Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90305280


#90305280
törölt tag

Ez nem a szokásos HMS-GMS, de ennek nem az SD875 az ellenfele?
Kérdezem csak.

(#2) Lami66 válasza #90305280 (#1) üzenetére


Lami66
őstag

Egy megvehető processzornak a megvehető processzorok az ellenfelei, és nem olyan ami majd megjelenik. Most ez a gyorsabb. Három hónap múlva más lesz a gyorsabb. Újabb három hónap múlva még újabb és gyorsabb proci jön. Ennek addig volt értelme, amíg egy csúcsproci se bírt el a hulladék droiddal. Ma már egy középkategóriás proci is évekig jól használható, normálisan optimailzált rendszeren.

(#3) #24536576 válasza #90305280 (#1) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ésszerűen gondolkodással de.

(#4) Teo.


Teo.
aktív tag

Van abban valami amit mondasz.
De szerintem egy 5nm SoC-nak egy masik 5nm Soc az "ellenfele".
Mivel az A14 androidon alatt nem fog futni ezért nem játszik.
A Kirin bár android de csak Huawei teló alatt van.
Egy szó mint száz .PG. kollégának szerintem igaza van.

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#5) doooo


doooo
veterán

Ki kell használni ezt az egy hónapot, amíg be nem jelentik hivatalosan az ellenfeleket (bár ha igazak a pletykák, és már január végén megjelenik az S21 széria, akkor még hamarább is megejthetik a bejelentést). Majd kiderül akkor, valójában mekkora "erőgép".

(#6) k-adi válasza doooo (#5) üzenetére


k-adi
nagyúr

igazából... nem mindegy? oké, most menőznek pár hónapig... és?? úgyis kigáncsolták őket külföldi gms-es dominált piacokon.

ez a cikk, hír akkor lenne, lesz érdekes ha mégis lesz gms utólag majd valahogy.. akkor lesz értelme összevetni a többivel és bencsmárkolni 0-24

(#7) Teo.


Teo.
aktív tag

Az eddigi tapasztalatok alapján az SD mindig egy kicsit jobb. De ez a különleges nagyon nüansznyi. Napi használatban szerintem teljesen nem észrevehető az aktuális Kirin vagy SD között a különbség.
Mondom én ezt egy Kirin 980 7nm SoC vel.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#8) doooo válasza k-adi (#6) üzenetére


doooo
veterán

Ja hát arra most nem is tértünk ki... persze, hogy ilyen szempontból mindegy. Csak persze sokan ettől függetlenül azt képzelik, hogy a Huawei ilyenkor mindig "lealáz" mindenkit, holott csak úgy alakították a termékciklust, hogy mindig az elsők legyenek az adott SoC generáció bemutatásával. Persze így sem az egyedüliek, hisz az Apple is megelőzi a Samsungot meg a Qualcommot pár hónappal, szokás szerint. Szóval leegyszerűsítve, a Kirin 9000 az A14, az S875, és az Exynos 2100 (ha ez lesz a neve) ellenfele, vagy ellenfele lesz (ahogy ez minden évben lenni szokott az aktuális generációknál). És akkor ennek függvényében lehet majd "győztest" hirdetni a benchmark versenyekben (amiből nyilván szinte semmit sem érzékelni a mindennapos használatban, már jó pár éve).

[ Szerkesztve ]

(#9) andor80 válasza #24536576 (#3) üzenetére


andor80
senior tag

Nincs de jelenleg a a legjobb soc!MEhalázó fölénnyel.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#10) 7Heads Drago válasza Teo. (#4) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A Huawei évek óta így jön ki a pro. Mi akadályozza a gyártókat hogy kidobjanak egy 5nm procit? Egyszerű.. hagyták hogy a Huawei túlnőjön rajtuk. Ha azt nézzük ugyanezt csinálta az Apple is. Nekik eddig csak a saját Os hiányzott már.
Érdekes lesz hogy mi lesz jövőre. Kapnak e licenszet.
Mellesleg engem pl sokkal jobban érdekelne a gms mentes ereje. Merthogy a gms visszafogja az biztos. Illetve maga az erő szart se ér ha sokat eszik és melegszik.... lásd mostanság sok melegedéssel küszködő mobilt.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11) Teo. válasza 7Heads Drago (#10) üzenetére


Teo.
aktív tag

Nem tudom a többi gyártót mi akadályozza, szerintem:

- Lehet le vannak maradva 5nm fejlesztésekkel.

