Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tim82 válasza cuccos19 (#150) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy csak a legutóbbi generációnál változtattak csatlakozót, nem tudom pontosan. Már a *30-as széria sem érdekel a szigetes billentyűzet miatt, nem hogy a legutóbbi. :)

Ma munka után feladom az ígért csomagot. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#152) Rossifumi46 válasza cuccos19 (#150) üzenetére


Rossifumi46
csendes tag

Köszi a válaszokat! Keresgélek...
Olyan gondom van most hogy nem tudom hogy van e a gépemben bluetooth
vagy minden gépben van?

Eszközkezelőben nem látom.
Lehet bele tenni utólag is?

ezt találtam:
[link]

(#153) Tim82 válasza Rossifumi46 (#152) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van bluetooth ikon a kijelzőkereten lévő ledsorban?

Egyébként nézd meg azt is, hogy BIOS-ban nincs esetleg letiltva (Security / I/O Ports Access a menüpont neve, ha jól emlékszem).

Fizikailag a BT modul a kijelzőkeret alatt van, balra lent, a szalagkábel kijelző alól kijövő részén.

Ha nincs a te gépedben, a linkelt modul jó lesz (vagy akár nekem is van elfekvőben).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#154) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Van egy ilyen masinám nekem is.

Annyi a bajom vele, hogy haldoklik a ventije csúnyán szól.

Simán a venti kicserélhető ugye? Tehát nem csak kompletten a bordával cserélhető?

Mer ventit megvettem hozzá.

:R

(#155) Tim82 válasza SzlobiG (#154) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#156) SzlobiG válasza Tim82 (#155) üzenetére


SzlobiG
félisten

:R

(#157) Rossifumi46


Rossifumi46
csendes tag

IBM T61 proci eladó (intel T7300) ha vkit érdekel szolnoky@gmail.com

(#158) cuccos19 válasza Rossifumi46 (#157) üzenetére


cuccos19
tag

A dolog apró szépséghibája, hogy nem megy a T60-as ezzel, csak a T7200, T7400 és T7600 procikkal. Ezeknek a 7100, 7300, 7500, 7700 prociknak nagyobb az FSB-je, 800mHz-es, a 7200/7400/7600 prociknak pedig 667mHz-es. Ha komplett alaplapot cserél valaki, az más tészta.

Category:T61, Category:T60, Intel Core 2 Duo (Merom)

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#159) Rossifumi46


Rossifumi46
csendes tag

igen tudom ez csak t61 -hez jó, pontosan amiatt amit írtál :B

a t60-as gépemben most szeretném cserélni a procit t7200-ra
van a dologban valami buktató?
nagyon le kell bontani hozzá a gépet vagy egyszerű művelet?
szereltem már több laptopot is de t60-at még nem szedtem szét.

(#160) Tim82 válasza Rossifumi46 (#159) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennek segítségével nem olyan bonyolult. Gyakorlatilag billentyűzetet és palmrestet kell kivenni, utána már hozzá lehet férni a hűtéshez.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#161) CB


CB
senior tag

Üdv!

Hozzáértőktől kérdeznék:
Adott egy 2007-es évben újonnan vásárolt T60-as noti.
Genuine Intel CPU T2500-as 2 GHz-en pörög
32 bites rendszer

BIOS frissítést az utóbbi 3 évben nem tudtam csinálni, mert az akkum nem jó, így nem engedi a rendszer.
(egyébként ezt valahogy ki lehet kerülni? Mert ildomos lenne megcsinálni gondolom, de emiatt nem vennék akkut, ha lehet)

A kérdés, hogy a benne levő 80 GB-os Wincsit Ghosttal lementem, és áttolom a tartalmát egy Thoshiba 128 GB-os SSD-re, akkor működni fog-e a gép?
Az SSD próbája már megvolt, csak a szüzen rátelepített Win 8 elkezdett fagyni. Nem tudom, hogy ez most az SSD kezelés miatt van, vagy az oprendszer volt rossz.

Köszi a választ előre is.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#162) Tim82 válasza CB (#161) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha budapesti vagy, adok kölcsön akkut egy BIOS frissítés erejéig.

