Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#48) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kár hogy a bekezdés elejét lehagytad:
A hardver által produkált teljesítmény pedig tényleg abszolút első ligás. Ugyan az erő mérésére szolgáló AnTuTu szintetikus tesztappon “csak” 610 000 pontot gurítottunk vele, amivel e téren elmarad a jelenleg világelső ASUS ROG Phone 3-tól. De ennek tényleg nincs jelentősége, maximum csak annak lehet fontos, aki a rekordokat hajszolja. A gyakorlati használat során arra jutottunk, hogy mindenre alkalmas normális sebességgel, amire ma egy mobilt használni lehet. A képalkotás, képfeldogozás kellően sebes, a legdurvább grafikájú játékok a legjobb beállítások mellett is hasítanak, és a nagyfelbontású képek, illetve rövid videók szerkesztése sem ütközik akadályba. Eddig tehát minden szuper, vagy legalábbis annak tűnik.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#52) #40047616 válasza #90305280 (#47) üzenetére


#40047616
törölt tag

Melyik telefonban van jelenleg a snapi 875? Amíg egyikben sem addig nem értem a kommented. Azt aláírom hogy szokás szerint a legerősebb soc lesz android fronton (ezt már írtam) de amíg nem jön ki vele készülék, ellenben az aktuális csúcs kirin-nel igen addig igenis ez a legerősebb. Ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

(#53) doooo válasza Teo. (#18) üzenetére


doooo
veterán

Ha a termékciklus el van tolódva, akkor nincs olyan, hogy le vannak maradva... tényleg azt hiszed, hogy ezeket 1 hónap alatt tervezik meg? Ez csak marketing, csak üzletpolitika kérdése. Pár évvel ezelőtt a Huawei is télen kezdte gyártatni az aktuális csúcs-chipjeit, és a P-szériában jelentek meg az új generációk. Aztán rájöttek, hogy milyen könnyen megtéveszthetnek egyeseket, és inkább áttolták a Mate-szériára, pár hónappal korábbra. Ami továbbra is pontosan egybeesik az Apple aktuális SoC-inek bemutatásával, így továbbra sem elsők (max. holtversenyben), és továbbra sem aláznak le senkit, csak pár hónappal korábban kezdődik az új termékciklusuk! De ez nem számít, mert az aktuális technológiai helyzet az iparban megköti a gyártók kezeit, és pontosan ez is kategorizálja be az SoC-ket generációkba, amik ősztől-őszig tartanak hagyományosan. Ami azt jelenti, és most ezt bemásolom ide, hátha másodszor már tudatosul: "a Kirin 9000 az A14, az S875, és az Exynos 2100 (ha ez lesz a neve) ellenfele, vagy ellenfele lesz."

Ez evidens és egyértelmű. És ezt csűrhetitek meg csavarhatjátok ahogy akarjátok, továbbra is így van, és így is... lenne, ha lenne még valaha Kirin.

(#54) #40047616 válasza doooo (#53) üzenetére


#40047616
törölt tag

"ellenfele, vagy ellenfele lesz." Amíg nem jelenik meg a 875-el vagy az új exynos-al (ugye aminek még a neve sem tiszta) mobil addig nincs ellenfele, max papíron. Nem tudom ezt miért olyan nehéz megérteni. Meg ezek a ciklusok. :FMost 2020 október 27-van. Jelenleg melyik a legerősebb soc ami telefonba került? A kirin. Ennyi a lényeg. Tí csűritek csavarjátok. Amint kijön az első snapi 875-ös telefon szokás szerint mindent visz majd. Jelen pillanatban nem. Az a14-et nem veszem ide mert androidról beszélünk egy androidos fórumon.

