Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) shtml


shtml
őstag

Huh, a helyesírásod valami katasztrófa. :(( Csak néhány a legszörnyűbbek közül:

valamilyen szinten vicces tesztel szeretnék nektek kedveskedni!

teszttel

had legyen jó magas hőmérséklet
had fűtse be az így is már-már elviselhetetlen meleg szobát

hadd

A mért eredményeket everest-el olvastam ki,

Everesttel

az 100%on hajtja a cpu-t

100%-on

2szer is lefuttattam

2-szer

5percig
azaz 1fok eltérés
és 5perc tesztelés után
majd 5percnyi játék utén

5 percig, 1 fok, 5 perc, 5 percnyi

A szilikonzsírt meg tényleg javítsd ki, mert max. Vér István szokta annak hívni, de ő is csak Pistike korában.

Hogy ON is legyek: Tégy próbát fogkrémmel, régebben olvastam, hogy magasan verte az ezüsttartalmú pasztákat is.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#52) bacsis válasza shtml (#51) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi hogy szóltál a hibák miatt, ki is javítottam őket! :R
a szilikonzsírt egyenlőre nem javítom ki, azért nem szeretném helyett oda írni, hogy hővezető paszta, mert jelen esetben a hővezető paszta pl az ezüstpaszta is, sőt most a lekvárok is hővezető pasztaként funkcionálnak... tehát szerintem egyenlőre maradjon a szilikonzsír :C

(#53) shtml válasza bacsis (#52) üzenetére


shtml
őstag

Akkor legalább legyen szilikonpaszta. A hővezető paszta tényleg túl általános lenne, ebben teljesen igazad van.

Az angol nyelvű irodalom többnyire a thermal grease szót használja, ami azért egyértelműbb, mert tartalmazza a hő(mérséklet) szót is, tehát nem keverhető össze a kenésre vagy tömítésre használatos szilikonzsírral.

Az előbb utánaolvastam a Wikipedán, és ott azt írják, hogy az ezüstpasztának is szilikonzsír az alapja, csak abba finom fémport kevernek, míg a szilikonpasztában kerámiaport (alumínium-oxid, cinkoxid, berilliumoxid) adnak a szilikonzsírhoz.

Egyébként a fogkrémet tényleg érdemes lenne bevenned a tesztbe, van akkora poén, mint a lekvárok. Alapja is van a dolognak, mert a fogkrémekben is van finomra őrölt kerámiapor, az csiszolja a fogzománcot tisztára.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#54) shtml válasza G@bi90MR (#25) üzenetére


shtml
őstag

pár éve a boltban lehetett még kapni tömbös "vágott" lekvárt, csuda finom volt, de azt is betiltották a jó múltkorában.

Ugye arra gondolsz, amit régen Hitler-szalonnának szoktak hívni?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#55) bacsis válasza shtml (#53) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen igazads van a szilikonpaszta tényleg jobb!
Már javítom is!

(#56) agressiv válasza Kephamos (#6) üzenetére


agressiv
addikt

Én fehér szilikonzsírt használok (mi csak úgy emlegetjük, hogy ganyé mert lehetetlen rendesen lemosni a kézről :DD ) nagyon vékonyan ujjal felkenem és ezzel -7 Celsius fokot értem el a gyári szürke lapkához képest ami szeritnem jelent valamit.

Mellesleg azt megjegyezném, hogy a hiedelemmel ellentétben az csak árt mint használ ha az ember jó vastagoon ad neki akármiből is legyen a cucc ugyanis ezek csak a mikro mm méretü "lyukakat" tömik be nem kell elzárni a fémet a fémtől! :))

Hát még a borz.....

