Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

Nekem is van egy Huawei E1750 modemem, a t-mobile net előfizetéshez kaptam, és abszolút semmi bajom sincs vele:)

(#2) Parson válasza Alexios (#1) üzenetére


Parson
addikt

Kínában gyártanak minőségi termékeket is, nem csak kinai piacos gagyikat... bár tény hogy pont az utóbbi miatt az európai 6x is körültekintőbb egy kinai mint egy neves európai termékkel kapcsolatban. És ez igy is van jól - mai pénzéhes hazug világban érdemes átfontolni, mire ad ki pénzt az ember.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3) Killing válasza Parson (#2) üzenetére


Killing
addikt

Azzal van a baj hogy kínában nagyon olcsó a munkaerő, és ez meglátszik a minőségen is...
A Huawei 1750-emmel semmi baj sincs. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#4) eziskamu válasza Killing (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja, mert a gyártás már nagyrészt automatikus, gépek által végzett folyamat. Az egyik hálózattal foglalkozó szaki azt mondta vagy 3 éve, hogy állítólag egyes vállalati hálózati termékei a Huweinek csöppet lenyúlások a Cisco-tól, de egyébként nem voltak már akkor se rosszak.
Az meg hogy pl az ADSL modemük nem volt valami nagy szám, hát a D-link féle 360R is 90 % azonos volt vele hardver ügyileg, csak a Huawei még routerként is funkcionált, na meg otthoni felhasználásra lett szánva a szódával elmegy kategóriába.

(#5) Horbal


Horbal
őstag

Mivel ebben az iparágban dolgozom (Ericsson) van némi rálátásom a dologra.
Kb minden berendezésük nyúlás volt az elején ezen nincs mit vitatni viszont keményen fejlesztettek rajtuk főleg felhasználói szempontból előnyös tulajdonságok terén. Másrészt azzal nem lehet versenyezni, hogy szinte ingyen telepítenek és supportálnak mindent, és nyilván az előállítás és az RnD is jelentősen olcsóbb náluk. Elmúltak azok az idők amikor a kínaiak csak csípős savanyú levest tudtak készíteni. Az meg, hogy a párt és a sereg is mögöttük van bizony ad némi alapot az aggodalomra...megesznek a kínaiak :O

A magyar Voda pl tökig huawei, és a Pannon is kacsingat feléjük...

Otthon nekem is Hülyevej modemem van (de pszt) :D

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#6) #16820480 válasza Horbal (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

a Pannon is igen erősen kacsintgathat. bár gondolom most a hálózati berendezésekre gondolsz, de a hsdpa modemeik azok a Huawei-től vannak. és amin meglepődtem, hogy betoltam a kártyát linux alatt, és működött, elsőre, magától.

(#7) Horbal válasza #16820480 (#6) üzenetére


Horbal
őstag

Ja-ja HSDPA modemből kb szinte minden szolgáltatónál őket lehet megtalálni. Hálózati berendezésekben is erősen nyomulnak. GSM-nél régi nokiákat sorban cserélgetik lefele huawei cuccokra... amik erősen ericsson koppintások főleg Node-B esetében, de az a fő baj, hogy emellett, hogy koppincs még néha jobb is de főleg olcsóbb.

Abban is igazad van, hogy az újabb firmware-kkel nekem sem volt gondom semmilyen os környezetben ahol próbáltam őket...

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#8) ody42


ody42
senior tag

A Huawei most meg az expanziv szakaszban van a piacszerzes miatt, ezert gyakran tenyleg "ingyen" adjak a termekeiket.
Elobb utobb - kiveve ha hibatlan termekeket gyartanak - viszont a support koltsegeik is megugranak, ami visszavetheti oket.
Es itt most nem a HSDPA modemekre kell gondolni, a Huawei nem abbol csinalja a penzt...

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Magyarországon is van egy összeszerelő üzemük, ott dolgozok :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.