Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Nálam a star wars 3-4 éve elvágta magát, azóta nem hogy moziban nem nézem meg, de le sem töltöm. Kár, mert imádom a jó sci-fit, de ez már nem az.

(#2) tuki2200


tuki2200
senior tag

En nem vagyok rajongo, de szeretem a Star Wars-t, az elozmenytrilogiat is, viszont az Utolso Jedi utan nem nezek meg tobb SW filmet moziban.. nalam ott veget ert a Star Wars tortenet

Amugy en is hallom korulottem levoktol, hogy ez a film nem lett rossz, tavol all a jotol, de nem rossz, ami mar fejlodes. Viszont a foszereplo feje annyira idegesit h fuuu mar az elozetest se birom vegig nezni

[ Szerkesztve ]

(#3) Apollyon válasza ncc1701 (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Dettó, a Fos awakens annyira szánalmasan béna volt, hogy az újabb részeket már meg se néztem, de még ingyen se nézném. A visszajelzések az újabb részekről meg mind igazolják, hogy jól döntöttem. :D

A SW egyébként sosem számított sci-finek, sokkal inkább kalandfilm.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) mephi666 válasza tuki2200 (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

1 hete néztem meg: akkor úgy éreztem, hogy jobb lett, mint az ébredő erő, ami teljesen kiesett már az emlékezetemből, de ezt is elfelejtettem 1 hét alatt :U ami megmaradt, hogy volt 1.5 lassabb óra, ahogy építgették az egészet, a vége meg felpörgött... ja meg ebbe is tettek kötelező cukidögöket chewbacca mellé... az aztán tényleg hiányzott

ja, annyira nem vagyok sw-fan... a thrawn trilógiából olvastam még régen és kár, hogy nem azt próbálták továbbvinni... abban han&leia ikreiről van szó és időben szorosabban követték a jedi visszatér-t... valószínű, hogy itt is valami "nagy csavar" lesz a 3. részben, ahol kiderül, hogy rei meg a kajla testvérek... :U olyan lett a szememben a sw-univerzum, mint a marvel... évente jönnek valami patikamérlegen kiadagolt, precízen összerakott alkotással, ami egyszeri szórakozásnak egyáltalán nem rossz, de hiányzik belőlük a mélység, ami miatt maradandó élményt okozna...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) joeetm válasza mephi666 (#4) üzenetére


joeetm
tag

Én most szombaton láttam, nagyjából elvarások nélkül ültem be. Igazi SW rajongónak sem nevezném nagyon magam. Viszont nekem tetszett, egy SW univerzumban játszódó kalandfilmnek tökéletes szerintem. Az mondjuk szemetvszúrt hogy minden űrjargányt be lehet indítani két vezeték összeérintésével :DD Viszont miután megnéztem, olvasgattam véleményeket, és sok helyen panaszkodnak hogy a főszereplő nem olyan mint az eredeti trilógiában Solo. De miért kene a ~18 eves Solonak úgy viselkednie pontosan mint a 10-15 évvel későbi énjének?

[ Szerkesztve ]

_Az a hülye aki nem normális_

(#6) kikikirly válasza mephi666 (#4) üzenetére


kikikirly
senior tag

Újak közül Han solot nem láttam ,többit igen. Nekem fő problémám a 12-es karikával van.Imádom a jó akció filmeket, és az összes valamire való akció film 16-os karikás, nem ok nélkül.Nekem a Star Wars is egy jövőbe
játszódó akció film.És az akció/csata jelenetek nagyon gyengék egy John Wick, Ryan közlegény megmentése stb filmekkel összevetve.Egyik hogy jóval kevésbé részletesen(erőszakosan) mutatják ha valakit eltalálnak,meghal stb. másik a jelenetek félépítése. Látszik hogy nem akkor váltanak kamera szöget amikor kellene,hanem amikor muszály.Na most a 12-es karika miatt szinte non-stop ez van, hisz ha tovább mutatnák az adott jelenetet, kifutnának a korhatár besorolás kritériumai alól.Az akció jelenetek 90% összecsapott, zavaros hatást kelt. Ebben a formában nem több kalandfilmnél, csak hogy itt szemben álló frakciók háborúznak egymással, megint olyan mintha Ryane közlegény megmentését akarnál valami elbaccott módszerrel kalandfilmé varázsolni.Egyszerűen nem össze egyeztethető a kettő, itt mégis ezt művelik immáron 4. alkalommal.

