Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Navaren válasza quailstorm (#19) üzenetére


Navaren
aktív tag

Köszönöm :R .

De tényleg, mindenkinek köszi, aki pár sort jegyzett ide.
Jó látni, hogy annak ellenére, hogy kifejezetten hangsúlyoztam, mennyire szubjektív lesz a nézőpont, úgy tűnik, egyre többetekkel találok közös nevezőt a témában.

Ezek szerint mégsem én lettem valami kifacsart SW sznob, hanem tényleg van egy előnytelen tendencia, ami vagy már egy újabb generációnak szól, vagy csak a trendeket akarja követni Disney stílusban.
Csak ehhez talán nem kellene azzal aszisztálni, hogy ikonikus karakterek köré évtizedek alatt kiépült, és egymásra épült, és bassszus, működő legendák sorait zúznak szét.

Bele sem megyek, hogy pl. Boba Fett-nek is mennyire zseniális történetet írtak már meg, amire aztán újabb novelláskötet épült néhány évvel később.

#20 UnA: Nem teljesen így van, szerintem épp a Force Awakens rész az, amelyik cakk-pakk lenyúlja a New Hope történetét mindenestül, csak minden egy 'picit' nagyobb, vagy nagyobb súlyú - nyilván a Disney nem nagyon akart kockáztatni -, a Rogue One viszont éppen azért érződik ennyire New Hope - szerűnek, mert ezzel is érzékeltetni akarják a két film közötti összefonódást, miközben abszolút tudatosan tiszteleg jelenetekkel, régen látott arcokkal és egy kickass befejezéssel a forrásfilm előtt, készülve annak a cselekményére.

A Rogue One-n az látszik, hogy olyan emberek készítették, akik imádják a SW-t, és értik is, mitől annyira zseniális és egyedi (volt) a franchise.
A VII., VIII. és a Solo film készítői viszont a franchise-ban lévő marketingpotenciált kiaknázva hoztak létre egy tucatterméket, amit - egyelőre még - önmagában a Logo képes eladni.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.