Én T60-on amúgy anno HDD-ről átghost-oltam a rendszert (Win 7 32 bit) először egy Intel X25-M G1 80 GB SSD-re, majd arról egy OCZ Vertex 2 120 GB SSD-re, egyik alkalommal sem volt gond. Macrium Reflect Free-t használtam mindegyik alkalommal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#163) CB válasza Tim82 (#162) üzenetére


CB
senior tag

Köszi, de sajnos paksi vagyok.
BIOS frissítés nélkül is működhet vajon?
Arra gondolok, hogy az SSD kezelést csak a legfrissebb BIOS-ok támogatják?
Vagy csak érdemes.
Nem vagyok egy nagy számítástechnikai mágus, van egy boot CD-m, azzal szoktam indítani a notit. Az egy memóriából működő Win-t indít el. Elindul a Win, kitallózom a Ghost-ot, aztán egy külső wincsire szoktam menteni, vagy onnét visszaállítani.

Sajnos úgy négy éve a lányom megöntözte egy pohár vízzel a billentyűzetet, és csak órákkal később vallotta be, mikor a gép alatt észrevettem a tócsát.
Akkor már késő volt, így azóta a tapipad, nem működik, a DVD íróm elég érdekes, mert hol megy, hol nem. Ja, és billentyűzetet kellett vennem. :DD
Szóval nincs egyszerű dolgom, ha ilyet kell csinálnom. Még szerencse, hogy ez egy IBM, így elpusztíthatatlan. Ezért is nem cseréltem még le.

Minden esetre, ha BP.-en járok, lehet, hogy megkérlek, frissíts nekem egy BIOST. Bár ezt szerintem a Lenovo szerviz is megcsinálja, ha beugrok.
.........hogy ez miért nem jutott előbb eszembe! Tavaly hordtam fel az asszonyt suliba, akkor megcsináltathattam volna.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#164) Tim82 válasza CB (#163) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem korábbi BIOS-okkal is kezelné az SSD-t. Mindenesetre, ha Bp.-n jársz, szívesen segítek. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#165) CB válasza Tim82 (#164) üzenetére


CB
senior tag

Köszi még egyszer a felajánlást, egyszer lehet, hogy élek majd vele.

Akkor a munkához egy kérdés:
Ha van a jelenlegi 80-as wincsiről egy ghost mentésem, akkor ha azt rámentem a 128-as SSD-re, akkor az SSD-t 80-asnak fogja látni?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#166) Tim82 válasza CB (#165) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem úgy fog kinézni, hogy 1:1-ben ugyanúgy rákerül a mentésed az SSD-re, vagyis 80 GB lesz foglalva teljesen ugyanazokkal a partíciókkal, ahogy a vinyón volt és lesz 40 GB szabad, lefoglalatlan, nem particionált helyed, amit a Windows lemezkezelőjével hozzá tudsz adni létező partícióhoz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#167) CB válasza Tim82 (#166) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat.

Teszek egy próbát. Annyit megér a dolog, aztán majd meglátjuk mi lesz, kell-e még segítség.
Jó pihenést!

CB

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#168) CB válasza CB (#167) üzenetére


CB
senior tag

Végül is nem én kezdtem el mókolni a gépet, hanem egy barátom PC üzletében tettük bele az SSD-t.
Win 8.1-et szerettünk volna feltenni, de nem találtunk drájvert az ATI Radeon x1300-ás videokártyához.
Maradt a win7. A vadi új Toshiba, 120 GB-osra feltett program ismét fagyott (korábban rosszul írtam, nem Win8, hanem Win7 fagyott ugyanezen). Most ugyanez a telepítés van egy 64-es ADATA SSD-n. Eddig jó, talán az SSD volt hibás, vagy azt a típust nem szereti a T60. Most tesztelem kicsit az ADATA-t, aztán rendelünk belőle egy 120-ast. Mégis csak visszafejlődés lenne a 80 GB-os wincsi után egy 60-as SSD. :D

Egyébként most még sok sebesség növekedést nem látok a gépen. Talán ez majd a másolásoknál fog megmutatkozni.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#169) Rossifumi46


Rossifumi46
csendes tag

T60 gépbe jó a T60p billentyűzet?
már 3 gomb romlott el a jelenlegi billentyűzetemen (jobb shift, fel nyíl, enter) mondanom sem kell az enter az nagy érvágás...

kinéztem ebay-en egyet de nem tudom jó-e
[link]

vagy itthon hol lehet olcsón jó használt billt. venni?