(#57) temes69


temes69
aktív tag

ez nagyon beteg :)) próbáld meg házi szilvalekvárral, az aztán a sűrű cucc. mondjuk kiváncsi lennék hogy hosszútávon hogy viselkedne. küldd el a tesztet az nvidiának meg az atinak és akkor majd lehet lesznek speciális hd 4850 jam pro és gt260 xjam kiadású karik :D

(#58) Zull


Zull
senior tag

Hat ez nagyon beteg :DD minden elismeresem a batorsaghoz :D

(#59) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ez nagyon beteg teszt! :C Gratulálok a bátorságodhoz! :R

Azért kiváncsi lettem volna, hogy mondjuk egy quad core pricira rámerted volna kenni a nagyi lekvárját? ;]

(#60) geprombolo válasza bacsis (#5) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha már ilyen tesztelős kedvedben vagy, kipróbálhatnád a lekvár száradása után is, hátha....
Bár szerintem profi hőszigetelő réteget fogsz kapni ez esetben, de ki tudja? Mindenesetre jó tudni, hogy nagy kényszer esetén beválik a lekvár is. Nincs kedved berakni a tesztbe valami profi hidratáló krémet is? Csak a víztartalma miatt, mert a víz jó hővezető.
:))

Kevesebb smileyval ha kérhetném, a fórum nem kifestő. Köszönöm.

[ Módosította: Pompi ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#61) csepelball


csepelball
tag

Őszinte elismerésem! Hasonló tesztekből lehetne még jó sok ! Szívesen olvasom azokat aminek nem csak "hipersupergépetakarok" értelme van.
Kenjük meg melegszendvicskrémmel :D:D:D

(#62) xuldar válasza bacsis (#5) üzenetére


xuldar
őstag

És megkóstoltad már a sült szederlekvárt? :D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#63) Bohus


Bohus
aktív tag

Gratula a cikkhez, "hülyeségbe" ennyi energiát beleölni, igényel némi elszántságot!

Szerintem Muton tette fel az igazán jó kérdést, hogy mennyire lehet időtálló a lekvárhűtés. A lekvárnak ugyanis 30% körül van a víztartalma - ami máris magyarázza a jó eredményeket -, viszont ezt idővel elveszti. Kiváncsi vagyok, hosszabb távon mennyire romlana le a hűtőképesség, de az a sejtésem, hogy drasztikusan. Aztán mikor már csak a cukor maradna, frankó karamellszagot árasztana a gép!
Hűtőteszthez viszont ideális. Olcsó, környezetbarát, bárhol fellelhető és jóízű!

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#64) kopaszkukac


kopaszkukac
tag

és úgy szerintetek lehetne hűteni gépet, hogy beleteszem egy akvárium olajba? :D és akkor még ventillátorok sem kellenek

(#65) DarkByte


DarkByte
addikt

Hát ez teljesen no comment. :Y Gyorsan továbbküldtem a haveroknak is. :D

(#66) Celegorm


Celegorm
csendes tag

Mondjuk lehet, hogy 1 napos teszt után már nem teljesítene ilyen jól, mert a lekvárban lévő cukor karamellizálódna, kikristályosodna. Bár lehet, hogy az is jól vezeti a hőt...

(#67) vwpolopg válasza kopaszkukac (#64) üzenetére


vwpolopg
őstag

Láttam már ilyet, de azért nem a konyhai vénusz kell hozzá :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#68) kymco válasza Bohus (#63) üzenetére


kymco
veterán

Hát igen, a párolgó víz csodákra képes...
A teszt tetszett, de ez az apró szépséghibája...
Más kérdés, hogy lehetne naponta cserélni a lekvárt a procin :)... majd jöhetne az alkoholos lekvár is... :) Javaslom a pálinkás, konyakos és boros verziót...

www.refujvaros.hu

(#69) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Gyerekek ez nagyon durva :Y :D megyek és rakok egy kis feketeszeder lekvárt az E6700-ra :DDD am grat a cikkhez még ha kicsit furcsa is

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#70) kopaszkukac válasza vwpolopg (#67) üzenetére


kopaszkukac
tag

kösz a linket, megint előbb kérdeztem mint kerestem volna :D pont ugyanezt találtam meg én is...

viszont találtam olyat is aki sima étkezési olajjal nyomja [link]

(#71) mugencivic


mugencivic
tag

Én hajzselével kezdtem.. Még a Cyrix 6x86-ot "kezeltem" így... Sajnos mindig megszáradt, utána már nem volt olyan hatékony. :)

