Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) utomi válasza atike (#43) üzenetére


utomi
senior tag

Jó az én mintám meg 200 ember kb. és szinte mindenki szolgáltatótól vásárol. Akkor most hol az igazság ?

(#52) himpike


himpike
aktív tag

Szolgáltatótól csak nagyon speciális esetben vesznek az emberek telefont. Sokszor nem olcsóbb, sőt drágább és kártyafüggő is a készülék.
Én a nagymamámnak se tudtam telefont találni a Vodánál pl...
Tudatlanoknak talán el tudnak adni ezt-azt, viszont azoknak úgyis mindegy...

(#53) 7Heads Drago válasza doooo (#48) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem érdekel mit halandzsázol. Akit érdekel majd végignézi, de nem 1-2 ember vitte vissza, vagy gondolta újra az egészet. 400k telonnál ez nem normális. Mondok jobbat: annak idején a note 7-nél tűzzel-vassal kellett a usereket nógatni hogy vissza vigyék őket. Pedig az életveszélyes volt elvileg. Csak ugye nagyon jó volt a telo és senki se akarta elhinni hogy tényleg bibi van vele.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#54) D@niel válasza utomi (#50) üzenetére


D@niel
addikt

1) Milyen tanúsítványok? Erről van valami link?
2) Ki akar M30-at venni? Én?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#55) D@niel válasza himpike (#52) üzenetére


D@niel
addikt

Ez így igaz. 10 éves flotta csomagra kaptam egy ajánlatot, ahol 140 volt a telefon, kérdeztem őket - a nekünk fenntartott vonalon - hogy ez miért jó nekem, ha most be ugrok a MM-be (itt ugye még magasabb árak is vannak) és 20-al olcsóbb a telefon, hűségidő nélkül? Azt mondta továbbítom a panaszát. Nem ugrik be senki, aki szolgáltatónál vett készüléket az elmúlt? 2 évben? Miért tenné, ha máshol olcsóbb?

#53: Ez is igaz. Panaszok vannak a jelenlegi note-ra. A note 7 story pedig nem volt olyan rég, szintén úgy volt ahogy írod, de nem szólok bele.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#56) ricsike_p20 válasza forgonati (#17) üzenetére


ricsike_p20
tag

Pontosan. Nekem évek óta kedvenc gyártóm, megvolt p8-9-10, 20 van jelenleg, dee.. Nem megyek már bele a cserébe még a 30-ra sem, attól függetlenül, h az még nem érintett az űgyben.. Elment a kedvem a gyártótól, meg ettől az egész cirkusztól, és kész. Úgyhogy valamelyik s10-es lesz, kb az s10e, mert méretileg pont bejön. A megszokás nagy dolog, és nem, nem mondok le a google-cuccokról, amiket napi szinten használok, tökéletesen müködnek, csak azért h vegyek egy méregdrága telefont, és taknyolódjak az aappokkal...

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#57) doooo válasza 7Heads Drago (#53) üzenetére


doooo
veterán

Mi nem normális? Hogy valakinek nem tetszik valami, és határidőn belül visszaviszi? Szerinted bármilyen más csúcsmobilnál ilyen nincs? Ez az igazi halandzsa. De mondok jobbat, a Mate30-at kevesen fogják visszavinni. Mert kevesen is fogják megvenni.

(#58) Braddock válasza Sanya (#7) üzenetére


Braddock
őstag

Van élet Huawei-n kívül is. Problem solved.

(#59) Aryon87 válasza bulikavagyok (#31) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
Nem vérfanság, csak egy ilyen idióta azt érdemel. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#60) Sanya válasza Braddock (#58) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ugyanolyan nagy igazság :).