(#170) Tim82 válasza Rossifumi46 (#169) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, jó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#171) simon0918


simon0918
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem én is egy jó kis 14" T60-t ;) Nagyon megvagyok vele elégedve, kisebb játékokhoz, filmezni, sulihoz használom X1300-as karival. Használtan sikerült beszereznem, 50%-os akksival. Későbbiekben szeretnék bele egy SSD-t, plusz ha lehetséges, 4GB RAM-ra bővíteni(jelenleg 3 van benne), és egy T7400-t(jelenleg T5500). Továbbá, ha valaki tudna nekem segíteni, szeretnék beszerezni egy nagyon jó állapotú fedlapot is. Szerintetek az SSD, CPU, és a RAM sokat dobna rajta?

(#172) cuccos19 válasza simon0918 (#171) üzenetére


cuccos19
tag

A RAM maximum 3giga mind a T60-ba, mind a T60p-be. Leginkább T61 vagy T61p (4:3-as, 14,1colosba való) alaplappal tudnál elérni több RAM-ot, 8gigáid, de felejtős, nem érdemes beleölni annyit (ráadásul az Nvidia Quadro kártyák meghalósabbak, ezt több forrásból is megerősítették nekem). A 4:3-as kijelzőjű T60-asokba mind a 15colos, mind a 14,1colos kaszniba ugyanaz az alaplap megy bele, csak a 15-ösnél van egy toldó/hézagoló nyomtatott áramköri lapka, amivel megtoldod, hogy kiérjen a vinyó és az ultrabay csatlakozókig az alaplap csatlakozása.

CPU-t lehet bele tenni erősebbet, egészen a T7600-osig. Az SSD sokat dob rajta, főleg ha találsz egy neked tetsző "light weight" kis erőforrást használó Linux-ot, én azzal használom, még az öreg vinyón, de még így is elég jól megy. Az Elementary OS alapban olyan 350mega RAM-ot "eszik" és teljesen jól használható alap dolgokra és kellemes a rendszer kezelése, kinézete.

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#173) simon0918 válasza cuccos19 (#172) üzenetére


simon0918
tag

Köszönöm a hasznos infókat! :) Jelenleg egy 64 bites Windows 7 Home Premium van a gépen, kicsit optimalizálva, kikapcsolva a felesleges cuccok. Így egész jól használható. De nagyon tetszik ez az Elementary OS is, így felrakom e mellé ;) Remélem ha Windowsból telepítem, ugyan úgy ki tudom később törölni a programoknál, mint az Ubuntut. Ha beválik, lehet feltelepítem a régi, lassú, P4-es asztalira is, azon úgyis csak az ősök neteznek :D

Ui: Bocs a késői válaszért, csak nem volt bekapcsolva az értesítés :/

(#174) simon0918 válasza cuccos19 (#172) üzenetére


simon0918
tag

Esetleg tudnál segíteni a Windows alatti UEFI telepítésben?

(#175) simon0918


simon0918
tag

Már megvan, de ennyit nem szenvedek vele, felrakom inkább csak mellé, az az ajánlott 16 GB-t belefér ;) Az asztali gépre telepítésével az lenne a problémám, hogy arról megy a WIFI router, amihez ugye van telepítő CD. Windows alatt nincs is a telepítésével semmi gond, de az Elementary OS alatt, ez hogy kivitelezhető?

(#176) cuccos19 válasza simon0918 (#174) üzenetére


cuccos19
tag

Puff, erre tényleg nem tudok mit mondani, az Asus N53JQ-n még mindig Win7-est használok, de csak a játékok miatt (viszont amint kijön az Elementary OS 0.3 Freya végleges, szerintem végérvényesen búcsút intek a Windowsnak). A T60-ason csakis és kizárólag Elementary Luna van, én nem szívatom magam egy gépen két rendszerrel (max. a Kali Linux-ot tenném fel a másik Linux mellé, biztonsági tesztelésre). Szóval gőzöm sincs hogyan kell Windows/OSX mellé Linux-ot tenni és hasonlók. :B

