Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Reméljük észhez tér az a kesehajú donaldkacsa és visszaállnak a dolgok a régi kerékvágásba.....hajrá Huawei! :DD

B.Cs.

(#2) #04430080 válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


#04430080
törölt tag

"visszaállnak a dolgok a régi kerékvágásba"

Egészen a 2008 -as ba ;]

(#3) atike


atike
nagyúr

"nem beszélve a Google-licenc lehetséges visszaszerzéséről, ami a keresőóriásnak éppúgy érdeke, mint a Huawei-nek"

Ennyi.

(#4) tibcsi0407 válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jövőre elzavarják. :D

https://utdetailing.hu/

(#5) Juhaszatti válasza atike (#3) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Persze, csak épp a keresőóriásnak nem sok beleszólása van.

(#6) Kasya


Kasya
nagyúr

15millio realisabb lenne, de hat a tavalyinal kisebb szamot nem lehet mondani.

(#7) Sanya


Sanya
nagyúr

van élet a google szolgáltatásain túl is.

Nem csak a google drive van, ott a BOX, onedrive, stb. Nekem egy 11 terabyte-os NAS-om van, nekem a google drive felesleges.

Gmail. Na bumm, van 1000 más

Google térképek: Na ez tényleg jó, a Waze is. Ha nincs android auto képes fejegységed, akkor tökéletes alternativa a HERE drive.

Youtube: teli van reklámmal, Youtube vanced-ben meg nincs.

Android autó: nem aktív hazánkban, a playről le sem tölthető

Youtube kids: gyerekeknek szánt youtube, melyben nem tépik le a karakterek egymás fejét a reklámokban: Hazánkban elérhetetlen.

Chrome: Láttad már az internetet adblock nélkül? akkor chrome-ozz!
Samsung Internet, és be alá az összes reklámblokkolót!

Duo: tényleg jó, ha működik.

Fordító: Jó, de van másik is.

Fotók: tényleg jó, de nem használom.

Google kereső: nem a google kereső appban keresek SOHA

Hangouts: be fog zárni

Play áruház: régiókorlátozások miatt kiakasztó.
Android autó, USA-ból hozott hőmérőapp youtube kids nem elérhető az országodban, így rohadjak meg.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) Juhaszatti válasza Sanya (#7) üzenetére


Juhaszatti
addikt

És az értesítésekre mi az alternatíva? Mert azokat is a Play Services kezeli. Anélkül nem nagyon van push notification, vagyis nem csak a Google appjai, de egy Whatsapp, Viber, Messenger, vagy bármi egyéb ami értesítést küld, csak korlátozottan lehet használható.

[ Szerkesztve ]

(#9) tibcsi0407 válasza Juhaszatti (#8) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Dehogy.. Használtál már kínai belpiacos telefont? Vagy esetleg AOSP ROM-ot GAPPS nélkül? Szerinted azokon nem jönnek értesítések? :)

https://utdetailing.hu/

(#10) Juhaszatti válasza tibcsi0407 (#9) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Fogalmam sincs azokon hogy működik, és sosem használtam olyat, azokba nem is gondoltam bele. Csak azt tudom hogy a play services kezeli a push notikat alapból. De ezekszerint ez megoldható. :R

(#11) Janaboy válasza Juhaszatti (#5) üzenetére


Janaboy
veterán

Csodálkozom, hogy EU APAC ezt hagyja, nem biztos, hogy tetszik nekik, hogy egy idióta politikus miatt ilyen történhet.
Sztem EU-nak kellene fejlesztenie saját megoldást.

Janaboy

(#12) utomi válasza Sanya (#7) üzenetére


utomi
senior tag

Ennél nagyobb blődséget régen olvastam. Az egy dolog, hogy a Mobilarena szándékosan próbálja meg elmosni a tényeket és igyekszik a Huaweit minél jobb színben feltüntetni (nekik gazdasági érdekükben áll). Persze mindenre van megoldás csak 100 emberből 99-et ez nem érdekel. Csak meg kell nézni, hogy járt a Microsoft (Windows Phone) vagy a Samsung (Bada) vagy azelőtt bármelyik alternatív OS Google appok és életképes alkalmazások nélkül. Érhető is. Van mondjuk 1200€ egy telóra, melyiket veszed azt amelyiken a világ összes appja megy és még a Google is vagy pedig amelyiken csak néhány. Pl. Note 10+ vs. Mate 30 Pro. Mondd miért vennéd a Mate 30 Pro-t inkább? És akkor arról ne is beszéljünk, hogy így egyik szolgáltató sem fogja felvenni a kínálatba a telóikat.Ne magadból indulj már ki. Persze Kína más, ott olyan kontroll van és belsős appok, hogy ők pont tesznek rá de EUban és USAban bukta lesz hiába is próbálja a Huawei.Ha feloldják az embargót minden változhat.