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61) Somatom


Somatom
veterán

Van egy másik, érdekes vetülete a dolognak. Mi van akkor, ha a Huawei nyithatóvá teszi a bootloadert és kvázi klikkeléssel végigvihető megoldást kínál a rootolásra és a GPSZ telepítésére (természetesen a garancia megtartásával)? Tekintettel arra, hogy az Android újabb verziói több új korlátozást, mint ficsőrt tartalmaznak, egy újabb, gyárilag rootolható teló érdekes szín lehet a palettán.
Infó

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62) tibcsi0407 válasza Somatom (#61) üzenetére


tibcsi0407
félisten

XDA-nak is nyilatkozták.

https://utdetailing.hu/

(#63) D@niel válasza D@niel (#42) üzenetére


D@niel
addikt

[lntall Google Play Store, Google Apps on Huawei Mate 30/ Mate 30 Pro]

Sokáig tartott =)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#64) utomi válasza Somatom (#61) üzenetére


utomi
senior tag

Tehát azt mondod, hogy a HUAWEI megkerüli szánt szándékkal a Google-t és kockáztatja nem csak a jelenleg még támogatott készülékek frissíthetőségét de azt is, hogy ha Amerika mégis feloldja az embargót akkor se fogja vissza kapni a Google Appokat és a Play Servicest? Biztos lehetsz benne ,hogy nem fog ilyet csinálni. Az, hogy a Bootloader nyitott meg csak annyit segít ,hogy telepíthető a Gapps de sok app a rootolt telefon miatt nem fog menni. Ezenkívül meg még mindig adja magát ,hogy mégis ki az a hülye aki 1100€ ad egy olyan telóért amit hekkelni kell miközben tonnányi alternatíva van ami simán működik. Mégis miért?

(#63) D@niel
Hát a videó se :C

[ Szerkesztve ]

(#65) Somatom válasza utomi (#64) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt semmiképpen sem mondom. A Huawei semmit sem kerül meg azzal, hogy megteremti a root lehetőségét. Egy szóval sem mondja, hogy telepíts GPSZ -t. Csak nem gátolja. Az nem ugyanaz.
Egy next -> next -> OK módszert nem neveznék hekkelésnek. A Huawei részéről ez mindenképpen kényszermegoldás lenne, de azért lenne előnye is. Egy garivesztés nélküli root lehetőség számomra értéknövelő tényező.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66) sfdrakex válasza himpike (#52) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tudatlanoknak? Van aki nem alap csomagban van. Nekem pl Blue+ L van a Telenornál, amihez online 143 lett volna a P30 Pro, én boltban vettem így 153 volt. Megjelenéskor. Szóval féláron vettem a telefonomat. És nem emiatt váltottam erre a csomagra, egyébként is ebben voltam.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67) sfdrakex válasza kano (#49) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A youtube kids nevü appot, vagy a youtube korlátozott változatát esetleg a kidstubeot? A youtube kids app nem megy MOn.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68) joey04 válasza Somatom (#61) üzenetére


joey04
titán

Ez max a kockáknak lesz jó, az átlag usereket nem nyerik vissza vele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) kano válasza sfdrakex (#67) üzenetére


kano
nagyúr

Bocsi, tényleg igaz.
1000 éve én beállítottam egy amerikai címet a Playben és az maradt bent nekem, így jelenleg én amerikai régióban minden gond nélkül elérem a YouTube kids-t.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#70) Hieronymus válasza tibcsi0407 (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Jövőre elzavarják. :D"

Sajnos nem.
America First. Kerítés építés a migráció visszaszorítására. Kedvezmények kicsikarása az EU-tól a büntetővámok elkerülésére. A potenciális kémkedés visszaszorítása az államikban. Kína részbeni lenyomása. Ezzel megalapozta a másik ciklusban beinduló felemelkedést.
Vélhetően alaposan tanulmányozta az osztrák bajszos életútját. Nagyon nagy hibát kell elkövetnie, hogy ne válasszák meg újra.

