Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Isten éltesse a legendát :R

(#2) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Na arra a tabletre kíváncsi leszek, pont vétel előtt vagyok, azt hiszem megvárom! :C

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3) nonoka74


nonoka74
tag

Utáltam a ThinkPad-et,míg meg nem vettem az első T61-emet!Azóta ThinkPad a best! :R

(#4) bencekemence


bencekemence
csendes tag

ha valaki egy x1 felém dobna, én biztosan elkapnám :)

(#5) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Sajnos az igazi Thinkpad 2011-ben kihalt, ez a 30-as széria már messze nem az igazi ezzel a kókler billentyűzettel :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) lujó55 válasza nonoka74 (#3) üzenetére


lujó55
őstag

+1

(#7) domi007


domi007
őstag

Ez a kiállítás megtekinthető nem újságíróknak is, vagy ez csak nektek csinálták?

Engem nagyon érdekelnének ezek a gépek :K ;)

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#8) wassermann


wassermann
addikt

1990-ben volt egy olyan felnyitható LCD-jű "bőrönd" a munkahelyemen, valami ős DOS-al, monokróm kijelzővel. Amikor épp nem volt munka, sakkozni tudtam vele (nagy floppiról kellett betölteni). Szinte csak én birtokoltam, mert volt egy asztali PC-nk is, a kolegáim inkább azon játszottak.

[ Szerkesztve ]

(#9) trufa12


trufa12
addikt

Boldog Szülinapot ! :C

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#10) Srodney válasza nonoka74 (#3) üzenetére


Srodney
senior tag

ezzel így van az emberek többsége is amikor bármilyen pc alkatrészt vesz,utálja mint a sz@rt aztán mégis megveszi, és láss csodát jó! :) nagyon kevesek itélnek tapasztalat és vásárlás után...

(#11) eszterencs válasza domi007 (#7) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Sajnos nem publikus a kiállítás, csak partnereinek (disztribútorok képviselői, újságírók) tette elérhetővé a Lenovo.

(#12) domi007 válasza eszterencs (#11) üzenetére


domi007
őstag

köszi szépen, hát akkor ez így alakult :O

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#13) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Tablet árára én is kíváncsi leszek, na meg a kiegészítőkére is. :K

(#14) Prymus X.


Prymus X.
tag

A legjobbak, pont.

(#15) Prymus X.


Prymus X.
tag

Valaki tudja, hogy melyik a legolcsóbb billentyűzet háttér világítással rendelkező ThinkPad?

(#16) epityesz


epityesz
aktív tag

Happy B. Thinkpad..................... :C

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#17) gergo0007


gergo0007
tag

"ThinkPad volt az első fekete notebook a 90-es évek elején. Az akkori, vajszínű modelleket kínáló konkurensek ezt a lépést egyértelmű bukásnak titulálták, de tessék megnézni ma a boltok kínálatát, bizony a fekete szín dominál. "

Miért nem védették le a fekete színt, akkor most mindenkit beperelhetnének meg betilthatnának, mint az apple.

(#18) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

thinkpad w700ds :Y :K

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#19) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Mióta a lenovo viszi tovább a thinpad szériát, valahogy a dolog már nem az igazi.

(#20) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Éppen jó állapotú T400-ra vadászom,mert hihetetlen strapabíró jószág!

Nagyon jó széria a ThinkPad nem vitás...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#21) rudi válasza gergo0007 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Mert az IBM nem az a cég :DDD Ha megnézed, a 2000-es kiforgatós Transnote gépen ott figyel egy tablet, érdemes megnézni az IBM 2521 nevű berendezést...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Tikakukac válasza fondorlatos (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Érdekes, hogy Lenovo név mellett azért sikerült megalkotni még pár kultusz típust. A legújabb 30-as család, na az, amit tényleg kicsit elbaltáztak, rossz szokás a "bezzeg az IBM időkben" dolog. Ha nem veszik meg őket, akkor ott hullott volna el az egész márka, ahol van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) inferno88 válasza Prymus X. (#15) üzenetére


inferno88
őstag

TP billentyűzet háttérvilágítással?Istenkáromlás.
Az x230-ban van,de a másban nem hiszem,hogy lenne.Azért van a Thinklight.

