Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) MR.LERI


MR.LERI
csendes tag

jó kis telefon, habár kicsit túlárazták

sᴧᴍsᴜɴɢ GALAXY Gio &Asus X53S.

(#152) Szakiii válasza stilo18 (#150) üzenetére


Szakiii
addikt

De igazából ez a + verzió a növelt órajelen kívül ami szoftveres dolog és a külső változtatást leszámítva (átszínezés) tartalmaz valami plusz dolgot még?

(#153) DEJVID


DEJVID
őstag

Fehérben nem lesz? :(

(#154) Xaels válasza Szakiii (#152) üzenetére


Xaels
félisten

Jobb előlapi kamerát, nagyobb kapacitású akkut és több ROM(már ha 64GB-os verziót akar az ember.).

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#155) sanci777


sanci777
tag

Na ilyen telóm se lesz mostanában :D Addig meg még tökéletesre upgradelhetik :K

(#156) stilo18 válasza DEJVID (#153) üzenetére


stilo18
addikt

De, Youtubeon is van már róla videó.

Szakiii: Xaels válaszolt helyettem.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#157) X-Master


X-Master
tag

Kíváncsi lennék, mennyivel bírja tovább, mint a sima. Oké, hogy erősebb az akku, nade a procit is meghúzták, szóval kb. ugyanott vagyunk. Max idle módba az 500-as magon tovább elketyeg. Nekem 2 hete van One X-em, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Konkrétan semmi sem igaz a negatí dolgokból. Nem szaggat, nem fagy, jól bírja az akku. Az elején még em nagyon játszottam rajta, keveset használva majdnem egy hétig ment. Kicsit furcsa az is, hogy a használati utasítás egy szóval sem említi, hogy 3x 12 órát töltsük. Szerintem nem változott annyit az akkutechnológia, hogy az új akkuknak már ne lenne szüksége ezekre a ciklusokra. Sok készülék megfordult már nálam, és nem csak mobilokra gondolok: laptop, kézi porszívó, borotva, és egyéb akkus cuccok, de mindegyiken rajt volt a legalább egyszeri kisütés-töltés ciklusra való figyelmeztetés. De hát ugye ebben a készülékben nem cserélhető az akku, és ha nincs rendesen bejáratva hamar erejét veszti, aztán mehet jó pénzért a szervizbe szigorúan gari után. Nálam viszont érdekes módon a készülékek 80%-a garanciaidő alatt hibásodik meg, volt hogy lejárat előtt egy hónappal. Ja, és ahol csak 1 év garit adnak, ha van rá lehetőség kiterjesztetem, VGA-kra pl. 3 évre, és így mire lejár, addig vagy tönkremegy, vagy kibírja már (VGA-m 1 db bírta csak ki a garanciaidőt).

(#158) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Köszi a cikket! Egy darabig volt sensation XE készülékem, ezt is kíváncsian várom, hogy kipróbálhassam!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#159) almafaaaa11


almafaaaa11
csendes tag

Sziasztok!

Lassan két hete használom a One X+ készülékemet, és nagyon örülök, hogy ez a teszt csak később jelent meg. Nem tudnak objektívek maradni a tesztelők úgy érzem.

Nos, itt siránkoztok mindenféle lagokon. Szóval az van, hogy amikor a Sense felületen lapozok, akkor a lapozás kezetekor NÉHA kimarad 1-2 képkocka. De ehhez marhára kell figyelni, én elég gyorsan megtanultam használni a telefont és nem ezt nézegetni. És akkor ezzel vége is amibe bele lehet egyáltalán kötni.

Ami nagyon tetszik az a hátsó borítás minősége, nos az nem kemény annyira, mint a sima One X-mél, hanem sokkal finomabb gumiszerű borítás. A színe jobban tetszik. Mindenféle tesztekben, fórumokon rémhíreket lehetett hallani a melegedéssel kapcsolatban. Nos 2 óra NFS játék után langyos volt! Ennyi.
Az akku nyílván jobb, mint a One X-nél, nekem átlagos használattal szinkron nélkül, ahol lehet wifin max. 2 és fél napig bírta. Most kevesebbet nyomogattam és 2 és fél nap alatt 70%-ra ment le 100%-ról. Aztán siránkozunk a Tegra 3 40nm-én, holott csak próbálnánk játszani egy kicsit a Qualcomm S3-on, na az aztán sütő. Az összeszerelési minőséggel is elégedett vagyok.
Nos még valami, ha meghajtom játékkal akkor igen hajlamos hamarabb lemerülni, hogy mik vannak...
Van külső aksim, pufff...

