Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mickemoto


mickemoto
őstag

Manapság már sajnos tényleg ott tartunk hogy a moziban játszott filmek közül nagyítóval kell keresni azt ami ér is valamit.
Érdekes hogy játékok terén is ugyanez a tartalmi hanyatlás tapasztalható, régen voltak szuper játékok nulla grafikával, a mai játékokba miért nem lehet ezt átültetni?

Én szerintem mindkét részről magyarázható a dolog.Egyre kevesebb értékkel bíró filmeket készítenek ( és itt érték alatt nem a látványvilágra gondolok ) valamint kisebb is lett rá az igény.Persze idővel az egyik a másikat táplálja.

Ellenben rengeteg régi jó film van, így akinek van rá igénye az ma már könnyedén hozzájuthat tartalmas szórakozáshoz az internetnek köszönhetően.

(#52) Crystalheart válasza proci985 (#50) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az a kellemetlen, hogy nekem ezek mellett az idegesítően s (de jónak titulált) európai filmeket is sorra kell vennem :S Többek közt Jancsó-féléket itthonról. Áh, nem visz rá a lélek.

A japán filmeknek megvan a maga hangulata, és nem véletlenül van neki külön vonala a filmlexikonokban. Egészen különleges szempontból közelítik meg a témákat. És előfordulnak jó színészek is köztük, bár tény, hogy több jó szinkronszínészük van, mint jó filmszínészük. (Ilyen téren majdnem mint itthon.)

Lenry: Adaptációnál észnél kell lenni. Semmit sem lehetetlen jól adaptálni, csak meg kell találni a megfelelő formát, vagy azokat a képeket, amik elmondanak annyit két másodpercben, amit a regény két oldalban. Ha sok a párbeszéd, akkor akár több film, vagy egy sorozat is kijöhet belőle. A film elsősorban képi média, amellett, hogy komplex művészetélmény. Természetesen egy pszichológiai tematikájú művet bajos volna akció-oldalról megközelíteni.

Az Én, a robot ezt tette, és ha függetlenítjük a könyvtől, akkor azt lehet rá mondani, hogy nem rossz film, de kevésbé hű adaptáció, inkább csak az alapot vette és más síkra helyezte. A végeredmény inkább akció, mint pszicho. De a filmművészetben pont az a szép, hogy nem feltétlenül kell mindent lekommunikálni, hogy sok mindent megértsünk. Gondoljunk csak a spagettiwesternekre, milyen keveset beszéltek bennük, mégis mennyi mindent megtudtunk a karakterekről és indíttatásaikról, és sok közülük a filmtörténelem örök mesterművei közé tartozik. Vagy van az a játéktrailer, amit szerintem mindannyiunk ismer, a WoW WotLK cinematicja, ahol a néma események mellett egy ellentétes, egyidejűleg párhuzamos narráció fut: igazi művészi kompozíció.

[ Szerkesztve ]

(#53) Lenry válasza Dany007 (#47) üzenetére


Lenry
félisten

biztos jó film volt, ahogy a Max Payne film is egy faja kis akciófilm, csak a Max Payne-hez nincs köze, ahogy ennek a forgatókönyvírója sem olvasott még egy betűt sem Asimovtól.

a 200 éves embert ezek után már nem mertem megnézni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#54) Crystalheart válasza Lenry (#53) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát a Kétszáz éves ember minden, csak nem akció. :) Szerintem Hollywoodban ritka az ilyen elgondolkodtató dráma, nem merik megkockáztatni - ezért rendhagyó, bár a könyvet nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#55) Viszlát válasza Dluinet (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem a tavalyi év kifejezetten jó volt, direkt át is néztem a listát, néhány példa a teljesség igénye nélkül.:

The Artist, The Girl with the Dragon Tatoo, The Help, Warrior, The Rum Diary, Hugo, Midnight in Paris, Intouchables, The Descendants, Moneyball, Extremely Loud & Incredibly Close, Young Adult, The Ides of March, Super 8, Limitless, J. Edgar, Paul, Carnage, Melancholia, Anonymous, The Iron Lady, Perfect Sense, The Skin I Live In, Margin Call, Hysteria, Larry Crowne, The Big Year, The Guard, Flypaper.

Ezek között van kiemelkedő és szimplán jó is, de mindegyik olyan, ami tudott valami pluszt, újat nyújtani, mutatni.

