Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) gegekutas válasza nemesadi (#5250) üzenetére


gegekutas
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ, remélem nem kell az ff-el felrakni.

(#5252) perrelli válasza nemesadi (#5250) üzenetére


perrelli
újonc

Nem IMEI alapján megy, ez az egy teljesen biztos. Ha úgy volna, a debrandelt készülékek sosem kapnának frissítést. Márpedig kapnak.

(#5253) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Voda. B159 jelenleg.
Ha Firmware finder szerint 160 es 161 is van.. Akkor a Voda mire var? Miertnem frissül?
Mindkettő bol 2 van. 500 mb es 2gb körüli. Mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#5254) bigrock válasza Monkey (#5249) üzenetére


bigrock
addikt

Anno én is ezen filóztam, sokáig hasonlítgattam, de a Samu TW-t nem -bírtam megszokni, meg kellett a dual sim. Egyáltalán nem bántam meg.

(#5255) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#5253) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Fel merjem rakni vagy várjak?

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#5256) Kovaratis válasza Zoshi85 (#5253) üzenetére


Kovaratis
őstag

A Voda ül még rajta egy kicsit. Lehet hogy ezek nem is lesznek itthon elérhetőek, talán már a következőt optimalizálják. Nem kell félni, jönni fog.

(#5257) Monkey válasza bigrock (#5254) üzenetére


Monkey
tag

Értem, köszönöm a gyors válaszod! :) Azért még jöhetnek vélemények! :D

(#5258) pető bá'


pető bá'
őstag

a frissítésért aggódóknak - én pontosan 0 újítást találtam, eddig sem volt vele gond, meg most sincs. Lehet, hogy régen volt már "normális" telefonom (értsd - hivatalos frissítésekkel ellátott), de ilyen update-vágyakozást már régen láttam :D Még ha főverzióváltás lenne.. de nem.

"... and I hope you have a great day!"

(#5259) Norbi. válasza pető bá' (#5258) üzenetére


Norbi.
őstag

minden topikba ez megy pedig. :)

(#5260) bubus66 válasza Zoshi85 (#5253) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia Oda van írva. hogy mi a kettő között a különbség az egyik csak egy update a másik meg Full fimware.

Azt magadnak kell eldönteni, hogy felrakod vagy sem..

Mert benne van hogy test_keyes lesz vagy akár bootloopos is lehet..

Én próba képen feltettem egy kicsit módosítva az FF-t és simán gond nélkül felment..

Sőt simán a B201-essel vissza tudtam állni a B171-re.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5261) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Rendben. Köszönöm a válaszokat. :R

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#5262) Zoz


Zoz
őstag

Én arra várok, hogy a VOLTE bugot kijavítsák... ezért lennék kíváncsi az újabb ROM-ra.

(#5263) Kovaratis válasza Zoz (#5262) üzenetére


Kovaratis
őstag

Milyen volte bug van?

(#5264) Zoz válasza Kovaratis (#5263) üzenetére


Zoz
őstag

Véletlenszerűen eldobja a 4G netet, és csak úgy jön vissza, ha kézzel visszaváltok 3G-re, majd újra vissza 4G-re. Pedig közben full 4G térerő van, és hívások rendben mennek.
Többen is tapasztaltuk ezt, Telekomos kártyával.

Most egy hete kikapcsoltam a Volte-t, azóta nem volt ilyen hiba, más is erre az eredményre jutott.

Gondolom valami rejtett bug lehet vagy a telefon vagy a szolgáltató szoftverében.

(#5265) Kovaratis válasza Zoz (#5264) üzenetére


Kovaratis
őstag

Ha többen tapasztaltátok, de csak Telekommal, akkor miért gondolod hogy a telefon oldalán van a bug?
A Vodánál elég érdekes a VOLTE megoldás. Elméletileg nem kell regisztrálni, de mindkét telefonnak 3G-n kell mennie, Vodásnak lennie, és (nyilván) VOLTE képesnek. Kivel próbáljam ki? :)

[ Szerkesztve ]

(#5266) pető bá' válasza Zoz (#5264) üzenetére


pető bá'
őstag

Nálam a VoLte nincs meg a beállítások között - dual sim - kell valamit intézni a szolgáltatónál? Szintén Telekom. Szívesen tesztelném :)

"... and I hope you have a great day!"

(#5267) Zoz válasza Kovaratis (#5265) üzenetére


Zoz
őstag

Nem tudom a többi szolgáltatóval mi a helyzet, sőt azt se, hogy ott egyáltalán él-e már a VOLTE?
Csak azt, hogy itt mások is jelezték, hogy P10+Telekom+Volte esetén előfordul a jelenség.
Viszont másoknak pl Samsung készülékkel nincs gondjuk Telekom+Volte esetén.