- Van, vagy inkább volt a Huaweinek jó szerződése a TSMC vel és lekötötték a gyártósori kapacitásokat. Mivelhogy a TSMC ebben a legjobb az SD-ket is ők gyártják ha jól tudom. :)

- Engem is érdekel hogy mire megy a HMS el az Android vettem is tegnap egy HMS telót :) . De akinek régóta van azt mondja: ugyanaz a hardver és aksi jobban teljesít.
Csak hát az nem minden ha létfontosságúak appok nem mennek. :(

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#12) #24536576 válasza 7Heads Drago (#10) üzenetére


#24536576
törölt tag

Te miről beszélsz? :DD :DD :DD Szakadok. :DD

(#13) #24536576 válasza Teo. (#11) üzenetére


#24536576
törölt tag

Huaweinek nincs ilyen fejlesztése. Samsung és a TSMC tud gyártani ilyen méretben. Mivel a hüvelynek gyorsan kellett a proci, illetve a normális gyártók 21ben kezdik kiadni az aktuális csúcstelót, így lehetett "1." 5nm-es procis droidos telefon a Mate.

(#14) Schuler888 válasza 7Heads Drago (#10) üzenetére


Schuler888
senior tag

"hagyták hogy a Huawei túlnőjön rajtuk."
Jah, mert ev vegere vegre utolerik a mezonyt a megoldasaikkal? Aztan ev elejen mar megint az utolsok lesznek?
Jah, nagyon tulnottek.. :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#15) joey04


joey04
titán

Ez így nesze semmi fogd meg jól. Ez már részletesebb teszt, ahol leírják azt is, hogy működik: [link]. Nem valódi ez az előny. Másrészt nem is a 865+ az ellenfele. Harmadrészt tökmindegy, mert hms nélkül akkor sem lenne életképes, ha 100x gyorsabb lenne. Negyedrészt pedig ugye nem is készülhet sok belőle. Összegezve: nincs valós előnye, ám ez lényegtelen is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Teo. válasza #24536576 (#13) üzenetére


Teo.
aktív tag

"Huaweinek nincs ilyen fejlesztése."
- A "fejlesztés" alatt nem a SoC fizika legyártását értettem hanem a Kirin SoC megalkotását amit a TSMC fizikailag legyárt.

"normális gyártók 21ben kezdik kiadni az aktuális csúcstelót,"
- Mi van ? Hát ebből azért én ki érzek némi ellenszenvet a Huawei íránt ami a tárgyilagosságot befolyásolhatja.
- Akkor a Huawei nem normális gyártó ?
- A Huawei a P szériát évek óta tavasszal jön ki. Az is csúcs teló. Már ha Samsungnak az S széria csúcs széria. Akkor mi van ezzel a 21 megjelenéssel ?

"Samsung és a TSMC tud gyártani ilyen méretben"

- Így van. Csak a TSMC előrébb van a fejlesztéssel és kapacitással is ezért gyàrtanak hamarabb és mivel Huawei eddig tőlük rendelt mint ahogy az Apple is mindig hamarabb voltak a piacon. Ami nem jelent semmit mert az SD mindig jobban teljesítenek mint a kirin SoC-k
Mint ahogy az sem jelent semmit,hogy Samsung nem csak maga tud tervezni SoC de gyártani is. Még is le vannak maradva az SD től minden tekintetben azonos nm-en.

Összegezve: a legjobb (fizikai) gyártó a TSMC. Utánuk valahol a Samsung. Utánuk meg mindenki más.

A kiegyensúlyozottabb SoC Apple A széria.
Android vonalon a SD.
Hogy ki a második Exynos vagy Kirin azt már nem tudom meg mondani.
- Annyit tudok,hogy a Samsung legkomolyabb piacokon nem a saját gyártású/fejlesztésű SoC it adja.
- Kirin szimpátiám meg onnan jön, hogy vagy így vagy úgy de meg tudták csinálni a sájat SoC és ha nem mas abban elsők,hogy ebben van integrált 5G chip először.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#17) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#14) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Attól függ mit számítasz évnek. Mert azt sok féleképpen lehet. Vagy csak balfékek és nincs meg a terv amikorra elkészül az új csikszelleségre a gyártósor. És hiába a plussz idő is ha proci helyett grillsütő lesz belőle.(exynos)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#18) Teo. válasza joey04 (#15) üzenetére


Teo.
aktív tag

Szerintem van valódi előnye.- Hamarabb volt piacon a legfejlettebb technológiával készült saját SoC mint a konkurencia. S ez nem csak márketig miatt fontos. Az már kérdés,hogy amcsik jobban tudják mi fán terem a CPU és SD összegzésben jobb.