Nem érzem magam erőszakos állatnak attól hogy akció jelenettől elvárom hogy látványos legyen.Másrészt szerintem a dráami faktort, a cselekményeknek plusz súlyt adnak ezek a részek,de ha igy mesterségesen vissza vannak fogva igenis elvesznek a mondanivalóból. Alien,Tarantino stb filmeket képzelje el valaki 12-as karikára vissza butítva, mintha nem is ugyanazt a filmet néznénk.
Port.hu-n olvastam erről egy cikket, ki van fejtve a magas korhatár besorolás hátránya, röviden jelentős bevétel kiesést okoz a néző közönség ily módon való beszűkitése.

Kizártnak tartom hogy a rendezők önként jelentkeztek hogy beszűkültség eszköz tárukat, szinte biztosan a Disney megkötése.Sajnos ismét átestünk a ló túloldalára, profit hajhászat a végeredmény rovására megy.És ezért igenis dühös vagyok, ilyen franchise-ból tizenkettő egy tucat típusú filmeket csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#7) Apollyon válasza kikikirly (#6) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Nekem a Star Wars is egy jövőbe
játszódó akció film."

Réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) kikikirly válasza Apollyon (#7) üzenetére


kikikirly
senior tag

Aha. :N :)

(#9) Rive


Rive
veterán

Van egy olyan érzésem a film kapcsán, hogy valami holywudu managgeee levezettése szerint a kidolgozott párbeszédek és a minimálisnál összetettebb forgatókönyv a film sikere szempontjából kockázati tényező, míg a CGI az inkább garancia.
Oszt' el is hitték neki.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) mephi666 válasza kikikirly (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, a disney a ludas, mert üzlet nekik a franchise: le kell nyomni a korhatárbesorolást és pakolni kell bele kötelezően cukilényeket, hogy a tizenéves gyerekek is rákapjanak, elrángassák a szülőket a moziba és követeljék ki maguknak a filmhez kapcsolódó ilyen-olyan tárgyakat :K ez üzlet... nem csak a mozijegyet akarják eladni, hanem a filmhez kapcsolódó különböző cikkeket... ezért van az is, hogy 2015 óta évente jön egy új film: hogy folyamatosan fenntartsák az érdeklődést... amikor előtte '80-'99-ig semmi nem jött sw-témában, majd 2005-2015-ig szintén semmi... azért vette meg a disney, mert potenciált látott benne és rengeteg pénzt akarnak kaszálni időszakosan :K

ui: én attól félek, hogy pár éven belül yoda eredetfilmet is csinálnak, amivel annak rendje szerint teljesen elb@sszák a karaktert... pont az a jó yoda karakterében, hogy szinte semmit nem lehet tudni a múltjáról, csak kb annyit, hogy van vagy 1000 éves...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) lev258


lev258
veterán

Én is az eredeti 3 rajongója vagyok, az előzménytrilógia pedig még elmegy. De jobban örültem volna, ha a jelenlegi esztelen tömeggyártás helyett ráfeküdtek volna valami jó történetre az évek alatt elég tágra bővült (és jól megírt) SW Univerzumról. pl. az első sith-ek és háborúik

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#12) hege8888 válasza mephi666 (#10) üzenetére


hege8888
aktív tag

Akkor meg majd azon zúgolódunk, hogy hogy el lett b@szva a film, mert 2 órába bele lett sűrítve az 1000 év..

Szeretem, de annyira nem voltam nagy rajongó, hogy a bejegyzésben sorolt könyveket olvastam volna.
Viszont kedvet kaptam hozzájuk.

Nyilván azt a 3 könyvet sem lett volna egyszerű egy filmben megcsinálni.
Mondjuk azt sosem értem, hogy ha vannak könyvek, akkor mért nem azokat veszik a forgatókönyvek alapjául.
Kár, hogy Lucasnak nincs már beleszólása a dolgok folyásába.
Néha azért kiváncsian meglesném a privát gondolatait, mikor meg-meg néz egy új filmet.