Egyébként meg ez az egész kérdéskör annyira szubjektív, hogy mindig mosolyognom kell amikor emberek próbálják győzködni egymást az igazukról, objektív mázba igyekezvén csomagolni a véleményüket. Jó példa erre Huma, aki ezzel a felvett határozottsággal igencsak reflektorfénybe helyezi magát, miközben hamar kiderül róla, hogy sok esetben az éretlensége, tapasztalatlansága okán alkot olyan véleményt, amilyet. Például említette az Office című sorozatot, hogy mennyire gyenge karakter Michael Scott, miközben akinek valaha volt dolga ezzel a főnök-alaptípussal, az kivétel nélkül hülyére röhögi magát, nagyon jól megalkotott és felépített szereplő, tökéletes példa és paródia is egyben.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56) Crystalheart válasza Viszlát (#55) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hozzá kell tenni, hogy a tavalyi és a tavalyelőtti filmekkel rendesen le vagyok maradva, a tavalyiak közül szerintem egyet sem láttam még, szóval amit írtam, az az előtti időszakra vonatkozik. :)

Irigylem azokat, akik naprakészen meg tudják nézni a filmeket. Nekem a felvételihez is kellene, mert friss filmekből is kérdeznek, egy éve pl. a Fekete hattyú is szerepelt benne, amit máig nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#57) Иван válasza Huma (#41) üzenetére


Иван
őstag

Jó, értem, legyen ahogy akarod. Mondjuk szerintem azért adnak ki évente több ezer oldalas SW enciklopédiákat, mert már csak az a pár 50 éves szentimentalista fanboy veszi őket.

Szóval sak megemlítem, hogy a SW most éli az egyik zenitjét. Évente több tíz képregényt, regényt, hangoskönyvet adnak ki, sourcebookot, videojátékot... De biztos halódik.

"Ha az avatart együtt vetítették volna a SW-al akkor ma már senki sem emlékezne rá."

Sőt, ha a Bibliában az avatár lenne, akkor ma az lenne a világvallás. Vagy ha navik lennénk, akkor kék lenne a bőrünk.

SZERK
Azt azért megemlíteném, hogy nekem több SW fan ismerősöm van, mint ahányan látták az avatárt. És nem azért, mert összevadásztam őket, hanem mert tök véletlenül derült ki, hogy imádják. És például meglepődtem, hogy pár lány is szereti a környezetemben az eredeti filmeket.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#58) Viszlát válasza Crystalheart (#56) üzenetére


Viszlát
addikt

Én se tudtam volna sok-sok filmet pótolni, ha nem dolgozok az utóbbi időben sofőrként. De így adott volt, nagyon mást nem is tudsz a furgonban csinálni, netezés plusz filmezés, úgyhogy legalább ennyi haszna volt. :)

A Black Swan-t szerintem érdemes lenne pótolnod.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59) Huma válasza Иван (#57) üzenetére


Huma
addikt

A SW-nak hatalmas kultusza van. Ezt az apa továbbadja a gyereknek. Ezért van még most is sok SW rajongó a fiatalabb korosztályból is. De jó eséllyel majd kinövik, ha gyengül a szülői befolyás.
Vagy te azt hiszed, hogy a gyerekek csak úgy maguktól lesznek SW fanboyok? Csak azért mert a SW olyan csúcsszuper?

(#55) Viszlát:
"éretlensége, tapasztalatlansága okán alkot olyan véleményt"

Mármint szerinted. (Tudod. Fontos kellék. :D )

Michael Scott abszolút nem illett bele a sorozatba. Irtózatosan erőltetett volt a szerepe. Persze majd mindegyik karakter egy bizonyos típusú embert parodizál, de Michaellel átestek a ló túloldalára. Az egész sorozatot lehúzta szerintem.

Amúgy mitől is vagyok én éretlen meg tapasztalatlan?

(#50) proci985:
Na majd meglesem az említett filmeket. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#60) Dany007 válasza Lenry (#53) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk a Max payne filmnek nemcsak, hogy köze nem volt az eredetihez de még filmnek is szar volt. De akkor ezek szerint a Will Smith-es se lehetett túl jó. Pedig nekem tetszett.
Mondjuk a 200 éves ember szintekkel jobban tetszett és szintekkel jobb is volt szerintem. Brutális ahogy érzékeltette azt a rengeteg elmúlt időt. Legalábbis nekem nagyon bejött.
Szerintem egyszer érdemes megnézni.

Az én a robot leginkább akciófilmszerűség. De a 200 éves ember inkább gondolkodtat és bemutat valamit. Látni ahogy több generáció felnő és meghal... Mindezt úgy, hogy nem túl kapkodós a film, de nem is vontatott. Szerintem lenyűgöző. :)

(#61) Crystalheart válasza Viszlát (#58) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Be kell pótolnom szinte mindent, különben hátrányból indulok a műveltségi teszten. :) (Khmm... Tarr Bélát is. O.O Kétszer is előfordult a kérdésekben.) csak nincs nagyon időm. Azaz van, ha legeltetek, de a mező közepén nincs mivel filmet nézni, pedig ősztől megint napi minimum 4 óra lesz.