Nem,hogy nem készülhet. Nem készült. Ha jól tudom 8.8 millió. Így van értelme amit mondasz. De ha több lett volna belőle akkor is csak Huawei és Honorba lenne pakolva.

'HMS nélkül nem lenne életképes ?" Mi ? Nem inkább GMS nélkül ?
Hát igen GMS nélkül csak nagyon mobil mániákusoknak valaó. Mint én :) de nem mindenkinek.!

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#19) 7Heads Drago válasza joey04 (#15) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sőt fejjel lefelé nézve a grafikonokat egész szarul teljesít.:DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20) joey04 válasza Teo. (#18) üzenetére


joey04
titán

első részre: úgy értem erőben nincs valós előnye. turbó módban, hatalmas ingadozásokkal több pontot kap bencs márk tesztekben. ez nem előny. a marketing része okés.

második rész. ok, hogy csak huawei/honorba mehet, nem ez a lényeg, hanem a 8.8 millió. az semmi. ezért is érdektelen igazából a teljesítménye..

harmadik részhez: jaja elírtam. gms nélkül az átlagnak kuka. én mondjuk szemeztem ettől függetlenül a p40 pro-val is, mert szánalmasan mélyre zuhant az ára és annyit már megért volna, ha mókolással menne a gms, de hol megy hol nem, értesítések nehézkesek, otp "kivár" (értsd szarik rá), hogy mi lesz hms terjedésével, plusz nem csak a google dolgai hiányoznának, hanem fene tudja van-e olyan program, ami gms nélkül nem, vagy szarul fut, aminek köze sincs alapból a kuglihoz. plusz ha most nincs is ilyen, ki tudja a jövőben lesz-e. szóval elvetettem.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) #40047616


#40047616
törölt tag

Minden évben lefutjátok ezeket a felesleges köröket? :FMindenki tudja jól hogy a Mate széria ilyenkor szokott megjelenni a legújabb kirin-nel amit majd tavasszal megkap a P széria is. Év elején pedig jön az aktuális csúcs snapdragon és az exynos. Ilyenkor ez a csúcs androidos soc ideiglenesen.

(#22) Somatom


Somatom
veterán

Googlefier is the simplest route to Google apps on Huawei and Honor phones
Úgy látom, hogy P40 Pro -n is tesztelték és pár perc alatt megvolt a mutatvány.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) joey04 válasza Somatom (#22) üzenetére


joey04
titán

emui 11-en kapásból nem megy.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) Somatom válasza joey04 (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szabad frissíteni, amíg nem oldják meg. Android 10 -ben pár dolgot letiltott a Google. Ezért nem engedem a telómat 9 -ről frissülni. Nem nagy ügy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) k-adi válasza Somatom (#24) üzenetére


k-adi
nagyúr

:DD

(#26) elmo válasza joey04 (#23) üzenetére


elmo
aktív tag

Egyelőre. ;)

(#27) #24536576 válasza Teo. (#16) üzenetére


#24536576
törölt tag

Huawei jelenleg egy Cubot+400K.
Huawei a Mate szériával kezdi az évet, a Samsung az S szériával, tehát ezeket kéne összehasonlítani. Ezt a Kirint az új Exynosszal és Snapdragonnal.Ekkor jönnek az olyan gyártók akik teljesértékű telefont gyártanak.
Samsung és a TSMC nagyjából 1 szint, de a TSMCnek mással nem nagyon kell foglalkoznia, míg a Samsung kismillió lábon áll, így nem meglepő az előny. (inkább az, hogy a Samsung itt is az élmezőnyben van)
Az Apple és a Hua nem azért mutatja be év végén a telefonjait, mert előrébb tartanak a fejlesztésben. Nem is értelek... Év végén előrébb tartani valamiben? Az Apple-t amúgy se hasonlítanám össze a droidos gyártókkal, teljesen más világban élnek.
Samsung csak az utóbbi pár scoban van lemaradva, a mérleg nyelve mutatott már feléjük is. Hírek arról szópnak, hogy a következő szériában is megvan rá az esély.

(#28) #24536576 válasza Somatom (#22) üzenetére


#24536576
törölt tag

Remélem gyorsan bezárják a kiskapukat. :D

(#29) Kasya válasza #24536576 (#27) üzenetére


Kasya
nagyúr

szópnak
Szerencse, hogy te azok közé tartozol, akik ékezettel írnak. Ilyen typok esetén jön jól :D .