(#55) doooo válasza kalimist (#44) üzenetére


doooo
veterán

"de a versenyből a 14nm környékén estek ki amikor is a TSMC 16nm-e jobb volt. Itt vesztették el az Apple-t... "

Annál a 14 nm-nél, amin a legjobb androidos SoC-t gyártották 2015-ben (7420), abszolút lealázva a Qualcommot, ami 20 nanométeren szenvedett az S810-zel? Annál a 14 nm-nél, amin az S820 készült egy évvel később, meg az Exynos 8890 (vagy mobiloktól eltekintve a Polaris és Pascal GPU-k is)?

Nem, nem akkor vesztették el az Apple-t. 1 évvel később "vesztették el", 1 évvel azután, hogy ezen a 14 nm-en legyártották az A9 chipek nagy részét (amikben az Apple saját bevallása szerint nem volt fogyasztásbéli, vagy teljesítménybéli, észrevehető különbség a TSMC által gyártott darabok javára (pedig elég nagy különbség volt a két architektúrában, nyilván nem volt egyszerű egyensúlyra törekedni közöttük)). Amikor gyártástechnológiától függetlenül, exkluzívan átpártolt a TSMC-hez az Apple. Amely kapcsolatban egyébként 2 éve is egyértelmű volt, hogy minimum 2021-ig marad az exkluzivitás (a nagy amerikai gyár megépítésével, meg a cserébe elvárt tajvani Apple-befektetéssel mindez elég szoros fog maradni a belátható jövőben is). Vagyis felesleges úgy beállítani, mintha lenne esély a versengésre az Apple kegyeiért, mert perpillanat nyilvánvalóan nincs (már évek óta nincs).
És arról még nem is beszéltünk, hogy ezektől az architektúráktól függ a memóriagyártás is, amiben pedig világelső a Samsung, és az Apple részére a fő beszállító (tehát az is evidens, hogy az Apple nem szeretne egy cégóriásra támaszkodni minden téren).

(#56) doooo válasza #40047616 (#54) üzenetére


doooo
veterán

"Az a14-et nem veszem ide mert androidról beszélünk egy androidos fórumon."

Nyugodtan vedd ide, mert attól, hogy nem androidos (ami max. a topic lehet, egyébként, nem maga a fórum), még ugyanúgy SoC, ugyanazon a technológián alapul, és a világ második legnagyobb mobilgyártójának a telefonjaiba kerül. Tudod... telefonok, nem krumplik, hogy más kategóriába essenek. A Huawei is figyelembe veszi. Nem véletlen, hogy egy időben kezdődik a termékciklusuk (ami valamiért annyira értelmezhetetlen fogalom számodra... bár ez a te problémád).

Egyébként ha szerinted az a legfontosabb mindig, hogy egy adott pillanatban mi a legerősebb, akkor mi értelme ennek az egész vitának a részedről? Mekkora dicsőség az, hogy 2 hónapig ez a legerősebb (nem az, még abban a két hónapban sem)? Ilyen alapon az év további 10 hónapjában cikkezni kell a másik legerősebbekről? Vagy csak azokat a mobilokat érdemes megvenni olyankor? Na de látod... működik a marketing... kár győzködni a tényekről. Persze már úgyis mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#57) #40047616 válasza doooo (#56) üzenetére


#40047616
törölt tag

Hol írtam hogy az a legfontosabb?? :FOlvasd el az első hozzászólásom (azok tények) és hogy mire reagáltam először (a rog phone-os dolog). Innen indult el a "vita" részemről.

[ Szerkesztve ]

(#58) Bazi.Joe válasza Schuler888 (#48) üzenetére


Bazi.Joe
tag

"Legyen szó normál működésről vagy teljesítménymódról (néha jelentős pontszám különbséggel), a Mate 40 Pro tökéletes gördülékenységgel reagál minden mozdulatra, és nincs játék, amelyik megdöccenne vagy a házat érezhetően felmelegítené."
[link]

(#59) Bazi.Joe válasza Schuler888 (#48) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Ráadásul a te cikked szerint: "Itt kell megemlíteni azt is, hogy a makró kamerát nagyon hiányoltuk, mert a közeli témákról egyszerűen sehogy sem tudtunk normális fotókat készíteni. Más termékeknél ez megoldható a belenagyítással, de itt nem, mert homályos lett a végeredmény." [link]
Mobilaréna cikk:"Bár a főkamerával is lehet közelképet lőni, inkább a szélessel érdemes, mert azzal hajolhatunk a témához legközelebb (6 cm) a piac legrészletesebb makróit rögzítve. Döbbenetes, hogy 20 megapixelen mennyi apró részlet kiviláglik"
??????