Dany007: És persze Robin Williams. :)

[ Szerkesztve ]

(#62) proci985 válasza Crystalheart (#52) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

persze, azért mert valami európai (de ez bőven igaz mindegyik kontinensre), még lehet valami bűnrossz:). klasszikusnak mondott filmből is láttam már effektíve nézhetetlent. hála égnek nekem ez csak hobbi/geekség, szóval azt nézek, amihez kedvem van:).

japánok pedig maguk módján tényleg furák/különlegesek, ami szintén lehet egy pozitívum és negatívum is. ott van pl a Dead Leaves, egyik oldalról nézhetetlenül intenzív és fura, másik oldalról az akciófilmek kvintesszenciája és a tempóra fokozhatatlan film.

Viszlát: köszi, mostanában nincs nagyon időm figyelemmel követni a megjelenéseket, Rum Diaryról nem is tudtam, hogy megjelent. na akkor pótlom.

Huma: tegyél egy próbát, max nem fog bejönni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63) Viszlát válasza Huma (#59) üzenetére


Viszlát
addikt

Michael Scott vitte a hátán az egész sorozatot, egészen a hetedik évadig (meg is tört a lendület, ahogy ő kikerült a képből). Annyira jól sikerült paródia az övé, hogy amint említettem, akinek volt dolga már ezzel a tipikus középvezetővel, pontosan érzi, hogy semmi sem véletlen az ő karakterét illetően, minden vonása, poénja valós élethelyzetekből építkezik. Mellette még Dwight K. Schrute aki remek példa, a buzgó mócsing "alattvaló" szerepében, néhány munkahelytől független tulajdonsággal is megspékelve.

Nem kívánom neked egyébként, hogy megtapasztald ezt, mert nem egy nagy élmény egy ilyen ember alatt dolgozni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#64) Viszlát válasza Crystalheart (#61) üzenetére


Viszlát
addikt

Van egy ehhez hasonló lejátszóm, 5-6 órát bír az akksija, szívesen kölcsönadom az őszi legeltetésekhez, napi két filmmel beljebb lehetsz a vizsgáidhoz. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#65) Huma válasza Viszlát (#63) üzenetére


Huma
addikt

Egyáltalán nem értek veled egyet ebben a kérdésben.

"minden vonása, poénja valós élethelyzetekből építkezik"
Lehet hogy az alapokat valós helyzetekből vették, de alaposan (túlságosan is) eltúlozták. Teljesen abszurddá tették ezzel a karakterét.

Szerintem Dwight K. Schrute és Jim Halpert kettőse az ami elvitte a sorozatot a hátán. De persze a többi szereplő is hozzáteszi a magáét.
Nekem a kedvencem még Kevin Malone. Rengeteg vicces helyzetet teremtett a sorozatban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#66) Dany007 válasza Crystalheart (#61) üzenetére


Dany007
veterán

Hát igen, lehetne még ódákat írni a filmről, de meg kéne nézni.

(#67) Crystalheart válasza Viszlát (#64) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ah, tényleg nagyon szépen köszönöm a felajánlást, de kecskék mellett nem merném más kütyüjét használni. :D Majd csak lesz egyszer egy ilyesmi (vagy egy laptop) nekem is. Az olvasás sem árt ám meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#68) Viszlát válasza Huma (#65) üzenetére


Viszlát
addikt

Értem miért ez a véleményed, a magyarázat is adott, szóval nem ismételgetném magam, ha nem gond. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#69) adalbert1 válasza proci985 (#48) üzenetére


adalbert1
veterán

Kubrickre egy hatalmas +1 (a többi felsorolt munkásságát nagyrészt csak hírből ismerem). Nem láttam minden filmjét, de amit igen, az mind tetszett. A Full Metal Jacket első 10 percét (vagy az első felét) néha csak úgy magában újranézem, annyira eltalált Gunnery Sergant Hartman karaktere (és az alakítás is nagyon jó), illetve az egész kiképzés.

Ezt a Criterion Collectiont eddig nem ismertem, köszi a tippet. Mondjuk érdekes a RoboCopot egy ilyen listán látni, illetve gyerekkorom egyik kedvenc regényét, A félelem bérének filmváltozatát is. Az is érdekes, hogy Kubricknek pl. inkább csak koraibb filmjei szerepelnek a listán. Persze az egész kollekciónak utánaolvasva már úgy gondolom, hogy valószínűleg jogi okai lehetnek.

