Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"A SilverStone állítása szerint egy Samsung SM951 SSD-vel tesztelve 15 fokot sikerült javítani annak hőmérsékletén." -- én meg Ph-s tesztet kérek, és akkor el is hiszem :DD

Egyébként több kolléga is osztott meg itt otthoni megoldású, "házi barkács" jellegű ssd hűtéseket. (pl.: régi vga-ról leszedett ram hűtők ráragasztva az ssd-re)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) tailor74


tailor74
őstag

Na, ez egy jó ötlet volt, és normális áron is kínálják.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#3) Scholes9


Scholes9
nagyúr

SSD-nek hűtés, lol :U

tailor74: elképzelhető, de, ha átgondoltan van berendezve a ház, meg normális a szellőzés, akkor ilyenek totál feleslegesek, persze lehet, h valakinek jól jöhet. Számomra értelmetlen :R

arn: na pontosan ilyen "szitukra" gondoltam :K :U

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) Youri válasza tibaimp (#1) üzenetére


Youri
veterán

azt mondjuk notiba nehezen teszed bele

RTX ON

(#5) tailor74 válasza Scholes9 (#3) üzenetére


tailor74
őstag

M.2-nél már lehetnek helyzetek, amikor jó ha van.. De ártani biztos nem árt. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6) arn


arn
félisten

Nah vazze, mar ide is eljutottunk. Meg persze az alaplapoknal sem a 200-300wos videokartyak ala kene bepakolni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) vaakuum válasza tibaimp (#1) üzenetére


vaakuum
addikt

Ha mondjuk fémházas (lenne) az ssd, akkor nem értem, mivel tud ez a darab lemez többet... hőleadó felületet nem növel, maximum a hőelosztáson javít. De azzal meg nem lenne gond, ha nem 0.5-ös biliműanyagból lenne a ház, hanem rendes hővezető fémből, és tényleg 1-2 milliméter vastagságban. Kispórolják az anyagot a házból, hogy utána külön kelljen rá visszaragasztani. Ötletes, szerintem díjat is érdemelne....
Ha fér, simán inkább sünit érdemes rárakni, az legalább a felületet is számottevően növeli.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8) velizare válasza Scholes9 (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

a pcie slotosokra vizesblokkot is készítenek.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) Scholes9 válasza velizare (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Akkor le vagyok maradva ezen a téren úgy látszik :DDD :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) bsh válasza tailor74 (#2) üzenetére


bsh
őstag

(#11) tudi13 válasza Scholes9 (#3) üzenetére


tudi13
aktív tag

Nézz meg egy Samsung NVMe SSD-t. Kemény munka közben felmegy gyorsan 90-95 fokra. :)

(#12) BiP válasza tibaimp (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ilyen régi rambordás megoldással próbálkoztam, de egyszerűen nem tapad oda mindegyik. A legmelegebb a vezérlőchip, az ledobja :(
De amúgy segít, és el is fér.
Ehhez a sima fémlemezhez (ahogy az MSI shieldhez sem) fűzök sok reményt. Max. jobban elosztja a hőt, de érdemben nem fogja csökkenteni azt, mert a hőleadó felületet nagyban nem növeli meg.

Az én ssd-m 50 fokos volt így külön PCIe vezérlőkártyán. Amióta az új alaplapban rákerült az alaplapra, a vidkártya alá, 59 fokig fel tud menni. (bár ez még mindig nem vészes szerintem).

(#13) tegbashar


tegbashar
tag

Váo, egy hír, amiben nem rúgnak bele az intelbe. El sem hiszem.És nem vagyok I-fan, csak rühellem az ilyesmit.

(#14) Johnnyxy27 válasza tegbashar (#13) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

+1 lol.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#15) parajpal válasza tailor74 (#2) üzenetére


parajpal
csendes tag

üdv.... kérlek segíts í. hol lehet /milyen néven / ilyen lemez hűtőt kapni ?? kösz pajabá

okos ember UTÓLAG mondja meg : mit akart

(#16) t72killer válasza Scholes9 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos ez van, a komolyabb teljesítményű darabok fűtenek mint a kazán:(.

Amúgy ha jól tévedek, a vezérlőchip a hő fő forrása, nem a NAND.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17) Scholes9 válasza t72killer (#16) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az komoly :(

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) Laraxior


Laraxior
titán

Én ezt vettem az enyéimre. 2$-t fizettem értük :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#19) tibaimp válasza Youri (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az tuti, arra való ez, de a -15°C -ot kicsit akkor is sokallom!
Persze, lehet, hogy tévedek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Dr. Akula válasza Laraxior (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Legalább egy ilyet vártam volna a cikkbelitől is, erre csak 2 fémlap. 10 Ft a Vasedényben.

(#21) Tidus válasza velizare (#8) üzenetére


Tidus
addikt

A Maximus IX Extreme-n gyárilag adott az M.2 vízhűtés.