(#7) Sanya: "van élet a google szolgáltatásain túl is."
"Google térképek: Na ez tényleg jó, a Waze is. Ha nincs android auto képes fejegységed, akkor tökéletes alternativa a HERE drive."
Nem Alternatíva.
Egyrészt a Google térképeken nagyon sok intézmény, vállalkozás, üzlet, szálloda, étterem, ... van amiről pontos információt tartalmaz a térkép.
A helyi idegenvezetők beszámolója és értékelése sokat segít.
Másrészt felénk a Waze kevesebb utat ismer. Leginkább azok a névtelen átjárók hiányoznak, amik a torlódásokban gyors kiutat jelentenek.
Van egy nagy baj, legalább is felénk. Az online forgalmi adatok pontosságában a Maps verhetetlen. Nagyon sokan használják, ami nagy előny, főleg a nagyvárosokban.

"Android autó: nem aktív hazánkban, a playről le sem tölthető"
Ez lokális probléma. Nem érinti az országok döntő többségét.
Tehát nem kellő súlyú érv.
Az Android autót én használom. Nem mondom, hogy teljesen hibátlan.
Használható. De nincs valódi alternatívája a nagy forgalmú városokban.

Ez a telefon Európában eladhatatlan.
A vásárlók döntő többsége nem fog barkácsolni Play-t a telefonjára, 1000 euró kifizetése után.

Ha az ára elfogadható, Mate30 RS-t kapok 299 euróért, akkor neki állok barkácsolni. (De nulla az esély erre. :DDD )

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#71) Somatom válasza joey04 (#68) üzenetére


Somatom
veterán

Érdekes adalék. Pont ez volt az Androidpolice hétvégi kérdése. Az 50% nem válasz nyilván jelentős visszaesést okoz, de az általam vázolt megoldásra 33% voksolt, ami sztem nem is olyan elenyésző arány. Persze, ez is csalóka, mivel az Androidpolice közönsége sem az átlag telefonvásárló. De, azért érdekes eredmény. Főleg úgy, hogy alapvetően USA centrikus a közönség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72) Postas99 válasza Somatom (#71) üzenetére


Postas99
senior tag

Igazad van. ott sem hülyék veszik a márkát.

(#73) #10949376 válasza sfdrakex (#66) üzenetére


#10949376
törölt tag

Igaza van a srácnak telenornál csak akkor vegyél ha nincs pénzed és hitelre meg tudod venni különben nincs féláron se amit annak hiszel ,mivel a tarifa telefonnal drágább pl a blue xxl telo nélkül 16e telóval meg 19e ami 2év alatt +72e ft és azt hozzá adod a venni kívánt telefonhoz blue xxl csomagba p30 pro 121e+72e=193eft boltba független meg 210e hol van a féláron akkor?

(#74) sfdrakex válasza #10949376 (#73) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A P30 pro boltban nem 210, illetve sufni boltokban igen, egyébként inkább 240 től indul. Szóval még mindig olcsóbb. Viszont a lényeg nem ez, hanem az, hogy nem tudom miért kell tudatlannak nevezni aki ott vesz. Abból indultok ki, hogy feltöltős csomagban vásárol mindenki, évi 3 ezres feltöltéssel. Pedig vagyunk sokan havi 10+ ezres csomagban, akiknek tényleg olcsóbb ha szolgáltatónál vesszük. Egyébként blue +L ben vagyok, 153 volt a telóm, havi 2 ezerrel drágább így a tarifa, az 48 ezer, ez így 201 ezer, megjelenéskor 300+ volt a teló, mikor vettem, szóval még így is 100 ezerrel volt olcsóbb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75) Pinyo16689 válasza kano (#49) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Huawei p9: nekem le sem hozza a play áruház.

(#76) sfdrakex válasza Pinyo16689 (#75) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

69esben rájött ő is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#77) joey04 válasza Somatom (#71) üzenetére


joey04
titán

Az is geek fórum, tehát valóban nem mérvadó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#78) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

A Huawei-nek annyi. Ugyanarra a sorsra jut majd, mint a WP, BB, pl. Legalábbis a mobil részleg.
Biztos lesz egy-két elvetemült, aki megveszi "üresen" és kísérletezget vele...1000 euro-ért....