Ígéretesnek hangzik az új Kirin. Nem vártam volna ekkora fejlődést. Kíváncsi vagyok arra az 52%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#30) atike válasza #24536576 (#28) üzenetére


atike
nagyúr

....de most komolyan, neked mi a bajod velük...? :U "Huawei jelenleg egy Cubot+400K.".... Nem semmi.

Lassan a Huaweinek nagyobb a hater bázisa, mint az almának - legalábbis itt a fórumon...

(#31) jacis


jacis
nagyúr

Ez a porci elég durvára sikerült. :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) Masooo válasza atike (#30) üzenetére


Masooo
aktív tag

Én sem tudom hová tenni általában, mikor ekkora érzelmeket vált ki valakiből valami, mint pl a huawei.
Egy igen nagy cégről beszélünk, komoly eredményekkel, számos szabadalommal és meg kell azért hagyni, hogy kiváló termékekkel. Az tény, hogy minden kínai cég problémás, itt jegyzem meg nem csak azok, ráadásul ezt mi itthon a saját bőrünkön kellene érezzük, de ugye szálka - gerenda.
Adatgyűjtés? Kb mindenki csinálja. Nem mindegy persze hol vannak ezek tárolva, de míg a nyugat biztosan pénzt csinál belőle, és pl a reklámjaival zaklat, jóesetben keleten csak akkor olvassák a fejünkre mikor oda kerülünk fogságba (humor off).
Ettől függetlenül a saját csoportosításom szerint a 3 telefongyártó egyike. A többi cég összevásárol alkatrészeket, egybedobálja és oppo xiaomi cubot nokia akármi lesz belőle. A samsung ebben a top és a huawei, apple van még a mezőnyben nálam, aminek pl a chipek alapot is adnak.
A kolléga mindig lesajnálja a huaweit, de megteheti, hisz nem vagyunk egyformák és nem is egy szemszögből nézzük a dolgokat. Persze azért a cég méretét értékét és teljesítményét nézve ha a nevére írnák egy részét, nem lázadozna ennyire :D Ez viszont, hogy a huawei mit ér és mit nem ér, valamint hogy a gms-t ki mennyire árazza be az életében, részint egyéni megítélés kérdése, részint mélyre vezet, mert az optimális az lenne, ha a céget is megnéznénk mikor véleményezzük, pl a teljesítményét a szabadalmait stb. Ettől még lehet szeretni meg nem szeretni, de cubot+400k, háát, ez kibaxott nagy tévedés. Azon van gms :DD

Az pedig, hogy ki mikor mit jelenít meg mint proci és mennyire csúcs, hagyjuk már. Mindent év elejéhez mérünk, vagy az etalon az amikor egy sd megjelenik? Az alma és a huawei ekkor mutatja meg a chipeket, a többiek később. Most ez a csúcs, 3 hónap múlva az sd lesz a csúcs még 1 hó és az eynos (vagy nem) ez egy egyszerű életciklus. Aki a proci alapján vesz a mai világban telót (értem ezen, hogy csak a csúcs a jó) amúgy is hülye, az tartsa csak ezket észben, a többieknek meg mindegy ki mennyi hónapig van a csúcson. Amúgy is tudni hogy az sd mindig a top, de már a kirin is sok mindenre is. Kár ezen pörögni. Ez a proci, azzal amit tud most is jó, jövőre is jó lesz és 2022ben meg még mindenre elég. Ahogy a 865is épp így. Ettől még le a kalappal a tudás előtt ami a megalkotáshoz vezetett. Bár itthon lenne ilyen képesség, pl a sok megmondó ember tenne le egy magyar procit az asztalra mondjuk egy telóval együtt. Jah bocs nem, mi a 10milla kurva okos, de életképtelen országa vagyunk :R

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#33) Bazi.Joe válasza #24536576 (#28) üzenetére


Bazi.Joe
tag

És "végül csak egy maradhat" igaz?? :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Schuler888 válasza #40047616 (#21) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Ilyenkor ez a csúcs androidos soc ideiglenesen."
A RoGPh3at(asszem) azert mondjuk nem sikerult leutnie, derekasan helytallt :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#35) Bazi.Joe


Bazi.Joe
tag

:C :C :C :C Gratulálok!! :C :C :C :C
Sikerül eljutni a dedos szintig!!Csak így tovább!!