Hétvégén én is megnéztem, én én elvoltam vele, de mondjuk annyira nem voltam kijövet a moziból felpörgetve, mint a Rogue One után.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#13) cinemazealot válasza hege8888 (#12) üzenetére


cinemazealot
addikt

és (#11) lev258: én sem vagyok fanatikus rajongó, de szeret(t)em a SW-t, főleg a klasszikus trilógiát. A Rogue One tetszett, bár a vége -- annak ellenére, mennyire jól próbál illeszkedni a IV. részhez -- kicsit ellentmondásos. A VII. részben nagyon bizakodtam, de miután megnéztem, lelkes, de inkább tanácstalan voltam a folytatással kapcsolatban. A VIII. résszel viszont minden reményem elszállt, az egyszerűen kivágta nálam a biztosítékot. :(

A Solo filmet még nem láttam, moziban nem is fogom megnézni (ahogy semmilyen további SW-t), de a könyvek nekem is felkeltették az érdeklődésemet.

"Mondjuk azt sosem értem, hogy ha vannak könyvek, akkor mért nem azokat veszik a forgatókönyvek alapjául."

Nekem valahogy az az érzésem, mint ha a Disney-nek az volna a stratégiája, hogy amit a Lucasfilm eddig kiadott (kizárólag filmet), ahhoz igyekeznek hűek maradni, de bármi, ami nem házon belül készült (pl. könyv, képregény, játék stb.) vagy ami ezekre építve spekulál (pl. rajongói fórumok), azt könyörtelenül lesöprik az asztalról, hogy "Csak azért sem! Mi most valami egészen kiszámíthatatlan újat hozunk létre, kizárólag üzleti érdekeket tartva szem előtt, és minden ami eddig volt, annak vége egyszer s mindenkorra." Számomra ez nagyon szomorú, de őket is meg lehet érteni: annak a 4 mrd dolcsinak vissza kell jönnie valahogy. :(

Valahol azt olvastam, hogy John Williams is úgy döntött, a IX. rész után nem ír több zenét a SW-hoz. Lehet, hogy ő is úgy érzi, hogy ez a Disney-féle irány nem az az irány, amibe ő annak idején beleadott apait-anyait?

[ Szerkesztve ]

(#14) Navaren válasza mephi666 (#4) üzenetére


Navaren
aktív tag

#4 Mephi666 A Timothy Zahn által jegyzett Thrawn főadmirális - történetszál szerintem is hihetetlen, magában is, illetve a 90-es években köré felépített SW hetedik és nyolcadik rész (a Birodalom Örökösei és a Sötét erők ébredése) is - persze szerintem - köröket ver a Disney SW zavaros történelmet képviselő folytatásaira.

Érdekes egyébként, többen írjátok, hogy mennyire elkerülhetetlenül Disney-sednek a filmek, a 12-es karika erőszakcenzúrája és a komplexitásban legfeljebb egy rajzfilm szintjét megütő cselekmény miatt is, és mindkettőben totál igazatok van.
Amit én még kevésbé szeretek - erről sokan, sok helyen panaszkodtak már, de talán picit itt is helye van -, az a 'cukiságfaktor' ami most szintén teret nyert az új trilógia jelenetei között, a véletlenül valahol sötét hangulatú jeleneteket ellensúlyozandó.

Nem is értem, hogy a Rogue One sztorijával hogy tudtak odaállni az új fejesek elé, és hogy jutott át a rostán, köröket ver szerintem a másik 3 Disney-érában született SW filmre, és úgy tud könnyed, nosztalgikus és teljes történetet elmesélni, hogy sehol sem szarnak szivárványt minden második sarkon és abszolút csak hozzátesz a franchise-hoz.

#12 hege8888 és #13 cinemazealot Nagyon örülök, ha kedvet kaptatok a könyvekhez, mert igazából ez lett volna a bejegyzés célja :). Jó szórakozást előre is !