Az asztali géppel kapcsolatban érdekes a kérdésed, mert driver-ezni Linux alá szerintem nem CD-ről szokás, hanem google keresgélés + terminál. :) Nálunk is pont ugyanez van, TP Link rooter az asztali gépen (szó szerint a gépház tetején foglalt helyet), csak éppen nem wifi-s, hanem madzagos. Van hozzá valami telepítő CD, de én azt már a Win XP alatt kivágtam a kukába, és kerestem friss drivert a neten. A Linux meg simán felismerte, bár szerintem a két gép - az Asus-om és az öreg asztali gép - mellérendelt viszonyban van a rooter-t illetően. Tehát nem a rooter van a gépen, hanem a gép a rooter-en (kábelmodem -> rooter -> gépek). De passzolok tényleg, nem értek igazából a rendszerbe kapcsoláshoz, viszont működik.

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#177) cuccos19 válasza simon0918 (#173) üzenetére


cuccos19
tag

Viszont van "egy kis gond" a Linux-okkal az ilyen öreg ATI kártyás / GPU-s gépeknél. Az új kerneles Linux verziók már nagyon nem támogatják ezeket a kőkorszaki grafikus chipeket, és az ATI amúgy meg egy nagy mázas népművészeti cserépedény (magyarul köcsög), mert nem ad ki úgy friss driver-eket, mint az Nvidia. Az Nvidia kártyás gépeknél a Linux automatikusan "beszerzi" a zárt külső illesztőprogramot amit az Nvidia biztosít, az ATI-nál lehet kézimunkázni. De ezeknél az öreg chipeknél nem segít, nem kompatibilis az új meghajtó program az X1300/X1400 chipekkel, és a régi meghajtó programot ami ezekkel a chipekkel megy csak elavult kernelverzióra tudod felhegeszteni. Az meg biztonsági és egyéb kockázat lehet, úgyhogy nem éri meg.

Viszont ha nem akarsz játszani, meg a videochip 3D-s képességeit igénylő feladatokat végezni, pont tegyél rá magasról. Netezni, ide-oda másolok fájlműveletekhez, képnézegetéshez, filmezni, zenét hallgatni vastagon elég a 2D támogatás is a GPU-n. :) Ugyanis az alap Linux videodriver erre bőven elég, lesz natív felbontásod minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#178) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Lenne egy T60-as power on password-öt kér ! cmos clear-al is kéri ugyan úgy a jelszót :O pedig ahogy nézegettem neten sok helyen ezt írják,hogy az elem eltávolításával eltűnik :(

Valami megoldás ?

underground techno will never die

(#179) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Most vettem egy t60-ast a macbook mellé. Ssd szeretnék bele rakni, kell valami előkészítés neki vagy csak belerakom és telepítem? Illetve más bill. is kompatibilis vele?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#180) NonPiskóta válasza bull84ghia (#179) üzenetére


NonPiskóta
csendes tag

Hello!
SATA ssd-t beleteszed és fog menni.
Billentyűzet tekintetében jó hozzá: T61, T400, T500 és megkockáztatom, hogy az R-eké is. Viszont ezekből is az NMB típust ajánlom, a chicony és az alps billentyűzetek elég gyengére sikeredtek. A csattogós-nyeklős T500 billentyűzete után mindig öröm átülnöm az NMB-s T60-om elé.
Itt képekkel is mutatják a különbségeket az egyes változatok között, így igény esetén tudatosan is vadászhat az ember a kiszemelt típusra.

(#181) bull84ghia válasza NonPiskóta (#180) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi
Akkor keresek valami magyar bill.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#182) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Szeretném bővíteni a lapost egy sd olvasóval. Ilyen passzol bele?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#183) cuccos19 válasza bull84ghia (#182) üzenetére


cuccos19
tag

Igen, belemegy. A csapóajtó mögötti alsó részbe. Az alsó a PC Card, a felső az ExpressCard. A felsőbe például tehetsz extra USB és E-SATA protokat. A sebességét viszont nem tudom, hogy mit hozna (mondjuk ha USB 3.0-at teszel bele).

