Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) debrejo


debrejo
senior tag

Végre egy vezető aki okosat is mond :)

(#2) kcsa


kcsa
veterán

"A titok nyíltja a rendszer paradigmáinak és lehetőségeinek megértésében rejlik"

Gondolom "nyitja" :)

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Vegyék csak meg a webOS-t már is rendelem meg az utolsó HP TouchPad-ok egyikét :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) riley88


riley88
csendes tag

Én nagyon örülnék ha a HTC csinálna egy saját platformt szóval hajrá :K :R

Think different

(#5) MarQs válasza debrejo (#1) üzenetére


MarQs
senior tag

Ezzel olyan nagyot mondott?
Mondjuk az biztos, hogy elég érthetően kifejtette, miért para ma egy új OS bevezetése...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#6) Misály válasza riley88 (#4) üzenetére


Misály
addikt

Hihetetlen hogy par eve meg mindenki egy kozos platformrol almodott ( amit jo a marketing hatasara megevett az vegfelhasznalo ) amibol egy dzsunkaszoftver lett vegul ( android ), most meg hirtelen mindenki ki szeretne szallni belole...

Es ezt a szar dumat a vegfelhasznalo ujra es ujra megeszi.... szanalmas.

(#7) Maxentius válasza riley88 (#4) üzenetére


Maxentius
addikt

Én meg nem örülnék ennek (most még). A hír okosan rávilágít arra h túl nagy veszélyforrás lenne ebbe beleugrani, habár "menekülőplatform" a szabadalmi trollkodások miatt lehet h nem ártana a'la Samsung-féle bada. De tény h túl sok erőforrás kellene egy újabb platform felfuttatásához, ami a HTC-nek nincs meg (még.) ;)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#8) utomi válasza Misály (#6) üzenetére


utomi
senior tag

A közös platform akkor egyfajta megváltás volt mindenkinek az iOS-el szemben hiszen gyakorlatilag akkor még sehol se volt egy értelmes válasz arra a rendszerre. Persze az is hamarosan egyértelmű lett, hogy így viszont hatalmas gyártók függenek egyetlen cégtől és ez senkinek se jó. Nincs mivel megkülönböztetni magadat. Ilyen szempontból a WP7 még rosszabb. Sokkal jobban szeretnék egy olyan világot ahol van WebOS,Bada,Meego,WP7,iOS,Android,Symbian,RIM OS vagy QNX(hiszen lenne benne bőven potenciál ha a Nokia nem lenne egy impotens banda) stb. Vagy szerintetek jobb ha csak WP7,Android,iOS?

(#9) Maxentius válasza utomi (#8) üzenetére


Maxentius
addikt

Széttöredezettség vagy monopolista rendszerek? Jó dilemma. (Mondjuk a Symbian és a WebOS sorsa még kérdéses, mert a Nokia és a HP eléggé tökölnek velük...)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#10) Blyan válasza utomi (#8) üzenetére


Blyan
félisten

Jobban szeretnéd, és mindenki, de ennyi külön rendszert a piac nem tud eltartani - nem véletlenül, tünedeznek el kevésbé életképesek.

Az iOs és Android most élen jár, mindenki előtt, de a Symbian, Bada, BB, WP7, MeeGo, WebOS nem tud fent maradni, ezek közül kiválik majd egy erős ellenfél az első kettőnek (jelenleg a WP7-nek van erre esélye, mert akkora cég áll mögötte, mint az MS, és a rendszer is életképesnek tűnik), de a többi kétséges. A WebOs és a MeeGo egyelőre kifingott, az RIM vezetők már a cég eladását is figyelembe vették, a Symbian még kapálózik, a Bada - nos a Badát talán megmentheti illetve eladhatja (mert azért megmenteni nem kell, hiszen ázsiában egész jól megy ) a Samsung neve, de ezt sem lehet most megítélni.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#12) Blyan válasza Dr.Anonymus (#11) üzenetére


Blyan
félisten

Szerintem amiről beszélt a fickó az iPhone4-re vonatkozik, nem a Brandra, úgy egésszében. Az újabb generáció majd megint felrázza a fiatalokat, de mivel odakint azért nem számít luxuscikknek, ezért a fiatalok úgy váltogatják a telefonjaikat, mint az alsógatyát. Most valszeg a legújabb kétmagos Androidok a menők.

