Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) karcsi3 válasza krisztian.s (#5499) üzenetére


karcsi3
tag

Köszi majd megpróbálom a héten vmikor ha lesz rá időm. Amúgy nincs bajom a flashlighttal nem is tudom pontosan mi lenne a bug de nekem működik rendesen a lockscreen power button-ös is

(#5502) jacis válasza lsz12 (#5500) üzenetére


jacis
nagyúr

Battery widget reborn - sztem ez jó lesz neked

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5503) krisztian.s válasza karcsi3 (#5501) üzenetére


krisztian.s
csendes tag

Nekem ilyen random bugként jön elő, bekapcsol a vaku és nem tudom kikapcsolni csak ha újraindítom a telefont. Annyit már sikerült megfigyelni, hogy 100bol kb 2ször amikor kaptam viber értesítést akkor kapcsolt be, illetve amikor megnyomtam a sleep gombot egyszer bekapcsolt, azota kikapcsoltam minden flashlight funkciót venom tweaksbe, és kíváncsian várom hogy jelentkezik e a hiba.
Majd ha megpróbáltad az OTA frissitest ertesitesz róla, hogy hogyan sikerült illetve, hogy érdemes e? Mert én csak full romba tervezem a felrakást, de ha megéri mert sokkal jobb a 2.2.0 akkor én is megcsinálnám :)

[ Szerkesztve ]

(#5504) Al Capone válasza kremix (#5460) üzenetére


Al Capone
tag

Nem kell letölteni Play-ről más car mode applikációt, mert a HTC-én is beállíthatod, hogy mi legyen az alapértelmezett.

Annyit kell tenni, hogy elindítod a Car módot és alul, ahol jelzi a GPS-t, BT-t, akku, stb. oda rákattintasz. Ezzel felugrik a beállítások lehetőség, és legalul ki tudod választani, hogy melyik legyen az alapértelmezett navi program. Itt a listában kiválasztod a telepítettek közül, ami Neked kell és ezután már azt fogja indítani.

Hozzáteszem, hogy "buherált" navi programot nem fog felismerni a beállításoknál, szóval olyat tudsz ott használni, ami "hivatalos"...

Szóval bocs Istnag, de megoldható. ;)

(#5505) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Ha valaki segítene nagyon boldog lennék,mert most eléggé beszartam!

Most volt végre időm nekiállni a rootnak,de valamit szerintem lerontottam.
A BL nyitás megvolt,recovery felment,rámásoltam a vipert a memóriára,és telepítettem (full wipe-al).
A baj az,hogy mivel több leírásból néztem a SuperSU telepítést (jó nagy balfasz módon) kihagytam.

Így végigmegy a recoveryben a rom telepítés,de a reboot után kb 10 perce már a htc felirat van (kb 3x próbáltam már,5-10 percet várva),és onnan nem akar továbbmenni.

A recovery jól működik,csak nem indul el a telefon. Mondja valaki,hogy nem lett tégla,és meg lehet menteni. :)
A SuperSu hiánya a gond? Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#5506) mumuss válasza szata.68 (#5505) üzenetére


mumuss
aktív tag

Szia!
Segíteni nem tudok, de az biztos hogy nem lett tégla. De segíteni fognak neked itt a többiek, akik jobban értenek hozzá mint én :)

Mate 10 pro/Note 10

(#5507) Sátán44 válasza szata.68 (#5505) üzenetére


Sátán44
addikt

Nem kell megijedni, amíg bejön a recovery addig nincs nagy baj. Másik romot próbálj feltenni!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#5508) szata.68 válasza Sátán44 (#5507) üzenetére


szata.68
senior tag

Hogy tudok így bármit másolni a telefonra? (nem tölt be)

(#5509) Sátán44 válasza szata.68 (#5508) üzenetére


Sátán44
addikt

Töltést veszi a teló? Próbáld meg ismét feltenni full wipe-al.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#5510) Sherkulás


Sherkulás
aktív tag

Felfedeztem egy hibát Viper ROM-ban amit most jeleztem is a srácoknak... HTTP connaction SSL alatt beragad és csak újraindítás segít a telefonon. Ha egyes appok nem mennek az uj Viper alatt akkor e miatt van :(

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#5511) szata.68 válasza Sátán44 (#5509) üzenetére


szata.68
senior tag

A töltést úgy láttam,hogy veszi,telepíteni próbáltam már többször.

A telepítésnél: a "formatting internal to ext4" sor után nem jön be újabb,és akkor rámegyek a reboot gombra,majd kiírja,hogy telepíti a romot,újraindul,és megáll fehér képernyőnél.

Fastboot módban nem tudok valahogy fájlokat másolni?