Az árát pedig összehasonlítani úgy, hogy jóformán 1-2 helyen kapni még és azok sem a legolcsóbb, ám annál megbízhatóbb boltok hát mit mondjak. Szóval 25-el drágább... One X-ről nem cseréltem volna...

Néha olyan valótlan dolgokat lehetett olvasni a One X-ről, hogy elgondolkodtam ki is írhatta azokat a bejegyzéseket. Gondolom nem Samsung fanok. Mindegy...

Amikor vettem, akkor a gyártási szám alapján 2 héte még a gyárban volt a kütyü, gondoltam, így nem kapok majd gyerekbetegséggel küzdő régi gyártású One X-et.
A sorozatszám FA-val kezdődik, nem tudom ez alapján hol gyártották.

Killasample-t youtubról HDMI-n keresztül projektoron simán vitte (vettem kábelt), bluetooth-on áttolva az audiot hifire.
Fileból pedig az MXPlayer hardveres gyorsításával vitte simán.
Szóval morcos dög.

(#160) rootkiller


rootkiller
őstag

Lassan a csúcsdroidok is szifon árban lesznek...

Artengo TR 990 Pro

(#161) Szakiii válasza rootkiller (#160) üzenetére


Szakiii
addikt

mert jobbak :P

(#162) rootkiller válasza Szakiii (#161) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem értem az összefüggést... :D

Artengo TR 990 Pro

(#163) Szakiii válasza rootkiller (#162) üzenetére


Szakiii
addikt

Általában ami jobb az drágább :P de amúgy htc mindig is drága volt :)

(#164) rootkiller válasza Szakiii (#163) üzenetére


rootkiller
őstag

És minőségibb alapanyagokat használtak fel hozzá mindig is, mint a Samsungokhoz!

Artengo TR 990 Pro

(#165) almafaaaa11 válasza X-Master (#157) üzenetére


almafaaaa11
csendes tag

Litiumos aksikat nem ajánlatos lemeríteni, kisütéssel (elkezded visszakapcsolgatni miutan lemerült) meg tönkrevágod!

(#166) sanci777 válasza almafaaaa11 (#165) üzenetére


sanci777
tag

Tönkre nem tudod tenni ennyivel. A feszültségfigyelő elektronika lekapcsolja a terhelést az akksiról egy adott kapocsfeszültség elérésekor ill. az alatt. A védelmi elektronika nélkül elég sokba kerülne a cégeknek a garanciaidő alatt bedöglött akksik megnövekedett számú cseréje. Mert elhiheted rengeteg felhasználó nem műszaki szemmel tekint a készülékére. Extrém terhelésnek tennék ki gondolkodás nélkül.

Másrészt a töltési- kisütési ciklusokkal kapcsolatos téves beidegződés, a mára már rég elavult, és túlnyomórészt kihalt Ni-Cd akkumlátorokkal kapcsolatban került a közhiedelembe. A későbbi technológiás akksik már ezt nem igénylik. Sőt a Li-Ion akksik életét megrövídíti ha mindig tökig le van merítve és csak utána kerül töltőre.

(#167) szentespeter válasza almafaaaa11 (#159) üzenetére


szentespeter
tag

Én főként a készülékház miatt irigyellek. :) A One x-é elég hamar kopik

/Sony Xperia Z/ PÜ-re illik válaszolni...

(#168) rootkiller válasza szentespeter (#167) üzenetére


rootkiller
őstag

Micsoda dolgok vannak....egy 100+eFt-os telefon haza kopik? Degaaaaaaaaaaaaz! :))

Artengo TR 990 Pro

(#169) vince


vince
őstag

Felvette a telefont a kínálatába a telenor (egyelőre csak a letölthető árlistákban szerepel), 2 év hűséggel 144 990 Ft-ért vihető!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#170) aAron_ válasza rootkiller (#168) üzenetére


aAron_
őstag

nem, kicsit sem kopik... :N

What is your ikigai?

(#171) Nigér válasza aAron_ (#170) üzenetére


Nigér
őstag

Az enyém épp most 3 hónapos és csittifitti.
Mondjuk vigyázok is rá.

(#172) szentespeter válasza Nigér (#171) üzenetére


szentespeter
tag

Az enyém sem úgy kopik, hogy könnyen karcolódik, hanem a hátlap matt felülete veszít a "mattságából" és fényesedik.

