot kibír az én használatommal, mint 8.1 alatt, pedig használom rendesen. A legidegesítőbb hiba, pedig az, hogy vissza nyíllal kilépve az alkalmazás lista hátterének elszürkülése eltűnik teljes háttérképet használva.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#27) vicze válasza Tottalino (#20) üzenetére


vicze
félisten

"w10 teljesen újraírt, új kernelt kapott"
Hát ilyesmiről még csak szó sincs.

@tomboy0013:
"Azt meg ne várjuk, hogy nyílt legyen a rendszer"
Attól függ milyen szempontból, de a jelenleg elérhető ROM buheráló Toolokkal már kvázi az. Csak kell egy kis hozzáértés.

[ Szerkesztve ]

(#28) Teo.


Teo.
aktív tag

+1

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#29) zombinyul válasza tomboy0013 (#13) üzenetére


zombinyul
addikt

Az LG-vel nincs ilyen problema. A tobbi droidos meg nem erdekel, mert nem azokat hasznalom. Nem az Android hibaja a szoras frissites tekintetebe, hanem a gyartoke (pl. szarszung, ahol olyan paletta van, hogy meg a fejesek se tudjak felsorolni a keszulekeiket, lehetetlen mindet frissiteni - igaz, az S6-nal latszik hogy nem is torik magukat). Mindamellett WP-nel letezik 10 fele SoC, Droidnal 5000, azert ezt se felejtsuk el. Arrol nem is beszelve, hogy az MS nem eloszor tologatja az idopontokat, hanem nagyon sokara... Szoval valahol ertheto az elvakult fansagodra alapulo agressziv vedelmed, de javareszt nincs igazad, vagy nem vagy kepben.
Arrol nem is beszelve, hogy negyedmillaert kiadtak 2 flagshipet amik tele vannak bugokkal, kiforratlan az egesz. Vicc, komolyan. Annyira azert nem tokeletes a Windows meg a Lumia paletta ahogy gondolod, huzd ki a kezed a bilibol. Es mondom, en gondolom ezeket, aki hatalmas WP fanatikus voltam.
Arrol nem is beszelve, hogx ne igerjenek meg valamit amit nem tudnak tartani. Plane tobbszor egymas utan. Azt meg majd meglatjuk, hogy pl. az 520 hogy fog muzsikalni W10-zel, ha mar ennxire peldalozol az also kategoriaval.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#30) Tottalino válasza tomboy0013 (#25) üzenetére


Tottalino
tag

"Az univerzális platform már önmagában megér egy misét"

Ez nekem mint egyszerű felhasználónak, aki nem flagshippel rohangál miért is jó?
Milyen tipusból adtak el a legtöbbet? Csak nem az 520-640 volt? Nekik mi is jó az univerzális platformból?

(#31) Ryoo válasza zombinyul (#29) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nagyon sokan jönnek ezzel a droid azért ilyen, mert nem 10 féle SoC-ra van írva. Ez mégis ez kinek a hibája? Senki nem mondta, hogy mindenen működnie kell, ilyen követelményeket simán fel lehetett volna támasztani.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#32) tomboy0013 válasza zombinyul (#29) üzenetére


tomboy0013
veterán

Egyrész: Ne személyeskedj, nem vagyok elvakult, fan-nak nevezhetsz mert szeretem a platformot de azért van szemem nekem is és tudok mérlegelni, ha esetleg nem jött le a mondandóm végéből(láthatóan nem).
Másrészt: Az 5000 SoC nagyjából 5-re csökken ha megnézzük, hogy csak a felső kategóriát frissítik droidnál.
Harmadrészt: Megjelenési dátummal sosem dobálóznak, ha ilyen nagy fan volt akkor ezt tudhatnád, tehát az ígérgetés ezen része baromság amit állítasz. Maximum funkciókkal dobálóznak amik nem kerülnek be.
A 950-ekről meg direkt nem mondtam semmit mert az valóban gáz, hogy úgy adták ki. Én a frissítés csúszása miatt írtam amit írtam. Mellesleg akad azért példa más platformon is a főverziók első példányánál nem kevés bug-ra, az iPhone-ok is tökéletes példák erre. Nem véletlenül javítják azt is folyamatosan, a különbség, hogy az iPhone tulajok valamiért képesek örülni a frissítéseknek a WP fanok meg fintorognak azon hogy miért nem jó alapból (ami ugye egyenlő lenne a lehetetlennel). A 950-nél is ez a helyzet. kapják ők is szolgáltatóktól függetlenül a frissítéseket ami javít a dolgokon, tehát azért itt sem olyan vérlázító a helyzet mint ahogy állítod. Az anyagminőségtől most tekintsünk el mert nem ez a téma.
Droidnál meg egyébként is sok esetben kijön a főverzió bugokkal a csúcstelók egy részére de javítások nem érkeznek folyamatosan csak csúszva vagy egyáltalán ki sem jön némelyik. Ez mitől jobb mint a folyamatos szolgáltató független frissítések? Az hogy téged az LG-n kívül nem érdekel semmi egy dolog, nem minden droidos telefon LG és nem csak te vagy egyedül droid felhasználó, tehát ez egy akkor is létező probléma ha te nem akarod látni.
Lehet itt egy oldalról nézni általánosságban a helyzetet, de az sosem fedi a valóságot.
De lényeg a lényeg, azért van ok örömre mert itt még a régi készülékek is megkapják alsókategóriában is a frissítéseket és ezen a téren egyedülálló dologról beszélünk. Jelenleg akadnak bug-ok, de közel sem vészes a helyzet, tudom mert tesztelem hónapok óta a rendszert.