(#11) Janaboy
De most komolyan szerinted ez úgy megy, hogy akkor az EU fejleszt egy saját alternatív megoldást és onnantól mindenki ezt fogja használni? A piac nagyon nem így működik.

[ Szerkesztve ]

(#13) bollokcs80 válasza tibcsi0407 (#4) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

ámen.

B.Cs.

(#14) zolij


zolij
tag

A cikkek és a hozzászólók jelentős része valahogy szeret elfeledkezni arról a tényről, hogy a Google Play hiánya nem csak a Google alkalmazások hiányát jelenti, hanem azt is, hogy ezeken a telefonokon nem fognak működni azok az API-k, amik az elmúlt x évben ki lettek szervezve az alap android rendszerből és a Play Frameworkbe lettek implementálva. Persze, vannak rá alternatívák, de ezt minden egyes alkalmazásban implementálni kell, szóval nem csak annyiból áll egy alkalmazás App Gallerybe való költöztetése, hogy feltöltik az APK-t.

[ Szerkesztve ]

(#15) Janaboy válasza utomi (#12) üzenetére


Janaboy
veterán

Tudom, hogy nem így működik, de az se elfogadható, hogy egy idióta így keresztbe tudjon tenni.
És itt nem csak arról van szó, hogy a saját országának szar, mindenkinek globálisan (ja Kínának nem).

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#16) jacis válasza Sanya (#7) üzenetére


jacis
nagyúr

Az a durva, hogy leírod, hogy van élet a google szolgáltatásain kívül és gondoltam felsorolod az alternatívákat. Erre leírod hogy onedrive (ez egy MS által fenntartott szolgáltatás ami amerikai =ez sem fog menni!!!) meg hogy mivel mi a gondod (reklámok vannak bennük stb...) és hogy Te mit nem használsz. Így a hozzászólásodnak nulla értéke volt az első mondat tekintetében.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#17) forgonati válasza Sanya (#7) üzenetére


forgonati
őstag

És szerinted ez az egyszeri embert mennyire érdekli? Aki mondjuk most váltana egy S8-ról, vagy akármelyik más mobilról ahol megszokta a gmailt, maps-ot, fordítót, stb. Leszarja hogy mennyi alternatíva van, nem fog ezeken változtatni csak azért mert az 1000 Eurós telefon nem tudja már ezeket. Ehelyett vesz telefont más gyártótól. Ezt fogja tenni 100-ból minimum 90 ember. Engem is hidegen hagy hogy mennyi más navivagy levelező program van, ha évek óta a mapsot, gmailt stb. használom és bevált, akkor maradok annál, ennyi. A Google pay-ról meg nem is beszélve, azt nem tudom hogy váltod ki... Persze, gondolom te mindig kártyával vagy kápéval fizetsz, így ez a probléma téged nem érint...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#18) Kasya válasza Sanya (#7) üzenetére


Kasya
nagyúr

Gmaps azert teljesen mas elmeny egy turan, mint a Here maps. Mentett helyek, terkepek, utvonalak, vagy a konnyen felfedezheto ettermek, velemenyekkel, kepekkel, stb...
Nincs alternativaja, csak ha kimondottan GPS a cel.

YT Vanced mellé kell micro-G, amihez meg kell a gyari YT, hogy telepitve legyen (tudtommal).

Mas:
Amit en tovabbra se ertek... Nem lehet oket telepiteni APK letoltesevel? Ha igen, akkor miert akad fenn barki is itt a Gapps hianyon.

(#19) utomi válasza Kasya (#18) üzenetére


utomi
senior tag

Nem nem lehet mivel a Play Services nem telepíthető root nélkül. Ezért undorító minden cikk mert konkrétan ferdítik a valóságot. És nem csak a Gapps hiányzik de minden ami USA eredetű, azaz majdnem minden.

(#20) Juhaszatti válasza Kasya (#18) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Gapps hiánya több szempontból is problémás. Egy Huawei vezető ugyan már közölte hogy nem biztos hogy utólag telepíthető lesz, de vannak már YouTube videók amik alapján rámókolható roottal, stb. Ezzel az emberek többsége nem fog foglalkozni. De ha valaki rá is hegeszti, tanúsítványok hiányában nem garantált hogy működni is fog. Ha pedig pillanatnyilag működik is, nem garantált hogy 1 hónap múlva is fog, ugyanebből az okból kifolyólag. Ez túl nagy rizikó egy 300+ ezres telefonnál.

