Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:02

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#660) Helltak


Helltak
őstag

Sziasztok!
Tegnap csatlakoztam a táborhoz egy S20 Ultrát váltva:)
Eddig szinte csak pozitív élmények vannak!
Üzemidő, kamera jobb, előbbi jelentősen!
GMS felszenvedve, 1,5 óra alatt még tegnap este :DD
Meglátjuk meddig marad, mert átmenetinek volt tervezve, de elég meggyőző..

Xiaomi 14 Ultra

(#663) Helltak válasza *RLaci* (#661) üzenetére


Helltak
őstag

:)) :DD
Két hetet tartott a kaland:P
Telefonban még keresem az igazit:)

TOrnadO:
Én is így voltam vele, imádtam a telefont, de annyira messze volt sajnos hardveresen (Exynos) és kamerában a kompromisszum mentestől..
Igazából mindegyik kamera érezhetően jobb, kiforrottabb mint a S20 Ultránál volt..
Fő kamera fókusza sokkal jobb és használhatóbb, főleg közelebbi és makró képeknél. Zoom kamera részletgazdagabb egy picivel, inkább a 10x hibrid zoom, ami láthatóan jobb! Ultra wide kisebb látószögű, de sokkal jobb is, ami nem csoda, hiszen komolyabb az objektív és makróra is jól lehet használni, még ha nem is olyan jól, mint a P30 Pro szupermakró módját.
Drive-ba raktam fel az első képeket vele:
link
Ahol két kép van ugyanarról, ott próbálgattam az AI on/off módban vagy az ultra szélest is teszteltem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#668) Helltak válasza dutrás (#664) üzenetére


Helltak
őstag

:R
Majd fogom frissíteni a drive mappát, ahogy időm és lehetőségem engedi.

Snoop27, igen, ha SD jött volna Eu-ba is... Akkora különbség van összességében, hogy botrány (-30% üzemidő és kb 15-20 fokkal jobban melegszik). Mindegy, elengedtem a dolgot és végül jól alakult :)
Ez alapján csináltam, de a Tech2 videóban hasonló a módszer: [link]
Milyen szép lenne, ha megkapná a Google is az egyedi (vagy különleges, nem tudom pontosan), mint a Microsoft, hogy kereskedhessen a Huawei-el és olyan lenne mint régen..
Akkor tényleg kompromisszum mentes lenne.

Xiaomi 14 Ultra

(#671) Helltak válasza Snoop27 (#670) üzenetére


Helltak
őstag

Egyetértek, tényleg nagyon elegáns lett, mérete is sokkal kellemesebb!
Nem bántam meg a cserét cseppet sem!

Xiaomi 14 Ultra

(#682) Helltak válasza Snoop27 (#673) üzenetére


Helltak
őstag

Sajnos, mivel cseréltem, kész tények elé voltam állítva, így fekete lett, nem a gyönyörű és elegáns matt ezüst :/
De így is nagyon tetszik:)

Xiaomi 14 Ultra

(#688) Helltak válasza Gubu0101 (#684) üzenetére


Helltak
őstag

Nekem is volt olyan S10+om, az nagyon jól nézett ki, ahogyan ez is teszik:)
S20 Ultra nem annyira tetszett a szürke hátlappal, nekem a matt kék hátlap a kedvencem a Oneplus-nál.

tibcsi0407:
Igazad van, jobb lenne, ha megtanulnánk, de pl nálam, aki túl gyakran cserél telefont, fontos a Google szinkronizáció.
Annyira megszoktam az elmúlt hosszú években, hogy nehezen tudnék lemondani róla :/
Drukkolok, hogy minél hamarabb ki tudja teljeskörűen váltani a HMS a GMS-t, de kell még neki idő, mégha jó úton halad is!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#719) Helltak válasza mjani1172 (#714) üzenetére


Helltak
őstag

Lassan egy éve használok Revulotot és semmi negatív tapasztalatom nem volt vele.
Havonta kb 100-150e Ft-ot költök/teszek rá és eddig hibátlanul működött.

Gubu0101:
Nekem is hasonlóan jól teljesít üzemidőben is, 6-7 óra SOT simán megvan hosszabb kamera használattal is:)
S20 Ultra 5 óra körül tudott..