(#60) #40047616 válasza Bazi.Joe (#59) üzenetére


#40047616
törölt tag

Mintha nem is ugyanarról a mobilról szólna a két teszt :F

(#61) Teo. válasza doooo (#53) üzenetére


Teo.
aktív tag

"tényleg azt hiszed, hogy ezeket 1 hónap alatt tervezik meg"

"Ami azt jelenti, és most ezt bemásolom ide, hátha másodszor már tudatosul"

Figyu, szerintem kicsit lehetne moderáltab stílusod. Mikor írtam én neked ilyen lekezelően ?
Hidd el nem vagy fény az éjszakában.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#62) 7Heads Drago válasza doooo (#53) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Aha pár hónap? A Mate október elején szokott kijönni, ami most okt 22én volt. A P sorozat meg március vége volt. Ami most április lenne. És bejelentés után már másnap kaphatók voltak... amíg volt piacuk.
Ezt mellesleg úgy mondod mintha csak két papírt kellene átvinni a szomszéd asztalra. Remélem majd januárban kijön az új sd és helyére billen a lelki egyensúlyotok. Mi akkor az akadálya hogy az sd-vel és exynos-al ugyanezt tegyék?
Az 5nm csata elkezdődött. Az Apple dobta ki az első kártyát, erre dobott a Huawei. Mellesleg nem tudom melyik az az alkalmazás ami 2 percig folyamatosan 100%-on terheli a telot. Mert ilyent is csak bencmarkban lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#63) doooo válasza Teo. (#61) üzenetére


doooo
veterán

Nincs ebben semmi lekezelő (ha nem tetszik neked, mert ellentmond az elképzeléseidnek (amit egy vitának a lényege, ugye...), az már más tészta, de nem lekezelő céllal íródott, főleg nem a kérdés). De legközelebb már nyugodtan lehetne az is, hisz az utolsó mondatod nem lekezelő, hanem egyenesen személyeskedő. Így aztán semmissé is tetted az egész mondandódat a "moderáltságról".

[ Szerkesztve ]

(#64) #90305280


#90305280
törölt tag

Ha valaki mindenkit lehülyéz, de mindenki más őt - akkor feküdj le... :C

(#65) Teo. válasza doooo (#63) üzenetére


Teo.
aktív tag

Amit lesz sok ideőm megpróbálom kifejten legjobban tudásom szerint hol vannak a hibáid.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#66) spawn21


spawn21
veterán

Nagyon szépen össze lett rakva. Nekem eddig is elég volt bőven a teljesítmény, kar értük. Kell a konkurencia.
Remélem életben maradnak

iPhone 13p

(#67) #90305280 válasza Teo. (#65) üzenetére


#90305280
törölt tag

Hibái mindenkinek vannak; azt kell mindenkinek (akit jobbá szeretnénk tenni) megmutatni, hol és hogyan tud ezen javítani, önmagát jobbá tenni.
Akit pedig nem lehet, azt rövid úton el KELL engedni!
Nem éri meg a mérgelődés legkisebb foka sem!

(#68) doooo válasza Teo. (#65) üzenetére


doooo
veterán

Valaki megkért ilyesmire? Miről beszélsz, kinek, vagy minek képzeled magad? Vagy maradj témánál legalább messziről, vagy ne mondj semmit. Az, hogy te a Kirintől eljutottál a freudi megmondóember szerepéhez, csak azért, mert elfogyott minden érved, az abszolút hidegen hagy mindenkit. Ha tovább személyeskedsz, akkor meg majd egy moderátort fogunk megkérdezni a "moderált stílusról", és arról, hogy mennyire felel meg ennek az, amit nyomatsz itt. Biztos díjazni fogja.