(#30) Tottalino : Mondjuk az a jó az Univerzális platformban, hogy bővül a felhasználótábor a tablet és PC felhasználókkal és vonzó lesz Windows-ra is fejleszteni alkalmazásokat, ergo szélesedik az alkalmazás kínálat. Az, hogy csúcskategóriában még Continuum-mal is tudod használni az egy plusz, de alsó kategóriában attól ugyanúgy elérhetőek az univerzális alkalmazások mint felsőben, ilyen korlátozás nincs Windows-nál. Az 512-es korlát az más tészta, az 8.1-nél is volt 1-2 alkalmazásnál.

[ Szerkesztve ]

(#33) batai15


batai15
félisten

Elég cink hogy ennyi ideig sem sikerült normálisan meg csinalni.

(#34) Tottalino válasza tomboy0013 (#32) üzenetére


Tottalino
tag

Én úgy tudom, hogy a Continuum miatt van az univerzális platform. Hogy a csúcs telón egész képernyőn monitoron is használható legyen. Tehát akinek nincs csúcs telefonja, semmi hasznát nem veszi ennek. Gondolom a tablet piacon sem fogja mind tudni csak a csúsz vassal szerelt eszközök. Tehát a kérdés továbbra is áll, a wp használók zöme nem a csúcs telefont használják, mi haszna ebből?
De visszafele is igaz, fejlesztői szemmel. Mi a francnak görcsölnék az univerzális dolgokkal, hányan is fogják használni?

Bocs, de én ettől nem várok semmilyen javuló appkínálatot. Majd ha sokkal több ember veszi az 550-et és a többi kisebb kategóriát, talán megmozdul valami. De ez nem a Continuum miatt lesz. Én így gondolom.

(#35) tomboy0013 válasza Tottalino (#34) üzenetére


tomboy0013
veterán

Na akkor megpróbálom még egyszer: Az Univerzális platformnak az a lényege, hogy egy alkalmazást kell megírni és fut tableten, PC-n és telefonon is (minimál változtatást kell csak eszközölni a telefon és tablet/PC verzió között). Ennek hatására szélesedik a felhasználótábor akiknek 1 alkalmazást kell elkészíteni. Ezért nem kell megvárni még valahogy fentebb másszon a piaci részesedése magának a telefonos résznek, hogy vonzó lehessen a fejlesztőknek a platform. 1-szer megírt alkalmazás letölthető a Windows 10 Mobile és sima Windows 10-es Store-ból is. Azaz jóval több alkalmazás lát majd a jövőben napvilágot a mobil platformra is ennek köszönhetően így megszűnik az alkalmazáshiány amivel sokan küzdenek manapság akik WP felhasználók. És ehhez semmi szükség felsőkategóriás telefonra vagy tabletre. Ez önmagában megoldaná a legnagyobb gondot amivel a platform küzd, az alkalmazás hiányt.
A Continuum csak egy extra amivel ezt még jobban kihasználhatja az akinek csúcskategóriás gépe van.

(#36) Tottalino


Tottalino
tag

Arról nem is beszélve, hogy ha lenne 950-es telefonom, akkor se használnám a Continuum-ot, mert van PC-m. Tudod ki húzgálná szét állandóan, hogy egy fogyatékos bug-os rendszert használjak egy tisztességes Intel proci helyett. Szóval biztos nagy reklám értéke van ennek a "csodának", de nem sokan fogják használni magánemberként. Még céges viszonylatban el is tudom képzelni.