(#72) Janoska26


Janoska26
addikt

Nagyon tuti kis cikk, gratula hozzá :C . Kíváncsian várom testápoló vs babaolaj cikket is :DD :C

(#73) Alukard


Alukard
senior tag

Próbáld ki a sütő lekvárt is... kicsit szárazabb mint a standard és késsel kell vágni ;)
Viszont bírja a kiképzést :DDD

https://blackfyre.ninja

(#74) ttower


ttower
aktív tag

a baracklekvár is megelőzt a szilikonpasztát->megelőzte
Beteg teszt, de tetszik.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#75) spirit007


spirit007
senior tag

Szorult helyzetben használtam egyszer kolbász zsírt ... tökéletes volt olyannyira , hogy vagy két hét múlva jutott eszembe , hogy ideje lenne pótolni rendes pasztával a "hiányosságot" :D

(#76) raczger


raczger
őstag

ezekről én is hallottam, meg volt is róla videó, már nemtudom hogy hol, de ott a forgkrém vált be a legjobban (nem olvastam végig a fórumot, lehet hogy már ajánlották), szerintem érdemes lenne azzal is kiegészíteni a tesztet :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#77) MaciG


MaciG
addikt

Nagyon állat, mostantól én is a nagymama lekvárját használom ;]

BANZAII

(#78) agressiv


agressiv
addikt

Az Linkek hatalmasok a legnagyobb röhögés akkor fogott el amikor a csávó bekapcsolta a buborékos cuccot na akkor mondtam, hogy ilyen kell nekem :DD :DD

Hát még a borz.....

(#79) Menthirist


Menthirist
veterán

egy ideig meglepően sok minden képes jobban átadni a hőt, mint a levegő vagy a közvetlen érintés kapcsolat, de hosszabb távon ezek már nem műxenek (a paszta sem). Ez az idő a lényeges... a lekvárból el tudom képzelni, ahogy 4-5 hét alatt elkezd kikristályosodni a hőtől a cukor, és akkor kapard le a prociról! de azért képet én is szívesen látnék :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#80) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Te elmebeteg vagy! :Y
De tettszik! :C Jót mosolyogtam. :K

Sic Parvis Magna

(#81) Pupika


Pupika
csendes tag

:D

(#82) old gray


old gray
addikt

Jobbulást. :))

A lekvár az arcodba a szilikon-paszta pedig a sz.gépbe való. :D
De belőled kinézem, hogy fordítva alkalmazod. :D

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#83) szimeonov


szimeonov
tag

Nagyon jó teszt, gratula.
Kepeket en is szivesen latnek.

(#84) klambi


klambi
addikt

nem volt enyhe karamell illat a szobában? 70°c-on már lehetne:DDD

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#85) moma válasza Alukard (#73) üzenetére


moma
őstag

:DD tényleg a sütőlekvár olyan lehet, mint az ezüst paszta a szilikon-hoz képest :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#86) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Nos, először is gratula a teszthez! És ha hiszed, ha nem, én nem röhögtem jó előre, hanem kíváncsian olvastam! (Itt is bebizonyosodott, hogy ami elsőre minél nagyobb őrültségnek tűnik, az annál inkább zseniális!)

A hozzászólások közt viszont láttam pár (már bocs a kifejezésért) de hülyeséget.
Pl. a legjobb:
"nem karamellizálódik a lekvár?"
De. Úgy kb 250 fokon. 70-80 fokon még a forráspontig sem jut el.

Ez már nem annyira baromság, de még mindig igényelt volna némi átgondolást.
"nem párolog el a lekvár víztartalma"
De. Idővel biztos. De nem egy két nap alatt. Másrészt mivel a proci és a borda közé van préselve, nincs túl sok párolgási felület. Így valószínűsthető hogy a szélétől befelé fokozatosan szárad ki. De a sűrűbb lekvárok először egy zselé majd még sűrűbb gumiszerű halmazállapotba mennek át amit nagyon sokáig (évekig) meg tudnak tartani.
(ezt tapasztalatból mondom, mert amikor a nagymamám kb 10 éve elrakott lekvárját kibontottuk kb ilyen állapotban volt: úgy kellett kivágni az üvegből de nem volt teljesen kiszáradva)

A méz viszont valóban kikristályosdhat.