Semper fi!

(#24) rudi válasza Tikakukac (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Attól tartok, hogy a 30-as széria sem azért lett olyan, amilyen, mert az addig jól dolgozó Lenovo mérnökök meghülyültek, hanem mert ezt kényszerítette ki a piac... valamiért sokkal fontosabb lett a világítás a jó nyomáskomfortnál.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Nekem még mindig egy thinkpad x23 a tartalék notim. Igaz, évente van bekapcsolva, de tudom hogy bármikor számíthatnék rá. Kijelzője is tűéles!

(#26) HXY


HXY
addikt

A Milestones kep jo lenne, de nem ertem hogy 2000-hez es 2001-hez miert raktak ThinkPad Edge gepeket.

(#27) Psychonaut válasza inferno88 (#23) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hogyne lenne másban is: T430, T430s, T530, így kapásból.

(#28) Tikakukac válasza rudi (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanerre jutottunk mi is.
Világítós bill, legyen lapos, legyen szigetes, hűtés legyen másodlagos, menjünk design-ra. Üzleti gépet pedig azt remélné az ember, hogy nem kezdik el felvásárolni a mutogatós emberek, arra van jól bejáratott gyümölcsös márka, én konkrétan nem tudom mi a jó a fél centi vastag gépben, amin 3 mili a billek útja.
Mondjuk a mérnökökhöz is lenne pár szavam/szavunk, mert néhol ránézésre is elég fatal hibák jönnek elő a régi gépeken, de mondjuk 5k-ért inkább 3 évente cserélek palmrestet vagy javítok meg komponenses anyaggal, mintsem bámuljam a gyönyörű backlitet egész nap.

inferno88: Az új szériákba szinte mindegyikbe kérhető vagy van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) Silentfrog válasza trufa12 (#9) üzenetére


Silentfrog
veterán

+1 Én is ezt kivánom!

(#30) nonoka74 válasza Srodney (#10) üzenetére


nonoka74
tag

Igen én is belestem ebbe a hibába,pedig iszonyú jó konstrukciók ezek a T sorozatú ThinkPad-ek! :K

(#31) kekjjoe


kekjjoe
csendes tag

Egy T400-asról írok. :) Ha valamelyik típusú notebook mellé le kellene adni a voksot, akkor az enyém ide számít.
Remélem, sokáig megtartják a jó szokásukat, hogy ilyen gépeket gyártanak!

Ha már nem publikus a kiállítás, akkor szívesen vettem volna több képet vagy egy galériát, hogy ki lehessen értékelni a felhozatalt! :)

(#32) Oliverda válasza Tikakukac (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt hallottuk, hogy az üzleti szektor (is) eléggé ráharapott az új X1 Carbonra. Több nagy multi is húzós megrendeléseket adott le a szóban forgó modellre. Mondjuk nem is csodálom, mert szerintem nagyon rendben van a masina. Szinte telitalálat lett a Carbon. :K

Szerintem a billentyűzettel sincs gond. Ultrabook-ok között az eddigi legjobb amit próbáltam. Az egészséges billentyűút is megvan, nem az a 2 mm-es, feedback nélküli borzadvány. Az piac által diktált új irányvonalak miatt dobni kellett a régi dizájnt, mert nem tudták volna vele megoldani a cseppállóság melletti a háttérvilágítást. Aki pedig ránézésre leírja az új kialakítást, annak most is csak azt tudom javasolni, hogy legalább egyszer próbálja ki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Brae


Brae
őstag

Nekem is van egy IBM Thinkpad T40-em, régi jószág, de tökéletes állapotban van, pedig napi használatban van.

(#34) Tikakukac válasza Oliverda (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Én megpüföltem a T430-at, és hát ööö, hát nekem hanyag. A többi modell is elég sokfajta hibáról tud beszámolni, mondjuk ha már mindenképp vékony gép kéne akkor én is vinném az X1-et, de nekem a subnoti a favorit. Ruganyos billzettel és az összes többi tulajdonságával.