(#22) Scholes9 válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DD :C :)) :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) #72042496 válasza Scholes9 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Viszont a legtöbb esetben szerintem nincs folyamatos terhelés alatt az SSD. Inkább úgy néz ki a dolog, hogy az ember meg akar csinálni valamit, az SSD hamar végez, majd bőven visszahűl, mire jön a következő feladat.

Folyamatos terhelés alatt egyébként igaz, rendesen melegszik a vezérlő. Azon ez segíthet valamennyit, de enterprise SSD-t nem csinál az otthoniakból. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Miért nincsenek tüskék vagy barázdák a lapon? Sörösdobozt thermal paddal ráragasztok is többet ér.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#25) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Egy ideje foglalkoztat már a kérdés, hogy mi szükség volt erre az M.2 csatlakozóra? Nem lehetett volna rögtön PCIe csatolós SSD-ket gyártani? Ha nem lenne az alaplaphoz simulva, biztosan jobb lenne a hűtése.

(#26) #72042496 válasza Nekomajin (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Laptopokban, mini gépekben nem opció a PCIe csatoló. Asztali gépben pedig simán lehet PCIe adapterrel használni őket ha úgy megfelelőbb, vagy éppen nincs M.2 slot a lapon.

[ Szerkesztve ]

(#27) Nekomajin válasza #72042496 (#26) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Miért nem opció? Nem lehet elfordítani, vagy szalagkábelt használni? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de tényleg egyszerűbb volt egy teljesen új csatlakozót fejleszteni, mint a PCI-t kipofozni ilyen esetekre?

(#28) BiP válasza Laraxior (#18) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, ez a király. Ilyet hol lehet szerezni ? Főleg olyan ragasztót, amivel rajta marad. (vagy van rajta az is?)

(#29) BiP válasza Nekomajin (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

Gyakorlatilag ez a PCIe kipofozása, egy új csatlakozó formájában.
Desktopban simán használhatod PCIe kártyával, de ott is baromira melegedni fog, mert ott nem az alaplaphoz, hanem a kártyához simul. Ugyanaz a probléma. (igaz, vannak már kivágott hátlapos kártyák is.)

De úgysem az SSD belső oldala melegszik, hanem a vezérlő.

(#30) berVi válasza Nekomajin (#25) üzenetére


berVi
senior tag

A PCI-E joval tobb helyet foglal.

(#31) Nekomajin válasza BiP (#29) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

De én pont arról beszélek, hogy az SSD-t közvetlenül a PCIe slotba dugni, nem egy külön kártyán keresztül.

Értem én, hogy kisebb a csatlakozó mérete, ezért laptopokba ideálisabb, csak most ott vagyunk, hogy volt egy szabvány, ami kiváltotta az összes bővítőkártya csatolót, erre bevezettek egy újat, ami ráadásul még nem is egységes. Én úgy gondolom, hogy célszerűbb lett volna ezt megoldani a jelenlegi PCIe csatolókkal. Nagyobb felület, könnyebb rajta legózni, ráadásul mindkét oldalára lehet, jobban szellőzik, és nem kell azzal foglalkozni, hogy milyen hosszú SSD fér az alaplapra, meg B vagy M. Bedugom, és működik. Esetleg lehetett volna az ×1 csatolókkal egy sorban egy ×4-es is, hátlapi panel nélkül.

Nyilván kiötölték ezt a mérnökök, csak én nem örülök, hogy most megint egy újabb típussal kell bajlódni.

(#32) SPEA


SPEA
aktív tag

sziasztok!

Én bütykörészési alapon egy kis 40mm-es Noiseblocker-t (~3200rpm) tettem egy Samsung 950Pro fölé.

Asus z170-a lapom jobb alsó ATX csavar helye pont jó helyre esik/vagy szerencsés helyre tették az M.2 foglalatot :DDD . Kapott még egy távtartót és máris helyén volt a kis lapát.
Kapott kis süniket is, biztos ami tutti :DDD

A rendszerem egy Fractal Design Define R5 -ös kuckóban lakik, elől egy gyári, 14cm-es FD(~500rpm) és alatta egy szintén 14cm-es Alpenföhn - Wing Boost 2 Plus PWM (~700rpm) forog. Teljes csend és nyugalom.

A 950Pro így 32-34°C körül van használat közben (és nem megy 37 fölé), előtte 44°C-ről indult... Szóval faszaság van :D

(#33) #06658560 válasza vaakuum (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Helyzet az, hogy minél vékonyabb, annál jobb hővezetési szempontból. Ami fontos és amiért ez a lap is többet ér egy sima fém háznál a megnövelt felület.