[ Szerkesztve ]

(#5512) Sátán44 válasza szata.68 (#5511) üzenetére


Sátán44
addikt

Böngészem a netet, hátha találok valamilyen megoldást. Még nem kerültem ilyen helyzetbe és így a megoldást sem tudom :(

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#5513) szata.68 válasza Sátán44 (#5512) üzenetére


szata.68
senior tag

na most főleg befostam,már ha kiválasztom,hogy telepítse a romot,akkor sem akar elindulni a telepítés. :O

érdekes,hogy a recovery mutat supersu mappát...
(bl nyitásnál meg megmaradt minden zene-videó,stb)

Köszi,hogy segítesz! :)

A recoveryben,ha rámegyek,hogy power off,akkor azt írja,hogy no OS installed. Are you sure to power off?

[ Szerkesztve ]

(#5514) Sátán44 válasza szata.68 (#5513) üzenetére


Sátán44
addikt

Sajnos nem vagyok otthon, este 7 körül. :(

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#5515) istnag válasza szata.68 (#5513) üzenetére


istnag
addikt

adb vel tudsz másolni.
Szerintem próbálj meg egy RUU -t futtatni,de előtte flashled vissza a gyári recovery-t fastbootal.

kis help indulásnak:
[link]

(#5504) Al Capone : Én azt használom,ami nincs Androidra,azt nem engedte oda kitenni. Többet nem is néztem. :R

[ Szerkesztve ]

(#5516) nczoli válasza Al Capone (#5504) üzenetére


nczoli
csendes tag

Car mode ügyben próbálgattam én is. Valóban tudsz ott választani, de csak a google és a HTC megoldása között tudsz választani. Nekem mást nem enged, legyen az "buherált" vagy nem.

(#5517) gaborgyula válasza szata.68 (#5505) üzenetére


gaborgyula
tag

Megörültem a lehetőségnek, de tényleg csak a Google és a HTC Locatoin közül enged választani. :(

Pedig máshol, pl. címeknél simán felajánlja magától az egyéb telepített navigációs alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#5518) gaborgyula


gaborgyula
tag

Arra viszont még senki nem válaszolt, hogy OTA után mennyivel szokott a RUU megjelenni?

(#5519) szata.68


szata.68
senior tag

Valaki meg tudná mondani,hogy innen melyik ruu kompatibilis S4-es,T-MOB101-es géppel?
(egyet letöltöttem,és próbáltam megnézni a korábbi leírás alapján,de nem találtam a TC-ben,és gondoltam mivel ez a CID elég gyakori valaki tudna segíteni)

[ Szerkesztve ]

(#5520) h65535 válasza szata.68 (#5519) üzenetére


h65535
tag

A CID alapján német (D) EU-s az S4-esed.

A 4.0.4 és RUU ez.

A JB pedig ez.

Ha beírod a google-ba a file nevét rögtön kidobja. :)

Valahol van egy összerendelés, hogy melyik CID-hez melyik RUU kell, de ezt nem találom.
Mindenesetre azért várd meg, most más is megerősítsen.
Én ezeket tolnám fel.

(#5521) szata.68 válasza h65535 (#5520) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi,már töltöm,remélem jó lesz. Amúgy mi lenne,ha nem kompatibilis? Akkor fel se megy?
Gyári recoveryt fel kell előtte tenni? (hogy?) már visszazártam amúgy a bl-t

(#5522) szuladam válasza szata.68 (#5521) üzenetére


szuladam
aktív tag

ha RUU-t teszel fel akkor igen, vissza kell zárni

(#5523) szata.68 válasza szuladam (#5522) üzenetére


szata.68
senior tag

és a recovery maradhat?

(#5524) istnag válasza szata.68 (#5521) üzenetére


istnag
addikt

Használd a One S all in one toolkitet. Ugyanúgy kell,mint a másik recoveryt. Aztán mehet a RUU. Ha nem megy akkor keress rá a fastboot parANcsokra. Telóról vagyok

Xda n van egy csomó. Vagy keress rá a google ban. Stock recovery htc one S. Enélkül nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#5525) szata.68 válasza istnag (#5524) üzenetére


szata.68
senior tag

az a baj,hogy nem csináltam backupot a gyári recoveryről,és nem találok...de lehet,hogy azért,mert ezzel szívok már egész nap,és tele a tököm :)

(#5526) istnag válasza szata.68 (#5525) üzenetére


istnag
addikt

Ha sehol nem találsz,akkor a szedd ki egy OTA fájlból, ahonnan letöltötted a RUU-t,ott volt egy zip fájl. Az az OTA update. Szedd ki belőle a recovery.img -t.
Ez egyáltalán nem biztos,hogy menni fog,de talán :B , felelősséget sem vállalok
Próbáld meg azt fel flashelni:
fastboot flash recovery reocovery_neve.img
A legegyszerűbb a One S Toolkittel.