(#69) 7Heads Drago válasza doooo (#68) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bagoly mondja verébnek... Sztem te kezdted a lekezelő stílust.
Meg nem kellene netto zöldségeket írni.
Ha a termékciklus el van tolódva, akkor nincs olyan, hogy le vannak maradva...
Van 5nm chipjük? Nincs. Akkor le vannak maradva. És? Pont a proci a legkisebb tényező manapság. De ezt írtad te is: (amiből nyilván szinte semmit sem érzékelni a mindennapos használatban, már jó pár éve).
A sok összetevőből összerakott teljes kép a lényeg a teloknál. És mint írtátok is, nincs több chip, nincs gms..... Akkor meg mit izgultok-vergődtök itt? Úgyis halott az ügy... ;]
Habár Trump-Lee elég szarul áll a választásokon.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#70) Teo. válasza doooo (#68) üzenetére


Teo.
aktív tag

Hát itt valami nagyon fére ment. Én az érveléseidben gondoltam a hibára. Nem emberileg vagy bárhogy. Neked van egy véleményed, nekem van egy. Érveket, ellenérveket ütköztető vitázunk ez a fórum. Nem ?

Engem nem érdekel a melyik a legjobb SoC. Én csak megpróbálom megállapitan és ezt kifejten. A saját véleményem. Ezt fogom tenne amit lesz sok időm.

Hívj nyugodtan moderátort. Ha neked add igazat akkor elnézést kérek!!!

Akkár mi lesz a témában kifejtem a vélemyényem magas szintű vita kultúrával.

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#71) Teo. válasza 7Heads Drago (#69) üzenetére


Teo.
aktív tag

+1

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#72) doooo válasza Teo. (#70) üzenetére


doooo
veterán

"Én az érveléseidben gondoltam a hibára. Nem emberileg vagy bárhogy."

Akkor legyél szíves azt írni legközelebb, megspórolva ezt az egészet.

(#73) Schuler888 válasza #40047616 (#49) üzenetére


Schuler888
senior tag

"És amúgy így is többet kap ez a kirin antutu-ban mint a szénné húzott s865. Szóval az állításom továbbra is áll hogy addig ideiglenesen ez a csúcs míg jövő év elején ki nem jön az új snapdragon."

Miutan ezt az allitast megcafoltam...

VS.

"amit írtam és amit reagáltál rá a rog phone-al abban nagyon nem volt igazad. Az utóbbi kommented csak a mosakodás már bocsi. Oké az antutu szintetikus teszt nem mérvadó, ezt aláírom."

De pont, hogy igazam volt, miert kell hazudni ha egyertelmu, aztan hirtelen mar nem is fontos az antutu, mikor kiderult, hogy tevedtel.. nah ez a mosakodas.. szep ongol.
Namind1, ez mar hogy osszevissza beszelsz eleg ahhoz, hogy radhagyjam.
Nagyon jo lett ez a Kirin, a legkiforrottabb eddig, nem vitas, de a tenyekkel legyunk mar tisztaban, es a fansagot el kene engedni..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#75) kalimist válasza doooo (#55) üzenetére


kalimist
aktív tag

Én is a 14/16nm-en gyártott A9-re gondoltam. Egy évvel korábban még a Samsungnak volt jobb node-ja de aztán fordult a kocka pedig még az ipari kémkedés is terítékre került náluk. :) Szóval innentől minden node-ja rosszabb paraméterekkel rendelkezett a TSMC-hez képest aki azért lett "exkluzív" beszállító mert JOBB paraméterekkel rendelkezik minden tekintetben. Szinte minden évben felmerül, hogy na most majd a Samsung gyártja az A-szériát (és ezzel együtt egy rakat pénzt keresne) de mindig alulmarad a TSMC-vel szemben. Ha jobb lenne a gyártástechnológiájuk akkor lenne esélyük "versenyezni". A memóriagyártás azért nem a legújabb nodeokon történik. A ramot a Samsung 10nm-en gyártja és nem főbeszállítója az Apple-nek mert ők inkább Micron és SK Hynix ramokat preferálnak évek óta. Nem azt állítom, hogy egyáltalán nem szállít (talán egy kis NAND memóriát) de közel sem fő beszállító.