(#37) Tottalino válasza tomboy0013 (#35) üzenetére


Tottalino
tag

Ezt azért tudom nehezen elképzelni, mert ugye a PC x86-os rendszert használ, a mobil és a tablet általában nem. De legyen igazad!

(#38) tomboy0013 válasza Tottalino (#36) üzenetére


tomboy0013
veterán

Semmi köze ennek ahhoz amiről én beszélek. A Continuum egy egyelőre gyerekcipőben járó dolog, itt csak az univerzális platform előnyeiről beszéltem ami minden Windows felhasználónak előny.

(#37) Tottalino: Nem programokról beszélek hanem mobil alkalmazásokról. Hagyjuk akkor a PC piacot ha nem érted a dolgot ott úgyis korlátozottan használnák ki ezt, még akkor is ott a tablet piac ahová mobilalkalmazások kellenek inkább. A lényeg, hogy nő a felhasználótábor akinek meg fogja érni fejleszteni. Egy picit olvass utána az univerzális platformnak és rájössz mekkora plusz ez a Windows felhasználóknak ami a Win10-nek köszönhető újítás. Próbálkoztak vele 8.1-nél is de az nem igazán jött össze. Itt egységesebben működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#39) Tottalino válasza tomboy0013 (#38) üzenetére


Tottalino
tag

Ez nagyon jól hangzik elsőre. De nagyon sokan kizárólag tartalom fogyasztók vagyunk a PC-n. Tehát internet filmek. Ebből azt akarom kihozni, hogy az ég világon semmit nem töltöttem le az áruházból, mert nincs rá szükségem. Tehát még mindig nem látom ezt az előnyt. Felőlem több millió univerzális app is lehet az áruházban, ha felé sem nézek, hangsúlyozom PC-n. A telefon más helyzet, de ott sem töltök nyakra főre, csak amire tényleg szükségem van. Az meg már meg van, tehát megint csak az a helyzet áll elő, hogy nem igazán kell millió app. Annál inkább kellene a minőségi app. Mert sajnos a wp programok nagyon fapadosak.

Na de ha nem PC a lényeg, akkor mi? Ami elfut mobilon, az elmegy tableten is, nem? Androidnál így van, gondolom itt is ugyan az a helyzet.

"A lényeg, hogy nő a felhasználótábor akinek meg fogja érni fejleszteni."

Na de mitől nőne, ha eddig sem nőt nagyon. Mi változott? Mert mostantól w10m a neve?

[ Szerkesztve ]

(#40) virkir válasza tomboy0013 (#38) üzenetére


virkir
veterán

A lényeg, hogy nő a felhasználótábor akinek meg fogja érni fejleszteni.

Nem, nem nő.
Gyakorlatilag egy éve stagnál a wp/wm/akárminek nevezzük éppen, piaci részesedése globálisan.
A készülékeladások zöme ráadásul lowend aminek a felhasználó bázisa kb. nulla fizetőképes felhasználót jelent a fejlesztőknek.

olvass utána az univerzális platformnak és rájössz mekkora plusz ez a Windows felhasználóknak ami a Win10-nek köszönhető újítás

Semekkora.
A desktop felhasználók konkrétan síró vs röhögő görcsöt kapnak tőlük az éppen aktuális hangulattól függően.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#41) jenei1994


jenei1994
addikt

Na ennyit a a windows frissítéséről. Androidtol nem különb frissités terén. :(((

Csak ígérgetni tudnak! :W

[ Szerkesztve ]

(#42) tomboy0013 válasza Tottalino (#39) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Na de mitől nőne, ha eddig sem nőt nagyon. Mi változott? Mert mostantól w10m a neve?"

Hozzászólásokon keresztül ezt magyarázom, hogy egyetlen platform van a Win10-zel, nem csak a mobil számít, az előbb is leírtam, hogy ugyanazok az alkalmazások tabletre is letölthetőek amiket megcsinálnak egységesen Win10-re. Olvass utána a témának, ettől egyszerűbben nem tudom elmondani. A tablet felhasználókkal nő a felhasználók száma mivel ugyanaz az alkalmazás fut el a tableten is mint a mobilon is. Az meg, hogy nekem milyen felhasználási szokásaid vannak nem igazán tükröz semmit.
Meg amúgy ez minőségi appokat is fog eredményezni. Valahogy úgy érzem nem igazán érted ezt az univerzális platformos dolgot. Ezért is mondom, hogy olvass utána inkább.