No meg tény, hogy a fiatalok nem akarnak néptelefont, odaát az iPhone meg az.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13) Maxentius válasza Dr.Anonymus (#11) üzenetére


Maxentius
addikt

Kezd egyre bátrabb lenni a HTC. Csak kérdésem h van-e mögötte valami, vagy csak jólmegmondjukafrankót viselkedés ez a sajtó felé...? :F

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#14) Dr.Anonymus válasza Maxentius (#13) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

szerintem ebben azért lehet realitás amit mondtak
fiatalok körében kell mindig hogy "új" meg hogy "jobb" "menőbb" legyen valami...
az iphone ezt nem nyújtja... az ios lényegi design elemei, stílusa nem nagyon változik, néha nem ártana valami erősebb újragondolás, akkor is ha egy termék jó...
egyszerűen kell az újdonság ereje az embereknek...

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem is biztos hogy segítene egy saját platform más gyártóknak. Az Apple évente 1db telefont dob piacra, ha nem nézzük a háttértárak méretét, ami nem érinti az OS-t. Ha hozzávesszük a korábbi modelleket, akkor is most jön az ötödik modell (bár nem követem ezt a piacot nagyon) Szóval alig pár modellhez kell optimalizálni a rendszert, míg a HTC havonta jelent be ennyi modellt teljesen eltérő kijelző felbontással, más cpu/gpu párossal, más méretű memóriával. Ha ők is max. 1-2 modellben gondolkoznának évente, azokhoz már jobban lehetne optimalizálni. Lenne egy prémium modell az iphone ellen, meg egy középszintű. A HTC talán nem is gyárt a belépőszintre semmit. Semmi értelme annyi rengeteg alig eltérő telefont fejleszteni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) Maxentius válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


Maxentius
addikt

Látszólag rengeteg eltérő típus van, holott a belső komponensek relatíve kicsi kombinálhatósága miatt gyakorlatilag elég lehetne kb. 4 eszközt kiadni (a Qualcomm S1,2,3-ra épülő font, és S4-re meg tab-ot). De mivel a piaci terjeszkedéshez több kisebb-nagyobb eltérésű modell kell, hát többet adnak ki (még ha látszólag nem is éri meg a dolog, szvsz.)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#17) Depression


Depression
veterán

Pedig milyen jó lenne látni a htc-t menni a süllyesztőbe. Az androidnak köszönhetően váltak nagyjá. E növekedést meg már csak az arcuk szárnyalta túl.
Bocs, de a samu jelentősen nagyobb, és bele fog bukni a badába, hát még a htc egy teljesen újba!
Mellesleg megjegyzem, hogy a bada is egészen addig marad, amíg az alma be nem perli. Most még kicsi, és nem foglalkoznak vele, de amint elér egy tábort, rögtön perek tömkelegei fogják megcélozni.
Nincs lehetőség már saját fejlesztésű OS-re, a patent trollok ott figyelnek minden sarkon.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) gzbotii


gzbotii
veterán

szerintme meg a Meego volna jo valasztas, az is most elarvult es meg nem is halott anyira ugye, jon vele az N9 es aztan meg haszanlhatnak kesobb netbook-okon is meg tablagepen. igy megvolna a tabletre es telora a kozos platform.
es mindenki boldog lenne? v nem...:U
:DDD

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19) Dr.Anonymus válasza Depression (#17) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

hát én nem örülnék neki ennyire.. :)
azért ők a windows phone-nal tűntek ki elsőnek még évekkel ezelőtt
akkor is tudtak már valamit

a samu azért bukik bele a badába, mert a bada egy "ízetlen", fantáziátlan oprendszer,
lényegében egy lebutított android másolat...

a htc azért kb érti, hogy mi az, ami elad egy smartphonet
(amerikában nem is véletlen hogy jobbak az android eladásaik mint a samunak
http://www.engadget.com/2011/03/03/visualized-us-smartphone-market-share-by-manufacturer-and-plat/)
a samsung egy fantáziátlan tömeg gyártó, kb. nokia2...