(#36) joey04 válasza elmo (#26) üzenetére


joey04
titán

később már majd sehogy sem, ahogy a korábbi megoldásokat is kilőtték.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) 7Heads Drago válasza #24536576 (#27) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hagyjal már a zöldségeiddel. Mihez képest van év vége? Ha most a kövi hónapban kitalálják az okosok hogy nem a gergely naptárt használják akkor mit fogsz mondani? Marha egyszerű a képlet: az 5nm lehetőség adott, csak se a samu se a qualcomm nem készült el vele. És ez évek óta így van. Ha csak pici kis esélyük is lenne rá az ünnepi szezonra biztos hogy kitolnák a kész termékeket a polcokra. Az megint kifogás hogy a samu túl sok mindennel foglalkozik. Mert a Huawei az csak mobilt gyárt?
Amúgy meg már pár éve egy középkategóriás soc is bőven elég mindenre. A csúcs procikat is csak azért tudják eladni mivel a a telok specije-t direkt így alakítják a gyártók. 4k 60 fps nagyon kevés embernek igény, illetve a 120 fps is a játékoknál.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38) Schuler888 válasza 7Heads Drago (#37) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Mihez képest van év vége? Ha most a kövi hónapban kitalálják az okosok hogy nem a gergely naptárt használják akkor mit fogsz mondani?"
Lol. Pl az ev elejehez van ev vege. Es te is vilagosan tudod, hogy nem fogjuk lecserelni a gergely naptart, de szep tereles, csak gyenge, komolyan ez miert kell?! :(

"Marha egyszerű a képlet: az 5nm lehetőség adott, csak se a samu se a qualcomm nem készült el vele."
Meg egy hulyeseg, mind2 kesz van vele (es mind2 lecsapja a kirint) , csupan a kovetkezo csucsmodellre varnak amibe belerakhatjak...

Egyeb okossag? :U es meg o beszel zoldsegeket.. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#39) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#38) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hetente jönnek az újabbnál újabb telok és egyben sincs bene. Na ez a kamu.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) Schuler888 válasza 7Heads Drago (#39) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ujabbnal ujabb csucsmodellek jonnek hetente? Lemaradtam. De akkor segits :) huawei es apple csucsmodell jott. Egyik sem erintett snapi/exy temaban..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#41) kalimist válasza #24536576 (#27) üzenetére


kalimist
aktív tag

Samsung és a TSMC nagyjából 1 szint, de a TSMCnek mással nem nagyon kell foglalkoznia, míg a Samsung kismillió lábon áll, így nem meglepő az előny. (inkább az, hogy a Samsung itt is az élmezőnyben van).

Mire gondolsz, hogy a TSMC és a Samsung egy szinten van? Árbevétel/profit/gyárstástechnológia? :) Árbevételben és profitban előzik a Samsungot. Az Alibaba és a Tencent után a 3. legértékesebb cég Ázsiában. Gyárstechnológiában szinten le vannak maradva a TSMC mögött.

Foundry-ként az élmezőnyben vannak valóban de nézd a TSMC-t:

[ Szerkesztve ]

(#42) Schuler888 válasza kalimist (#41) üzenetére


Schuler888
senior tag

Az megvan, hogy a TSMC dedikaltan egy felvezeto gyarto ceg? Aki pl a PC piacra is gyart es mobilpiacon szinte barkinek? Mig a samsung alapvetoen sajat celra hozta letre a diviziojat, de mivel novekszik, mar bergyartassal is tud foglalkozni egy ideje, ehhez kepest valoban eleg jo hogy egybol a TSMC utan vannak, annak fenyeben, hogy csak egy mellektevekenyseg a ceg portfoliojaban..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#43) #40047616 válasza Schuler888 (#34) üzenetére


#40047616
törölt tag

A rog phone 3 az egy kifejezetten "gamer" mobil, ott kimaxolták az órajeleket és ugye külön hűtés....Az a snapdragon sem tudna annyit ha nem lenne benne külön "gőzkamra" meg ilyenek a hűtéséhez. Ne keverd a "sima" mobilokkal.

[ Szerkesztve ]

(#44) kalimist válasza Schuler888 (#42) üzenetére


kalimist
aktív tag

Persze, hogy megvan de magyarázatként nem elfogadható, amit írsz. A Samsung már 2012-ben bérgyártott a Qualcommnak de a versenyből a 14nm környékén estek ki amikor is a TSMC 16nm-e jobb volt. Itt vesztették el az Apple-t és azóta sem tudják visszaszerezni pedig szinte minden évben felmerül, hogy majd most a Samsung gyártja az A-széria chipeket. Célnak tűzték ki, hogy 2030-ra a legnagyobbak lesznek ami jól hangzik de nem tartom reálisnak tekintve, hogy a TSMC mennyivel fejlettebb és ők sem állnak még 2030-ig.

