Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Somatom válasza sfdrakex (#100) üzenetére


Somatom
veterán

Sorry, elírtam. :)
Én csak a Talkband B2 -met szeretném lecserélni egy B5 -re, de nem egyszerű. Az új, csilli-villi Huawei bótban tőlem hallottak először a B5 -ről, pedig lassan másfél éves cucc. Náluk még a B3 van kirakva, mint legújabb termék (a négyes ugyebár kimaradt, mert az náluk szerencsétlen szám). Ennyit a kiemelt partneri kapcsolatokról.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#102) macika69


macika69
tag

Androidos telefon Google-alkalmazások nélkül
"Konkrétan arról van szó, hogy a telefonokon hiába fut az Android 10 nyílt forráskódján alapuló EMUI 10 kezelőfelület, egyik készülékre sem kerülhetnek fel az olyan licencalapú szoftverek, mint a Gmail, a Google Térkép, a YouTube vagy éppen a Play Áruház – utóbbi a legfontosabb, hiszen enélkül nem férünk hozzá az évek óta használt alkalmazásaink jelentős részéhez. "

(#103) sfdrakex válasza macika69 (#102) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#104) 7Heads Drago válasza macika69 (#102) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És Gondolod nem olvastuk?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#105) sfdrakex válasza 7Heads Drago (#104) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biztosan azt hitte, Mate 30 as cikkhez tartozó topicban, egyedül ő olvasta a cikket, és tudja idemásolni ezt a szöveg részt :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#106) 7Heads Drago válasza sfdrakex (#105) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Több topicba is beszúrta.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#107) sfdrakex válasza 7Heads Drago (#106) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Most tanulja használni a copy-paste-et :)

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#108) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Kínában 35%os kedvezménnyel nyomják, el is fogytak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#109) doooo válasza sfdrakex (#108) üzenetére


doooo
veterán

Gratulálok hozzá. És ebben mi a különleges, a váratlan vagy a meglepő? Esetleg az, hogy ekkora árcsökkenéssel árulják, de nyilván ebből következik, hogy az amúgy is Google-mentes élethez szokott kínaiak elkapkodják őket.

(#110) sfdrakex válasza doooo (#109) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Semmi különleges és meglepő, csak olvastam valamit, amiről itt nem láttam semmit, ezért linkeltem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#111) tibcsi0407 válasza sfdrakex (#108) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Remélem lassan EU-ban is indul az eladás. Veszek egyet, nem bírok magammal!

https://utdetailing.hu/

(#112) sfdrakex válasza tibcsi0407 (#111) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem hivatalosan euba nem fog a Mate 30 eljutni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#113) tibcsi0407 válasza sfdrakex (#112) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem el fog, de nem szolgáltatókon keresztül. Amazonról be lehet majd húzni, ebben biztos vagyok.

https://utdetailing.hu/

(#114) Somatom válasza tibcsi0407 (#113) üzenetére


Somatom
veterán

Kérdés, hogy mit tekintünk "hivatalosnak". Én azt, amit a Huawei Experience Store -ban meg lehet vásárolni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115) tibcsi0407 válasza Somatom (#114) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Számomra az Amazon garancia már bőven tökéletes. Nem sok korrektebb cég van Tőlük errefelé.
De a legjobb természetesen az lenne, ha az USA befjezné a b*szakodást..

https://utdetailing.hu/

(#116) Hieronymus válasza tibcsi0407 (#115) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van egy kis probléma.
Amerikai vállalat az Amazon, az embargó okán nem forgalmazhatja.. Ha féláron megjelenik a kínálatban, megrendelem. Esélyt nem látok rá.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#117) 7Heads Drago válasza doooo (#109) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A váratlan és meglepő az lett volna ha ebbe a hírbe nem köt bele valaki. :)
Az amcsiknál meg pl az Apple a kedvezményes, páran úgy hozzák be onnan. Ha megteheti, miért ne tenné.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#118) tibcsi0407 válasza Hieronymus (#116) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A német Amazon is amerikainak számít?
Ha maga az Amazon nem árusíthatja, akkor az Amazonon található eladók úgy is fogják, pl Turbado. Vagy felőlem akár a magyar Turbado is jöhet. :)

https://utdetailing.hu/

(#119) sfdrakex válasza tibcsi0407 (#118) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az Amazon amerikai cég, mindegy hol van leányvállalata. Googlenek is van irodája világszerte, mégis amerikai vállalat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#120) tibcsi0407 válasza sfdrakex (#119) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ok, de attól még vannak rajta viszonteladók, hiszen ez egy piactér.
Egyébként meg szerintem túlparázzuk ezt a dolgot, olyan nincs, hogy ne hozzák el EU-ba. :)

https://utdetailing.hu/

(#121) sfdrakex válasza tibcsi0407 (#120) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem oldják fel a korlátozásokat, esélytelen, hogy hozzák, kb nulla eladásuk lenne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#122) tibcsi0407 válasza sfdrakex (#121) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem nem lenne nulla.
Xiaomi-k milliószámra lettek importálva Kínából, hiába nem volt rajtuk Google. Vagy ott voltak a ZUK telefonok is, mentek az EU-ban, mint a cukor.
Ok, ez egy drágább telefon, de nagyon különleges is.