(#20) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Saját OS? Ennyire hatásos volt a Nokia lejáratókampánya a MeeGo felé? Itt egy majdnem kész nyílt forráskódú op.rendszer, ami nem Android és amiből csak az utolsó simítások, valamint a megfelelő szolgáltatások hiányoznak, vagyis egy alkalmazásbolt, benne pár ezer használható programmal (mondjuk ez utóbbi lenne a kisebb gond). Erre valakinek eszébe jutna saját op.rendszert fejleszteni? Hülyék lennének meglépni, 4 is elég lenne a piacra (a Bada-t nem számolva, az sosem lesz versenytársa a többi okostelefonnak).

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#21) Xaels válasza Maxentius (#13) üzenetére


Xaels
félisten

[link] ;) Tolják alá a lovat.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#22) Maxentius válasza Xaels (#21) üzenetére


Maxentius
addikt

No igen, de a szabadalmi trollkodásokon kívül mondjuk egy vagy több konkrét termék is van emögött, ami hardveresen-szoftveresen-szolgáltatásilag is (!) überelhetné a szifont h így merészen becsmérlik, vagy csak marketing-bullshit az egész (inkább úgy gondolom, h az utóbbi)?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#23) Xaels válasza Maxentius (#22) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem nem tűnt becsmérlésnek, de egyelőre az Androidos gyártók közül talán a HTC aki próbál új szolgáltatásokat nyújtani a vásárlóinak. Sense.com, Watch, Locations, Flyer esetén ugye az USA-ban ott az Onlive is és most a Beats by Dr.Dre-vel kötött megállapodásuk.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24) Maxentius válasza Xaels (#23) üzenetére


Maxentius
addikt

Ezek persze tények, de kíváncsi vagyok, ezek beválnak-e hosszabb távon is. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#25) hunter84 válasza Xaels (#23) üzenetére


hunter84
aktív tag

Ez pontosan így van, azaz igenis ki lehet tűnni a többi gyártó közül. Továbbá megjegyezném, hogy véleményem szerint a telefongyártók gyártsák csak a hardvert, amihez értenek, a szoftvert meg szintén készítsék a hozzáértő nagyok (Google, Apple, Microsoft, Intel, stb.).

(#26) Xaels válasza hunter84 (#25) üzenetére


Xaels
félisten

Hát ez a HTC esetén nem nagyon helytálló megállapítás mivel ők csak beszállítóktól veszik a hardvert és nem maguk gyártják, ezért is gyúrnak ennyire a szoftveres részre, mert ők nem tudnak külön hardvert fejleszteni mint pl. a Samsung.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#27) bigboka válasza Depression (#17) üzenetére


bigboka
csendes tag

azért csak nyugodtan nézz utánna mit tettek le a pda piacon még winmo korszakban. nem lehet véletlen, hogy az xda közösség is az ő készülékeik köré épült anno. lehet, hogy darabszámra most ugrottak meg, de az iphone előtt a piac is kisebb volt, és ott is jelen voltak. nameg ott voltak a megrendelésre gyártott brand-elt készülékek is.. nem most lettek nagyok, max nagyobbak.
ja, és cikk is arról szól, hogy jó lenne saját rendszer, de nem most, és nem ilyen körülmények között.nem arról, hogy ők akkor most jólmegmutatják.

[ Szerkesztve ]

(#28) debrejo válasza MarQs (#5) üzenetére


debrejo
senior tag

Nem azt írtam hogy nagyot mondott, hanem hogy okosat.
Nagyot mondani bárki tud. Mint írtad, ez az ember itt kifejtette miért para per pillanat saját os-t fejleszteni. respect.