(#70) Huma válasza Viszlát (#68) üzenetére


Huma
addikt

Engedélyezem, hogy ne fejtsd ki még egyszer! :D

Azért volt olyan film amiről megegyezett a véleményünk.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#71) djculture válasza proci985 (#50) üzenetére


djculture
félisten

Én ha vígjátékot akarok akkor ezt nézem: [link]
Kár hogy itthon egy csomó évad elérhetetlen.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#72) Иван válasza Huma (#59) üzenetére


Иван
őstag

Igen. Az én édesapám nem szereti a SW-t különösebben, ettől függetlenül én nagy rajongója vagyok.

Ha a gyerek még kiskorában látja a filmet, nagyon megfogja ám a fantáziáját.

Mert szerinted régen azért lett soK SW rajongó, mert nekik is átadta az apjuk? :U Csak mondom, hogy az eredeti SW-ok még mindig meglehetősen látványosak és vállalhatók. Tudom, fel lettek újítva, de az most lényegében mindegy, mert az alapanyagon csak kis igazítások kellettek.

SZERK
A te logikád alapján tehát ma is Elvist meg Beatlest hallgatnának a gyerekek, mert az apáknak sokat jelentett, és átadják az utódaiknak.
Azért te is érzed, hogy 40 év sikerét nem lehet arra fogni, hogy apuka szerette. Ha a SW már gáz lenne, a sztori meg a látvány nem fekszene a mai generációnak, nem néznék. Te se nagyon jársz ma már Komár LAci koncertre, hiába volt apád nagy favoritja :U

Ja és amit mondasz, hogy ha akkor jön ki az avatár meg minden. Hát nézd, a SW a maga idejében filmtörténelmet írt. Az avatár meg majd eldől 30 éven belül.

De mondjuk nézz bele egy '89-es Doctor Who-ba, és meglátod, hogy miről beszélek.

Amúgy meg nem értem ezt az ellenségeskedést a SW-szal szemben... Olyan pop-ikon lett pl Darth Vader, amit soha a büdös életben nem fog senki elfelejteni, és ha másért nem, csak azért nézni fogják az emberek, mert olyan kultikus alapmű, amit ha nem látsz, kiröhögnek. Szerintem amit te itt beállítasz, hogy elfelejtik az emberek... Dehogy fogják. Olyan szállóigék meg jelenetek vannak benne, amit az avatár sohasem fog magának kivívni.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#73) Viszlát válasza djculture (#71) üzenetére


Viszlát
addikt

Amazonon

eBay

A kölcsönzőről nem is beszélve. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#74) proci985 válasza adalbert1 (#69) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Criterion se tökéletes egyébként, és távolról sem teljes, ugyanakkor általában elég jól vállogatják, hogy miket adnak ki. emellett tényleg változatos, Kevin Smithtől (Chasing Amy) Fritz Langig minden belefér:).

akkor ajánlom a RoboCop újranézését: nekem pár éve megvolt felnőtt fejjel, és bőven többről van szó, mint egy egyszerű akciófilmről. szerintem nem annyira jó, mint a Basic Instinct (ami egy mestermű, minden a helyén van), de Verhooven ettől még nagyon ügyes. (annyira, hogy a magyar kiadásra várás helyett lett egy angol boxom belőle úgy, hogy csak az első film érdekelt:) ).

késői Kubrick filmek jogai (Paths of Glory/Spartacus utáni) a Warnernél vannak, volt dvd box set belőlük, illetve a Blu-Ray doboznál nagyon szépen felújították a filmeket (a Mechanikus Narancsban Beethoven IX.je végre normálisan szólal meg a film katarzisában). egyébként nekem is nagy kedvencem, a dvds box a polc egyik megbecsült darabja.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75) Huma válasza Иван (#72) üzenetére


Huma
addikt

"Ha a gyerek még kiskorában látja a filmet, nagyon megfogja ám a fantáziáját."

Pont mint az Avatar.

"Ja és amit mondasz, hogy ha akkor jön ki az avatár meg minden. Hát nézd, a SW a maga idejében filmtörténelmet írt. Az avatár meg majd eldől 30 éven belül."

Igen a maga idejében. Ha ma jönne ki akkor az emberek kb egy polcra tennék a Battleshippel mert nagyjából egy kategória a kettő.