(#34) Laraxior válasza BiP (#28) üzenetére


Laraxior
titán

Ebay. 2$. Méretre vágom, ketoldalu ragasztó és kesz is :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#35) tibaimp válasza SPEA (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem rossz, de nem zajos az a kis retek venti 3200-on? Próbáld ki venti nélkül is, hogy úgy mennyire megy fel a hőfok.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) -Skylake- válasza Scholes9 (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

"SSD-nek hűtés, lol :U"

Mivel masabb a ram hutesnel ugy megis ?...lol...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37) SPEA válasza tibaimp (#35) üzenetére


SPEA
aktív tag

hali
próbáltam venti nélkül, csak a bordákkal. úgy 40°C-ről indul és melegedve tartja is ezt a kb. - 4-5°C-os különbséget a csupasz értékekhez képest.
Szóval én azt tapasztaltam, hogy kis passzív bordával kevésbé hűl.

A gépnek kb. semmi hangja sincs, Define R5 jól szigetel (majd nyáron kiderül, hogy a meleget is :D ).
3200-on meg már pont nem hallható a kis 40mm-es, bármennyire is reteknek tűnik :) ;) megéri az árát.

Gondolkoztam egy kis áthidaló készítésén is ami összeköti a következő alsó ATX csavarhellyel, akkor 60-as, akár 80-as kis kavaró elférne felette. De most így jó, majd esetleg nyáron..

[ Szerkesztve ]

(#38) #72042496 válasza Nekomajin (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szalagkábel, elforgatás? Ez már desktopon is túl bonyolult. ITX gépekben sokszor nincs is szabad PCIe sín, laptopokban pedig őszintén szólva elképzelni sem tudom, hogyan gondoltad kivitelezni.

Ebben épp az a jó, hogy az ember bedugja az alaplapba, rögzíti egy csavarral és megy (ahogy feljebb írtam, szerintem a hétköznapokban nem gond a melegedés). De ha se az alaplapon, se adapterrel nem szimpatikus az M.2, vehetsz natív PCIe 4x vagy akár U2 csatolójú PCIe SSD-t is.

[ Szerkesztve ]

(#39) #16939776


#16939776
törölt tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#40) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez egy méretre vágott gap-pad amit a PCB és az SSD közé, vagy az SSD és a hűtő lemez* közé kell tenni! Azért van két méret hogy illeszkedjen azok alkatrészmagasságához.

*Nem tartozéka

"A RAM-oknál már ismerős fémlemezes megoldás kék színű" Ez nem AZ, csak a védő fólia, amit felhelyezés előtt el kell távolítani ;)

[ Szerkesztve ]

(#41) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért is vettem Plextor PX-256M8PeG NVMe SSD -t mert egyrészt ajánlott volt, másrészt van rajta ilyen hűtő.

(#42) maximuss válasza BiP (#28) üzenetére

Ez is jó megoldás lehet... ~900Huf postával:

Aluminum Heatsink

(#43) #41133696 válasza #41133696 (#41) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#44) tibaimp válasza #41133696 (#43) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Megnéztem a youtube videódat! Baszki, milyen állat monitor az!!! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#45) BiP válasza tibaimp (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

Erre gondolsz?
"LG 43UH6207 UHD 4K"

(#34) Laraxior + (#42) maximuss:
Bordám az van, igaz nem egyben, hanem ilyen 1 x2 centis vidkártya ram bordák.
A gondom a rögzítéssel van. Felraktam őket az SSD-re kétoldalú ragasztóval, memchipenként kettőt kettőt, de a vezérlőről és a mellette lévő ramról ledobja. (A többin megmaradt)
Az egy nagy borda előnye pont ez lenne mondjuk, hogy jobban megtapadna.

[ Szerkesztve ]

(#46) SPEA


SPEA
aktív tag

amúgy nem egy spanyol viasz.. Alphacool már tavaly kihozta a saját kis hűtőjét.

Kíváncsi lennék, hogy ez mennyit hoz rajta.

(#47) fanti


fanti
addikt

Nekem a jövő héten jön meg a Samsung SM961 256GB M2 SSD, de a tesztekben azt olvastam, hogy a baromi nagy sebessége ellenére nem melegszik annyira.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#48) Laraxior


Laraxior
titán

Ilyen lett:

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#49) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Kicsit más , de talán itt tudja valaki a választ. Intel® HM87 Chipsetre rá merjek tenni öntapadó hűtőbordát? Mit gondoltok? Közvetlenül az "üvegre" kéne tenni. .😕 és fejjel lefelé. Le esik? Oda ég? Az ujjamat a közelében alig tudom tartani.

[ Szerkesztve ]

(#50) detroitrw


detroitrw
addikt

Nekem mini-itx van, s az alaplap seggen van a m2 s csak mm-ek vannak igy az m2 es a tap kozott, terhelve 55-ig megy max. (nyaron biztos lesz tobb is :( )
Viszont ha jatszok akkor a vga ventije elkezd forogni (addig passziv), s egybol csokken az m2-nek a °C-a legalabb 15-el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.