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#79) Aryon87 válasza HarleyCustom (#78) üzenetére


Aryon87
félisten

:N

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80) atike válasza HarleyCustom (#78) üzenetére


atike
nagyúr

Egy-két...? :) Picit többen laknak Kínában nem gondolod...? :)

(#81) Somatom válasza atike (#80) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyot dobott az iPhone eladási statisztikáján, amikor bejutottak a kínai piacra. Nem tudom, hogy az Apple, vagy a Huawei sínyli meg jobban ezt az adok-kapokot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82) Hieronymus válasza atike (#80) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A Kínát kiemelheted a körből. Egyrészt ott eddig sem volt Google, ezért nem probléma.
Másrészt elég kalandos kedvűnek kell lennie ahhoz valakinek, hogy egy teljes áron vásárolt készüléken kezdjen el Google szolgáltatásokat élesztgetni. Ha 299 euróért kerül forgalomba a Mate 30 Pro vagy RS, nyilván sikertermék. Én is bevállalom a barkácsolást. De erre nincs esély.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#83) atike válasza Hieronymus (#82) üzenetére


atike
nagyúr

...mert ha valaki Kínában veszi meg a telefont akkor az nem ezt a telefont veszi meg...? :) :DDD

Nézd meg mire reagáltam. Ha végleges lenne a tiltás akkor sem kell becsukniuk a boltot - ennyi volt a mondandóm lényege.

(#84) Hieronymus válasza atike (#83) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

De. Csak neki eddig sem adtak hozzá Google szolgáltatást és play appot.

Persze van élet a Google nélkül is, a Huawei piacterén turkálhatsz a sok hasznos, kínai nyelvű appok között.
Amik most nem kínaiak és még elérhetőek, azoknak is választaniuk kell az embargó kezdetén. Vagy maradnak Kínában és rájuk is vonatkozni fog az embargó vagy maradnak a Google, Amazon. Apple... piacterein.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#85) Somatom válasza Hieronymus (#84) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy...

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86) tibcsi0407 válasza HarleyCustom (#78) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha Te mondod, akkor biztos. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#87) Somatom válasza Hieronymus (#84) üzenetére


Somatom
veterán

Ennél azért picit árnyaltabb a szitu. Kínában a kihírdetéstől számított 10 percen belül népellenség lehet abból, aki iPhone -t használ. Szted ezek az emberek milyen csúcstelót fognak venni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88) redgreg válasza Rolie Polie (#37) üzenetére


redgreg
tag

A cocom lista ki... szés volt egy kommunista diktatúrával. Hát hogy tehetett ilyet az USA...

(#89) 7Heads Drago válasza Somatom (#71) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pont az amcsiknál? Hihetetlen...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#90) 7Heads Drago válasza HarleyCustom (#78) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Holnap már szántják is befelé az épületeiket rízs-földnek. :DD
És meg is viselte őket rendesen: [link]
És ez a mobilos részleg statja nem az egész céggé.
Ha nem lett volna Trump valszeg év végére lenyomta volna a Samut, így maradnak a 2. helyen.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#91) doooo válasza Somatom (#87) üzenetére


doooo
veterán

Oppo? Vivo? Xiaomi? Ne adj' isten Samsungot? Miért kellene pont Huawei-t? Na meg amúgy ott is vannak néha kisebb bojkottok ellenük, például a múltkor felfedezték, hogy Tajvanra úgy utalt a telefonok rendszere, mint független területre...
Rögtön megjelentek a Weibo hashtag-ek, mint #HuaweiGetoutofChina... Amatőr hibák egy állami cégtől, de az "agymosottak" így is felháborodnak, az államnak már nem is kell belefolynia hivatalosan.

(#92) doooo válasza 7Heads Drago (#90) üzenetére


doooo
veterán

Hogy a pokolba nyomta volna le? 15 százalékot emelt volna fél év alatt? Miféle elemzésből sikerült ezt kihoznod? Azt hiszed a növekedés ugyanannyira drasztikus lehet a telített piacon, borzasztóan erős konkurencia mellett, mint a csökkenés? Az ironikusnak tűnő hangvételből úgy látszik igen.
De megint csak azt mutattad meg, hogy csak úgy a levegő beszélsz, mert hát Huawei, az istenek márkája.