Arról nem is beszélve hogy Gapps hiányában nagyvalószínűséggel szolgáltatói kínálatban sem lesz, a többség pedig még mindig onnan veszi a telefonját.

[ Szerkesztve ]

(#21) atike válasza Juhaszatti (#20) üzenetére


atike
nagyúr

""a többség pedig még mindig onnan veszi a telefonját."

Ebben nem lennék biztos.

(#22) kano válasza Kasya (#18) üzenetére


kano
nagyúr

És a YouTube kids is elérhető itthon.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#23) Kasya válasza utomi (#19) üzenetére


Kasya
nagyúr

+Juhaszatti:

Köszönöm! Ez a pár fontos info az, amit sehol se lattam leirva.

(#24) Sanya válasza Kasya (#18) üzenetére


Sanya
nagyúr

vanced mellé azért kell microG, hogy belépj a youtube-ra

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) Sanya válasza kano (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem érhető el.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) Kasya válasza Kasya (#18) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megkovetem magam. Micro-G hianyaban is megy, csak a Google acc-ba, vagyis YT fiokunkhoz nem ferunk hozza.

(#24) Sanya : Kozben beugrott :K

[ Szerkesztve ]

(#27) utomi válasza Sanya (#25) üzenetére


utomi
senior tag

De elérhető.

(#28) Sanya válasza Kasya (#18) üzenetére


Sanya
nagyúr

google apps vagy a google play és google play services hogy fusson a telefonodon, a google-nek kell aláírni az APK-t.
Emiatt van/lehet előtelepíteni. Ha kínából rendelsz egy csingcsang telefont, akkor van lehetőséged playt telepíteni, de csak fórumokról összekukázott verziót, ami talán fut, talán nem. Pl néhány erősen belföldi piacra gyártott xiaomi termék.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29) Sanya válasza utomi (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

philips 55pus6561: indítsd el rajta. Ott a nappalimban. Ha felrakod az apk-t store-ból ( nem USA lokalizációs a google accom) akkor sem fut.

ha meg telefon: google play magyar lokalizációval:

meg nem találja meg.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) joey04 válasza atike (#21) üzenetére


joey04
titán

Pedig biztos lehetsz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) bulikavagyok válasza utomi (#12) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"...a Mobilarena szándékosan próbálja meg elmosni a tényeket és igyekszik a Huaweit minél jobb színben feltüntetni " - igazad van sajnos. Itt most nagyon kilóg a lóláb. :U

Ezt a telefont épeszű ember nem fogja megvenni Európában. Ilyen áron főleg nem. Annyi más alternatíva van helyette, nem is értem ezt a "siránkozást"!? Hihetetlen, h egyesekből mit hoz ki ez a sztori?! Valamelyik topicban az egyik vérfan már kötelet "követelt" Trumpnak... egy sz*ros kínai telefon miatt. Tök komolyan. Elhiszitek ezt? :F Én alig. :(

[ Szerkesztve ]

(#32) D@niel


D@niel
addikt

Gapps-hoz nem kell root, se Huawein, se Honoron, utóbbit igazolni tudom, a két brand pedig ugyanaz. Egy év alatt sosem volt gond, a legutolsó emui 9, konkrétan built.213 alatt pedig most már nem 6x, csak 4x kell oké-zni telepítés alatt.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#33) jacis válasza bulikavagyok (#31) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#34) tibcsi0407 válasza Kasya (#18) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Dehogynem lehet, videó is van már róla. :) [link]

https://utdetailing.hu/

(#35) atike válasza joey04 (#30) üzenetére


atike
nagyúr

Erről van bárhol valami kimutatás...? Mi a cégnél sem, de a család / ismerősök sem szolgáltatótól vesszük a telefonokat már évek óta...

(#36) utomi válasza D@niel (#32) üzenetére


utomi
senior tag

Ember, a jelenleg piacon lévőhöz persze, hogy nem kell. A Kínai belpiacos sem számít mert van EU megfelelője és onnan megoldották a GAPSot. Az első olyan telefon amely minden Google app-ot és a Play Servicest nélkülözi a Mate 30 Pro.