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#15) mephi666 válasza cinemazealot (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha a thrawn-trilógiát akarták volna megcsinálni, ami a jedi visszatér után pár évvel játszódik, akkor szerintem technikailag nehéz lett volna kivitelezni, hogy a karaktereket játszó színészeken ne 3-4 évtized öregedés látszódjon, csupán 3-4 év :K ezért inkább elindultak új úton, ugrottak több évtizedet és szépen kiírják sorban az öreg színészek karaktereit... (carrie fisher meghalt, harrison ford is lassan 80 felé jár... mark hammil nincs még 70, de elvileg egykorú leia-val sztori szerint... nagyon sok cgi kellett volna, hogy 30-40évesnek tűnjenek újra)

#14: na igen... ezekről beszélek én is... elkezdődött már a baljós árnyakkal ez a vonal, amikor jarjarékat behozták meg tettek egy kört az ewokoknál, de azóta már fullba nyomják a "cukilényeket"... brutalitást tekintve meg skywalker-éknél családi vonás, hogy szeretik csonkolgatni egymást :D a sithek bosszújában már úgy láttuk ismerősökkel, hogy megtaláltak egy jó irányt: az a rész lett szerintem a legerősebb a 2000 után készültek közül: ott jól megmutatják, hogy lett anakinból darth vader... válogatás nélkül kiirtották a gyerekeket is, akik jedinek készültek, a végén meg ott lett hagyva levágott csuklókkal, hogy perzselgesse kicsit a láva az arcát és a tüdejét... (ilyeneket disney alatt nem sokat fogunk látni)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) kikikirly válasza Navaren (#14) üzenetére


kikikirly
senior tag

Rogue One végig fent tartja a feszültséget, simán egy lapon említhető a régiekkel.És a vége,az valami zseniális lett. :)

Rajzfilmesedétől kezdve, minden általad leírtál maximálisan egyetértek. :R

(#18) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Tudom, ha nem tetszik akkor csináljak jobbat, vagy ne nézzem. Hát a nyolcadik rész után nem is fogok SW filmet moziban nézni és ahogy olvasom a kritikákat és a rajongói véleményeket nem is veszítek semmit, ellentétben a Disney-vel. Egy mozijegy árát is sajnálom ezekre és mindaddig ez így is marad, míg ki nem jön legalább 2 olyan film zsinórban:
- ami nem lerágott csont, nem ebben az időben játszódik (a 10 filmbeli timeline mennyi időt ölel fel a 10000 éves köztársaságból? 40-50?)
- amitől mindenki beszabehu

Addig meg kedves Disney: FAF, de jó vastagon. :N

(#19) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Korábbi topicban pont a Crispin-féle Solo könyveket éltettem én is, tökéletesen egyetértek a logout poszttal. Ha már újracsinálják, akkor ne csináljanak rosszabbat, mint amit addig sikerült...

Asszem számomra a Star Wars véget kell érjen a Disney akvizíció előtt. Kölökként rám is nagy hatással volt pedig.

(#12) hege8888 : nem is lett volna kötelező 1 filmbe beletenni. Annyi film kijött volna belőle, ahány könyv kb. De legalább a fele, ha fel akarjuk pörgetni.

Olvasom hogy a Rogue One-ról jó a vélemény, azért azt is megcenzúrázták kiadás előtt, az eredeti Rogue One milyen lett volna arra kíváncsi lennék.

Btw életemben 3 filmet láttam moziban saját pénzen. SW3 premier. Garfield. SW7 premier. Több SW nem lesz az tuti. A kevés film oka a pénz.

Amúgy Garfield se érte meg, de tekintve, hogy családilag ment a mánia, csak meg lett nézve. Azért a képregény az más szint volt.

[ Szerkesztve ]

(#20) UnA válasza kikikirly (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

"Rogue One végig fent tartja a feszültséget, simán egy lapon említhető a régiekkel."

Hát én végig úgy éreztem, hogy beazonosíthatóak a jelenetek a régiekből - szóval ami bevált, azt gyorsan dobjuk be még egyszer. Egyértelműen "rókabőr" hangulatú történet volt :)

(#21) x_o_n


x_o_n
veterán

Nem merem megnézni,mindenesetre már az is furcsa hogy han solo 10-12cm alacsonyabb...és eléggé szembetűnő

(#22) Agostino válasza x_o_n (#21) üzenetére


Agostino
addikt

jó hát itt még fiatal volt, azóta megnőtt

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#23) Navaren válasza quailstorm (#19) üzenetére


Navaren
aktív tag

Köszönöm :R .