[ Szerkesztve ]

(#76) #40047616 válasza Schuler888 (#73) üzenetére


#40047616
törölt tag

Antutu: Rog phone 3 865+ egyedi hűtésel: 642671, Mate 40 pro teljesítmény módban: 708364. Mielőtt jössz hogy "de hát teljesítmény módban", igen mert ez mutatja meg mit tud, a rog phone 3 meg egyedi hűtésel tudja ezt. De veled befejeztem a "társalgást" mert ha már kiforgatod a mondanivalóm akkor felesleges. Fan vagyok? :DDD Te miről beszélsz? Hagyjuk már.

(#77) Bazi.Joe válasza #40047616 (#76) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Sajnos ez megy a politikában is! Ha nem értesz egyet velünk akkor a másik táborhoz tartozol!

(#78) Bazi.Joe válasza Schuler888 (#74) üzenetére


Bazi.Joe
tag

(#81) spawn21 válasza Schuler888 (#80) üzenetére


spawn21
veterán

Neked most tényleg mi a bajod.

iPhone 13p

(#82) doooo válasza kalimist (#75) üzenetére


doooo
veterán

Ha jobb paraméterrel rendelkezne minden tekintetben, akkor a Qualcomm, a legerősebb, legnagyobb piaci részesedést birtokló SoC gyártó (vagy pontosabban "gyártató"), nem bízna újra és újra a Samsungban, főleg az Apple-lel való, 2016-os "szakítás" óta...
Történetesen az új S875 is náluk készül épp (de 10, 8, és 7 nm-en is számos Snapi a Samsungnál készült és készül (mert ugye nem csak a csúcskategória létezik)).

A memóriákról meg annyit, hogy a tavalyi, szerencsére rövid életű japán-dél-koreai kereskedelmi viták idején, amikor lehetségesnek tűnt, hogy veszélybe kerülhetnek a koreai memóriagyárak a potenciális nyersanyaghiány miatt, több helyen is azt írták, "Samsung is the main supplier of DRAM and NAND flash memory chips for Apple’s iPhones." És ez csak egy éve volt. A konfliktus pedig végül nem alakult úgy, ahogyan attól sokan tartottak (az Apple pedig folyamatosan egyeztetett a Samsunggal, amíg a probléma el nem hárult; meg nyilván a Hynix-xel is, hisz az is koreai). Egyébként az OLED kijelzőket is döntő többségében a Samsung szállítja az Apple telefonjaiba, óráiba... ezen a téren is próbál kevésbé támaszkodni rá az Apple (főleg miután sok száz millió dollár kártérítést kellett fizetniük a vártnál alacsonyabb eladásaik miatt), de itt valóban nincs igazi ellenfelük.

(#83) Noukoum válasza spawn21 (#81) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tudom mi a baja, de ez a stílus elszomorít.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#84) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#80) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Néhány topikot kihagytál még ahol ott vagyok. Soroljam hogy miket figyelek? Az érveid meggyőztek.... még szerencse hogy te nem személyeskedsz.
:O

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#85) joey04 válasza Somatom (#22) üzenetére


joey04
titán

hát akkor erről ennyit: [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#86) ®abstract®


®abstract®
őstag

Na ezt a brutális hardvert tegyék bele egy 12 colos tabletbe, 8 vagy 12 giga RAM társaságában, 10000 mAh akkumulátor al :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.