(#35) atike
Jó és akkor a családodból meg a cégedből kiindulva már senki se veszi szolgáltatónál? :W
Persze, hogy ott veszik amikor adják olcsóbban/részletre a telót. Sokkal nagyobb arnyában vannak szolgáltatótol telefonok a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#37) Rolie Polie


Rolie Polie
junior tag

Kicseszni így mellesleg sok sok millió potenciális ügyféllel a világ második mobilgyártójával, és hívják is bárminek éppen, egy undorítóan gyalázatos /bűn/tett volt trámptól. Pár év múlva nagyon kíváncsi leszek rá hova is futott ki ez a dolog. Ki fog még mostanában felkerülni a listára kémkedés gyanúja miatt és melyik márkát teszi legközelebb majd partvonalra a pasas.

[ Szerkesztve ]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#38) D@niel válasza utomi (#36) üzenetére


D@niel
addikt

Én a jelenlegi telefonokról beszéltem, ember.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#39) utomi válasza D@niel (#38) üzenetére


utomi
senior tag

Oké és akkor amúgy milyen okból tettél rá Play Servicest ?

(#40) D@niel válasza utomi (#39) üzenetére


D@niel
addikt

Szolgáltatások miatt.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#41) utomi válasza D@niel (#40) üzenetére


utomi
senior tag

Nem mondod? :D Úgy értem miért nem volt a tiéden ?

(#42) D@niel válasza utomi (#41) üzenetére


D@niel
addikt

Kínai rom van alatta. Nézd, a kommentem lényege az volt, hogy a Google szolgáltatások (beleértve a keretrendszert) telepítése után minden úgy megy, mintha gyárilag lenne rajta.

Az, hogy a mate 30-as szériára lesz-e megoldás - efelől én nem aggódnék - és hogy milyen módon, később térjünk vissza rá.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#43) atike válasza utomi (#36) üzenetére


atike
nagyúr

Fájni fog így a fejed... :U Milyen mintából is indulnék ki? :) Ha tudom azt, hogy korábban tényleg mindenki a szolgáltatóktól vásárolta a telefonokat és ez mára már megfordult szinte teljesen (a minta mondjuk legyen 140-150 ember) akkor én nem gondolhatom úgy, hogy ez máshol is ilyen irányba változott...? :) A minta nem nagy, ellenben lefed minden korosztályt és csoportot... Legjobb tudomásom szerint a legtöbb ember azért pártolt el a szolgáltatói telefonok vásárlásától mert épp hogy nem vagy csak alig volt olcsóbb, mint normál telefonvásárlásnál...

És a legfontosabb, hogy kérdeztem azt, hogy van-e erről bárhol valami kimutatás, felmérés, akármi, mert érdekel. Hol írtam én olyat, hogy senki se vesz szolgáltatótól telefont? Annyit írta, hogy senki - a környezetemben.

Peace.

(#44) 7Heads Drago válasza utomi (#12) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Te meg menj be kérlek a Note 10 plus topikjába és olvasgasd. Pár napon belül jópáran visszaküldték a telot. A többiek meg az updateben reménykednek. Szóval vedd meg 400 ért. Persze ha oneplust, vagy mi 9 mondasz azt aláírom.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) doooo


doooo
veterán

Hajrá, ha Kínában kapók rá, miért ne lehetne 20 milla...

(#46) doooo válasza 7Heads Drago (#44) üzenetére


doooo
veterán

A legelejétől követem a topicot, és még aki elégedetlen is mondjuk a kamerával, nem küldte vissza. "Jópáran" főleg nem.

(#47) 7Heads Drago válasza doooo (#46) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha te mondod akkor biztos... :DD
És nem csak a kamerával van gond. :)
Jópár ember meg kivár, hogy mi lesz update után. Persze akit érdekel majd utána nézz.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#48) doooo válasza 7Heads Drago (#47) üzenetére


doooo
veterán

Ha én mondom? Gondolod, ha más is meglátogatja a topicot, akkor nem a valóságot fogja látni, hanem amit te szeretnél láttatni, hogy mindenki leírta egyszer, hogy továbbadtak a mobiljaikon, és kész?
Nem tudtam, hogy ilyen képességeid vannak, lehet, hogy nem csak itt kellene kamatoztatnod őket. Amerikának is megmagyarázhatnád, hogy minden rendben van a Huawei-jel, csak hinniük kell neked. ;)

(#49) kano válasza Sanya (#29) üzenetére


kano
nagyúr

HTC U11 és magyar lokalizáció, és elérhető. Kisfiam használja is.
De igazából mindegy is.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#50) utomi válasza D@niel (#42) üzenetére


utomi
senior tag

Na erre mondtam, hogy az azért nem számít mert ott megvannak a tanúsítványok ! Felőlem meg is veheted ám a Mate 30at de ,hogy az nem lesz ilyen egyszerű az egyszer biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.