De tényleg, mindenkinek köszi, aki pár sort jegyzett ide.
Jó látni, hogy annak ellenére, hogy kifejezetten hangsúlyoztam, mennyire szubjektív lesz a nézőpont, úgy tűnik, egyre többetekkel találok közös nevezőt a témában.

Ezek szerint mégsem én lettem valami kifacsart SW sznob, hanem tényleg van egy előnytelen tendencia, ami vagy már egy újabb generációnak szól, vagy csak a trendeket akarja követni Disney stílusban.
Csak ehhez talán nem kellene azzal aszisztálni, hogy ikonikus karakterek köré évtizedek alatt kiépült, és egymásra épült, és bassszus, működő legendák sorait zúznak szét.

Bele sem megyek, hogy pl. Boba Fett-nek is mennyire zseniális történetet írtak már meg, amire aztán újabb novelláskötet épült néhány évvel később.

#20 UnA: Nem teljesen így van, szerintem épp a Force Awakens rész az, amelyik cakk-pakk lenyúlja a New Hope történetét mindenestül, csak minden egy 'picit' nagyobb, vagy nagyobb súlyú - nyilván a Disney nem nagyon akart kockáztatni -, a Rogue One viszont éppen azért érződik ennyire New Hope - szerűnek, mert ezzel is érzékeltetni akarják a két film közötti összefonódást, miközben abszolút tudatosan tiszteleg jelenetekkel, régen látott arcokkal és egy kickass befejezéssel a forrásfilm előtt, készülve annak a cselekményére.

A Rogue One-n az látszik, hogy olyan emberek készítették, akik imádják a SW-t, és értik is, mitől annyira zseniális és egyedi (volt) a franchise.
A VII., VIII. és a Solo film készítői viszont a franchise-ban lévő marketingpotenciált kiaknázva hoztak létre egy tucatterméket, amit - egyelőre még - önmagában a Logo képes eladni.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#24) x_o_n válasza Agostino (#22) üzenetére


x_o_n
veterán

Francokat,azóta még alacsonyabbnak kéne lennie maximum,az ember attól a kortól sajna összemegy a kor haladtával nem nő tovább :)

(#25) UnA válasza Navaren (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

" Nem teljesen így van, szerintem épp a Force Awakens rész az, amelyik cakk-pakk lenyúlja ... "

Lehet, hogy keverednek nálam - valahogy már ezek nem tudtak megérinteni igazán :D

(#26) Navaren válasza UnA (#25) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nincs ebben semmi meglepő, a másik 3 Disney-éra filmben nem nagyon tesznek le semmi maradandót, hiszen szerepüknél fogva az a dolguk, hogy kockázat nélkül pénzt csináljanak.
Bevált receptet követnek, ami a franc tudja hány board-meeting szűréses forgatókönyvnek az eredménye.

A Rogue One viszont valahogy más, elképesztően sima az integráció a New Hope jeleneteibe, tényleg olyan picit, mintha nem egy különálló, szinte egy másik "korban" készített film lenne, hanem egy most megtalált, eddig a fiókban porosodott fejezete, amit látványban pokolian felturbóztak.
Nem azért másol, mert nem mer újíani, hanem azért vesz át komplett látványt, szereplőket, jeleneteket, mert az a dolga, hogy AZT a hangulatot hozza, amit a New Hope, miközben nem viszi túlzásba, emellet akar és TUD is újat mutatni.

Ismerve a Disney-policy szivárványszarós feszültség-ellensúlyozását mindenféle bociszemekkel cukiskodó baromságokkal, elég bátor dolog volt ezt a filmet ÍGY megcsinálni. De így kell ezt, így kellett volna a többit is.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#27) Bobó_20 válasza Navaren (#26) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Így van, a Rogue One elég durva volt, kellőképpen egyensúlyban voltak benne a drámai és vicces pillanatok, szólt is valamiről. Tekintve a többi filmet nem is értem, hogy sikerült átvinni azt a forgatókönyvet. A Darth Vader-es kaszabolós jelenet örökre beégett az agyamba :K :B

(#28) Navaren válasza Bobó_20 (#27) üzenetére


Navaren
aktív tag

Igen, azt hiszem, az a jelenet éppen azért került bele :). Éppen itt látszik, mennyivel jobban értették a SW sikerének voltát a Rogue One készítői, mint a többi filméi.