(#93) 7Heads Drago válasza doooo (#92) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Oda írtam hogy valószínűleg. De az biztos hogy jelentősen csökkent volna a különbség. És mivel betart Trump nem tudjuk meg. Se te , se én. Szóval te is csak találgatsz.
Senki nem írta hogy az Istennek márkája.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#94) doooo válasza 7Heads Drago (#93) üzenetére


doooo
veterán

Nem találgatok semmit se, de egyértelműen lehetetlen dolgokat ne állítson senki. Még csak feltételesen se. Mi értelme van annak?
Mindazonáltal a piac majd eldönti, hogy mit akar kezdeni a Huawei-jel a továbbiakban. A következő negyedéves jelentések még érdekesebbek lesznek. A Xiaomival kerülnek most versenybe.

(#95) 7Heads Drago válasza doooo (#94) üzenetére


7Heads Drago
veterán

de egyértelműen lehetetlen dolgokat ne állítson senki.
Mint pl a Huawei az Istenek márkája? ;]

Az a lehetetlen hogy Pl a Sony vagy az LG jövőre megint az élbolyban legyen. A Huawei már közel járt hozzá, de így járt. Persze semmi garancia sincs rá, hogy jövő héten nem-e így jár más kínai gyártó is.
Mert hogy Iránban megtalálható a Huawei mellett bármelyik más gyártó terméke is ez biztos embargótól függetlenül. Csak most azok nem érdekesek még. És az is nyilvánvaló hogy bárki aki titkolni akar valamit és van félnivalója az mind Iphonet használ.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#96) Hieronymus válasza Somatom (#85) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Vagy...."

Ez OK. Neked, nekem és az fórumozóknak nem gond. Egy csomó magyarnak gond, de bevállalja.
De sok vásárló nem fogja bevállalni. Teljesen érthetetlen számára, hogy azokat az appokat amiket megszokott és egy részüket meg is vásárolta, csak okos bevatkozás után tudja használni. Ráadásul a G-n múlik, hogy szemet huny és hagyja vagy bezárja a kiskaput.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#97) Somatom válasza Hieronymus (#96) üzenetére


Somatom
veterán

A G -nek nem érdeke, hogy gátolja, a Huaweinek meg érdeke, hogy segítse.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#98) sfdrakex válasza Somatom (#97) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez így van. Viszont 3-400 ezres telefont nem fogok gányolni. Megveszem, működjön minden ahogy megszoktam. A gyerek Meizu M5ösén se volt alapból play áruház, úgy kellett rátákolni, de azt 40 ezerért vettem 2,5 éve (és pont ma törte rommá), annak ennyiért elnéztem. Biztos nem P30 Prot vettem volna magamnak, ha erre is úgy kell tákolni bármit is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#99) Somatom válasza sfdrakex (#98) üzenetére


Somatom
veterán

Ne érts félre, én sem fogok P30 pro -t venni. De, emlékszem anno a Cyanogenmod ROM -okra. Jogi akadályok miatt azokon sem lehetett alapból GPSZ, a usernek kellett telepítenie. De, ez nem volt több, mint next -> next -> finish.
Ha a Huaweinek ez érdeke, akkor nagyon meg tudja könnyíteni a usernek a telepítést. Ez nem ugyanaz, mint amikor egy kínai belpiacos telóra ráerőszakolják.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100) sfdrakex válasza Somatom (#99) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P30 Prot vehetsz nyugodtan. 😃

Meizura se volt nehéz feltenni a playt. DE 1000 Euros telefont kevesen vesznek így. Biztosan lesznek páran, de én Huawei használóként se vennék így tőlük újabb telefont. Ha lesz értelmes megoldásuk, saját OS, app store stb 2 év múlva, akkor lehet újra Huaweit veszek, ha gányolás kell, biztosan nem veszem meg.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.