Az Avatárt feleslegesen hasonlítod össze sikeresség tekintetében a Star Warssal mivel már teljesen más időket élünk. Amikor a SW kijött, szenzációs és teljességgel egyedülálló látványvilág jellemezte ami miatt hamar kult film lett belőle.
Ellenben az Avatárnak már nem volt lehetősége arra, hogy csupán a látvány miatt kult filmmé váljon. Ma már nem elegendő a látvány ahhoz hogy valamiből klutfilm váljon. Szükség van a megfelelő tartalomra is. Ez pedig hiányzik a Star Warsból és elismerem, hogy az Avatar sem bővelkedik benne.

Én nem állok ellenségesen a SW-hoz. Csupán nem hordok szentimentális rózsaszín szemüveget és annak látom, ami. Egy irtózatosan bugyuta sztorival rendelkező elavult filmnek ami a maga idejében lenyűgöző volt a látványvilága miatt, de már jócskán túlhaladt rajta a technológia. És nem értem hogy a rajongók miért nem hajlandóak levenni ezt a szemüveget.

Kísértetiesen emlékeztetnek azon mélyen vallásos emberekre akiket lehetetlen bármivel is meggyőzni arról ami a hitükkel ellenkezik.

Gyerekkoromban amúgy én is kedveltem a Star Warst. Főleg hogy akkor még egyedülálló volt a maga nemében. De felnőttem és már más világ van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#76) Иван válasza Huma (#75) üzenetére


Иван
őstag

Már nem azért de miért kéne bárkit is meggyőznöd, hogy a SW szar?

Neked aztán nem krva mindegy, ki mit szeret? :U

NA meg aztán, mi az, hogy rózsaszín szemüveg? Ez egy tök szubjektív dolog. Én szeretem nézni a néma filmeket, de ne gyere azzal, hogy nem lehet őket szeretni, mert elavultak...

SZERK
Azt meg végleg nem értem, miért fikázod az SW-t, amikor ebben a HSZ-edben be is simerted, h az avatár nem akkora durranás most, mint anno a SW.

Azt meg végképp nem értem, miért írod, hogy "Ma már nem elegendő a látvány ahhoz hogy valamiből klutfilm váljon", d eközben meg rinyáltok, hogy a mai filmeknél a sztori sokad rangú. Mert ebből pont az jött le nekem, hogy szerinted manapság jobban rá kell feküdni a sztorira, hogy jó filmed legyen. (Amit kicsit megcáfol, hogy a gagyi sztorijú filmek manapság, ld avengers, avatar rekordmennyiségű bevételeket szereznek.)

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#77) Huma válasza Иван (#76) üzenetére


Huma
addikt

"Neked aztán nem krva mindegy, ki mit szeret?"
De. Csak ne akarják nekem megmagyarázni, hogy a SW az jó film.

"Azt meg végleg nem értem, miért fikázod az SW-t, amikor ebben a HSZ-edben be is simerted, h az avatár nem akkora durranás most, mint anno a SW."
Nem érted a lényeget. Nem azért nem akkora durranás mert rosszabb mint a SW hanem azért mert már teljesen mások az elvárások.
Ha ma jelenne meg a SW első része akkor fél év múlva már senki sem emlékezne rá. Épp amiatt mert anno az adta az erősségét ami az Avatarét is. A látvány.
Azonban ez harminc évvel ezelőtt sokkal többet számított mint manapság.

"eközben meg rinyáltok, hogy a mai filmeknél a sztori sokad rangú"
Nem értem. Szerinted a jó sztori és a lenyűgöző látványvilág egymás ellenségei? Kizárják egymást?

"Mert ebből pont az jött le nekem, hogy szerinted manapság jobban rá kell feküdni a sztorira, hogy jó filmed legyen."
Pontosan.

Az Avengers mellesleg jó film. Remek színészi játékot láthatunk benne és nagyon jó humorral rendelkezik. És azt sem ildomos elfelejteni, hogy hatalmas rajongó tábora van a benne szereplő fiktív figuráknak, valamint hogy ez a film az eddigi szuperhősös filmek megkoronázása. Szóval egyáltalán nem meglepő hogy hatalmas sikere volt.

Az Avatar meg mint mondtam, lenyűgöző látványvilággal bír. Teljesen egyedi és rendkívül egzotikus tájjal, különleges élőlényekkel van fűszerezve. A sztorija nem az igazi, de még messze jobb mint a hollywoodi filmek többségéé. (Lásd pl Avengers, de a lista asszem többezer filmet magába foglalna.) Jelenleg az egyik legjobb sci-fi.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#78) Иван válasza Huma (#77) üzenetére


Иван
őstag

"hogy a SW az jó film."