Szép a második hely csak nem úgy, hogy a TSMC egymaga nagyobb piaci részesedéssel rendelkezik mint az összes többi együtt.

[ Szerkesztve ]

(#45) #40047616 válasza #40047616 (#43) üzenetére


#40047616
törölt tag

Schuler888: Már nem tudtam szerkeszteni: És amúgy így is többet kap ez a kirin antutu-ban mint a szénné húzott s865. Szóval az állításom továbbra is áll hogy addig ideiglenesen ez a csúcs míg jövő év elején ki nem jön az új snapdragon.
Kicsit olvasgasd a teszteket mielőtt hülyeséget állítasz.

[ Szerkesztve ]

(#46) Kasya válasza #40047616 (#43) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha a Snapi nem tudna annyit, akkor rendes hűtés mellett sem tudná.
Az Asus előtt le a kalappal, mert nem csak a hűtést oldották meg nagyon jól (ráadásul az aksitól elvezetve), de még a töltés melletti melegedést is (mivel a telefon képes közvetlen hálózatról is üzemelni).
A többi gyártónak kellene inkább példát venni róla és a vékonyítás oltárán nem feláldozni az aksi méretét és a hőelvezetést.

A ROG3 amúgy olyan vastag, mint egy Samsung Note UAG Monarch tokban.

[ Szerkesztve ]

(#47) #90305280 válasza #40047616 (#45) üzenetére


#90305280
törölt tag

Senki mellett sem, de a 875 már kijött...
Az, hogy VÁSÁROLNI még nem lehet vele mobilt, az ugye más kérdés, emiatt van csak 'előrébb' a HiKirin.
Mit mondott a vak? - Majd meglátjuk!

(#48) Schuler888 válasza #40047616 (#45) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Kicsit olvasgasd a teszteket mielőtt hülyeséget állítasz."
Nah villamgyorsan vegyel vissza a pofidbol! :U

Egyreszt:
"Ugyan az erő mérésére szolgáló AnTuTu szintetikus tesztappon “csak” 610 000 pontot gurítottunk vele, amivel e téren elmarad a jelenleg világelső ASUS ROG Phone 3-tól."

Masreszt:
"Azonban a teljesítmény igényes appok futtatása során azt tapasztaltuk, hogy a modell iszonyú durván kezd melegedni nagyjából öt perc után. És itt nem olyan langyosságot kell elképzelni, mint amit az ember mondjuk egy cica vakargatásakor érez. Hanem kellemetlenül magas hőmérsékletet. Ez pedig piszok zavaró például egy játék során, ahol az ember próbál minden idegszálával koncentrálni. Szóval nagyon úgy tűnik, hogy a Huawei mérnökei valamit benéztek, ami egyrészt döbbenet, másrészt pedig ez a hiba tényleg csökkenti a termék használati értékét." [link]

Tehat.. "Kicsit olvasgasd a teszteket mielőtt hülyeséget állítasz." :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#49) #40047616 válasza Schuler888 (#48) üzenetére


#40047616
törölt tag

Sztem te vegyél vissza mert amit írtam és amit reagáltál rá a rog phone-al abban nagyon nem volt igazad. Az utóbbi kommented csak a mosakodás már bocsi. Oké az antutu szintetikus teszt nem mérvadó, ezt aláírom. De akkor ezt mire alapozva írod? Tényleg érdekelne. :
"A RoGPh3at(asszem) azert mondjuk nem sikerult leutnie, derekasan helytallt"

[ Szerkesztve ]

(#50) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#42) üzenetére


7Heads Drago
veterán

hogy csak egy mellektevekenyseg a ceg portfoliojaban..
Ahha szóval csak úgy mellékesen szívatja magát egy melegedő cpu-val.. :C Te se hiszed ezt a baromságot.

De nem csak az szokott kijönni snapival. Hanem Oneplus, Xiaomi stb kínai gyártó. A Oneplus 8T 12 napja került fel. Előtte picivel a Samsung S20FE jelent meg. A legvalószínűbb hogy itt jelentik be az új procit. [link]
És legjobb esetben is kb egyformák lesznek a kirinnel. [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.