/Sony Xperia Z/ PÜ-re illik válaszolni...

(#173) Nigér válasza szentespeter (#172) üzenetére


Nigér
őstag

Én vettem rá egy szilikon keretet, mondjuk sűrűn hordom azzal és nélküle is szóval le- és felrakom de semmi.
Remélem így is marad.

(#174) Hegasus


Hegasus
senior tag

Ez mégis milyen undorító dolog, hogy a samesung fizetett egy kevéskét, és máris hogy felhúzzák az összpontszámát... és pedig nem kicsivel hagyja le a one x+, egyedül a videolejátszásban jobb egy hajszállal de az meg nem ér ennyit...
one x+
samesung s3

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#175) endemondo


endemondo
csendes tag

Sziasztok! Nem tudjátok, hogy a One X+ ban valami jobb, újabb Beats Audio chip van? Igazábol csak ez döntene hogy One X vagy One X+ t vegyek..?

(#176) Xaels válasza endemondo (#175) üzenetére


Xaels
félisten

Egyikben sincs Beats audio chip. Ez csak egy szoftveres humbuk, kivéve a HTC 8X-et és a Droid DNA-t amikben van beépített fejhallgató erősítő, de az sem Beats chip.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#177) rootkiller válasza endemondo (#175) üzenetére


rootkiller
őstag

A Beats egy nagy humbuk. Egyszer próbáltam egy Beats "studio" fejhallgatót, ami ugye 349 euro. Nagyjából azt vettem észre hogy a gitáros akinek a lemezét hallgattam, nincs sehol, a mély viszont leszabja a fejemet, 3 perc alatt megfájdult a fülem. És biztos nem gagyi kínai volt, egy Apple Premium Reseller nem árul gagyit. Ja, és a műanyag minősége a 6-8 ezer forintos fejhallgatókéval vetekedett. Ezt tudja a beats, aki amiatt megvesz valamit az teljesen hülye hozzá, és hagyja hogy a marketing teljesen maga alá söpörje. Vicc!

Artengo TR 990 Pro

(#178) endemondo válasza rootkiller (#177) üzenetére


endemondo
csendes tag

Persze , csak én ezt úgy írtam, hogy próbáltam Beats Studio-t és rohadt jól szólt.. ( lehet h rossz teloval hallgattad vagy nemtudom) imádtam !! Volt mindenféle füles ( a mostani AV trend kiállitason) és magasan verte a mezőnyt... Azon is gobdolkodtam, hogy lehet hogy veszek egyet... De inkább egy One X és majd utána :))

(#179) endemondo válasza endemondo (#178) üzenetére


endemondo
csendes tag

És bocs a megfogalmazásért valóban nem chip. Mondjuk néztem a 8x et is.. De tul kicsi a kijelző a mérethez képest, ès túl drága... Nemtudom, hogy megéri e plusz 40-50e t kiadni a One X+ ra... Mint a One X re..?

(#180) DEJVID válasza endemondo (#178) üzenetére


DEJVID
őstag

:'D

(#181) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

mikorra várható a telefon jelentősebb árcsökkenése?
Lassan kapható lesz a pannonnál is gondolom akkor a többi kisebb üzletnél lejjebb megy az ára.

Szépnapot!

(#182) almafaaaa11


almafaaaa11
csendes tag

Az mitől van, hogy 20%-os akkutöltöttség alatt, tök gyorsan lemegy 14%-ra, utána negyed óra múlva ki is kapcsol, pedig még lenne 10%?

Amúgy most 1 töltéssel 4nap 22órát bírt..., persze nem is nyomogattam sokat.

(#183) rootkiller válasza endemondo (#178) üzenetére


rootkiller
őstag

A telefonom D/A konverterje véleményem szerint nagyon jó. Továbbá ha a fejhallgatók mezőnyét végignézzük akkor a Beats fejhallgatóért véleményem szerint a valós érték legalább háromszorosát kell kifizetni. Szánalmasan ócska műanyagból van...