Aa 6-os blokk szétszedése szvsz nem volt indokolt és nem csak szerintem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) Chaser válasza rudi (#21) üzenetére


Chaser
titán

A lenovo név eredetét azért beleírhattátok volna a cikkbe.
Én anno - 1 éve kb -pont azért vettem meg egy T41-et mert fekete volt zöld ledekkel:) Nem karácsonyfa csillivilli. Aztán kiderült kurta jó a thinklight és a trackpoint is. Ha jól tudom ezeket is ők használták először.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) boba6


boba6
aktív tag

Boldog szülinapot Thinkpad! LEGJOBB :C
most is van egy X60s-em, de volt már: R30, X40, X41T
és lehet, hogy egy X200 jövő héten? ;)

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#37) #13260800


#13260800
törölt tag

IBM Thinkpad R50E hihetetlen mit kibírt mellettem. Még mindig mükszik bár most már csak nyugdíjas. Most vettem nemrég két darab igen jó állapotú Thinkpad T60-as notit. Most is az egyikről írok. IPS kijelző nagyon jó billentyűzet, a céges notim egy Dell E6410 SSD-vel I5 prockóval viszont hulladék kijelzővel. Mondanom sem kell ahol lehet a thinkpad T60-t használom annak ellenére, hogy 4:3-as a kijelzője. Mondjuk a Dell billentyűzete majdnem háát... hagyjuk. A Thinkpad a király. Ehhez kétség sem fér.

[ Szerkesztve ]

(#38) Napfénysüti

Isten éltesse a legjobb brandet! :R
Erre a kiállításra el kellett volna mennem.

Més que un club!

(#39) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Nekem van egy 486 os IBM em , a mai napig működik :D
Nem tudom pontosan , hogy milyen típus , de ha kell előkeresem.
Esetleg árverésre is bocsátom PH!-n :)

Illetve kb 4 hónapja használok napi szinten egy T500 ast SSD-vel nagyon pöpec kis gép.
A palmrest picit mozog , de egyébkén mintha egy darab betonból lenne kiöntve, amolyan unibádisan :D Légyen a lényeg nagyon egyben van.

Nem tudjátok véletlen melyik szériákban van IPS panel ? Lehet legközelebb olyanra ruházok be:)

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#40) Tubi2


Tubi2
senior tag

Nem tudok egyebet tenni, csak tisztelni ezeket a mesterműveket.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#41) eclipse006


eclipse006
őstag

Nem rég járt újratelepítés erejéig egy T41-es modell nálam, nem mai darab, de még mindig nagyon egyben volt, és csak úgy hasított rajta az XP. Ezek a ThinkPad-ek tudnak valamit. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#42) g@bo


g@bo
nagyúr

Core i7-3667U (17 watt TDP) :K

micsoda masinák, bár nekem csak edge-re futotta.

(#43) Chaser válasza HalasKYO (#39) üzenetére


Chaser
titán

Rossz hírem van. T60 15"-ban volt IPS - nekem is olyan van:) -, meg tabletekben. Előtte meg pl T43p-ben. Nontabletben x220-ból is van IPS verzió, de nagyobb gépekben nincs. Viszont pl x200-ba lehet rakni jó fajta BH IPS AFFS panelt, sokan TP topikban meg is lépték az elmúlt 1-2 hétben.

szerk: eclipse006 : Én is meglepődtem, hogy megy T41-en kis mobil pentiumon az xp 512MB rammal a lassúcska hdd-n. Szó szerint hasított. Nem egy jóval erősebb desktop gépet otthagyott az biztos, hogy hogy csinálták ezt meg nem tudom:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) aAron_


aAron_
őstag

Én jelenleg is egy x60s-t használok, remekül teszi a dolgát a mai napig :K

What is your ikigai?