(#43) Tottalino válasza tomboy0013 (#42) üzenetére


Tottalino
tag

A jó ég áldjon meg, a tableten eddig is futott a mobil alkalmazás, hiszen nincs is más. Áruld már el, akkor mi változott?

"Meg amúgy ez minőségi appokat is fog eredményezni"

Már bocs, de ezeket a marhaságokat diktálják neked? Vagy te nem is használsz windows mobilt? Esetleg van egy üveggömböd, és abból olvasod ki? Nem fog itt változni az ég világon semmi!

Mert aki eddig még nem vett, de nézelődött a wp irányában, na azt most riasztották el, ezzel a csodálatos w10-el. Elég ha elolvassa a 950-950XL tesztet, meg a fórumát. Óriási hibát követett el az MS, hogy egy félkész rendszerrel küldte a boltokba a csúcs telefonokat. Nem, hogy nőni fog, de inkább csökkenni. Szerintem! Marha nagyot kellene virítani a közeljövőben, hogy megfordítsa ezt a kialakult véleményt.
De nem úgy tűnik, hogy nagyon törnék magukat.

[ Szerkesztve ]

(#44) vicze válasza tomboy0013 (#42) üzenetére


vicze
félisten

"egyetlen platform van a Win10-zel"
Nem egy van továbbra se.
Ugyan úgy maradt Win32, ahogy visszafelé kompatibilitás WP8 appokig, és a többi. A UWA csak a legfelsőbb szint, aminek azért van több megkötése is fejlesztők számára, és akkor érdemes cska zt használni, ha tényleg 3 platformot akarsz megcélozni.

DE a kérdés továbbra is az, hogy miért célozzon meg bármi is egy Win32-ről/Webappról egy marginális telefon vagy tablet piacot, amiből se előnye se bevétele nincs?

@Tottalino: Nem futott tableten, csak a W8.1 óta van Univerzális platform erre.

[ Szerkesztve ]

(#45) Tottalino válasza vicze (#44) üzenetére


Tottalino
tag

"Nem futott tableten, csak a W8.1 óta van Univerzális platform erre."

Az lehet, de nincs is más rendszerrel piacon tablet. Vagy van? Csak nem azt mondod, hogy az asztali windows futott a tableteken?

[ Szerkesztve ]

(#46) vicze válasza Tottalino (#45) üzenetére


vicze
félisten

??? 2001 óta van tabletes Windows, vagy ez most nem tudom mire akar vonatkozni?

Az "újkori" Windows tabletek W8-cal kezdték, persze frissíthető, de attól még az appokat, arra kezdték el fejleszteni és azzal is tartani kell/lehet a kompatibilitást. Nem kötelező UWA-t csinálni. UWA rettenetesen kevés van, a legtöbb alkalmazás W8 kompatibilitás szinttel rendelkezik Desktop Win-en is.

(#47) Tottalino válasza vicze (#46) üzenetére


Tottalino
tag

Nos, miután nincs wp tabletem, nem tudom, ott mi a helyzet. Én arra gondoltam, hogy ugyan az a szitu, mint az androidnál. Ezek szerint nem.

Ettől még a szitu változatlan, továbbra sem hiszek a fejlesztők lelkesedésében. Maga a WP platform nagyon a béka segge alatt van, függetlenül attól, hogy ez tablet vagy mobil.

(#48) vicze válasza Tottalino (#47) üzenetére


vicze
félisten

Ha van egy sima Windows 8.1 vagy W10 PC-d ugyan azt látod a Store-ban, mint akinek tabletje van. Tableten teljesen ugyan az fut, nem a telefonos OS.

(#49) Tottalino válasza vicze (#48) üzenetére


Tottalino
tag

Hát ez gáz, de nem is kicsit. Hiszen a PC-s felület nagyon nem tablet méretre van optimalizálva. Azt egérhez találták ki.

(#50) tomboy0013 válasza Tottalino (#43) üzenetére


tomboy0013
veterán

Elképesztő mennyire nem érted. Nincs kedvem hatodjára is elmondani ugyanazt bocsi.

(#44) vicze1 : Én csak a mobil alkalmazásos részre gondoltam természetesen, eddig az is szét volt szedve, volt 1-2 univerzális app, de a kezelőfelületük meg funkcionalitásuk nagyon nem egyezett, Win10-en ugyanazt kapod tableten is meg mobilon is. Hogy valóban vonzóbb lesz-e így a platform azt majd meglátjuk, igazából hétről hétre jön ki egyre több univerzális app, olyan cégek is csinálnak alkalmazásokat akik pl 8.1-től elpártoltak (pl. a napokban említett Bank of America univerzális app is ilyen).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.