Na megyek bontok egy lekvárt... :DDD

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#87) Larry303


Larry303
addikt

a tanulság: aki sokat benchel és sűrűn fordulnak meg nála a procik gyorsan szerezzen be egy üveggel abból a szederlekvárból!
felüdülés volt olvasni.... :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#88) denieBoy


denieBoy
tag

haha :C

Nagyon komoly, mondhatni zsír!(próba azzal is? :DDD )

Feltételezem az anyagok fizikai tulajdonságai erősen mérlegelted a tesz előtt? lol :D

Gratula, lekvárt a népnek! :R

[ Szerkesztve ]

DaVe

(#89) nixx-21


nixx-21
senior tag

hát ez eszméletlen és beteg dolog is egyben még most sem tudom elhinni :DD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#90) Lenry


Lenry
félisten

képet!!!! képet!!!!

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#91) Mans20


Mans20
addikt

Szerintem fogkrémmel is csinálhatnál egy tesztet. :)

(#92) kételkedem válasza vwpolopg (#67) üzenetére


kételkedem
addikt

Érdemes megnézni, h felmegy 88 C fokra a cpu hőfok loadban :DD

Érdekes, de inkább csak szép mint használható :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#93) lúzer


lúzer
veterán

:C :C :C :R :R :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#94) daninet


daninet
veterán

hiányoltam a kézkrémet pedig állítólag az is über f*sza... :DDD
régen szenvedtem a vízzel de azon kívül hogy egy pár fokkal hidegebb volt meg csendesebb nem sok dologra volt jó max villogni... én ugyvagyok vele hogy vagy gázzal hűtök vagy forogjon..köztes megoldást nem vállalok be : :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#95) Matthu


Matthu
aktív tag

Üdv.
Nagyon állat! :C Felmerülhet a kérdés, hogy nem ég e ki a lekvár egy idő után. Létezik ilyen sütésálló -bogica vagy mi a neve- lekvár. Az a sütőben 300fokon eltöltött kellemes félóra után is olyan marad mint előtte. Ezzel tuti bírja. Bár lehet Te is ilyet használtál. Nem tudom. Riszpekt Uram :DDD

(#96) L4mie


L4mie
veterán

:D kéész :D
Mondjuk hosszútávra biztos nem ilyen jó az eredmény :D hagyd rajta 2 hónapig aztán meglátjuk, hova mászik a procid :D :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#97) Supra


Supra
tag

Bioszmötyi rulez! Vajon milyen, a természetben előforduló trutyi teljesithet a lekvárnál jobban? Pl. a vér, mert annak vas tartalma van :-)

Szerintem ha már örültség, nézzük meg a többi háztartási folyadékot is :-) Pl. láttam régen egy tuningot, ahol a srác légkondival fagyasztotta - a szinig étolajba meritett gépet :-)

De egyénként LOL hogy a nagymama házi készítésű trutyija a porba alázza az összes "hájtek" kencét...

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#98) Supra


Supra
tag

De a viccet félretéve: a legjobb hövezető "zsir" nem a higany lenne? Az vezeti az áramot, meg mérgező is (tényleg, nem tudja valaki, mennyire az?) , szóval lenne vele gond, de születtek már extrémebb dolgok is...

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#99) Mulderpapa válasza shteer (#47) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Pár percet akartam írni.10 perc alatt simán melegedhet annyira.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a zsír van olyan jó hővezető, mint egy gagyi olcsó paszta.Sőt, még pár fokkal jobb is. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#100) G@bi90MR válasza shtml (#54) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Igen, arra, megkérdeztem mamámat, ezt a Hitler-szalonna elnevezést most hallottam először. Azt tudtam, hogy a kenyér a zsíros deszka, de ezt nem.
Mindig tanul az ember.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.