Pedig az. Megvan a maga légköre és varázsa. Mindig is meg lesz. Nem értem mi a gond vele? Egy klisékre épülő tündérmese, de megfelelő arányban adagolva, a végén happy enddel. Legalább nincs a végén egy 50 perces tök unalmas csata...

"Ha ma jelenne meg a SW első része"

Értelmetlen feltevés. ha ma jelenne meg a SW első része akkor a mai technológiával készülne, nem a '77-essel. A ROTS milyen látványos volt már. Na ugye. És ha ma jelenne meg a New Hope fasza CGI technikával, akkor lenne olyan sztorija, mint az avatáré. Sőt, megmerem kockáztatni még inkább elengedték volna a fantáziájuk (ld ROTS-ba is milyen bátran raktak olyan dolgokat, amik '77-ben a "lehetetlen" kategóriába estek).

Az avangers nem rossz film ez tény, de a te szavaiddal élve elavult, mert 50 éves képregényekre épül. A sok rajongón rózsaszín napszemüveg van, és képtelenek meglátni, hogy pl ma a Hulk milyen gagyi karakter. Ja, hogy a SW-nak is jönnek újabb, korhoz méltó folytatásai? Az nem lényeges!

SZERK
"Az Avatar meg mint mondtam, lenyűgöző látványvilággal bír. Teljesen egyedi és rendkívül egzotikus tájjal, különleges élőlényekkel van fűszerezve."

Ez az avatárnál nálad miért plusz pont, de az SW-nél meg sem említed? :U

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#79) Huma válasza Иван (#78) üzenetére


Huma
addikt

"Ez az avatárnál nálad miért plusz pont, de az SW-nél meg sem említed?"

De megemlítettem. Akkoriban látványosnak számított. Ma már nem.
A legnagyobb különbség kettejük között, hogy az Avatar egy jól felépített sci-fi míg a SW egy olyan tündérmese ami nem szándékosan készült annak csak egész egyszerűen ennyire futotta a forgatókönyvírónak. Sci-fiként egyáltalán nem állja meg a helyét. Max csak fictionként.

"Értelmetlen feltevés. ha ma jelenne meg a SW első része akkor a mai technológiával készülne, nem a '77-essel. A ROTS milyen látványos volt már. Na ugye. És ha ma jelenne meg a New Hope fasza CGI technikával, akkor lenne olyan sztorija, mint az avatáré."
Még mindig nem érted a lényeget. Épp azt írtam, hogy hiába készülne ma (modern technológiával) ha maga a történet rossz. És emiatt csak egy lenne a többi tucatfilm közül.

Hulk amúgy az egyik kedvenc karakterem. A Bruce Bannert alakító színész nagyon jól alakította a tudathasadásos, lelkisérült professzort.

Na de mindegy. Szerintem eléggé kibeszéltük már a témát. Szerinted a SW a jobb szerintem meg az Avatar.

És mint tudjuk, kétféle vélemény van. Az enyém és a helytelen. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#80) Huma válasza proci985 (#62) üzenetére


Huma
addikt

Félig megnéztem a Takeshist. Nem igazán jött be. Túlontúl kusza és követhetetlen. És nem azért mert bonyolult hanem csak simán össze-vissza vannak benne a dolgok. Ráadásul az utalásokat sem értem a régebbi filmjeire mivel egyet sem láttam közülük.

Az viszont biztos, hogy teljesen más stílusú mint egy hollywoodi film. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#81) Иван válasza Huma (#79) üzenetére


Иван
őstag

"Akkoriban látványosnak számított. Ma már nem."

Neked ez ilyen mániád. Akkor ezek szerint ma már nem lehet élvezni egy néma filmet sem, mert nem korszerű. És ebből kifolyólag maximum csak rózsaszín szemüvegen át, nosztalgiából lehet őket nézni.

Vagy ezt magyraázd már el nekem, hogy egy film pontosan hogyan is tud elavulni... Nem fér a fejembe.
Akkor ennyi erővel ma már Petőfi verseket se lehet olvasni, elvégre a romantika felett eljárt az idő.

Mellesleg ha neked az avatár egy jó sci-fi, akkor elég alacsonyan van az ingerküszöböd. :U

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#82) Huma válasza Иван (#81) üzenetére


Huma
addikt

Sosem szerettem Petőfi verseit. Érdekes hogy pont őt hozod fel. :)

Nem nagyon akarod megérteni miről is beszélek, úgyhogy inkább hagyjuk. Még nálam is van egy határ amikor feladom.