A legjobb lenne ha a Huawei meg a Telekom mérnökei együtt megvizsgálnák a problémát.
De hiába is írnánk az ügyfélszolgálatnak, az aktuális Gizikén úgyse jutna túl a dolog, aki írkálná az ilyenkor szokásos blablákat, "indítsa újra, gyári visszaállítás, szoftver frissítés, különben is ön a hülye, stb"

Így marad az, hogy reménykedik az ember, hogy ha jön egy új szoftver a készülékre, az hátha segít.

(#5268) gegekutas válasza pető bá' (#5266) üzenetére


gegekutas
aktív tag

Te nem aggódsz a frissítés miatt, akkor hogy akarod tesztelni a Volte szolgáltatást. B163 romtól van csak.Azt hiszem. :R

(#5269) Zoz válasza pető bá' (#5266) üzenetére


Zoz
őstag

Milyen ROM-od van? 162-es ROM-mal jött a VOLTE opció.

(#5270) pető bá' válasza Zoz (#5269) üzenetére


pető bá'
őstag

Frissült a héten, B180 :)

Én nem aggódtam, csak megkaptam :D

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#5271) bubus66 válasza pető bá' (#5266) üzenetére


bubus66
nagyúr

Melyik build van fenn neked mert a VolTe csak a B162-től van.

Ezért kell a frissítés és ha te nem tapasztalsz változás attól még van..

A Telekomos minden esetben SS és nem DS Max Telekomos kártyával használod.. Nem mindegy tudod ahogy a közmondás mondja..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5272) Caranita válasza Kovaratis (#5265) üzenetére


Caranita
aktív tag

Ezt kifejtenéd?

VoLTE-hez hogy jön a 3g?

Vodánam van HD hang szolgáltatása 3G-n de annak nem sok köze van a VoLTE-hez.

(#5273) pető bá' válasza bubus66 (#5271) üzenetére


pető bá'
őstag

Szerintem elég érthető voltam, de akkor mégegyszer..

Igen, független, duál sim, és a szolgáltatóm a Telekom. A kérdés még mindig adott - kell valamit intéznem a szolgáltatónál?

VRT-L29C432B180

"... and I hope you have a great day!"

(#5274) Norbi. válasza pető bá' (#5273) üzenetére


Norbi.
őstag

Ugyan ilyen a telóm, rom, minden, nekem sincs benne ilyen menüpont.. Szolgáltatónál nekem elvileg be van kapcsolva, legalábbis az előző telefonjaimon ment szépen.

(#5275) bubus66 válasza pető bá' (#5273) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mondjuk elég érthetetlen volt.. Igen kell a Telekom ügyfélszolgálatot fel kell hívni.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5276) pető bá' válasza Norbi. (#5274) üzenetére


pető bá'
őstag

az enyém kék :P

De akkor jól mondtam, hogy bugmentes a készülék, semmi újítás - eddig sem volt VoLTE, most sincs :P

bubus66: azért sikerült kikövetkeztetned ;)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#5277) bubus66 válasza Norbi. (#5274) üzenetére


bubus66
nagyúr

Csak VNS-L09C432B162 Vagy a VNS-L29C432B162-töl van benne ez az opcíó..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5278) Peter.70 válasza gegekutas (#5251) üzenetére


Peter.70
őstag

Én már tegnapelőtt megkaptam

(#5279) Norbi. válasza pető bá' (#5276) üzenetére


Norbi.
őstag

Az enyém zöld. :D

bubus66: VNS-L29C432B180 van rajta nekem, mégse.

na mind1.

[ Szerkesztve ]

(#5280) gegekutas válasza bubus66 (#5277) üzenetére


gegekutas
aktív tag

Nem VTR akart lenni. Az enyém VTR L09C432B171 és van VoLTE funkció. Ezzel a rommal kaptam tavaly decemberben.

(#5281) bubus66 válasza gegekutas (#5280) üzenetére


bubus66
nagyúr

DE az bocsi

Igen mert a Tied az SS és Telekomos Nekem B162-vel jött és abban is volt már.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5282) Kovaratis válasza Caranita (#5272) üzenetére


Kovaratis
őstag

JÁJÁ, ott a pont. Átvágott a Voda weblapja! :)
Nálunk nincs még VOLTE, csak ez a HD hang szolgáltatás

[ Szerkesztve ]

(#5283) mobal válasza Vikooo (#5239) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Sajnos ha ekkora a szórás panel tekintetében akkor nem igazán tudom ezt elfogadni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5284) gegekutas válasza mobal (#5283) üzenetére


gegekutas
aktív tag

Szia. A sárgás képernyőre a bekapcsolt szemvédelem opció is magyarázat lehet.