https://utdetailing.hu/

(#123) sfdrakex válasza tibcsi0407 (#122) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, 40 ezres telók mentek, azokkal szórakoztak, de 200+ ezres telókkal nem fognak, teljes áron 300+. Pár ezres eladás lenne, az kb nulla, haszon semmi. Ezért hivatalosan behozni így nem éri meg. A fiam 40 ezres Meizu M5ösén se volt play áruház, rátettem. De nem vettem volna meg a P30 Promat ha nincs rajta, ennyiért ne legyen semmi bizonytalanság. Nekem kell a telefon megbízhatóan, navigálás, elérhetőség bárhol, mailek bármikor.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#124) tibcsi0407 válasza sfdrakex (#123) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Megbízható az user-appként telepített Play-jel. Évekig használtam úgy kínai telefonokat és még mindig itt vagyok. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#125) Hieronymus válasza tibcsi0407 (#118) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A német Amazon is amerikainak számít?"

A trampedli kijelentése előtt kinéztem egy Huawei notebookot a német Amazonon. Száz euró kedvezménnyel volt kint az ajánlatban és TOP 1 a notebook volt eladási listán.
Másnap nyomtalanul tünt el a TOP listáról, a kedvezménnyel együtt. A szűrőfeltételekből is elpárolgott a Huawei. A keresés sem segített sokat Nagyjából a huszadik oldalon lehetett ajánlatra találni.
Nem vettem meg. Teljes áron már nem volt csábító. Vettem helyette egy drágábbat, ami jobban passzolt az igényeimhez.

Nem tudom mit jelent ez hosszabb távon. Mate 30 Pro még nincs ajánlatban a német Amazonon, ám tokot már lehet hozzá kapni.

"Megbízható az user-appként telepített Play-jel. Évekig használtam úgy kínai telefonokat és még mindig itt vagyok."

De az nem volt embargós gyártó. Az Amazonos FireTab sem rendelkezik Google áruházzal, viszont rátelepítettem. A Google-nak nincs kormányzati előírása az ügyben. Neki mindegy.
Az embargó viszont nem mindegy.
Féláron még OK a telefon. Fölötte már nagy a kockázat.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#126) sfdrakex válasza tibcsi0407 (#124) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt én értem, de a legtöbben, akik ennyiért vesznek készüléket, nem fognak bütykölni. És eddig működött, de mi van ha ezután nem fog, vagy támadhatóbb stb, lehet nem szeretnék barkácsolt rendszeren bankolni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#127) tibcsi0407 válasza Hieronymus (#125) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jaja, én is szemeztem egy időben a Huawei laposokkal. Még mindig nagy szerelmem a Matebook Pro X. :K
Gál Balázs most azt mondja a bemutató videóban, hogy jön Európába is.
A Google-nek nem érdeke, hogy korlátozza a Play telepítését user app-ként. Még akkor sem, ha a licenszfeltételeibe beleütközik. Hiszen a felhasználók pénzt keresnek nekik.

(#126) sfdrakex

Értem. Hát akkor én biztos kivétel leszek. Egyedül Európában egy Mate 30 Pro-val. Legalább elmondhatjuk majd, hogy nem jön velem szemben az utcán. :C

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#128) sfdrakex válasza tibcsi0407 (#127) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem leszel egyedül, lesz belőle pár, csak azt mondtam annyi nem kel el, hogy hivatalos terjesztés megérje. Reklámozni kellene, idehozni, raktározni és még a fene tudja mi jön rá, pár tízezer darab európában buktát termelne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#129) Hieronymus válasza tibcsi0407 (#127) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A Google-nek nem érdeke, hogy korlátozza a Play telepítését user app-ként. Még akkor sem, ha a licenszfeltételeibe beleütközik. Hiszen a felhasználók pénzt keresnek nekik."

Ez jól hangzik, de nem igaz.
Az amerikai embargós törvények teljesen egyértelműek. Az embargó sértő cégek, maguk is embargó listára kerülnek.
Korábban a Szovjetúnió és gyarmatai (pl. Magyarország) embargóval voltak sújtva. Közvetlenül a SZÜ-nak senkii sem mert eladni. A többi államon keresztül megoldották a dolgot. Az embargó már akkor is veszteséget jelentett az Amerikában jelen lévő vállalatoknak. Most is.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#130) tibcsi0407 válasza Hieronymus (#129) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Álljunk megy egy szóra. Nem a Huawei sérti az embargót azzal, hogy a felhasználó felrakja a Google-t.
Custom ROM-oknak többmillió felhasználója van nem hivatalosan telepített Google szolgáltatásokkal és semmit nem tesznek ellene, hiszen abból pénz van.
Ebben az esetben a felhasználók sértik meg a szabályokat, nem a gyártó. Az nem ugyanaz.