Legyen ahogy akarod. A SW minden idők legjobb (sci-fi) filmje. Sosem készült és nem is készülhet olyan film ami akárcsak a nyomába léphetne. :R

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#83) Dr. Romano válasza Иван (#81) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az elavulást a látványra érti gondolom. Ami az akkori szemnek "hűdeállat" az manapság már gagyi szint lehet. Mint a játékok esetében.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#84) Иван válasza Huma (#82) üzenetére


Иван
őstag

"A SW minden idők legjobb (sci-fi) filmje. Sosem készült és nem is készülhet olyan film ami akárcsak a nyomába léphetne. "

Dehogynem, az avatár már le is körözte. :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#85) Huma válasza Иван (#84) üzenetére


Huma
addikt

Legalább valamiben egyetértünk. ;] :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#86) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Star Wars vs Avatar vitához: én gyerekfejjel (8 illetve 10 évesen) az Űrodüsszea 2001et, meg a Brazilt láttam. előbbi eleje és vége totál WTF volt, aztán anyámék nem győzték magyarázni (úgy ültem le elé, hogy felvették VHSre, én kérdeztem miat, ők mondták úgy sem értenéd, erre meg leültem és megnéztem:DDD), utóbbi végén pedig vártam a végefőcímet... és kaptam egy extra jelenetet. aztán a végefőcímet. ott ültem, amikor akkorra már kb az összes vígjátéknak sejtettem a végét (nagyon sokat filmeztünk anyámmal), és totál meg voltam döbbenve. szokatlan volt, új, különleges és totálisan váratlan.

mindkét film a mai napig ugyanolyan zseniális, pedig azóta eltellt majd 20 év. illetve az űrodüsszea esetében már egy fél évszázad, a Brazil is 25-30 körül van.

az igazán jó filmek öregednek, de attól még bőven zseniálisak maradnak. az ős Nosferatu pl ott a navigátor féle koporsós díszdobozban hugom polcán (mert annyira drága volt, hogy magamnak nem vettem volna meg:DDD), mégis remek. ott a Hetedik Pecsét, a Dr Strangelove, fekete-fehér filmek. ott a Fritz Lang féle metropolis, némafilm, de a díszletei ma is futurisztikusan hatnak, legalább 30 évvel megelőzte a korát.

a jó film olyan, mint a jó zene: ha a következő generáció, akinek már semmit nem jelent (más kontextus, más tapasztalatok, nincs hype) is szereti, akkor beszélhetünk tényleg jó darabról. Camerontól a Terminator 2őn felnőtt generációnak lassan gyereke lesz, a Star Wars fanoknak már van. persze ott vannak az újabb installációk (Terminator chronicles, Star Wars valamik), de ha az eredeti filmek is fognak tetszeni nekik, akkor beszélhetünk időtálló alkotásokról. hasonló mint a költőknél és festőknél, nem biztos, hogy egy adott időben felkapott művészt a halála után is tartani fognak bármire.

Avatar még új, a Star Wars triológiát meg nem merem újranézni, miután az episode 2őből négy nekifutással sem sikerült tovább jutnom 15 percnél. mert fizikai fájdalmat okozott (Lucas ügyes ha technológiáról van szó, de pocsék rendező, legalábbis a THXet és az amerikai graffitit nem láttam, az EP4 volt a leggyengébb mű a Star Wars triológiából, az ep1-2 meg simán és egyszerűen rossz) és mert olyan volt az egész, mint amikor az ember elmegy a tékába kivenni valami remek filmet... és helyette az asylumos variánst veszi ki helyette (pl alien vs predator helyett alien vs hunter, bár az avp se volt jó). szóval beraktam a Vissza a jövőbe mellé, avagy fiatalkoromban szerettem, de korántsem vagyok benne biztos, hogy megállná az idő próbáját.

másik oldalról meg van olyan film is, ami fiatalkoromban is tetszett és minden egyes újranézésre jobb és jobb (Ghost in the Shell tipikusan ilyen).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#87) danih válasza Иван (#84) üzenetére


danih
addikt

Vagy a Star Trek. Ez inkább "sci-", míg az SW inkább "-fi", kis hobbitkák az űrben.

[ Szerkesztve ]

(#88) Иван válasza proci985 (#86) üzenetére


Иван
őstag

Szokás mondani, hogy Lucas a new hope-ot véletlenül rakta össze :DDD

danih: star trek sohasem kötött le, és soha nem keltette fel a fantáziámat. Malwy sokat végignézett, azt mondta vannak nagyon gáz részek, temérdek klisével. Így meg nem akarok belevágni. Pedig biztos jó, de nem szimpatikus.