Xiaomi 14 Ultra

(#730) Helltak válasza Snoop27 (#728) üzenetére


Helltak
őstag

Nekem a Gmail automatikus szinkronizáció nem akar menni, így másik appot vagy a gyárit kell használnom :(
Könnyen sikerült? :D
Tech2-ős videó alapján csináltad?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#732) Helltak válasza Snoop27 (#731) üzenetére


Helltak
őstag

Fél óra? De jó neked :))
Nekem 1,5 óra volt legalább, mert kb ötödjére sikerült, de akkor sem simán..
Nem tudom, hogy valami általam előidézett hiba miatt vagy simán mert nem támogatott hivatalosan a GMS, ezért nem megy a Gmail szinkron, csak ha megnyitom, majd ha van ezzel kapcsolatban tapasztalatod, írd meg kérlek ;)
S20 Ultrát természetes módban használtam, ahhoz képest a P40 Pro picit színesebb, de pont jó :)
Kamerát szeretni fogod, arra van kihegyezve a telefon :)

Xiaomi 14 Ultra

(#735) Helltak válasza Gubu0101 (#733) üzenetére


Helltak
őstag

Igen, azt használom most és Bluemail appot tesztelem mellette. Eddig rendben van, csak megszoktam a gmailt, még iPhone-on is azt használtam, de ennél nagyobb bajom ne legyen:)

Snoop27:

Pedig pont este a piac egyik ha nem legjobbja a Huawei, én még nem próbáltam, csak beltérben még, de ott rendben volt.
Ha esti módot használsz, akkor stabil kéz kell, mert amikor 5-8 másodpercet a záridő, akkor könnyen be tud mozdulni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#744) Helltak válasza bg612 (#738) üzenetére


Helltak
őstag

Szia!
Pár oldallal előrébb, én már kifejtettem a véleményemet, mert S20 Ultráról váltottam P40 Pro-ra.
Ha gondolod, olvass vissza egy picit, hátha segít;)

Xiaomi 14 Ultra

(#752) Helltak válasza bg612 (#750) üzenetére


Helltak
őstag

Nem voltam megelégedve a fő kamera teljesítményével, vagyis inkább a megbízhatóságával.
A fókuszprobléma az bosszantó volt és az éjszakai felvételek meg eléggé túlszaturáltak voltak..
Másik fő bajom, az átlagon felüli melegedés.. Ha csak pár perce megvolt nyitva a kamera (nem játszom, ott lehet még jobban melegszik), már érezhetően meleg volt a készülék.
Az üzemideje is kevés volt az aksi méretéhez képest.
A felsoroltak közül mindenben jobb jelenleg a P40 Pro és még kompaktabb is.
A GMS-nél lehet én is hibáztam valamit, mert másik fórumtársnak 5 perc volt :D

Nevezzük szenvedélynek, mert szeretem és kíváncsi vagyok az újdonságokra, ezért is fordult meg nálam rengeteg telefon már :))

Szóval, ha a Google szolgáltatások nagyobb része nélkül meg tudsz lenni (ha nem tudod/akarod feltelepíteni), akkor jobb választás a mindennapokra a P40 Pro.
Mondom ezt úgy, hogy nagyon tetszett az S20 Ultra, de túl sok sebből vérzik jelenleg.
Ha Samsungot választanál mégis, inkább egy S20+t vegyél, ott nincs komolyabb gond kamerával.
:R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#780) Helltak válasza jilian (#772) üzenetére


Helltak
őstag

Szia!
Gyárilag adnak hozzá egy átlátszó vékony szilikon tokot. Lehet kapni gyári szilikon tokot, én kéket vettem, a 220 Volt-ban 4e Ft-ért.
Fólia még nincs túl sok fajta, Amazon-on nem kerestél?

Xiaomi 14 Ultra

(#917) Helltak válasza janosibaja (#914) üzenetére


Helltak
őstag

Téglát nem tudsz belőle csinálni, ha esetleg elrontod a telepítést, akkor csak a GMS dolgok nem fognak működni, viszont le tudod törölni és újrakezdeni ahányszor akarod.
Ha pontosan úgy csinálsz mindent, ahogy a videóban, nem lesz gond.

Xiaomi 14 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.