Én a PC Card bővítőhelyre kíváncsiságból rádugtam azt a kártyaolvasót, ami a tévészolgáltató kódkártyáját (bankkártya szerűség) olvassa. Semmit sem mutatott, fel sem ismerte az eszközt. Mondjuk elég alap Linuxom van, nagyon nem is próbáltam keresni, hogy mi lett rádugva. Az viszont kilógott oldalra. Ha esetleg megveszed ezt az SD olvasót, írd meg légyszi, hogy ez kilóg-e a gépből?

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#184) cuccos19 válasza bull84ghia (#182) üzenetére


cuccos19
tag

Viszont mindenképpen kérdezz rá, hogy hány GB-ig olvassa-írja az SD kártyákat, mert az ebay-en sokszor oda volt írva, hogy max. 2GB-ig kezeli. Az azért már elég gáz, szerintem a legtöbb ember manapság már minimum 8-16gigásakat használ. Legjobb, ha kezeli az SDHC, SDXC kártyákat is.

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#185) bull84ghia válasza cuccos19 (#184) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi
A választ. Megírom mindenképpen.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#186) cuccos19


cuccos19
tag

Nem kizárt, hogy volt már róla szó, de ismétlés a tudás anyja: a Lenovo T61-ből, a 4:3-as képarányú 14,1colos alaplapja ugye "csont nélkül" belepasszol a T60/T60p szériákba? Egy 15-öst szeretnék "felupgrade-elni" előbb-utóbb, de csakis és kizárólag az integrált Intel X3100-as alaplapos verzióval (Nvidia megdöglést elkerülendő).

Ha ujjlenyomat olvasós csuklótámaszt szeretnék, akkor ugye olyan T61-est kell nézem, amin van ujjlenyomat olvasó. Vagy minden alaplapon ott van a csatlakozó, csak a csuklótámaszon nincs a leolvasó? Ezt tényleg nem vágom, bocsi. :B

Szóval valószínűleg olyan gépet kell akkor vadásznom, ami:
1. 4:3-as 14,1colos (15-ösben nem volt T61 4:3-ban tudtom szerint)
2. Intel X3100-as IGP van benne Nvidia helyett
3. van az alaplapon csatlakozó az ujjlenyomat olvasóhoz.

A kijelző kábele ugye ugyanaz a T61/T60 szériákban? Valamint, hogy a 4:3-as T61-en volt-e infravörös port? Nem mintha kellene, csak úgy kérdezem. :)

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#187) cuccos19


cuccos19
tag

Belenéztem az Ultrabay-be, és a T60 alaplapon három csatlakozót láttam. Egy PATA/IDE, egy aksi, és a középső az SATA lenne? Jelenleg IDE/PATA csatis a vinyó fiókom az Ultrabay-ben, de lehet lecserélem, ha lehetséges egy SATA-sra.

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#188) Roberto.


Roberto.
újonc

Sziasztok!

Még új vagyok itt a fórumon, ahogy időm engedi nézelődöm errefelé. Sajnos az ötleteim egyelőre kimerültek, ezért fordulnék hozzátok.
Van nálam egy T60-as. Mikor bejött kb. 1-1.5 percig működött, aztán eltűnt a háttérvilágítás. Újabban már erre az időtartamra sincs háttérvilágítás. Invertert próbáltam az jó, aztán fénycsőre gyanakodtam, most jött hozzá másik kijelző, változatlan a helyzet. Külső kijelzőn hibátlanul megy. Az inverteren a visszajelző LED-ek egyáltalán nem világítanak, olyan, mintha az inverter nem kapna tápot. Van ötletetek vagy tippetek erre a hibajelenségre, járt már így valaki?

Köszi a segítséget!

(#189) cuccos19


cuccos19
tag

FrankenPad építésénél - 15colos T60 házba 14colos T61 alaplapot - visszafelé is kompatibilis a dolog? Azaz a maradék alkatrészekből - 14colos T61 házba mehet-e a T60-as alaplapja? A 4:3-as T61 házat nem láttam még élőben, de gondolom azon már nincs pl. IRDA (infravörös) port, de mondjuk az nem is létszükséglet. Ilyen lényegtelen apróságokat leszámítva összeépíthető a fent említett konfiguráció? Anyumnak elég lenne a "maradék" (főleg egy netbook után), és nem kellene a darabonkénti kiárusítgatással vacakolni.