[ Szerkesztve ]

(#5527) szata.68 válasza istnag (#5526) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi a segítséget,találtam egy elvileg stock-ot. A legnagyobb baj az,hogy Win8-at használok,és sok driver nem működik.
Most pl az adb nem ismeri fel,azért nem tudom feltenni a recoveryt. (azóta visszanyitottam. vagy már azt is zárttal kellene?)

(#5528) Al Capone válasza gaborgyula (#5517) üzenetére


Al Capone
tag

Talán csak azért azt engedi feldobni, mert ezeket támogatja a HTC. Tehát van a saját navija, amit értelemszerűen promótál, meg hát ugye ott a Google, amivel puszipajtások. Azért nem tudom, hogy hogy viszonyul a többihez, mert nekem is csak "más" navim van... :D

(#5515) istnag: tudom, ezért is írtam, hogy "azt" nem engedi úgy.. :))

(#5529) szata.68 válasza szata.68 (#5527) üzenetére


szata.68
senior tag

Még mindig szívok. :( Valamiért nem engedi visszaállítani gyárira. Feltettem az eredeti recovery-t,vissza van zárva a bl (tampered relocked),és megtaláltam az eredeti ruu-t is. (RUU_Ville_U_ICS_40_S_TMO_DE_2.38.111.10_Radio_1.09es.50.02.07_2_10.09d.50.04L_ver2_release_287723_signed)
Így is kiáll 155-ös hibával,amire vagy akkor van,ha nyitva van a bl,vagy ha másik ruu kellene.

Nem lehet,hogy azért nem engedi,mert előtte fent volt a 4.1.1,és most 4.0.4 menne rá? (bár elvileg nincs rajta most rom) Találkozott már valaki JB RUU-val t-mob 101-re?

Tényleg elnézést,hogy teleszemetelem a topikot,de már eléggé elkeseredett vagyok... :O

[ Szerkesztve ]

(#5530) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Tervezem egy ilyen telefon vásárlását, de lenne két kérdésem: Mennyire törekedjek az S4-es hardverre? Érezhetően jobb, vagy teljesen ugyan azt az élményt nyújtja, mint az S3-al szerelt változatok?

Továbbá olvastam, hogy a fekete verzió eléggé érzékeny felülettel bír, ez mennyire igaz? Érdemes inkább szürkét keresni, vagy ha nem gyilkolja az ember, a fekete is tartós tud lenni?

Köszi! :R

(#5531) istnag válasza szata.68 (#5529) üzenetére


istnag
addikt

De,az a baj. Nézd meg,hogy a JB-s RUU-ban benne van-e a Te CID számod.Vagy próbáld meg azt felflashelni,ha nincs benne nem fogja engedni.

(#5532) bbalika81 válasza szata.68 (#5529) üzenetére


bbalika81
aktív tag

Lehet HOS-ra ez nem érvényes, de Sensationnál fw-t is kellett cserélni, ami ugye hozza magával a Hboot verziót is. Magyarul, az nem lehet, hogy a 4.1 át írta neked a Hboot ot és ezért nem megy vissza a 4.0?
Mert ha igen akkor várnod kell egy 4.1 ruu-ra vagy kell egy 4.0-hoz való fw.

(#5533) szata.68


szata.68
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,és elnézést a sok sírásért.
Egész délelőtt a gyári visszaállítással szaroztam,aztán most ebéd után megint megpróbáltam inkább a root felé menni (mint tegnap),és SIKERÜÜÜÜÜLT!!!! :D

Kinyitottam a bl-t,de most nem a trwp,hanem a CWM recoveryt tettem fel,és nem a Vipert,hanem a Trickdroidot! :)
Annyira örülök,mint az atom,most legalább már nem tégla! :))

(#5534) Sátán44 válasza szata.68 (#5533) üzenetére


Sátán44
addikt

Akkor végül, hogy sikerült másolni rá?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#5535) DokiBaxxi válasza kew (#5530) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nézd meg az összefoglaló hsz-t...
A színről meg annyit, hogy itt többeknek van feketéje, többeknek szürkéje. Nekem személy szerint feketém van, hogy lekopogjam, nem kopik. Az új szériában valószínűleg javítva van a kopási gond, a régebbi feketékre volt jellemző, hogy lepattogzott. Vagy bevállalsz egy feketét, vagy nem..