(#45) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az igen.
Már én is Thinkpad tulaj vagyok, egy T500-assal beállok a sorba :D
Kipróbáltam pár noteszt mielőtt ezt beszereztem, hát mindegyik elbújhat a Thinkpadek mögött.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) inferno88 válasza Psychonaut (#27) üzenetére


inferno88
őstag

Őszintén szólva,ahogy megláttam a 30-asban esett változtatást billentyűzet terén,az elásta magát számomra.

Az első saját TP-m a T510-esem és imádom.El nem tudom képzelni,hogy a szigetes bill. jobb lehetne,bár a TP-jét még nem használtam,megengedem magamnak az előítélethez való ragaszkodást.

Semper fi!

(#47) stifi válasza kraftxld (#5) üzenetére


stifi
senior tag

jaja, sőt, az igazi thinkpad kihalt akkor is, amikor a Lenovo felvásárolta az IBM-et.
vagy amikor kijött a multimédiás Z6x sorozat
de akkor is kihalt, amikor kijött a nem dokkolható X300. (vagy az dokkolható volt?)
mindegy, az X1 akkor sem volt dokkolható, akkor is meghalt a ThinkPad
amikor megjelent az edge sorozat, végleg meghalt a brand

igazából szerintem évről évre meghal a márka, de valahogy 20 éve még mindig töretlen a siker, ez a kókler billentyűzet pedig még mindig a világ legjobb billentyűzete.. szóval inkább bele kéne törődni hogy a dolgok _változnak_ és inkább magunkban kéne keresni a hibát, hogy miért nem tudjuk/akarjuk ezt követni.
bírálni és panaszkodni mindig könnyebb ugye. amikor éppen azért halt meg a ThinkPad mert bejöttek a 16:10 és utána a 16:9-es képarányok (mind a kétszer külön elásta mindenki a nevet) azt is túléltük valahogy.. most épp a billentyűzeten megy a sírás, hagyjátok már szegény klasszik TP billentyűzetet csendben megszűnni!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#48) stifi válasza domi007 (#7) üzenetére


stifi
senior tag

délelőtt sajtós, délután/este Lenovo partner esemény volt, meghívásos. sajnos külsősök nem juthattak be, pedig tényleg nem lenne rossz ha bárki láthatná a 20 éves idővonalat élőben az asztalon. a butterfly billentyűzet szerintem a legkúlabb dolog a 20 év alatt (a trackpoint után), marha jól néz ki élőben és működés közben a régi technika, a bőrkötéses TP meg annyira ocsmány, hogy már szinte tetszik :)

de hogy állandó Lenovo kiállítás legyen valahol, azt kizártnak tartom...

(#11) eszterencs: na meg a kiemelt viszonteladóknak, voltunk este vagy 50-en :)

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#49) Chaser válasza stifi (#47) üzenetére


Chaser
titán

Azé' ne változzon, mert ezer éve olyan amilyen. Most változzon a szín is fehérre, mert az lesz a "trendi"? El kell fogadni, hogy elqrvult a lenovo is. A világnak kéne utána menni, nem pedig fordítva. Már adtak el szabadalmakat a samsungnak. LoL dolgok lehetnek még itt. Asszem T60 volt az utolsó, ami még IBM volt. Azoknak még csak a kijelző keretén van a lenovo név. De azért utána pl az x200 is telitalálat volt, T400 szintén sztem saját tapasztalat alapján. T500-am az nem volt, de arról is csak jót olvasni.
Edge-gyel semmi baj nem lenne, ha a user nem hinné azt hogy ThinkPad, amihez pedig nem sok köze van. Nincs ugye rollcage meg nem is dokkolhatók. Ezt ha korrektek lennének kiemelnék, mert az 1xi user nemigen tudja, hogy gyakorlatilag csak a külcsínyt fizeti meg. Ami nem is baj, ha a fentebbi dolgokra nincs szüksége, csak akkor propagálnák úgy..így kicsit olyan érzésem van, mintha madarakat akarnának fogni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) eclipse006 válasza Chaser (#43) üzenetére


eclipse006
őstag

Dettó ugyanez a felállás. Valamit tudnak ezek a ThinkPad-ek. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.