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#190) Lei559


Lei559
tag

Sziasztok,

Nekem lenne egy t60asom amiben sajnos úgy néz ki , hogy meghalt a HDD.. :(

Egy olyan kérdésem lenne , hogy szerintetek honnan tudnék a leggyorsabban beszerezni egy másikat?

Neten nézelődtem és mindenhol SATA2 van ebben a méretben. Az jó bele? Vagy kell egy másik ultra bay keret hozzá? :F

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Üdv,
Karesz

(#191) Chaser válasza Lei559 (#190) üzenetére


Chaser
titán

Bármilyen 2,5-es sata hdd jó bele 9,5mm vastagságig.
Ultrabay az teljesen más tészta, a dvd helyére lehet tenni és abba egy második hdd-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#192) Lei559 válasza Chaser (#191) üzenetére


Lei559
tag

Igazából bután tettem fel a kérdést , mert arra lettem volna kíváncsi , hogy az eredeti HDD helyére belemehet-e a sata2 is. De ha ugyan az a méret , akkor nyilván jó és nem kell ultrabayes megoldás , ami miatt kár lenne az ODDért.

Még egy olyan kérdésem lenne , hogy SATA2ből 500gigás minen gond nélkül elketyeg benne gondolom?

egészen pontosan egy ilyen: Toshiba 500GB 8MB SATA2 MQ01ABD050

Sata 3 meg gondolom felesleges mert nem fogja úgy hajtani az alaplap korláti miatt.

Nagyon szépen köszönöm a választ! És a következőt is előre!! :R :R

(#193) kraftxld válasza Lei559 (#192) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A sima vinyók (nem SSD) még a SATA1-et is ritkán hajtják ki, tökmindegy milyet veszel bele.
Működni fog :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#194) Lei559


Lei559
tag

Köszönöm! Örök hálám a villámgyors válaszokért!! :R :R

(#195) Chaser válasza Lei559 (#192) üzenetére


Chaser
titán

Ahogy mondták előttem:) Átlag hdd 100-110mbps-et tud, sata1 gyakorlati vége 130 körül van, sata2-be 10k rpm-es raptorok talán belekóstolnak, de éppen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#196) cuccos19 válasza Lei559 (#192) üzenetére


cuccos19
tag

Az UltraBay hot swap-os, a gép kikapcsolása nélkül cserélhető az oda tett adathordozó. Csak előtte le kell választani a rendszerről (Windows alatt talán mint az USB-s eszközöket, Linux alatt meg fájlkezelőben lecsatolni a meghajtót és kész).

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#197) Chaser válasza cuccos19 (#196) üzenetére


Chaser
titán

Megkaptad a válaszokat korábbi kérdésekre?
Célszerű a ThinkPad topikba írni, oda gyorsan megy válasz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#198) cuccos19 válasza Chaser (#197) üzenetére


cuccos19
tag

Még nem, de egyenlőre úgy tűnik, hogy eléggé pang az alkatrész lehetőség is. Alaplap lenne, de elég horror áron (32k és 22k), komplett 4:3-as Inteles T61-et meg elég nehéz kifogni. Kár, mert nagyon jó T60 házat szereztem (szinte karcmentes IBM logós, ujjlenyomat olvasós palm rest-el, atom feszes zsanérokkal), csak kijelző és alaplap nincs, és ezek a legnehezebben beszerezhető alkatrészek. Főleg hogy 1400x1050 IPS-től gyengébb nem érdekel, de az 1600x1200 IPS jobb lenne. Proci, memória és a többi már könnyebb ügy lenne.

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#199) Chaser válasza cuccos19 (#198) üzenetére


Chaser
titán

Lap még csak-csak, de normális kijelzőt nagyon nehéz találni, kiöregedtek már. 1400-as LG sztem szebb mint az 1600-os BH.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#200) cuccos19 válasza Chaser (#199) üzenetére


cuccos19
tag

Köszi az infót, rákeresek majd ezekre a kijelzőkre. :)

Legeslegrosszabb esetben a jelenlegi T60-asomból lesz kikannibalizálva a 1400x1050-es IPS kijelző, de ezt hagyom az utolsó utáni lehetőségnek.

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.