Értem, hogy az új trilógia egy újabb generációnak szól már, de akkor is.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#29) x_o_n


x_o_n
veterán

Nekem egyszerüen ezek a filmek unalmasak már,öregszem vagy nem tudom....igazábol az 1-2-3 is csak elenyésző alkalommal néztem meg,utoljára mikor a balesetem miatt na mondom ha már igy is iotthon kell lennem egy évig..akkor megnézem....1-2-3 végig pörget...kedvenc részek megnéz..4-5-6 ujra végig izgul nosztalgia.....7 es...megnéztem de bealudtam rajta...ruzsosegy...detto

(#30) Divinity


Divinity
őstag

Én nagy SW rajongónak nevezném magam, nem is kifejezetten 1-1 film miatt. Maga az univerzum, amit létrehozott annyira megfogott már anno fiatal gyerekként. 6 éves voltam amikor édesapámmal megnéztük moziba a Phantom Menace-t (igen, ilyen fiatal vagyok. :P ) és ma már ez a rész az amit a legkevésbé szeretek akkor annyira átéreztem az érzést, annyira bele tudtam magam élni, hogy azóta a kedvenc univerzumom és a mai napig az lesz szinte mindegy mit csinálnak vele. Pont ezért mert mint univerzumként gondolok rá 1-1 nem annyira jól sikerült film nem tud teljesen felháborítani. Ott van annyi minden (akár legenda, akár kánon) ami kiegészíti a dolgot. A Solo beleillik az univerzumba és bár lehetett volna sokkal jobb is én nem nevezném ezt se rossznak. A karakter fejlődés kuka ez tény de szerintem épp ez a szép benne. Nem kell minden filmnek hű de nagy karakter fejlődést előadni, épp elég ha átadja az érzést amit anno átéltem és bele tudom képzelni az univerzumba.

Jó-jó lehet elfogult vagyok, nem mondom, hogy nem. :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31) Navaren válasza Divinity (#30) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem a karakterfejlődés hiánya itt az egyetlen baj, hanem hogy ezt úgy teszi, hogy összedobálják az összes, Han-ról , Chewie-ról és persze a Falcon-ról elejtett megjegyzést egy párnapos, roppant béna űrveszternbe, és akkor az egészet tálalják itt Neked, vagy nekem előzményfilmnek, tudván azt, hogy az egész massza a felejthető karakterekkel és alakításokkal együtt még csak a közelében sincs színvonalban annak, ahogy - a Te szavaiddal élve - az univerzum már feldolgozta Han életét és fiatalkori kalandjait.

Han "Shoots First" Solo nem egy rohadt vonatrablásról és a szövődményeiről lett híres/hírhedt, hanem évek, évtizedek alatt megalapozódott kis legendacsokor leng körülötte és a Falcon körül, ezt érezteti az eredeti trilógia is.

Nem filmnek rossz a 'Solo' (mert látványos, nosztalgikus és mondjuk, hogy néhol szórakoztató), hanem Han Solo eredetfilmnek szar, mert ötlettelen, gyáva és szerintem bűn, ahogy összecsapja Han (meg Chewie és a Falcon) legendáját.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#32) mephi666 válasza Navaren (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

legalább egy sokkolóér elszalad? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) Navaren válasza mephi666 (#32) üzenetére


Navaren
aktív tag

:DD

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#34) pulffy


pulffy
őstag

Én azt nem értem hogy mit keresett benne Dart Maul? Mikor neki akkor már rég meraff volt...
Szerkeztve :
Utána olvastam egy kicsit es valóban él :)

[ Szerkesztve ]

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#35) Eastman


Eastman
őstag

(Pesten, az Alsóerdősor utcában nem élnek már fák, minden centimétere aszfaltozott, kövezett.)

Nem minden az, aminek nevezik. :)

"És ez egész egyszerűen kevés… gyáva, ötlettelen és kiszámítható"

Feltételezem, hogy nem az elégedettséged a cél, hanem így-úgy-amúgy a pénzed. El kell tartanod a sok Dízni dolgozót, bocs. CEO-nak is lassan már fél éves a Lambója. ;] Szerintem inkább a matek, és nem a romantika miatt meetingelnek hét elején. A romantikát az említett író könyveiben találod. Tényleg bocs, de ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.