Artengo TR 990 Pro

(#184) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

Már fent van a 220 volt gsm kínálatában is. 199.000 Huf.
Brutális kezdőára van. Sztem ez márciusig nem igen fog sokat esni, talán akkor lesz elérhető 100-110.000 forintos áron, ha majd jönnek az új csúcskészülékek. De akkor meg ki fogja megvenni, ha jönnek az új zászlóshajók?! Ez az árpolitika mindenképp öngól. :W
Nagy kár érte, mert nekem nagyon tetszik a készülék, 110.000-ért vittem is volna :O

(#185) Xaels válasza Dr. Maci (#184) üzenetére


Xaels
félisten

Az a bolt elég drága és nem csak ebben az esetben(amúgy meg mi az, hogy 1 év garanciát írnak? na meg az sincs feltüntetve mekkora ROM-mal szerelt verziót árulnak). Expansys 175e és itt is megkapod a 2év HTC garanciát amivel mehetsz a hazai szervizhez. Amúgy még a Speedshopnál is egy 10-essel olcsóbb mint a 220-nál és itt is 24hónap a garancia.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#186) Dr. Maci válasza Xaels (#185) üzenetére


Dr. Maci
tag

Azt a, köszi szépen. :R

A 175 is sok egy kicsit, de ez már barátibb, pláne a 2 év gyári garival. Ha még menne egy picit az ára lefelé, akkor lecsapnék rá, mert nagyon bejön a készülék, már elég régóta nézegetem a teszteket. Egyetlen problémám van vele, hogy mindössze 1 Gb ram-ot pakoltak bele...

(#187) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Ebben is müködik az USB OTG? De gondolom nem gyári ROMmal?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#188) almafaaaa11 válasza Dr. Maci (#186) üzenetére


almafaaaa11
csendes tag

Vedd meg, szerintem nem bánod meg.
Nekem bejön.

Mondjuk tök szélsőséges aksiidőket sikerült elérnem.
5 nap vs 3 óra.

(#189) almafaaaa11 válasza Bazijoe73 (#187) üzenetére


almafaaaa11
csendes tag

Nekem van Mount USB Storage menüpontom. :C

(#190) Maxentius válasza almafaaaa11 (#189) üzenetére


Maxentius
addikt

Az csak az USB-háttértár módot kapcsolja be, azaz amikor rácsatlakoztatod PC-re, lemezmeghajtóként fogja látni.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#191) mumk1 válasza Maxentius (#190) üzenetére


mumk1
addikt

A JB-től felfelé már nem támogatott az USB mass storage-t. Helyette már csak az MTP létezik.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#192) Maxentius válasza mumk1 (#191) üzenetére


Maxentius
addikt

Speciel Xperia S-en már 2.3.7-en is csak MTP volt. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#193) mumk1 válasza Maxentius (#192) üzenetére


mumk1
addikt

Akkor az még a Sony partizánkodása volt, viszont HOX-n a 4.1-el szűnt meg, illetve a Nexus 7-emen természetesen 4.2-vel is csak MTP van. :)
Mondjuk nem egy akkora érvágás, de sok értelmét nem látom.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#194) Maxentius válasza mumk1 (#193) üzenetére


Maxentius
addikt

Ha meg van root, akkor elég egy spéci app/recovery és mehet a mass storage... :D

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#195) Bazijoe73 válasza mumk1 (#191) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Mi az az MPT? És akkor most van rajta USB OTG vagy nincs?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#196) mumk1 válasza Bazijoe73 (#195) üzenetére


mumk1
addikt

MTP

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#197) almafaaaa11 válasza Maxentius (#190) üzenetére


almafaaaa11
csendes tag

Rádugtam PCre a telefont és a menüpont attól még nem lett elérhető.
A menüpont szövege meg pontosan ez:

"Insert USB storage for mounting"

[ Szerkesztve ]

(#198) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

Webshopokban eddig 64 Gb-os változatát láttam, de tudtommal létezik 32-es is. Nekem az is bőven elég lenne. Gondolom annak az ára 140.000 körül lehet, vagy még alacsonyabb. Azt nem látta esetleg valaki valahol? :))

(#199) Anulu79


Anulu79
addikt

Csak ilyen piros világítással és betéttel lesz vajon kapható? Ez nagyon nem tetszik a készülékben. Vajon a sima (jobban tetszik külsőre) mennyivel bírja rosszabban aksi tekintetében? Elég sokat böngészek a telón ezért érdekelne, hogy estig kibírná-e vajon a sima.

(#200) X-Master válasza Hegasus (#174) üzenetére


X-Master
tag

Mitől jobb videolejátszásban? Ha egy cucc viszi szépen a FullHD-t, akkor mi van annál jobb? (telefonok között)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.