(#29) NTonee válasza Depression (#17) üzenetére


NTonee
veterán

Ehh... ezt az "Az androidnak köszönhetően váltak nagyjá." mondatot gondold át még1x, mert ez így nagyon nem igaz! :N Épp az android óta egyre gyengébb a színvonal a HTC-nél, de persze kétségtelen, hogy az eladásokat legalább jól megdobta. A mai vásárlók nagy többségének lövése nincs arról, hogy android előtt is volt okostelefon, csak akkor még pda-nak hívtuk, és win futott rajta.
Winmo / PDA vonalon pl a Samu még sehol sem volt, mikor én már HTC-ket nyomkodtam. Akkoriban volt Mio, Gigabyte, Airis, HP, HTC, beestek az első Acer-ek. A HTC-nek volt messze a legnagyobb választéka winmo op.rendszerrel, amit vettek is a zemberek, csak itthon mindig le vagyunk maradva pár évvel.

(#30) Maxentius válasza NTonee (#29) üzenetére


Maxentius
addikt

Hát igen, az iMate és társai... *nosztalgikus sóhaj* (jó, akkor még ódzkodtam bármi mást venni, mint Nokiát, ez ezek a HTC-k már akkor elkezdtek tetszeni... :) )

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#31) LeRoy18 válasza NTonee (#29) üzenetére


LeRoy18
aktív tag

én 2004-ben vettem meg az első pdámat, egy ASUS MyPal 620-t. Emlékszem, mekkora szám volt ez, amikor buszon és vonaton elkezdtem tapizni a kijelzőt. Páran meg is kérdezték, hogy mi a manó ez a kis masina :)

[ Szerkesztve ]

(#32) NTonee válasza LeRoy18 (#31) üzenetére


NTonee
veterán

Hajjaj, nem akartam nosztalgia topicra konvertálni. :) De milyen jó is néha, amikor eszünkbe jutnak az elsők. ;)

(#33) mrsanyee


mrsanyee
csendes tag

Nem látom én sem értelmét újabb platformok létrejöttének, hiszen a szolgáltatások, amit out-of-the-box állapotban nyújtanak, majdnem mindnek ugyanaz. A szifon viszont majdnem hülye-biztos, amire van is igény csodás Nyugaton, hiszen sokan nem akarnak főzött romokkal molyolni, meg egyéni témákkal szöszölni, csak használni a telefon szolgáltatásait. Kb mint a Nokia régi series 40-es oprendszer, ha egyet láttál, mindnél tudod, mi hol van, csak kicsit kell rajta csiszolni. A webOS-t sajnálom, mert új alapokra helyezte volna az egész oprendszerét, de nem volt hozzá kellő támogatás, ami nélkül egyetlen platform sem lehet életképes sem most, sem a jövőben. Ezért is kell nekünk Android, iOS, meg WP7. Bár ezek közül a WP7 a kakukktojás csak, de valóban 1-2 éven belül elég nagy részesedésük lesz az okostelók piacán. A nyílt platformok pedig el fognak szépen lassan halni, mert nem lesz olyan ember, aki fejlesztene rájuk kellő mennyiségű alkalmazást. Ezek közül csak az Android lehet kivétel, bár azt pedig korlátozza a folyamatos pereskedés.
Mellesleg túl késő a blogmotorokat szabadalmaztatni? Szeretnék én is mindenkit beperelni.

(#34) Maxentius válasza mrsanyee (#33) üzenetére


Maxentius
addikt

Ha még nem védték le az usa-ban és van egy (vagy inkább sok) zsák pénzed, akkor hajrá, siess... ;)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#35) Rickazoid válasza mrsanyee (#33) üzenetére


Rickazoid
addikt

Épp most írtál három nyílt operációs rendszert (nem platformokat soroltál, a platform csak így magában írva op.rendszer+fejlesztői környezet+szoftverek+hardver), ami szerinted kell, majd kijelented, hogy szép lassan el fognak halni? Kevered a nyílt forráskódú op.rendszert a nyílt op.rendszerrel. Ne tedd. Egyébként sincs köze a forráskód nyíltságának az op.rendszer sikerességéhez vagy sikertelenségéhez, a komolyabb fejlesztők meg inkább örülnek, ha nagyobb rálátásuk van a rendszerre, amire fejleszteni akarnak, a többit meg nem érdekli, hisz úgysem lépnek túl az SDK korlátain.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36) AMD Power


AMD Power
titán

Én ezt most túl nagy falatna érzem még. Idővel lehet ,de szerintem a jövőben főleg a Win vonal lesz a nyerő.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.