Legjobb kommersz sci-fi egyértelműen a Doctor Who számomra.

ui: Mondjuk se a SW, se a Star Trek nem érdemli meg az igazi sci-fi címet szerintem. De egy ST vs SW vitába végképp ne menjünk bele. :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#89) danih válasza Иван (#88) üzenetére


danih
addikt

A legújabb franchise-ok engem sem, de pl. egy TNG epizódot bármikor szívesen végignézek. Az SW egy kiterjedt családi dráma űrhajókkal. Doctor Who-nak még nem volt türelmem nekiülni.
Igazi sci-fi: ne menjünk bele a "ki mond nagyobbat" vitába, faszság.

[ Szerkesztve ]

(#90) Иван válasza danih (#89) üzenetére


Иван
őstag

Nem is akarok. De akkor másképp fogalmazok: nem művészi értékű sci-fik, na.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#91) DeFranco válasza danih (#89) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csakavoyager :R

(#92) danih válasza Иван (#90) üzenetére


danih
addikt

Alapkérdés az, hogy kell-e művészi értékűnek lennie egy sci-fi-nek, hogy jó legyen. Nem kell minden sci-fi-nek mondjuk a Solaris szintjén lennie. A kettő nem kell, hogy közös halmazt alkosson, mert míg egy filmnél a művészi jelleg leginkább a képi világban mutatkozik meg, addig a jó sci-fi-hez jó történet (forgatókönyv) kell.

(#91) DeFranco igen, kb. ott kezdett el gurulni a gyógyszer... ;]

[ Szerkesztve ]

(#93) Lenry válasza DeFranco (#91) üzenetére


Lenry
félisten

DS9 forevah

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#94) DeFranco válasza Lenry (#93) üzenetére


DeFranco
nagyúr

7/9

your argument is invalid

(and all resistance is futile, ofc.)

@danih: nekem az égvilágon semmi problémám nem volt vele ;) Amúgy szerintem ennek az ágnak volt a legjobb szereposztása a TNG mellett. Engem a többi annyira nem fogott meg. cpt. Janeway például 10/10.

[ Szerkesztve ]

(#95) danih válasza DeFranco (#94) üzenetére


danih
addikt

Lehet hogy én vagyok homo de attól a nőtől engem mindig a frász kerülgetett.

(#96) Lenry válasza DeFranco (#94) üzenetére


Lenry
félisten

ha filmnők, akkor maradok a pornónál, scifiben az űrhajó a döntő, már pedig a Defiant oda meg visszab*sz mindent

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#97) DeFranco válasza Lenry (#96) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A Voyager meg szíp. :K

Amúgy komolyra fordítva:

Nekem a történet, a szereposztás, a karakterek és a dramaturgia a lényeg, és ebből a szempontból a lenti preferencia áll.

[ Szerkesztve ]

(#98) Huma válasza DeFranco (#97) üzenetére


Huma
addikt

"Nekem a történet, a szereposztás, a karakterek és a dramaturgia a lényeg, és ebből a szempontból a lenti preferencia áll."

A Firefly-t láttad már? E téren nagyon a toppon van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#99) DeFranco válasza Huma (#98) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nope.

@Lenry: így kerek a világ :) Amúgy nekem is bejön a DS9, csak más helyen van a sorban.

[ Szerkesztve ]

(#100) Lenry válasza DeFranco (#97) üzenetére


Lenry
félisten

dramaturgiához nem értek, szereposztáshoz szintén nem, mert minden színészt akkor láttam először, és nem tudom elképzelni, hogy milyen lett volna, ha 1-1 szerepet más kap, úgyhogy marad a sztori meg a karakterek.
ebből a szempontból fej-fej mellett megy nálam a DS9 meg a VOY mert mindkettő végre felhagyott a TOS és a TNG "minden rész végére helyre áll a status quo" stílusával, és epizódokon, évadokon átívelő történetívet kaptak, de nekem valahogy a Domínium-háborúk jobban tetszettek, mint a hazajutással küszködő Janeway-ék, ahol minden évadban kétszer ellőtték a "ha most ezt a technikát elvesszük, akkor holnap otthon lehetünk, na de az Elsődleges Irányelv...", kellett volna bele egy kis rosszfiúság...

karakterek szintjén én valahogy egy hangyányival érdekesebbnek találtam a sok, különböző érdekű és hátterű karaktert az űrállomáson, míg a Voyageren csak a Maquis-szál volt érdekes, de az elég halvány volt, Neelixtől falramászok, és marad 7/9 aki érdekes. a többiek szigorú flottatisztek. pont.

nem volt bajom a Voyagerrel se, de egyszerűen az én ízlésemnek jobban bejött a DS9.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.