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5536) szoja válasza DokiBaxxi (#5535) üzenetére


szoja
tag

Még annyit hozzátennék, hogy a szürke elég csúszós. Nekem az van - de tokkal használom, így nem akar már kiugrani a kezemből :)

(#5537) kew válasza DokiBaxxi (#5535) üzenetére


kew
senior tag

köszönöm, akkor még rágódom rajta :)

Esetleg ha valaki megválna tőle, vagy tudna megbízható helyről eladót, akkor szóljatok! :K

(#5538) szata.68 válasza Sátán44 (#5534) üzenetére


szata.68
senior tag

A recoveryben találtam mout opciót,így végülis tök egyszerű volt.
(adb-vel nem volt jó a driverek miatt)

(#5539) szata.68 válasza szata.68 (#5538) üzenetére


szata.68
senior tag

Ez most fura...Fent van a Trickdroid,és működik is,viszont valamiért nincs root jogom. Supersu telepítve van,viszont amikor elindítom,akkor kiírja,hogy a binárist frissíteni kell,rámegyek,hogy oké,de hibával kiáll.
A root checker is azt írja,hogy nem vagyok rootolva.
Most mi van? :) Már nem merem így elkezdeni feltenni a Vipert,pedig az a végső cél... :)

(#5540) szata.68 válasza szata.68 (#5539) üzenetére


szata.68
senior tag

Megoldva. Próbálok mostantól meghúzódni,és inkább csak olvasni... :)

(#5541) szuladam válasza szata.68 (#5540) üzenetére


szuladam
aktív tag

A tuneIn rádiós programunk mennyire zabálja az adatot? nem érdemes mobilnettel online rádiót hallgatni, mi?

(#5542) szoja válasza szuladam (#5541) üzenetére


szoja
tag

Az adott rádió által használt bitrátától függ. Nagyságrendileg egy óra rádiózás 50-100 Mbyte közötti adatmennyiséget jelent.

(#5543) Sherkulás


Sherkulás
aktív tag

Mutatok egy "szépet", sikerült beégetnem a screent hahah. Egész éjjel dev módban aktív screenen volt a telefon :)

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#5544) h65535 válasza Sherkulás (#5543) üzenetére


h65535
tag

Amoled... abból is a szarabbik. Inkább rakták volna bele a Sensation kijelzőjét...

(#5545) Sherkulás válasza h65535 (#5544) üzenetére


Sherkulás
aktív tag

Szerintem tökmindegy milyen kijelző, Sensation kijelzője is beég 10 óra full fény screenen... Mondjuk már fejlesztő telefon tehát nem nagy para szerencsére...

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#5546) Norberto44


Norberto44
csendes tag

Heló, a segítségeteket szeretném kérni.

Ugye a One S MHL képes. Ezt a tulajdonságát kihasználván, vettem is egy átalakítót, rákötöttem a TV-re és működik is szépen. Mindent megmutat maximális felbontásban (ugye a youtube "csak" HQ-ba megy, ami még nem hd), és egyszerre megy a telefon kijelzőjén, és a tv képernyőn is. Nekem ez a fő problémám. Nem akarom, hogy a telefon kijelzőjét is aktívan tartsa, mondjuk egy film közben, amit a telefonról játszok le. Van valamilyen megoldás, vagy alkalmazás erre? :)

Hátécé Van eS

(#5547) gaborgyula válasza Norberto44 (#5546) üzenetére


gaborgyula
tag

A főkapcsolót megnyomva a háttérben mennie kellne tovább anélkül hogy a kijelző is aktív.
Mondjuk ez a lejátszótól is függhet.

(#5548) Norberto44 válasza gaborgyula (#5547) üzenetére


Norberto44
csendes tag

Ha megnyomom akkor kikapcsol a kijelző a tv-n is. MX playerrel és a gyárival is, valamint a Total Commander lejátszójával is. :))

Hátécé Van eS

(#5549) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Gondolkozom teló vételén és a Galaxy S3 Mini mellett ez a másik versenyzőm, viszont az aksi ideje eléggé visszatartó ok számomra, mivel nem szeretnék konnektortól konnektorig rohangálni :( Egy nagyon lájtos felhasználással meddig húzza a teló? Ez alatt kb. azt értem h napi kb. 10-15 perc telefonálás, kevés netezés, ez is napi 10 perc kb. WiFi-ről (mobilnetem nem is lenne mellé mert mindenhol WiFi közelben vagyok és nem vagyok rászorulva, meg gép is akad mindig) és nem csutka fényerőn persze, hanem elég alacsonyan az is, így kb. mennyi idő sajtolható ki belőle? Illetve ROM-olgatás nélkül menyire megbízható a kütyü, mert nem szeretnék nagyon mókányolással foglalkozni. Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#5550) istnag válasza @matthew@ (#5549) üzenetére


istnag
addikt

Csak gsm re állítva,ezzel a felhasználással 2 nap min. A gyári rom meg nagyon is jó. Nem kell mokolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.