(#5285) Kovaratis válasza mobal (#5283) üzenetére


Kovaratis
őstag

Mire gondolsz mikor szórásról beszélsz?

(#5286) Caranita válasza Kovaratis (#5282) üzenetére


Caranita
aktív tag

Nem csak a Voda zavarhatott meg, telefonbeállításban is van vmi HD hang opció :))

Remélhetőleg hamarosan lesz VoLTE :)

(#5287) Vikooo válasza mobal (#5283) üzenetére


Vikooo
addikt

Mert a többi kijelző gyártónál nincs szórás? Ha sRGB certified, akkor nincs szórás, ott műszerrel bemerik a kijelzőt miután elkészült. Ez általában monotoroknal (a dragabbaknal) van meg. Samsung AMOLED? Mekkora szórás van azoknál? Az egyik rózsaszín, a másiknál felhősödés van stb.

Displaymates elemzeseit érdemes elolvasni.

(#5288) tamaswilhelm válasza bubus66 (#5101) üzenetére


tamaswilhelm
csendes tag

Ma visszakaptam a készüléket. Nem cserélték, javították.

Elvégzett szolgáltatásként VIP javítás és alkatrész csere szerepel. Alkatrészként, meg ha jól értelmezem akkor a kijelzőpanel szerepel.

Xiaomi 13 Pro

(#5289) mobal válasza Vikooo (#5287) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én nem mondtam ilyet. Erről volt most szó. Ennek ellenére használom, ezt leszámítva szép képe van szerintem! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5290) szakisoft


szakisoft
csendes újonc

Érdekes program ez a FF. Most sikerült a 432B180-ra szemrebbenés nélkül visszatennie a 162-es verziót. Mondjuk el már nem indult a telefon, kénytelen voltam nyomni egy FR-t. Így már megy szépen mint egy szűz teló, és azonnal jelzi is, hogy van egy elérhető frissítés, a 180-as. :D Így azt gyorsan fel is teszem, mert innentől full legális.

(#5291) Smiro


Smiro
senior tag

Szasztok. Telefon csere előtt állok, 100 ezerért ajánlanak újat. Bevállalható, vagy az ár magas? Fontos lenne a pontos navi.

[ Szerkesztve ]

(#5292) gacsoi válasza Smiro (#5291) üzenetére


gacsoi
senior tag

Szerintem a 100 az teljesen baráti.
Navi is teljesen jó. gyorsan talál jelet, és elég pontos.

(#5293) Cunaja válasza pető bá' (#5276) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia, a P9 is tudja, csak a Voda nem támogatja még.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#5294) Dave920117 válasza szakisoft (#5290) üzenetére


Dave920117
tag

Ha FF-el hozzányúltam már mindegy :D

(#5295) Dave920117 válasza Dave920117 (#5294) üzenetére


Dave920117
tag

hozzányúltál

(#5296) Smiro válasza gacsoi (#5292) üzenetére


Smiro
senior tag

:R

(#5297) szakisoft válasza Dave920117 (#5294) üzenetére


szakisoft
csendes újonc

Ó hát persze, bár a lényeg az pont nem ez. Inkább az a fura, hogy régebbi verziót elméletileg nem lehet felrakni, de mégis megtörtént, ráadásul minden hiba nélkül.

De van egy más kérdésem is. Aktiváltattam a telekomnál a Volte funkciót, de az továbbra sem érhető el. Nincs a menüben hozzá semmi. Emberke csak annyit mondott, hogy indítsam újra a telefont és menni fog, de eddig semmi...

(#5298) treck1985


treck1985
tag

Sziasztok. Lassan cserélném a jó öreg P7esem. Idén lesz 5 éves, úgyhogy nagyon jó szolgálatot tett! :) Ami szóba jöhet az a P10 és a Xiaomi Mi6. Nagyjából egy áron mozognak. Az Mi6 120k, a P10 130k. Viszont a P10nek csábító a 3 év garija, no meg a P7el is nagyon meg voltam elégedve. Szívesen fogadom a véleményeket. Előre is köszönöm! :)

(#5299) bigrock válasza treck1985 (#5298) üzenetére


bigrock
addikt

Sokkal szebb képeket lő, pláne pro módban.

(#5300) TuninSzipi


TuninSzipi
csendes tag

Sziasztok.
Néhány pozitivum az Oreoban. Román forumozot forditom.

- sokkal szebben szól a zene egy Xiaomi pistons fülhallgatóban
-aksi jobban tart
-nincs probléma az automata fényerővel a Chrome és más alkalmazasokban
-FB gördülékeny
-jobb jelet észlel
-szebb képeket lő, selfik is jobbak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.