https://utdetailing.hu/

(#131) Somatom válasza tibcsi0407 (#130) üzenetére


Somatom
veterán

A felhasználók? Úgy érted, hogy rám, mint nem az USA -ban tartózkodó, nem amerikai állampolgárra vonatkoznak az USA szabályai?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132) tibcsi0407 válasza Somatom (#131) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Google szabályozása szerint nem hitelesített készüléken nem futhatna GPSZ. Még sem akadályozzák meg, hogy a felhasználók telepítsék.
A Huawei semmit nem tesz, betartja a játékszabályokat. A végfelhasználói történésekhez nekik semmi közük.
Erre utaltam a mondandómmal.
Egyébként ha nem is közvetlenül, de az EU polgáraira is befolyással van az USA politikája és szabályai.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#133) Hieronymus válasza tibcsi0407 (#130) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Álljunk megy egy szóra. Nem a Huawei sérti az embargót azzal, hogy a felhasználó felrakja a Google-t.
Custom ROM-oknak többmillió felhasználója van nem hivatalosan telepített Google szolgáltatásokkal és semmit nem tesznek ellene, hiszen abból pénz van.,,"

Nem a Huawei sért embergót. Nem is tudna, mert "nem fér hozzá" az embargós technológiákhoz.
A Google tud embargót sérteni, amennyiben hagyja, hogy a Huawei cégcsoport termékein megjelenjenek az appok..
Mivel még nem hatályos az embargó, a play telepítése bizonyosan nem sért embargót, teljesen legális.
Az, hogy mi lesz később? ???
Elméletileg a Play azonosítja a telefonokat, tudják mely gyártó terméke. Ennek alapján állítják össze az elérhető appok listáját. Kompatibilis, nem kompatibilis, talán működni fog. Elegendő néhány bitet átállítani és nulla farab app jelenik meg a felhasználónak.

Ez persze nem ez jó a Google, Microsoft, és általában a (szoftvergyártó) cégeknek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#134) 7Heads Drago válasza Hieronymus (#133) üzenetére


7Heads Drago
veterán

1. Ezzel csak egy a baj: ha nincs embargó, akkor miért nincs rajta google? Ha meg lehet telepíteni miért nem tilt le? És itt egy rakás telot fel lehetne sorolni ami évek óta nem google licences és még sincs tiltva.
2. És akkor még ez mellett ott van pl a Qualcomm ami épp most nyitott ki megint a Huawei felé.
Én nem látom azt az irányt amit te vázolsz fel.
3. Note 7 Elvileg kivonták a forgalomból és tiltották is a készüléket. Ehhez képest pár hete olvastam a fórumon hogy egy Ph tag most vált meg tőle és gond nélkül használta eddig. Persze custom rom-mal, de ment. Szóval sztem itt rengeteg megoldás van. Még a gyártó cég se tudja ténylegesen tiltani, nem hogy majd bárki más egy szoftver által. Meglesz oldva, ez biztos. itt csak az a kérdés mennyire lesz bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#135) 7Heads Drago válasza Hieronymus (#133) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Csak megtaláltam a linket: [link]
Mindenesetre most kapott egy jó hírt a Huawei, a Qualcomm ugyanis bejelentette, hogy megkapták az USA kormányától az engedélyt és újra üzletelhetnek a Huawei-jel.... Remélhetőleg rövid időn belül a Google is hasonló bejelentést tesz, és elérhetővé teszik a GMS-t (Google Mobile Services) a Mate 30 szériára, ebben az esetben valószínűleg az európai premierre sem kellene sokat várni.
Ez nyilván lehetne akár több hónap is. Csak két nappal előtte meg ezt nyilatkozták a Huaweinél. Nyilván nem véletlenül...
Richard Yu, a Huawei fogyasztói üzletágának vezetője nagyon sok érdekességet elárult már a témával kapcsolatban a bemutató óta. Az Android Authority például arról beszél, hogy a Huawei felkészült rá, hogy egyetlen éjszaka alatt minden Google-szolgáltatást és -appot aktivál a Mate 30 mobilokon, amennyiben erre Amerika engedélyt ad.
Szóval ez így azért valszeg 1-2 hét kérdése. Persze ki tudja... :F

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#136) tibcsi0407 válasza 7Heads Drago (#134) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Így van.

https://utdetailing.hu/

(#137) Hieronymus válasza 7Heads Drago (#135) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván felkészült erre a Huawei.
Trump egyszer nyilatkozott ilyesmit aztán a kormányzat elmagyarázta, nem úgy kell érteni azt amit mondott.
Ráadásul az amerikai - kínai vámháború is bonyolítja a helyzetet. Ebben a sakkpartiban a Huawei csak egy gyalog.
Majd kiderül mi lesz. Nyilván mindenkinek jobb lenne a teljes embargó elfelejtése.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#138) tibcsi0407 válasza Hieronymus (#137) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Huawei több, mint gyalog. Ők a kínai tech forradalom megtestesítői kb. Utána a Xiaomi, Vivo, Oppo, stb.
De szerintem ők sem lesznek biztonságban később.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.